Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Karadjoke ☃

    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Erős Pista Fri Mar 18, 2016 10:45 am

    My guess - nesto oko izbeglica i tzv balkanse rute.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Ferenc Puskás Fri Mar 18, 2016 10:54 am

    William Murderface wrote:My guess - nesto oko izbeglica i tzv balkanse rute.
    Englezi donijeli plan da se izbjeglice smjeste u Beograd na vodi.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Erős Pista Fri Mar 18, 2016 11:03 am

    Who controls the British crown?
    Who puts the metric system down?
    We do! We do!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by beatakeshi Fri Mar 18, 2016 11:10 am

    A Čarls ko oni u karlingu sa onim metlama, čisti ispred one pegle koju guraju.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 11:24 am

    otto katz wrote:
    Kinder Lad wrote:


    Pominjanje konkretno mosta u Mostaru i još par stvari. Mislim, pismeni ste ljudi politički Karadjoke ☃ - Page 8 1399639816

    Bluberi wrote:

    Mislim da je bitno jer Englezi vole da idu u susret dogadjajima. 
    Dolazi Hillary i Englezi spremaju teren za ukadenje Republike srpske? Jesam li pogodio?  bounce

    Nevezano (sasvim) sa Charlesom, mislim da bi u vezi Hillary mnogi trebalo da budu oprezni. Ne sumnjam da ce uciniti sve da prakticno zatvori preostala balkanska pitanja i ne sumnjam da ce Srbi biti u izvesnoj meri nezadovoljni tim aranzmanima, ali ne bih se zakleo ni da ce ostali biti prezadovoljni. Ipak, mislim da ce najveci pritisak od eventualne njene administracije na Srbiju biti u vezi odricanja preterano tesnih veza sa Rusijom pre nego u vezi sa bilo cim drugim.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by kondo Fri Mar 18, 2016 11:34 am

    srbija nema te tesne veze koje bi iziskivale takvu reakciju i kaznu. zapravo je mozda sasvim smisleno plasiti mecku resetom zvanim rusija barem kada je u pitanju  srpski interes ocuvanja svog entiteta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 11:38 am

    Kondo wrote:srbija nema te tesne veze koje bi iziskivale takvu reakciju i kaznu. zapravo je mozda sasvim smisleno plasiti mecku resetom zvanim rusija barem kada je u pitanju  srpski interes ocuvanja svog entiteta.

    mislis upravo ovih meseci sve vise prestaje da ih ima?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by kondo Fri Mar 18, 2016 11:41 am

    ma ne, u smislu koji bi bio opasan za americke interese. to je vise PR i pokusaj igranja nekadasnjom brozovom strategijom, taman onoliko uspesno dobro koliko to mogu toma i vucic ...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Filipenko Fri Mar 18, 2016 12:53 pm

    Kinder Lad wrote:
    otto katz wrote:


    Dolazi Hillary i Englezi spremaju teren za ukadenje Republike srpske? Jesam li pogodio?  bounce

    Nevezano (sasvim) sa Charlesom, mislim da bi u vezi Hillary mnogi trebalo da budu oprezni. Ne sumnjam da ce uciniti sve da prakticno zatvori preostala balkanska pitanja i ne sumnjam da ce Srbi biti u izvesnoj meri nezadovoljni tim aranzmanima, ali ne bih se zakleo ni da ce ostali biti prezadovoljni. Ipak, mislim da ce najveci pritisak od eventualne njene administracije na Srbiju biti u vezi odricanja preterano tesnih veza sa Rusijom pre nego u vezi sa bilo cim drugim.


    Pa da, stvaranje fine podloge za nove ratove čim se steknu uslovi. Pokazalo se uspešnim u Libiji. A onda, kada nesreća zaista dođe, pričati o lokalcima kao ludacima koji bi samo ratovali i izbegavaju da poštuju dogovore™️...
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by паће Fri Mar 18, 2016 1:02 pm

    Filipenko wrote:
    Pa da, stvaranje fine podloge za nove ratove čim se steknu uslovi. Pokazalo se uspešnim u Libiji. A onda, kada nesreća zaista dođe, pričati o lokalcima kao ludacima koji bi samo ratovali i izbegavaju da poštuju dogovore™...

    Само у Либији? Крени од Индије, пола Африке...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 1:06 pm

    Filipenko wrote:
    Kinder Lad wrote:

    Nevezano (sasvim) sa Charlesom, mislim da bi u vezi Hillary mnogi trebalo da budu oprezni. Ne sumnjam da ce uciniti sve da prakticno zatvori preostala balkanska pitanja i ne sumnjam da ce Srbi biti u izvesnoj meri nezadovoljni tim aranzmanima, ali ne bih se zakleo ni da ce ostali biti prezadovoljni. Ipak, mislim da ce najveci pritisak od eventualne njene administracije na Srbiju biti u vezi odricanja preterano tesnih veza sa Rusijom pre nego u vezi sa bilo cim drugim.


    Pa da, stvaranje fine podloge za nove ratove čim se steknu uslovi. Pokazalo se uspešnim u Libiji. A onda, kada nesreća zaista dođe, pričati o lokalcima kao ludacima koji bi samo ratovali i izbegavaju da poštuju dogovore™️...

    Realno, necu da pricam o posledicama dok ne vidim kako ce se resiti. Ovo moje je samo pretpostavka.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by boomer crook Fri Mar 18, 2016 1:35 pm

    ja mislim da je i americki i britanski interes bio ocuvanje jugoslavije (recimo dominantni interes) a da je njen raspad nesto sto je zapravo smanjilo njihov uticaj u regionu i ojacalo rusko i nemacko prisustvo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 1:46 pm

    ostap bender wrote:ja mislim da je i americki i britanski interes bio ocuvanje jugoslavije (recimo dominantni interes) a da je njen raspad nesto sto je zapravo smanjilo njihov uticaj u regionu i ojacalo rusko i nemacko prisustvo.

    ja mislim da je to za njih nesumnjivo bio best case scenario, za Britance pogotovu.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Ferenc Puskás Fri Mar 18, 2016 1:59 pm

    Pri čemu to što se nisu pretrgli da pomognu sprječavanju raspada SFRJ govori o mjestu na listi prioriteta.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by boomer crook Fri Mar 18, 2016 2:07 pm

    mislim da su se oni oko toga gadno zeznuli. zesce se precenjuje njihova sposbnost da jasu na talasu post-sovjetskog cunamija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by zvezda je zivot Fri Mar 18, 2016 2:10 pm

    Karadjoke ☃ - Page 8 CdxeihQWwAEMUBN


    _____
    ova zemlja to je to
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 2:11 pm

    Tesko je sad o tome ozbiljno pricati sa malim brojem karaktera Karadjoke ☃ - Page 8 1399639816 Bilo je hiljadu stvari, ali mislim da su, izuzev, i to mozda i to pitanje je dokle, Slovenaca, svi manje (HR) ili vise (SRB, CG) ili fantasticno puno (BiH. MK) worse-off raspadom. Mislim da ce tek za nekoliko decenija to postati mnogo jasnije.

    Edit: to naravno ne znaci da sad treba sesti pa praviti neku novu, samo treba izvuci debele pouke
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Veletin Fri Mar 18, 2016 2:18 pm

    zvezda je zivot wrote:Karadjoke ☃ - Page 8 CdxeihQWwAEMUBN

    jel bio koji srbijanac na prijemu ? Karadjoke ☃ - Page 8 2304934895
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Kinder Lad Fri Mar 18, 2016 2:19 pm

    Dusan Kovacevic  Karadjoke ☃ - Page 8 2304934895


    _____
    alt-lib
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by kondo Fri Mar 18, 2016 2:42 pm

    ja ovako zamisljam jednog forumasa cije ime ne smem pomenuti u pokusaju da bolje upozna drugu srbiju


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Guest Fri Mar 18, 2016 3:14 pm

    i tovljenik bio 

    Karadjoke ☃ - Page 8 7cZwNiV
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by boomer crook Fri Mar 18, 2016 3:34 pm

    ovaj carls je ko neki ideolosko-hipnoticki WMD bacen na region Karadjoke ☃ - Page 8 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by kondo Fri Mar 18, 2016 3:40 pm

    mozda su ga poslali da uvede lepe manire u predizbornu kampanju




    mali mi je Karadjoke ☃ - Page 8 2348298330


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Guest Fri Mar 18, 2016 3:41 pm

    pa ti tzv ruzni maniri u kampanji su prisutni samo da naloze napaljene, posto opozicije svakako nema.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Mr.Pink Fri Mar 18, 2016 3:55 pm

    ne znam. meni ova poslednja poseta još jedan pokazatelj kakva je ova regija teska evropska periferija postala. 





    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Karadjoke ☃ - Page 8 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 9:51 am