Vlada Srbije kad AV pobedi

Share

Vlada Srbije kad AV pobedi

Post by kapetanm on Mon Mar 27, 2017 8:20 pm

Evo pominjalo se:
Putin traži Dačića.

Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

Post by Filipenko on Mon Mar 27, 2017 8:29 pm

Bilo, ne ponovilo se.

Post by Zuper on Mon Mar 27, 2017 8:32 pm

Nece ta vlada dugo da vlada, to ja da ti kazem.

Post by William Murderface on Tue Apr 04, 2017 1:05 pm

уторак, 04. април 2017.
Београд -- Немам никакву информацију ко ће бити нови премијер, рекла је министарка државне управе и локалне самоуправе Ана Брнабић.

Она је рекла да је видела данас насловне стране свих медија које су, како каже "прогласиле" најмање три премијера, те да она то не би коментарисала.

Упитана да ли је заинтересована за премијерско место, рекла је да не жели да прица о томе, јер то не би било фер према премијеру, будућем председнику, али ни према колегама у Влади.

"Сешћемо сви заједно, претпостављам. То је његова одлука (Александра Вучића) он ће као председник дати прилику неком да направи ту владу", рекла је Брнабић новинарима у Београду. 

Додала је да је највазније да су избори протекли у најбољем реду, у односу на атмосферу каква је била у предизборној кампањи. 

"Победа је била убедљива у првом кругу. То значи пуно и за владу, јер је добила још једну потврду већине", закључила је Брнабић.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ficfiric on Tue Apr 04, 2017 1:08 pm

I sta sad sa onim ekspozeom? Dzabe se cimao?

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Tue Apr 04, 2017 1:17 pm

Ali jbt, oni će sada mesecima da sastavljaju vladu. Jebeno neverovatno

Post by ficfiric on Tue Apr 04, 2017 1:23 pm

Moraju se necim zanimati do izbora

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Tue Apr 04, 2017 1:34 pm

Valjda, ali me čudi da su toliko glupi da ne vide da će na ovim izborima dobiti još manje nego na prethodnim.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Apr 04, 2017 1:52 pm

tamo ste me svi iskulirali pa da probam ovde:

ovo kad vučić kaže da će vlada biti izabrana u zakonskom roku--na koji rok misli? od trenutka kad raspusti vladu? ko onda daje mandat za formiranje vlade, Toma? koji je sad uopšte redosled poteza koji se očekuje?

Post by William Murderface on Tue Apr 04, 2017 1:55 pm

Nisam iskulirao, nego ne znam sta pametno da kazem. Bizarna situacija. Jedan covek je i premijer i predsednik. Poslednji. Svetlo. Gasenje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by beatakeshi on Tue Apr 04, 2017 1:58 pm

Neko je ukrao sijalicu, šteker je razbijen a struja isečena zbog neplaćanja. Imaš li neki drugi savet?

Post by William Murderface on Tue Apr 04, 2017 2:04 pm

Mozemo da gurnemo prste u steker.

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Apr 04, 2017 2:05 pm

William Murderface wrote:Nisam iskulirao, nego ne znam sta pametno da kazem. Bizarna situacija. Jedan covek je i premijer i predsednik. Poslednji. Svetlo. Gasenje.
ma dobro, zezam se ja malo. šta je radio brat Tajip u toj situaciji? mogao bi preko fejstajma da udeli neki savet malom Aleku.

Post by diktotar on Tue Apr 04, 2017 2:07 pm

eno ti na vuciceva srbija ko mu prvi dolazi u posetu 

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Tue Apr 04, 2017 2:08 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:
William Murderface wrote:Nisam iskulirao, nego ne znam sta pametno da kazem. Bizarna situacija. Jedan covek je i premijer i predsednik. Poslednji. Svetlo. Gasenje.
ma dobro, zezam se ja malo. šta je radio brat Tajip u toj situaciji? mogao bi preko fejstajma da udeli neki savet malom Aleku.

_____

Post by ficfiric on Tue Apr 04, 2017 2:10 pm

beatakeshi wrote:Neko je ukrao sijalicu, šteker je razbijen a struja isečena zbog neplaćanja. Imaš li neki drugi savet?

Da izbacujemo mrak slemom

_____

Uprava napolje!

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Apr 04, 2017 2:10 pm

znači da se spremamo za referendum o izmeni ustava. kakvo crno zadovoljavanje protokolarnom funkcijom

Post by Gargantua on Tue Apr 04, 2017 2:46 pm

Predsednik postaje valjda 31. maja, do tada je Toma predsednik. "Izabrani predsednik" mislim da ne postoji, tj nema ulogu, on je sada premijer sa punim mandatom, do preuzimanja funkcije predsednika. "Zamena" premijera je druga stvar ali se to još nije desilo.

Post by Blind Lime Pie on Tue Apr 04, 2017 2:49 pm

Na Radio Laguna u vestima najnormalnije govore "predsednik i premijer Aleksandar Vucic"

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by Gargantua on Tue Apr 04, 2017 2:54 pm

Zakon o vladi:

Član 11

Član Vlade ne može biti na drugoj javnoj funkciji u državnom organu, organu autonomne pokrajine, opštine, grada, grada Beograda, niti vršiti delatnost koja je po zakonu nespojiva s dužnošću člana Vlade, niti stvoriti mogućnost sukoba javnog i privatnog interesa.

Član 16

Mandat Vlade teče od polaganja zakletve pred Narodnom skupštinom.

Zakletva glasi: "Zaklinjem se na odanost Republici Srbiji i svojom čašću obavezujem da ću poštovati Ustav i zakon, da ću dužnost člana Vlade vršiti savesno, odgovorno i predano i biti posvećen očuvanju Kosova i Metohije unutar Republike Srbije".

Vladi prestaje mandat sa prestankom mandata Narodne skupštine, izglasavanjem nepoverenja, neizglasavanjem poverenja, ostavkom Vlade, izglasavanjem nepoverenja predsedniku Vlade i ostavkom predsednika Vlade.

Član 20

Predsednik Vlade može podneti ostavku, koju upućuje predsedniku Narodne skupštine i o kojoj obaveštava predsednika Republike i javnost.

Narodna skupština na prvoj narednoj sednici bez rasprave prima k znanju da je predsednik Vlade podneo ostavku i time Vladi prestaje mandat.

Predsednik Vlade može obrazložiti ostavku u Narodnoj skupštini.

Na podnošenje ostavke cele Vlade shodno se primenjuju odredbe o podnošenju ostavke predsednika Vlade.

On mora podneti ostavku, mislim da se onda sastavlja nova vlada u istom ovom sazivu skupštine. Naravno, mogu da se raspišu i vanredni parlamentarni izbori.

Mislim da to mora svakako da uradi pre preuzimanja funkcije predsedika, tj podneće ostavku Maji i Tomi a ne Maji i sebi

Post by Gargantua on Tue Apr 04, 2017 2:55 pm

Photino Bird wrote:Na Radio Laguna u vestima najnormalnije govore "predsednik i premijer Aleksandar Vucic"

Da se amendira PPV - "predsednik predsednik vlade"

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Apr 04, 2017 3:03 pm

Gargantua wrote:Zakon o vladi:

Član 11

Član Vlade ne može biti na drugoj javnoj funkciji u državnom organu, organu autonomne pokrajine, opštine, grada, grada Beograda, niti vršiti delatnost koja je po zakonu nespojiva s dužnošću člana Vlade, niti stvoriti mogućnost sukoba javnog i privatnog interesa.

Član 16

Mandat Vlade teče od polaganja zakletve pred Narodnom skupštinom.

Zakletva glasi: "Zaklinjem se na odanost Republici Srbiji i svojom čašću obavezujem da ću poštovati Ustav i zakon, da ću dužnost člana Vlade vršiti savesno, odgovorno i predano i biti posvećen očuvanju Kosova i Metohije unutar Republike Srbije".

Vladi prestaje mandat sa prestankom mandata Narodne skupštine, izglasavanjem nepoverenja, neizglasavanjem poverenja, ostavkom Vlade, izglasavanjem nepoverenja predsedniku Vlade i ostavkom predsednika Vlade.

Član 20

Predsednik Vlade može podneti ostavku, koju upućuje predsedniku Narodne skupštine i o kojoj obaveštava predsednika Republike i javnost.

Narodna skupština na prvoj narednoj sednici bez rasprave prima k znanju da je predsednik Vlade podneo ostavku i time Vladi prestaje mandat.

Predsednik Vlade može obrazložiti ostavku u Narodnoj skupštini.

Na podnošenje ostavke cele Vlade shodno se primenjuju odredbe o podnošenju ostavke predsednika Vlade.

On mora podneti ostavku, mislim da se onda sastavlja nova vlada u istom ovom sazivu skupštine. Naravno, mogu da se raspišu i vanredni parlamentarni izbori.

Mislim da to mora svakako da uradi pre preuzimanja funkcije predsedika, tj podneće ostavku Maji i Tomi a ne Maji i sebi
... a onda će kao predsednik nekome da dodeli mandat za sastavljanje vlade?
okej to ima smisla, zato je valjda i govorio o zakonskom roku od dva meseca--toliko ima fore da još bude premijer do preuzimanja preds. funkcije.

ppv pa predsednik vlade pa predsednik. nema dalje lik je zver!

Post by паће on Tue Apr 04, 2017 3:10 pm

Пази кад додели мандат себи. :пантелија:

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.
Guest

Post by Guest on Tue Apr 04, 2017 3:10 pm

Koliko ja razumem Vucic nece imati nikavu javnu funkciju neko vreme.

Podnece ostavku, Nikolic ce predloziti novog mandatara, skupstina ce ga izabrati, Nikolicu ce isteci mandat i onda ce Vucic postati predsednik.

Izmedju ostavke i zakletve nema funkciju.

Post by otto katz on Tue Apr 04, 2017 3:10 pm

Photino Bird wrote:Milošću božjom "predsednik i premijer Srbljem Aleksandar Vucic", zaštitnik vjere, gospodar Bujanovca i Preševske doline etc etc

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 1:37 am