Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

Share
Guest

Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:18 pm

Jedan samozvani nacionalista koji poziva ovog prvog da nastavi ovakvu politiku
Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:18 pm

diktotar wrote:pa salata ili ne, osnovna teza je ispravna, svi su nacionalisti, jedino sam kod jankare video one blage vec poznate pokusaje "da budemo svi srbi i da budemo ponosni, ali tako kao sto su svi usa gradjani amerikanci"

Njena teza je da je trziste prezasiceno nacionalnim opcijama. A Jankovic, koji je najblize levici, odnosno najmanje nacionalan, je kao dokaz da postoji neko trziste levice koje se ne pokriva.  Borko je ovde izasao sa necim sto se najblize moze nazvati levicom, i dobio je jedan posto. A uzevsi kombinovano PPP i Burundi, kao poprilicno veran simulakrum gradjanske opcije u Srbiji, on je docekan sa neinteresovanjem, a i posprdom od strane DJB naklonjenih ljudi.

Last edited by Pržun on Wed Mar 22, 2017 3:27 pm; edited 2 times in total
Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:19 pm

zastitnik gotama wrote:
Jedan iz partizanske,  bošnjačke porodice koji podržava Briselski dijalog.

Na koga mislis?
Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:21 pm

Džeremaja kako na koga?

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:22 pm

Добро бре, ако ћемо тако ни Милошевић није баш био прави националиста. Него је национализам одувек и био управо то: the lip service.

Post by diktotar on Wed Mar 22, 2017 3:23 pm

mislim da je ovo sto no kantri kaze. a jankovicu je glavna podrska stranka koja je zapocela izjednacavanje i rehabilitovanje cetnika i ostalih zlocinaca. sto se tice borka, nikad ni u ds nije bio na strani dimitrijevica i te vecine.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:24 pm

zastitnik gotama wrote:Džeremaja kako na koga?

Da otvorimo temu: Losi preprici srpskih politicara.

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 3:24 pm

Koliko sam video, levica se u tekstu ne pominje baš nigde, a znajući autorku rekao bih da ne postoji ni u njenoj viziji političkog spektra nabaždaren isključivo po NATO-Rusija skali. Inače, nisam siguran da tekst ima ikakvu tezu.

Borkov neuspeh ima vrlo, vrlo malo veze sa njegovim levičrskim opredeljenjem. Ako levice u skorije vreme bude bilo u Srbiji, izrašće iz NDB, UPSS i sličnih lokalnih pokreta.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Blind Lime Pie on Wed Mar 22, 2017 3:26 pm

Levičarsko opredeljenje mu svakako nije pomoglo. Da je, recimo, Beli dao i najmanju naznaku levičarenja, bio bi surovo ismejan na društvenim mrežama.

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:29 pm

Бели је празна чаша у коју свако сипа шта оће. Али се добро слика. Welcome to Facebook.

Post by diktotar on Wed Mar 22, 2017 3:29 pm

takav odnos prema levici je rezultat visedecenijskog anatemisanja od strane upravo tadasnje demokratske opozicije, dok su vladali sps srs. uvek su vise pljuvali komuniste nego npr seselja.

_____
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 3:30 pm

Pa kod nekih sigurno ne bi, ali to ne znači da nema "tržišta" za levicu, nego ga niko nije prepoznao kao ozbiljnu ponudu na tu temu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:32 pm

2 diktotar:

Па да, само што ће то Бурунди мало теже прогутати, прича о левици је у Србији такође увелико завршена, и не верујем да ће већина нас уопште доживети поновно отварање левог дискурса.

Last edited by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:33 pm; edited 1 time in total

Post by diktotar on Wed Mar 22, 2017 3:32 pm

a da neko istrci iz ds i zapocinje levicu, to je isto kao kad vucic istrci iz srs pa pocne neku gradjansku evropsku pricu. tesko moze da bude valjano.

_____
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:34 pm

Takav odnos prema Borkovoj levici je zato što je dan pre toga bio u DS i imao lokalnu koaliciju sa Dverima. 

Et Pržun 

Podržavao je da dijalog bude uz posedovanje EU

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 3:35 pm

No Country wrote:2 diktotar:

Па да, само што ће то Бурунди мало теже прогутати, прича о левици је у Србији такође увелико завршена, и не верујем да ће већина нас уопште доживети поновно отварање левог дискурса.

Ma daj, NC.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:37 pm

diktotar wrote:takav odnos prema levici je rezultat visedecenijskog anatemisanja od strane upravo tadasnje demokratske opozicije, dok su vladali sps srs. uvek su vise pljuvali komuniste nego npr seselja.

Pre Seseljevog ulaska u Milosevicevu vladu, tzv. demokratska opozicija i Seselj smatraju sebe medjusobno blizim, u odnosu na Milosevica. Na Milosevicevu opciju se referise kao na levicu i crvene, valjda nasuprot njima desnima. U onom cuvenom duelu izmedju Djindjica i Seselja, Djindjic ovog kori zato sto je izdao i usao u vladu sa Milosevicem.

Na kraju krajeva:

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:39 pm

William Murderface wrote:
No Country wrote:2 diktotar:

Ma daj, NC.
Well, дај ти неки аргумент гледе мрдања левице? Где су синдикати, где су активисти, где су медији, где су партије, где је уплив на јавност? Јесте, и ја се стално надам у НДБ, али они се за сада доста чврсто држе подаље од одређивања ове врсте.

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 3:44 pm

Nasuprot tvom argumentu koji je šta?

NDB ima jasno levičarsku priču, koja ide od onoga od čega u ovakvom trenutku jedino može i da krene - odbrane javnog dobra i javnih prostora. Sindikati su tu slabašna osnova iz različitih razloga, ali pre svega zato što je broj radnika koji uopšte imaju sindikate strašno mali u odnosu na ukupan broj ljudi koji rade.

Levi diskurs takođe postoji, u mnogo većoj meri nego pre npr deset godina. Kako će se to preliti u partijsku politiku (ili u eku drugu formu politike), videćemo. ALi ovakve proklamacije, nikad mi nećemo videti, itd, kurcu ne vrede. Ti prosto postvaruješ sadašnjicu i pretvaraš je u sudbinu. Gde su mediji? Nema, Vučić će vldati sto godina, a u pičku materinu. Sve što jeste biće zauvek, duboka mudrost svakog kafanskog mudraca.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Mar 22, 2017 3:54 pm

Nema sučim Vilijame,  bar ne autohtonim snagama,  samo u sklopu nečeg većeg. A veće trenutno ne ide u tom smeru

Post by Veletin on Wed Mar 22, 2017 3:56 pm

William Murderface wrote:Nasuprot tvom argumentu koji je šta?

NDB ima jasno levičarsku priču, koja ide od onoga od čega u ovakvom trenutku jedino može i da krene - odbrane javnog dobra i javnih prostora. Sindikati su tu slabašna osnova iz različitih razloga, ali pre svega zato što je broj radnika koji uopšte imaju sindikate strašno mali u odnosu na ukupan broj ljudi koji rade.

Levi diskurs takođe postoji, u mnogo većoj meri nego pre npr deset godina. Kako će se to preliti u partijsku politiku (ili u eku drugu formu politike), videćemo. ALi ovakve proklamacije, nikad mi nećemo videti, itd, kurcu ne vrede. Ti prosto postvaruješ sadašnjicu i pretvaraš je u sudbinu. Gde su mediji? Nema, Vučić će vldati sto godina, a u pičku materinu. Sve što jeste biće zauvek, duboka mudrost svakog kafanskog mudraca.

Sindikati su...

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 3:57 pm

2 William:

Не, ради се о томе да је лева идеја у Србији прво девалвирана и унакажена вишедеценијском праксом у СФРЈ, а затим пар десетлећа системски гажена од стране апсолутно свих актера јавног дијалога (укључујући не само медије и политичке партије, већ и школе, породице, итд. - јесте, и кафане). Не само Борко већ и СДУ, Јово Бакић и слични, годинама таворе на црној маргини - и ни макац, без обзира што би нека општа друштвено-економска кретања требало да им иду на руку. Мало се ствар подгрејала око Сиризе, али је завршетак те приче заправо пре био ексер у ковчегу, него што буди неке наде за будућност.

А ово овде јесте кафана, причаоница - можемо и да се вређамо, ако баш мора?

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 3:59 pm

zastitnik gotama wrote:Ima:  

Jedan koji pita Nemce šta da radimo. 
Jedan kojeg podržava Borka Pavićević i poziva da se odreknemo suvereniteta. 
Jedam secesionista koji je počeo kampanju obećanjem da će priznati Kosovo. 
Jedan iz partizanske,  bošnjačke porodice koji podržava Briselski dijalog.

zastitnik gotama wrote:Jedan samozvani nacionalista koji poziva ovog prvog da nastavi ovakvu politiku

Iako je  pitanju očiglednost, izgleda da je za tebe treba ponavljati u nekim pravilnim intervalima - srpski nacionalizam se ne iscrpljuje u odnosu prema Kosovu, ima različitih formi nacionalizma, nacionalizam je, kao i svaka ideologija, fleksbilan, i može da menja svoj fokus. Ima još nešto, ako je nacionalizam u kasičnom određenju stav da se granice teoritorijalne jedinice imaju poklapati sa granicama etničke grupe, onda je Kosovo sve manje atraktivna, a RS sve atraktivnija tema za nacionalističku politiku.

Ovo što je Jeremija iz "partizanske, bošnjačke porodice" je naravno, potpuno beside the point. (BTW,ko je gledao skorašnje predstavljanje, u Priboju mislim da beše, mogao je da vidi da Jeremiju predstavljaju kao čoveka čiji su preci bili u "oba srpka antifašistička pokreta".)

_____

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 4:05 pm

No Country wrote:2 William:

Не, ради се о томе да је лева идеја у Србији прво девалвирана и унакажена вишедеценијском праксом у СФРЈ, а затим пар десетлећа системски гажена од стране апсолутно свих актера јавног дијалога (укључујући не само медије и политичке партије, већ и школе, породице, итд. - јесте, и кафане). Не само Борко већ и СДУ, Јово Бакић и слични, годинама таворе на црној маргини - и ни макац, без обзира што би нека општа друштвено-економска кретања требало да им иду на руку. Мало се ствар подгрејала око Сиризе, али је завршетак те приче заправо пре био ексер у ковчегу, него што буди неке наде за будућност.

А ово овде јесте кафана, причаоница - можемо и да се вређамо, ако баш мора?

Izvini, nisam imao nameru da te vređam, ali stvarno ne vidim kako priču o onome što je bilo uzimaš kao dokaz o onome što će biti. Situacija je danas, ne u Srbiji, nego svuda, mnogo drugačija nego pre deset godina. Šta će se desiti, ne znamo ni ti ni ja, ali ovakve kategoričke tvrdnje o tome šta se sigurno nikako ne može desiti mi se čine prilično slabo zasnovanim.

_____

Post by No Country on Wed Mar 22, 2017 4:13 pm

Није тврдња него процена. А на основу данашњег стања + трендова које сам описао. Лева је идеја у Србији сасвим непопуларна. Треба то признати и разумети како је до тога дошло, пре него што буде икакве наде за левицу. А колико видим и ту шкрипи, у самој идентификацији проблема.

Ајд да додам и ово: такође шкрипи и када ти, самоидентификовани левичар, недељама агитујеш за једног десничара.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 1:10 pm