Najave svirki

Share
Guest

Najave svirki

Post by Guest on Wed Mar 15, 2017 5:56 pm

Čuvena novosadska novotalasna grupa Luna će posle 12 godina održati dva koncerta: u Beogradu 31. marta i u Novom Sadu 1. aprila, saopštio je jedan od organizatora koncerta Mikser haus.

Nakon svega 15 koncerata i dve godine delovanja (1981-83), Luna je ’84. objavila album „Nestvarne stvari“ (Helidon) i nestala sa scene.

Ploča je narednih godina stekla status nezaobilaznog dokumenta jugoslovenske rok avangarde, a svedoci kratkotrajnog Luninog koncertnog života pamte unikatnu autorsku viziju i ubitačnu izvođačku energiju benda, navode organizatori.
Uprkos izvrsnim kritikama i rastućem kult-statusu, Luna se sastala samo još jednom: za nastup na Exitu 2004. godine.
Povodom objavljivanja monografije „Ogledala Lune“, Jasmina Mitrušić Mina, Ivan Fece Firči, Zoran Bulatović Bale i Slobodan Tišma će održati još dva koncerta.
Prvi koncert biće održan u Mikser hausu u Beogradu je u petak, 31. marta, a „povratak kući“ će se desiti naredne večeri u Novom Sadu u Firchie Think Tank studiju. Na koncertima, koji će trajati do 60 minuta obe večeri, predviđene su promocije „Ogledala Lune“ Predraga Popovića, Saše Rakezića i Goran Tarlaća.
Ulaz na oba koncerta je besplatan, a ulaznice se mogu preuzeti samo na blagajni Mikser House-a, od ponedeljka 20 marta.
Organizatori koncerata su Društvo ljubitelja popularne kulture kao izdavač pomenute monografije, Mikser House i Firchie Think Tank.
Guest

Re: Najave svirki

Post by Guest on Wed Mar 15, 2017 6:37 pm

Bio sam na tom Exitu, bilo je jedno 2.000 ljudi na svirci, do sada se broj popeo na oko 80.000 svedoka.
Guest

Post by Guest on Wed Mar 15, 2017 7:03 pm

Guest

Post by Guest on Wed Mar 15, 2017 7:27 pm

najozbiljnije...ima i poza za "Bio sam na Luni 2004", malo se podbocis, zamutis oci i gledas kao u neke dusevne daljine.

(disclaimer: ne zezam ja Lunu, samo to nije moja solja caja)
bela maca

Post by bela maca on Wed Mar 15, 2017 9:49 pm

ja sam na poslenji egzit išla 2002. godine

_____
iambic pentameter is my bitch!
Kondo

Post by Kondo on Sun Mar 26, 2017 11:51 am

ima trac da se ne zna da li ce biti svirke jer je bale popizdeo koliko niko ne ume nista da svira 

nego ljudi sta je ono bilo sinoc u domu omladine, najbolji gig ever (ili bar od proslog swans koncerta 1987. u SKC-u)

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
otto katz

Post by otto katz on Sun Mar 26, 2017 3:02 pm

Bio na PPP topik o nazivima topika koje ste pogrešno čitali. Ja napisao posprdan post na račun toga da niko ozbiljno ne tvrdi da je nešto pogrešno pročitao, nego da smišljaju fore. Danas dva puta ovo čitam kao najave smrti.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
William Murderface

Post by William Murderface on Sun Mar 26, 2017 4:53 pm

!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Daï Djakman Faré

Post by Daï Djakman Faré on Fri Jun 09, 2017 2:57 pm

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Jul 31, 2018 4:38 pm

wooohoooo  9. novembar

Kondo

Post by Kondo on Tue Jul 31, 2018 7:55 pm

kuriozitet, gledao sam ih 1982. u glazgovu u barrowlands, 2000 gotova najgotskijih i ja zalutao iz srbije bez ideje sta je to, neka polo majica i farmerke, verovatno su svi mislili da sam pandur (iz srbije)

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Jul 31, 2018 8:13 pm

Kondo wrote:kuriozitet, gledao sam ih 1982. u glazgovu u barrowlands, 2000 gotova najgotskijih i ja zalutao iz srbije bez ideje sta je to, neka polo majica i farmerke, verovatno su svi mislili da sam pandur (iz srbije)

Ludilo
Kondo

Post by Kondo on Tue Jul 31, 2018 10:27 pm

dosta je jak bio taj streak, u nekoliko dana sam uhvatio birthday party u londonu, pa theatre of hate pa bauhaus u glazgovu.

_____
bruno sulak

Post by bruno sulak on Tue Jul 31, 2018 11:32 pm

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Kondo

Post by Kondo on Tue Jul 31, 2018 11:55 pm

glory days are over... ... tad sam umeo da potegnem u london na dobar gig, i bilo je jos ljudi koji su to radili. cari jakog socijalistickog dinara

_____
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 16, 2018 5:47 pm

E jbg, sad moram na Exit
Kondo

Post by Kondo on Tue Oct 16, 2018 6:41 pm

Cure su inace uzasno dosadni live ali nema veze. Ja odoh na basket a posle cu na Handsome Family. Brodski Kvartet se suši za neki drugi put a i gledao sam ih.

_____
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 16, 2018 6:49 pm

Kondo wrote:Cure su inace uzasno dosadni live ali nema veze. Ja odoh na basket a posle cu na Handsome Family. Brodski Kvartet se suši za neki drugi put a i gledao sam ih.

Cuo sam, doduse ne od svih, ali nije bitno, jer Cure mogu da izadju bez instrumenata i stoje sat vremena na bini ne radeci nista, svejedno bih isao
Kondo

Post by Kondo on Tue Oct 16, 2018 7:00 pm

Ma i ja samo da cujem Friday I'm In Love i Just Like Heaven. Dve najbolje pesme koje nisu napisali Marr/Morrisey. To volim isto ko što volim da na radiju čujem Bajagu "Tišinu" i "Godine prolaze". Ultimativna radijska muzika. Mislim da sam kod kuće samo prvi album Cure stavio na gramofon, onaj roze.

_____
zvezda je zivot

Post by zvezda je zivot on Tue Oct 16, 2018 7:13 pm

tricky kaze da je the cure poslednji veliki pop bend, ne znam sta misli pod tim, ako misli da su bend singlova, slazem se.

sto neko nekad rece, this charming man kad bi bila bolja pesma zvala bi se why cant i be you

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

ploce sam presluso sto puta, al seriju necu gledati.

Ovo je evropski The Wire, samo iz ženskog ugla.
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 16, 2018 7:47 pm

zvezda je zivot wrote:tricky kaze da je the cure poslednji veliki pop bend, ne znam sta misli pod tim, ako misli da su bend singlova, slazem se.

sto neko nekad rece, this charming man kad bi bila bolja pesma zvala bi se why cant i be you
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Tue Oct 16, 2018 7:55 pm

Kim Uajld u Utrehtu, u Tivoli Vredenburhu, novembar.

_____
svojeručan
yoyogi

Post by yoyogi on Thu Oct 18, 2018 2:02 pm

Holly fuck, kako je moj post došao ovde? Premeštqam ga na nauku.

_____
www.srbijadotokija.com
Kondo

Post by Kondo on Fri Oct 26, 2018 9:07 pm

Veceras u Domu Omladine od ponoci jedan od najboljih bendova naseg vremena, The Necks. Jazz festival ali ova muzika prica razlicitim jezicima, ovo slusaju i fanovi Radiohead (sta god to znacilo)

_____
zvezda je zivot

Post by zvezda je zivot on Fri Oct 26, 2018 9:41 pm

jedna od najboljih stvari kod ovog foruma je sto nemamo fanove rejdioheda. ili se dobro kriju.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

ploce sam presluso sto puta, al seriju necu gledati.

Ovo je evropski The Wire, samo iz ženskog ugla.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Feb 17, 2019 11:18 am