Vlada Srbije kad AV pobedi

Share

Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

Post by Blind Lime Pie on Fri May 12, 2017 5:20 pm

najranije sto nalazim je 2011. godina

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by паће on Fri May 12, 2017 5:45 pm

ficfiric wrote:edit: lupam, Pajtic je pominjao Slovake i to bez prideva jebeni

Нормално. Миссим ко њих јебе, уопште .

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by William Murderface on Wed May 17, 2017 2:35 pm

Награда "Дуга" за допринос борби против хомофобије и трансфобије и заштити и унапређењу људских права ЛГБТ особа у Србији у претходних годину дана, уручена је данас министарки државне управе и локалне самоуправе Ани Брнабић.

Ана Брнабић је, како је навео жири у образложењу, прва аутована министарка у Србији и региону и то је историјски искорак у позиционирању ЛГБТ заједнице.
Брнабић је казала да не види своју улогу као револуционарну и да награду, коју су раније добили министарка задужена за европске интеграције Јадранка Јоксимовић и припадници Министарства унутрашњих послова, види као "континуитет онога што је Влада Србије поставила као стандард" и додала да јој је због тога драго што је "део тима Александра Вучића" од кога је, како је рекла, имала подршку од првог дана.

- Желим нам још пуно година рада на отварању дијалога и ширењу толеранције у Србији. Ова награда је ишла добитницима који су отварали пут многим грађанима Србије - рекла је Брнабићева и додала да је затекла државну управу која дискриминише своје грађане, а да је њен посао да државну управу отвори и учини доступном свим грађанима, "да не би морали да жртвују своје људско достојанство пред шалтерима".

Награду под називом "Дуга" установила је Геј стрејт алијанса (ГСА) и додељује се од 2013. поводом 17. маја, Међународног дана борбе против хомофобије и трансфобије.

У ужем избору за награду били су, поред Ане Брнабић, Телевизија Н1 Београд, београдска општина Врачар и глумац Небојша Глоговац. Пета номинована драматуршкиња Олга Димитријевић захвалила је на номинацији и накнадно затражила да буде изузета при доношењу одлуке о добитнику награде.

Специјално признање ГСА добили су Мехо Омеровић, Срђан Драгојевћ, Канцеларија за људска и мањинска права и тим професора Мирослава Ђорђевића из београдског Центра за гениталну реконструктивну хирургију.

На свечаности амбасадор САД у Србији Кајл Скот рекао је да САД и ЕУ остају посвећени очувању права свих људских бића, а да је рад ГСА и других организација за заштиту људских права од суштинског значаја за заштиту геј права.

- И у Србији и у свету пут који води ка већим ЛГБТ правима није лак. Према последњем извештају Стеј департмента припадници ЛГБТ заједнице у свету изложени су говору мржње, претњама, па и насиљу. Пред нама је дуг пут у остваривању права ЛГБТ особа - рекао је Скот.

Он је додао да су у време када се запослио припадници ЛГБТ заједнице били у илегали, а да данас, 35 година касније, у свакој савезној држави САД има бар једна особа која на високој функцији која припада тој заједници.

Проглашењу добитника награде присуствовали су и амбасадори Велике Британије и Француске у Србији, Денис Киф и Кристин Моро, бивши министар културе Иван Тасовац, министарка задужена за европске интеграције Јадранка Јоксимовић.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Wed May 17, 2017 4:04 pm

dobro je sto je olga trazila izuzece.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Daï Djakman Faré on Wed May 17, 2017 4:09 pm

+1

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by William Murderface on Wed May 17, 2017 4:12 pm

Da, odličan potez. Ima žena iskustva sa pozorištem, ume da prepozna lošu predstavu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by bela maca on Wed May 17, 2017 4:29 pm

Bljuv

Post by Blind Lime Pie on Wed May 17, 2017 5:06 pm

У ужем избору за награду били су, поред Ане Брнабић, Телевизија Н1 Београд, београдска општина Врачар и глумац Небојша Глоговац.

2009:

Dok pripadnici LGBT populacije u Srbiji predstojeću Povorku ponosa vide kao slavljenje života i ljubavi i manifestaciju koja se ne razlikuje mnogo od kolektivnog venčanja ispred Skupštine grada, gradonačelnik Beograda se pre nekoliko dana oglasio i saopštio javnosti svoj stav o tom okupljanju.
On je, naime, rekao da je "svačije seksualno opredeljenje privatna stvar" i da to opredeljenje treba da ostane u okviru četiri zida, kao i da ne vidi razlog zašto bi neko na taj način pokazivao seksualne sklonosti.

Glumac Nebojša Glogovac kaže da razume i podržava izjavu Dragana Đilasa povodom Povorke ponosa. "Apsolutno podržavam izjavu Đilasa i smatram da ako je to njegovo uverenje, onda ni ne treba da ide na paradu. Ja se neću pojaviti na tom skupu jer me to ne interesuje", rekao je Glogovac za "Borbu".

glumci  

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Ointagru Unartan on Wed May 17, 2017 5:11 pm

Na osnovu cega su ga onda kandidovali?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Wed May 17, 2017 5:12 pm

Na osnovu uloge u Ustavu republike Hrvatske.

_____

Post by Blind Lime Pie on Wed May 17, 2017 5:14 pm

To je kao da nemački ratni veterani nagrade Radka Poliča za uloge Nemaca.

_____

Post by Kinder Lad on Wed May 17, 2017 5:17 pm

_____
alt-lib

Post by beatakeshi on Wed May 17, 2017 5:17 pm

Ja bih za analogiju umesto Poliča opet iskoristio Glogovca, samo u drugoj ulozi.

Post by Blind Lime Pie on Wed May 17, 2017 5:20 pm

istina. zaboravih na to.

inače Glogovac je te godine podržao Porodičnu šetnju.

_____

Post by Blind Lime Pie on Wed May 17, 2017 5:23 pm

Posle je, doduše, govorio da nije dao podršku i da su njemu gej aktivisti i fašisti koji hoće da ih linčuju jednako dosadni, on je, naime, protiv toga da su ljudi u sukobu jedni sa drugima.

U medijima sam pročitao da ste dali podršku organizaciji Dveri, odnosno njihovim obiteljskim šetnjama koje organiziraju protiv Parade ponosa.

- Ta podrška ne postoji i nikad je nisam dao. Ne podržavam niti jednu, niti drugu šetnju, ako su ljudi suprotsavljeni i tjeraju inat jedni drugima. Ako netko hoće svoja uverenja reći javno na ulici - nemam ništa protiv toga. Ako je to inaćenje - trebaju sjediti kući i jedni i drugi. Cijela ta priča oko Parade ponosa postala je tako užasno važna, a meni je čudno i zanimljivo zašto je to postalo toliko važno, zašto je to imperativ za jednu zemlju da bi dobila pomoć i prolaz ka toj Europskoj uniji koja je kao neko mitsko biće. Koja je poanta toga i zašto je to politički važno? To je intimna stvar koja postoji dok je svijeta i vijeka. Ljudi koji su istospolno orijentirani su oduvijek tu među nama. To su božja stvorenja, isto kao i mi, kao ovo drvo...

Ali ne smiju prošetati kroz grad držeći se za ruke, jer će ih netko prebiti.

- Ima takvih problema, to je odvratno i što se mene tiče za svaku je osudu. Zašto bi ti prebio dva čovjeka koji se vole? Kakve to veze ima s tobom, odnosno s tim agresorom? Mislim da se oko toga zakuhava jedna igra koja dobiva neprirodne razmjere. Cijela ta ujdurma nadrasta sam problem, što sigurno ne vodi njegovom rješenju.

_____

Post by William Murderface on Wed May 17, 2017 5:43 pm

Pa to je poenta i filma u kojem je igrao. Sve su to licne stvari.

_____

Post by ostap bender on Wed May 17, 2017 10:04 pm

Photino Bird wrote:To je kao da nemački ratni veterani nagrade Radka Poliča za uloge Nemaca.

idi u persun. zagrcnuo sam se.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Thu May 18, 2017 12:50 am

„Свесна сам чињенице да ЛГБТ заједница мене доживљава као официра за везу са Владом Србије, али легализација истополних бракова, најискреније речено, није мој ресор. О овом питању морам да се консултујем са министрима у чијем је то ресору и са председником владе односно будућим председником државе. То јесте једно веома комплексно питање, али о томе до сада нисмо разговарали у влади. Ја не могу да дам свој лични став о томе”, каже за „Политику” Ана Брнабић, министарка државне управе и локалне самоуправе.

_____

Post by plachkica on Thu May 18, 2017 1:03 am

Zašto ne može da da svoj lični stav?

Post by паће on Thu May 18, 2017 1:07 am

Ако га да, шта ће њој остати?

_____

Post by Filipenko on Thu May 18, 2017 2:03 am

plachkica wrote:Zašto ne može da da svoj lični stav?

Dala je svoj lični stav. Neizmerno poštuje SPC i reč patrijarha. To je ta borba za prava, nešto slično Glogovčevoj. Samo što je njoj ta borba™ bar donela kuću na Krku, a Glogovac se tu kurči nekim brvnarama po zabačenim selima Hercegovine.

Post by Gargantua on Thu May 18, 2017 8:29 am

Post by Daï Djakman Faré on Thu May 18, 2017 12:08 pm

petricic kurac-u-dupe nivo banalnosti

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by паће on Thu May 18, 2017 12:37 pm

Кад је био млад био је много суптилнији. Треба поново да освешта иконе Џумхура и Кушанића, изветрило канда.

_____

Post by beatakeshi on Thu May 18, 2017 2:23 pm

Na ljutu ranu ljuta trava.
Prema svecu i troparac.
(nastavite niz)

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 7:17 pm