DJB - Nrdule

Share

Re: DJB - Nrdule

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:24 pm

E, ali pazi - poslodavci nemaju ljude koje bi zaposlili... Pa ne, nego ljudi neće da rade te poslove. Ne zato što svi imaju fakultete (bizarno), nego zato što su ti poslovi slabo plaćeni.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sat Sep 23, 2017 9:26 pm

Blind Lime Pie wrote:Dusan Pavlovic, ideolog DJB, njihov, da kazemo, najveci intelektualac. Profesor na FPN.

Pokusavam da razlozim ovu budalastinu i ne ide mi. Da li mu je teza da su ljudi iz siromasnih porodica prirodno neinteligentni? To je jedini logicki sled ovog lupetanja.
Ima tekst gde doslovce kaze da su radne navike klasno uslovljena stvar

Prvih 35% brucoša, dakle, može da studira besplatno. Odakle dolaze deca koja se nađu u tih 35%? To su uglavnom deca koja dolaze iz bojestojećih porodica (srednjih i viših slojeva). To znamo po tome što imaju dobar rezultat na prijemnom, kao i dobar rezultat koji donesu iz srednje škole (koji moraju da se kombinuju da bi se dobila konačna rang-lista). Načelno, pripadnici srednjih i viših slojeva stvaraju svojoj deci radne navike od malih nogu, podstiču ih da uče, i izgrađuju im ukus kompatibilan sa zanimanjima za koje je neophodno više obrazovanje. Otuda ta deca završe srednju školu sa najvišim uspehom, a na prijemnom osvoje maksimalan broj poena, što im omogućuje da uđu u prvih 35% i dobiju besplatnu školarinu od države.

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 9:26 pm

Espreso blamaža je postala najviralnija, ali bilo je tu tokom vremena mnogo skandaloznijih stvari, tipa kukanje nad time što vlasnik zlatare koji je isprangijao lopova koji je bežao mora u zatvor, i to ne samo etičko nego formalno pravničko, nema predstavu o institutu nužne odbrane i njegovim granicama, ili verovatno najgore ikada, kada je na podatak o tome da je BDP Makedonije od 2014-2016 porastao 10,5 posto, pitao jel to u proseku ili ukupno za te tri godine.

Post by Blind Lime Pie on Sat Sep 23, 2017 9:28 pm

mene DuPa, kad postavlja svoja pitanja, podseca na ovu pesmu

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by No Country on Sat Sep 23, 2017 9:28 pm

Miki wrote:Pošto ima ljudi kao No Country, koji očigledno ne poznaje Pavlovića, treba istaći i dodatnu dimenziju da ove gadarije izgovara čovek koji je bez ikakvog preterivanja glup kao sto kurčeva.
Ма добро, ја само не знам ко је дотични, а за логичку анализу изреченог сам богу фала још увек способан... 

Мене фасцинира та небрига за јавну реч, Вучић ту доминира (и Трамп са ове стране баре). Ево, ја ћу да бупнем, биће јако глупо - и шта ми мо'ш? Они схватају оно што ми не схватамо, да све изречено ветар носи, и да је једино битно ко држи медиј, а кога брига за поруку...

Post by Veletin on Sat Sep 23, 2017 9:31 pm

William Murderface wrote:

Povračaču.

Мени се све више чини да је Дујан итекако свестан да не поседује довољан квалитет и капацитет за положај на коме се налази у србијанском друштву, и да иза његових ставова стоји страх.

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:32 pm

Gotam wrote:
Blind Lime Pie wrote:Dusan Pavlovic, ideolog DJB, njihov, da kazemo, najveci intelektualac. Profesor na FPN.

Pokusavam da razlozim ovu budalastinu i ne ide mi. Da li mu je teza da su ljudi iz siromasnih porodica prirodno neinteligentni? To je jedini logicki sled ovog lupetanja.
Ima tekst gde doslovce kaze da su radne navike klasno uslovljena stvar

Prvih 35% brucoša, dakle, može da studira besplatno. Odakle dolaze deca koja se nađu u tih 35%? To su uglavnom deca koja dolaze iz bojestojećih porodica (srednjih i viših slojeva). To znamo po tome što imaju dobar rezultat na prijemnom, kao i dobar rezultat koji donesu iz srednje škole (koji moraju da se kombinuju da bi se dobila konačna rang-lista). Načelno, pripadnici srednjih i viših slojeva stvaraju svojoj deci radne navike od malih nogu, podstiču ih da uče, i izgrađuju im ukus kompatibilan sa zanimanjima za koje je neophodno više obrazovanje. Otuda ta deca završe srednju školu sa najvišim uspehom, a na prijemnom osvoje maksimalan broj poena, što im omogućuje da uđu u prvih 35% i dobiju besplatnu školarinu od države.

Ovde ima istine, ali on ne razume da između ostalog i zbog usvojenih modela ponašanja (koji ne mora da ima veze sa radnim navikama, nego sa prioritetima - npr moj drug Mustafa nije imao slabije radne navike od mene, naprotiv, nego ih je upražnjavao pomažući roditeljima da prodaju na pijaci, dok sam se ja izležavao kod kuće čitajući knjige), znatno manje dece iz siromašnih porodica uopšte dolazi do fakulteta, jer ima niza prosek na nižim nivoima obrazovanja. To nije nužno pokazatelj njihovo sposobnosti. E, sad, u ovom tekstu koji citiraš, on se zalaže za to da se studiranje ne plaća iz udžeta deci iz boljestojećih porodica, nego onih koja su u finansijski slabijem položaju. Okej, ali to jedva da uspeva da zgrebe površinu problema.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Sat Sep 23, 2017 9:34 pm

DJB je stranka poluinteligenata iz srednje klase, obucenih u jednoj stvari (astrologija, NLP, ceprkanje po InDesign programu), nesposobnih za kriticku misao jer jednostavno ne umeju da citaju kako treba i stoga se lako odusevljavaju jednostavnim, viralnim resenjima, fejsbuk histerijama i zdravorazumskim zamislima. Dusan Pavlovic je njihov prorok.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:36 pm

Veletin wrote:
William Murderface wrote:

Povračaču.

Мени се све више чини да је Дујан итекако свестан да не поседује довољан квалитет и капацитет за положај на коме се налази у србијанском друштву, и да иза његових ставова стоји страх.

Takvo objašnjenje ima smisla, ali bojim se da je on daleko od tog nivoa refleksije. Ja sam naprotiv ubeđen da on veruje da apsolutno zaslužuje svoj položaj i da je ovo posledica upravo tog rezonovanja - nek svako dobije šta zalužuje, evo ja sam sve sam zaslužio.

_____

Guest

Post by Guest on Sat Sep 23, 2017 9:37 pm

pa moja iskustva su potpuno suprotna, da bas siromasnija deca koja imaju aspiracije da upisu fakultet ozbiljnij to shvataju i vise rade, a da bogatiji manje ozbiljno shvataju radne navike, jer ce se srediti nekako, roditelji znaju nekog ili ce prosto platiti sta mora i kad mora.

Post by Gargantua on Sat Sep 23, 2017 9:39 pm

William Murderface wrote:E, ali pazi - poslodavci nemaju ljude koje bi zaposlili... Pa ne, nego ljudi neće da rade te poslove. Ne zato što svi imaju fakultete (bizarno), nego zato što su ti poslovi slabo plaćeni.

A ne, kad poslodavac nudi malu platu onda su takvi tržišni uslovi i šta da se radi, kad neko neće da radi za te pare onda je lenj i treba da se adaptira.

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:44 pm

Gotam wrote:pa moja iskustva su potpuno suprotna, da bas siromasnija deca koja imaju aspiracije da upisu fakultet ozbiljnij to shvataju i vise rade, a da bogatiji manje ozbiljno shvataju radne navike, jer ce se srediti nekako, roditelji znaju nekog ili ce prosto platiti sta mora i kad mora.

Ma glupo mu je uopšte to sa radnim navikama, ima hiljadu drugih faktora zbog kojih deca iz siromašnijih porodica imaju slabiji uspeh od one iz dobrostojećih (društveni kapital, bolje početne pozicije, sense of entitlement, itd).

_____

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 9:46 pm

Gargantua wrote:
William Murderface wrote:E, ali pazi - poslodavci nemaju ljude koje bi zaposlili... Pa ne, nego ljudi neće da rade te poslove. Ne zato što svi imaju fakultete (bizarno), nego zato što su ti poslovi slabo plaćeni.

A ne, kad poslodavac nudi malu platu onda su takvi tržišni uslovi i šta da se radi, kad neko neće da radi za te pare onda je lenj i treba da se adaptira.

A živi u zanimljivoj zemlji, koja je pravi primer nekog "drugog sveta" gde i nije baš totalno lopta u dvorištu radne snage, u smislu prilagođavanja. 

Hoću da kažem, u Srbiji, ma šta kukala raja, nije baš toliko loše da poslodavcima prolazi baš sve ono što su zamislili, i ne prolazi im, ako se osvrnete, videćete da se daju otkazi i levo i desno, menjaju govnjikavi poslovi u potrazi za nečim iole boljim, malo se vratiš kod matorih, malo uleti baba deda, malo država zažmuri na neke stvari, pusti da se švercuješ u prevozu itd...

Srbija je dosta zanimljiv primer za analizu nekome ko se bavi tim stvarima, što bi ovaj imbecil trebao da bude, ali jbg, lakše je biti edgy.

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:48 pm

Gargantua wrote:

Tačno tako. Država duradi nešto da pomogne poslodavcu i natera radnika da prihvati nužnost niskih cena rada, a ne da pomisli da je i on nekakav tržišni akter, i da on može s nekim da se cenjka.

_____

Post by Utvara on Sat Sep 23, 2017 9:48 pm

To je najeksponiraniji čovek DJB-a posle Radulovića, glavni ideolog i policy wonk. Što kaže Dživdžan Radule, njega Marjan Rističević poklapa u Skupštini, ne zato što ima seljački bezobrazluk ili prepredenost, nego zato što je bolje vlada Poslovnikom i poslaničkim radom uopšte. Marjan samo prati šta se dešava, šta je na dnevnom redu i poklapa budalu konstantno.

Gorde i bahate libekovske budalaštine koje on lupeta su ne samo glupe i neinteligentne i bahato okrutne, nego i bukvalno opasne po naše društvo, a neodbranjive su čak i sa strane ekonomske nauke. Čak i da stavimo najracionalnije naočare, pa ako treba i da najokrutnije, bez ikakvih filtera sagledamo ekonomski aspekt njegove poruke, ona ne stoji. Ishod njegove politike je katastrofalan, elitistički i bahat.

Sada se naravno ne bavi nikakvim aktivnim političkim radom, organizacijom, međuljudskim odnosima, politikom, nego lupa o produženom espresu i tako nekim trivijalnim svakodnevnim komunalnim srednjeklasnim glupostima, zalaže se za krpljenje rupa u kolovozu, besplatne vrtiće i besplatne školske uniforme, i slične zanimacije i subvencije za srednju klasu.

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 9:52 pm

Ma treba ga provozati komunističkim helišom samo zbog toga što u javnosti kao profesor sa govornice priča o studentima kao najgora seljačina na slavi.

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=1086

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:26 am