Vlada Srbije kad AV pobedi

Share

Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

Post by beatakeshi on Fri Sep 08, 2017 12:23 pm

beta wrote:- Biće izmenjen i Zakon o matičnim knjigama, kako da bi se omogućilo upisivanje nacionalne pripadnosti i u matične knjige -kazala je Brnabićeva.
Svi lektori su streljani? Mada bi ovo i novinar mogao sam da ispravi, samo da je pročitao ono što je kucao. (Osim ako nije citat)

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 12:27 pm

Kako te nije sramota, pa Srbija je prva po standardima ljudskih prava za lektorsku manjinu!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by zastitnik gotama on Fri Sep 08, 2017 12:30 pm

Nacionalne manjine traze vec neko vreme da se u maticne knjige upisuje nac pripadnost i d se onda ti podaci koriste za formiranje spiskova za izbore za nacionalne savete. Postoji manipulacija tim savetima (hint : Vukadinovic moze da bude Vlah ako kaze da jeste, ja stvaro ne vidim drugi nacin da se odredjuje ko je manjina nego kako se covek oseca).

Problem s tim naravno je jasan, EVO UZMI MOJ SLUCAJ, ja sam pripadnik nacionalne manjine i neko me je mogao upisati kao sasvim malu bibu da sam Slovak, ali sam vremenom prestao da budem. Da li je prihvatljivo da roditelji deci namecu nacionalni identitet i do kad?

Za licne karte, to je cisto nacionalisticko ludjenje, koje kod manjina niko ne primecuju, pol ne treba da pise u licnoj karti, a kamoli etnicka pripadnost.

Post by darling on Fri Sep 08, 2017 1:23 pm

fala, jasnije mi je.

Post by zastitnik gotama on Fri Sep 08, 2017 2:06 pm

samo da dodam, ova obicna licna karta moze ako zelis biti na maternjem jeziku. Jasno se secam da su meni prvu licnu kartu dali kao obciansky preukaz, pa sam trazio da mi daju naski i morao da platim opet

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 2:14 pm

Znajuci sta dajes i zasto ga dajes!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by zastitnik gotama on Fri Sep 08, 2017 2:27 pm

De si m pitao sta je liberalizam, da ti ukratko objasnim pa da se razilazimo?

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 2:29 pm

Mislim da beše na ogovaram twiter, povodom Đoke.

_____

Post by Gargantua on Fri Sep 08, 2017 8:26 pm

¯\_(ツ)_/¯

Brnabićeva o Makedoniji, Kosovu, Interpolu: Ne bih o tome

Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je da će dati sve od sebe da sa Makedonijom Srbija ima samo najbolje odnose.

Ona je izjavila da nije razgovarala ni sa makedonskim premijerom Zoranom Zaevom ni sa ambasadorkom te zemlje u Srbiji Verom Jovanovski-Tipko o mogućnosti da Makedonija podrži članstvo Kosova u Interpolu.

Brnabić je na prijemu povodom Dana nezavisnosti Makedonije upitana da prokomentariše medijske napise da će Makedonija možda podržati Kosovo u Interpolu i može li se to odraziti na odnose dve zemlje, rekla da o tome nije razgovarala ni sa makedonskim kolegom Zevom ni sa ambasadorkom te zemlje u Srbiji, i da će se o tome tek razgovarati.

"Večeras ne bih pričala o tome. Večeras slavimo naše dobre odnose i Dan Makedonije. Srbija je otvorena, fleksibilna i daćemo sve od sebe da imamo najbolje odnose", naznačila je premijerka, koja je u ime Vlade Srbije čestitala Dan Makedonije.

Ona je navela da je pre nekoliko dana razgovarala sa ambasadorkom Verom Jovanovski-Tipko o daljoj saradnji dve zemlje i podsetila da je uputila zvaničan poziv premijeru Zaevu da poseti Beograd u novembru.

"Ostalo je da utanačimo datum i iskoristimo prvu posetu za planiranje zajedničke sednice dve vlade i očekujem dobru i uspešnu saradnju u budućnosti", izjavila je premijerka.

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 9:04 pm

¯\_(ツ)_/¯

U sridu.

_____

Post by Zuper on Fri Sep 08, 2017 10:42 pm

Lepo napisah:
Ova godina je, što se tiče domaćih investicija, za nijansu bolja u odnosu na 2016, ali one su i dalje na nivou od svega 49 odsto investicija iz 2007, odnosno 51,5 odsto investicija iz 2008. godine

OGRANIČENA BAZA
- BAZA za rast srpske privrede veoma je ograničena, jer firme nemaju stabilne izvore finansiranja. Kapital je skup i do njega može doći svega 18-20 odsto privrednih subjekata u koje banke imaju poverenje. A, zbog brojnih opterećenja, nedostatka novca za ulaganje u nove tehnologije i lošeg obrazovnog sistema koji proizvodi nekvalitetne ljudske resurse, veoma teško se probijaju na inotržišta, dok je kriza tražnje na domaćem tržištu i dalje izražena - navodi Dragoljub Rajić.

Post by Gargantua on Fri Sep 08, 2017 10:49 pm

A kad je kapital bio jeftiniji nego danas?

Post by Zuper on Fri Sep 08, 2017 11:21 pm

Istorijski je jeftin ali u odnosu na neke slicne zemlje iz blizeg i daljeg okruzenja je skup tj. oni su u prednosti.

Ali je veci problem sto gomila ljudi u privatnom sektoru ne moze da dobije povoljne kredite jer banke nece da daju, to je ovaj deo:

Kapital je skup i do njega može doći svega 18-20 odsto privrednih subjekata u koje banke imaju poverenje.

Post by Blind Lime Pie on Fri Sep 08, 2017 11:38 pm

zato daju stambene kredite kao da nas čeka 30 godina prosperiteta. 
tako će nas ujesti za dupe aktuelna kreditna politika da nećemo znati kako se zovemo.

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by Zuper on Sat Sep 09, 2017 9:56 am

Onaj ko uzima kredit na dugacki period, to su najcesce nekretnine, mora da racuna da ce imati barem dve recesije koje ce morati da prezivi. To ima veze sa ekonomskim ciklusima.
Elem, ja bih se slozio sa tobom da ovo sto se globalno desava sa kolicinom ubacene likvidnosti moze da se zavrsi katastrofalno ali to je globalno pitanje. Odbijanja banaka da finansiraju domacu privredu je drugaciji problem i vrlo problematican. Banke u Srbiji zaradjuju na drugaciji nacin: radeci sa NBS tj. drzavom(drzavni zapisi...), naplacujuci skupe usluge ali osnovna funakcija da omoguci rast privrede se ne desava.

Drugi problem je jako nizak nivo domacih ulaganja. To je ogroman problem jer to treba da bude osnova razvoja. Koji je povezan i sa pitanjem delovanja banaka u Srbiji.

Post by Gargantua on Sat Sep 09, 2017 10:55 am

Pa nije osnovna funkcija banaka da omoguće rast privrede, nego da zarade pare. Ako ima rasta - super svima, ako nema - svako za sebe. Tako i banke operišu s državnim obveznicama (sa dinarskim je tu debela zarada zadnjih godina), ali to je pre do politike NBS i MinFina. Ne mora nužno značiti da je ta politika loša, zavisi od postavljenih ciljeva o kojima se da debatovati, a može da bude i gore.

Država je štedela zadnje 3-4 godine na ulaganjima i to se vidi. Za privatni sektor ne znam, verujem da je stanje loše, pitam se zbog čega (tzv poslovno okruženje, reketaški pristup SNS pa se ljudima isplati da sklanjaju pare i ćute i preživljavaju itd). Nama fali sigurno 2-3% BDP-a u investicijama, sad su valjda i ispod 18% što je nepodnošljivo malo.

Post by Zuper on Sat Sep 09, 2017 11:24 am

Ne kazem da nema uloge NBS ili odredjenih delova ministarstava ali ima i do komercijlanih banaka.
Oko uloge banaka, sve zavisi kojih banaka. Koja je npr. uloga nemacke KfW ili Ex-Im u SAD?
Uglavnom, banke su neophodne da multipliciraju stednju kroz jeftin kredit i tako daju likvidnost privredi.

Ne bih rekao da je bio neka velika stednja. Bilo je oduzimnja od nekih socijlanih grupa ali je to islo na razne koruptivne projekte. Iako je nesto skocila, nije nesto znacajno:

Ovo je strasno malo, 10% je neodrzivo.

Post by Filipenko on Sat Sep 09, 2017 11:58 am

Gargantua wrote:Država je štedela zadnje 3-4 godine na ulaganjima i to se vidi. Za privatni sektor ne znam, verujem da je stanje loše, pitam se zbog čega (tzv poslovno okruženje, reketaški pristup SNS pa se ljudima isplati da sklanjaju pare i ćute i preživljavaju itd). Nama fali sigurno 2-3% BDP-a u investicijama, sad su valjda i ispod 18% što je nepodnošljivo malo.

Jeste, državaduloži.

Što privatnici ne ulažu?

Post by Gargantua on Sat Sep 09, 2017 12:07 pm

Javne investicije - putevi, škole, bolnice, komunalna infrastruktura itd itd.

Post by Filipenko on Sat Sep 09, 2017 2:30 pm

Ne, ne, nećemo tako.

Ako se investira u to što navodiš, to nije privatno preduzetništvo, ne stvara novac, već ga troši, nije "realan" sektor itd. (naravno, ja ne mislim tako, ali to je doktrina kapitalista u nas).

Zašto se onda od države traži da ulaže, i zbog čega u stvari koje ne donose novac? A da pravi kompanije ne sme, to smo videli u komunizmu. Nećemo valjda ulagati u uranilovku samo da bi se obrnuo neki novac eto tek tako.

Post by Zastava 120m on Sat Sep 09, 2017 5:11 pm

Filipenko wrote:Ne, ne, nećemo tako.

Ako se investira u to što navodiš, to nije privatno preduzetništvo, ne stvara novac, već ga troši, nije "realan" sektor itd. (naravno, ja ne mislim tako, ali to je doktrina kapitalista u nas).

Zašto se onda od države traži da ulaže, i zbog čega u stvari koje ne donose novac? A da pravi kompanije ne sme, to smo videli u komunizmu. Nećemo valjda ulagati u uranilovku samo da bi se obrnuo neki novac eto tek tako.

Pa država već ulaže, uložili smo npr. u Skadar na vodi, u Er Srbiju, nema veze što avio kompanije širom sveta jedva prave profit, u topionicu u Boru iako je Bor dužan boga oca i tako bliže i tako dalje.

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by zastitnik gotama on Tue Sep 12, 2017 6:26 pm

Humanista i motivacioni govornik srpskog porekla Nik Vujičić održao je govor ministrima Vlade Srbije o radu sa mladim ljudima i novom pristupu u obrazovanju dece i mladih.
Kako je saopštila Vlada Srbije, dobrodošlicu Vujičiću poželela je premijerka Ana Brnabić koja mu je zahvalila na prilici da se čuje drugačiji pogled na svet i rešavanje problema.
Nik Vujičić, rođen je sa tetra-amelia sindromom, genetskim poremećajem koji karakteriše nedostatak sva četiri ekstremiteta.
Do sada je držao govore u 43 zemlje i pred više od 4,5 miliona ljudi, a njegova predavanja na internetu imaju na desetine miliona pregleda.

Sad znam da ce ovo da naidje na neodobravanje, al ja sam jedan maverik bas me briga:

Jel ima u ovoj drzavi neki pravoslavni svestenik?

Post by Kinder Lad on Tue Sep 12, 2017 6:30 pm

_____
alt-lib

Post by zastitnik gotama on Tue Sep 12, 2017 6:36 pm

Post by zastitnik gotama on Tue Sep 12, 2017 6:37 pm

When John Field was dying, he was asked whether he was a Papist or a Calvinist, and he answered "I am a pianist."

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 24, 2017 5:55 pm