DJB - Nrdule

Share

Re: DJB - Nrdule

Post by ostap bender on Sat Sep 23, 2017 10:17 pm

on je verovatno autor najtupavije analize miloseviceve vlasti ever.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Blind Lime Pie on Sat Sep 23, 2017 10:21 pm

Daj link 

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Gotam on Sat Sep 23, 2017 10:26 pm

Serbia during and after Milosevic?

Post by ostap bender on Sat Sep 23, 2017 10:34 pm

http://www.policy.hu/pavlovic/Bibliografija/Sultanism_Rec.pdf

mislim najtupavija akademska analiza. niti je ocigledno kulturalisticka poput latinkine niti je redukcionisticka poput one nekih sociologa, ma nije nista zapravo.

_____

Post by Kinder Lad on Sun Sep 24, 2017 12:35 am

Član postave "Vampiri" 

_____
alt-lib

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 1:32 pm

ДЈБ нуди (у предизборној кампањи 2017.) бесплатне књиге и бесплатне вртиће. А онда је политичка конкуренција, да би поткопала то, нашла снимак ваљда из 2013. (Велетине?)  масакрирала снимак на делиће, цензурисала, изменила контекст, да би снимак показао кобајаги Павловићеву непринципијелност.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by rumbeando on Sun Sep 24, 2017 1:40 pm

...

Post by Veletin on Sun Sep 24, 2017 1:45 pm

uskok i ajduk wrote:ДЈБ нуди (у предизборној кампањи 2017.) бесплатне књиге и бесплатне вртиће. А онда је политичка конкуренција, да би поткопала то, нашла снимак ваљда из 2013. (Велетине?)  масакрирала снимак на делиће, цензурисала, изменила контекст, да би снимак показао кобајаги Павловићеву непринципијелност.

Деда Змај креће за 15 минута.

Post by William Murderface on Sun Sep 24, 2017 1:49 pm

Predlozi za vrtić i besplatne knjige su dobri i pozdravljam ih, ali to nema nikakve veze sa ovim Pavlovićevim lupetanjem, koje i u kontekstu i van konteksta zvuči jednako glupo i strašno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 1:52 pm

.... Ово "(Велетине?)" не садржи сугестију да је Велетин масакрирао снимак, него питање да ли се снимак одвија у 2013. години. Чисто да то разјаснимо. 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Veletin on Sun Sep 24, 2017 1:55 pm

uskok i ajduk wrote:.... Ово "(Велетине?)" не садржи сугестију да је Велетин масакрирао снимак, него питање да ли се снимак одвија у 2013. години. Чисто да то разјаснимо. 

13.11.2013.

Admin

Post by Admin Pantokrator on Sun Sep 24, 2017 1:57 pm

znaci to su pricali na vlasti.

Post by Miki on Sun Sep 24, 2017 1:59 pm

Uskoče, ok botovanje sa deklamovanjem programa DJB i slično, ali to da pričaš da je skraćeni klip izvukao stvari iz konteksta je puko laganje. I iz skraćenog klipa je jasno da on bazira svoju tiradu konkretno na primeru FPN. 

Pun klip je možda još i gori, skraćeni ne oslikava baš koliko je bio libekovski vatren koliko ceo klip, koliko je zabrinut da utera višak sa FPN u limare i da odgovori potrebama poslodavaca.

Takođe, pun klip ima i pojedine dodatne sjajne klasik DJB momente poput "Ne znam kako je na prirodnim fakultetima"

Post by William Murderface on Sun Sep 24, 2017 2:00 pm

Ponavljam, jezivo je da jedan profesor javno govori o svojim studentima na ovaj način.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Sun Sep 24, 2017 2:01 pm

svakao bi bilo bolje da je pavlovic limar a neki bravar predsednik

_____

Post by ficfiric on Sun Sep 24, 2017 2:02 pm

William Murderface wrote:Ponavljam, jezivo je da jedan profesor javno govori o svojim studentima na ovaj način.

Ali to je snimak iz 2013

_____

Uprava napolje!

Post by Veletin on Sun Sep 24, 2017 2:03 pm

Admin Pantokrator wrote:znaci to su pricali na vlasti.

Ма да, то су њихови прави ставови. Овај садашњи популизам је само хватање за сламку због цензуса.

Post by Zuper on Sun Sep 24, 2017 2:05 pm

Miki wrote:
uskok i ajduk wrote:.... Ово "(Велетине?)" не садржи сугестију да је Велетин масакрирао снимак, него питање да ли се снимак одвија у 2013. години. Чисто да то разјаснимо. 

Uskoče, ok botovanje sa deklamovanjem programa DJB i slično, ali to da pričaš da je skraćeni klip izvukao stvari iz konteksta je puko laganje. I iz skraćenog klipa je jasno da on bazira svoju tiradu konkretno na primeru FPN. 

Pun klip je možda još i gori, skraćeni ne oslikava baš koliko je bio libekovski vatren koliko ceo klip, koliko je zabrinut da utera višak sa FPN u limare i da odgovori potrebama poslodavaca.

Takođe, pun klip ima i pojedine dodatne sjajne klasik DJB momente poput "Ne znam kako je na prirodnim fakultetima"

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 2:09 pm

Veletin wrote:
Admin Pantokrator wrote:znaci to su pricali na vlasti.

Ма да, то су њихови прави ставови. Овај садашњи популизам је само хватање за сламку због цензуса.

Радуле је још као блогер захтевао бесплатне школске књиге.

_____

Post by ficfiric on Sun Sep 24, 2017 2:20 pm

A kad je bio na vlasti?

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Sun Sep 24, 2017 2:22 pm

@uskok

Jeste. Uz dosledno zalaganje da se, u zemlji sa izuzetno malim procentom univerzitetski obrazovanih ljudi (na dnu smo evropske liste), dodatno oteža sticanje diplome.

Школство плаћено из буџета. Бесплатно и квалитетно основно и средње образовање за све грађане. Укључујући и књиге и све остале трошкове. Високо школство подржано кроз кредите и стипендије за школовање.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 2:24 pm

Па ево ти Павловићев ауторски текст из времена на власти: http://www.dusanpavlovic.in.rs/mypage/Blog/Entries/2014/1/17_Ko_treba_besplatno_da_studira.html (Tekst je objavljen u Vremenu, br. 1202. od 16. januara 2014, str. 32-33)

Павловић предлаже да сиромашна деца бесплатно студирају чак и кад су на ранг листи испод добростојећих:

Potom se uvede jedan izuzetak: besplatno školovanje treba da se omogući svim đacima koji su ušli na rang-listu fakulteta (čime pokazuju da imaju neophodan talenat i znanje da studiraju), čiji roditelji mogu da dokažu da nemaju dovoljno novca za školarinu. (Princip pretpostavlja da je prethodno ustanovljen socijalni sistem na osnovu koga možemo precizno da odredimo ko spada u niže slojeve, tj. ko nema novca za školovanje dece. Granica bi, recimo, mogla da se nalazi negde oko prosečne zarade.) Školarina bi bila besplatna za svako takvo dete koje završi na rang-listi, bez obzira na to na kom se mestu nalazilo.

_____

Post by ostap bender on Sun Sep 24, 2017 2:25 pm

prosecna plata

_____

Post by Blind Lime Pie on Sun Sep 24, 2017 2:29 pm

U ovom tekstu nalazi se najgluplja recenica koju je Radulo ikada napisao. Vec sam je citirao.

Univerzitetsko znanje je roba, kao i svaka druga, jer se koristi za ličnu korist, a ne za opšte dobro.

Hitna medicinska pomoc nije opste dobro.
Mostogradnja nije opste dobro.
Kontrola proizvodnje hrane nije opste dobro.
Sistem obrazovanja nije opste dobro.
Briga o redu i miru nije opste dobro.
Ustrojstvo saobracaja nije opste dobro.

A jedini ishod ove ideje je manji broj studenata u zemlji u kojoj 6% stanovnistva ima diplomu univerziteta. Ne znam kako da dodatno pojednostavim ovaj iskaz.

Last edited by Blind Lime Pie on Sun Sep 24, 2017 2:34 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Blind Lime Pie on Sun Sep 24, 2017 2:31 pm

ostap bender wrote:

prosecna plata

dotle nisam ni stigao.

prosecna plata je 48.000.
potrosacka korpa je 69.000 dinara.

caozdravo.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Oct 19, 2017 10:05 pm