Саша Јанковић - У раљама кампање

Share

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by Blind Lime Pie on Sun May 21, 2017 10:50 pm

Doci ce profilisanje jednog dana ali likovi kao sto je Jankovic rade apsolutno sve sto mogu da se u Srbiji ne pomoli nikakva ideologija. 

Sto se mene tice ovaj Jankovicev pokret je pobuna zadovoljnih i ne mislim da ce zastupati moje interese. Ikada.

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by Notorious on Sun May 21, 2017 10:53 pm

Gargantua wrote:
zdravim razumom do... pristojne srbije.

dva problema - čičkoliki likovi, za koje, što reče vilijam, ne znam šta hoće, i drugi - nejasna ideologija, nejasan profil.

nekakvo profilisanje će doći, vremenom, kroz političku borbu, ali će biti taktičko i vođeno motivom kako, khm, situirana srbija samo želi da institucije prorade u datom trenutku.

Meni je problem koji navodiš kao drugi na prvom mestu, ne zanima me taktičko profilisanje i čari liberalne demokratije u kojoj bi položaj velikog broja ljudi ostao praktično nepromenjen ili postao gori.

Post by William Murderface on Sun May 21, 2017 10:53 pm

et ostap

Dobro, naravno, ako imaju neku računicu s njim, okej. Ja ću svakako sačekati da izađu s nekim programom i da počnu da povlače prve poteze.

Ipak, ne treba zaboraviti da je Prelević čovek koji je izjavljivao ovakve stvari:

Možda je i on to mislio već tada.
– Možda i jeste. Ali to okruženje za svog velikog vođu, gurua, čoveka iza koga se oni i dan-danas zaklanjaju, kaže da je on poginuo u sukobu sa kriminalnom grupom. To je strašno. Po meni, Zoran Đinđić je ubijen pre svega na osnovu onoga što je javno rekao u intervjuu bijeljinskoj televiziji, a to je da princip rešavanja pitanja Kosova i Republike Srpske mora da bude identičan, da se rešava na identičan način. To je strašno smetalo pravim gazdama nekih ljudi iz njegovog okruženja. Suštinskim gazdama. Mislim da je njegovo ubistvo povezano sa stranim faktorom. Ja sam to više puta rekao. Tom stranom faktoru ili tim moćnim administracijama bilo je veoma važno da se oko Kosova i Republike Srpske stvari nikad ne dese na način na koji je to predlagao Zoran Đinđić. Dakle, ja verujem da je Zoran poginuo ne zato što se zamerio nekakvim kriminalcima, secikesama i budalama, nego zato što se zamerio nekom mnogo značajnijem od koga nije mogao da pobegne. I zato su desetine pitanja koje smo mi postavljali na sudu zabranjene. Jedno od tih pitanja je i da li su zemunski klan i JSO imali kontakte sa stranim obaveštajnim službama. Sudu se od izbora sudije, od izbora tužioca, to je sve strogo dirigovano, natura teza da je centralno važno da se do presude dođe što pre bez ulaženja u suštinu problema. To je teza. I ta teza je na kraju i dovedena do svog savršenog kraja.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Notorious on Sun May 21, 2017 10:58 pm

Photino Bird wrote:Doci ce profilisanje jednog dana ali likovi kao sto je Jankovic rade apsolutno sve sto mogu da se u Srbiji ne pomoli nikakva ideologija. 

Sto se mene tice ovaj Jankovicev pokret je pobuna zadovoljnih i ne mislim da ce zastupati moje interese. Ikada.

Na dobrom sam putu da se uskoro u potpunosti složim s tobom. Čekam iole jasnu političku platformu, ali mi je strepnja jača od nade.

Post by beatakeshi on Sun May 21, 2017 11:01 pm

William Murderface wrote:et ostap

Dobro, naravno, ako imaju neku računicu s njim, okej. Ja ću svakako sačekati da izađu s nekim programom i da počnu da povlače prve poteze.

Ipak, ne treba zaboraviti da je Prelević čovek koji je izjavljivao ovakve stvari:

– Možda i jeste. Ali to okruženje za svog velikog vođu, gurua, čoveka iza koga se oni i dan-danas zaklanjaju, kaže da je on poginuo u sukobu sa kriminalnom grupom. To je strašno. Po meni, Zoran Đinđić je ubijen pre svega na osnovu onoga što je javno rekao u intervjuu bijeljinskoj televiziji, a to je da princip rešavanja pitanja Kosova i Republike Srpske mora da bude identičan, da se rešava na identičan način. To je strašno smetalo pravim gazdama nekih ljudi iz njegovog okruženja. Suštinskim gazdama. Mislim da je njegovo ubistvo povezano sa stranim faktorom. Ja sam to više puta rekao. Tom stranom faktoru ili tim moćnim administracijama bilo je veoma važno da se oko Kosova i Republike Srpske stvari nikad ne dese na način na koji je to predlagao Zoran Đinđić. Dakle, ja verujem da je Zoran poginuo ne zato što se zamerio nekakvim kriminalcima, secikesama i budalama, nego zato što se zamerio nekom mnogo značajnijem od koga nije mogao da pobegne. I zato su desetine pitanja koje smo mi postavljali na sudu zabranjene. Jedno od tih pitanja je i da li su zemunski klan i JSO imali kontakte sa stranim obaveštajnim službama. Sudu se od izbora sudije, od izbora tužioca, to je sve strogo dirigovano, natura teza da je centralno važno da se do presude dođe što pre bez ulaženja u suštinu problema. To je teza. I ta teza je na kraju i dovedena do svog savršenog kraja.
Sapienti sat, štono kažu ispred moje samiške.

Post by William Murderface on Sun May 21, 2017 11:08 pm

Ima još...

Paralelno teče jedan postupak oko pobune JSO-a, nazovi pobune. Tu se politika totalno umešala. Tada su se pojavile razne nesrećne izjave.
– Jeste, jeste, i to je dosta zanimljivo. Tu su opet zanimljiva tužilačka rešenja, ona su potpuno neprincipijelna, potpuno neslobodna. Tu se vidi da oni govore iz tuđe glave. Oni su tu optužili neke ljude bez ikakvih dokaza. I sad, zamislite vi, mi dokazujemo da tu u stvari nije bilo nikakvog oružja. Inače, mislim da to nema nikakve veze s ubistvom premijera, ali to piše u optužnici koju je pisao jedan vrlo interesantan advokat Srđa Popović. On nije među živima pa ne može da mi odgovori te neću pričati o njegovom liku i delu. Osim što ću napomenuti istorijsku činjenicu da nikada u svetu nije zabeleženo da pripadnik jednog naroda brani osnivača koncentracionih logora gde je satrven njegov narod. Dakle, Srđa Popović je došao iz Amerike da bude Artukovićev advokat, gde su oštećene stotine hiljada Srba. To procesno može, ali ne mogu da zamislim Jevreja koji bi branio Ajhmana.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by beatakeshi on Sun May 21, 2017 11:11 pm

Živopisno.
Guest

Post by Guest on Sun May 21, 2017 11:50 pm

Post by Gargantua on Sun May 21, 2017 11:57 pm

srbožder

Post by Filipenko on Mon May 22, 2017 12:10 am

Pride, upitao bih samo jedno - ima li ovaj pokret svoje militantno krilo koje će odgovoriti na srpski scenario viđen u Makedoniji ovih dana onda kada dođe Srbija na red da se promeni vlast? Ako ga nemaju i ne rade na njegovom formiranju, džaba će krečiti, jer će Vučić minimalno da radi ono što radi ustaško-bugarski mu batko Gruevski.

Post by Hubert de Montmirail on Mon May 22, 2017 1:35 am

plachkica wrote:Prelević 

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by fernoux-h on Mon May 22, 2017 1:44 am

Notorious wrote:S kakvom ležernošću prenebregavate ljude o kojima nemate ništa loše da kažete i sudite o celom pokretu prema onima o kojima imate loše mišljenje. Ne, nisam zakleti fan SJ, samo mi je takav pristup nefer, ma o čemu/kome se radilo.

+1

Ne podržavam SJ, štaviše oduvek sam mu želeo sve najgore (bar što se politike tiče), ali ovakav pristup je pre svega glup i pokazuje do koje mere su ovdašnji levi liberali odvojeni od realnosti.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Hubert de Montmirail on Mon May 22, 2017 1:45 am

ja sam centralni liberal, izvini

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by Filipenko on Mon May 22, 2017 2:28 am

Čisto da pojasnim - prisustvo ovakvih likova u pokretu na višim funkcijama govori da je u najgorem slučaju reč o pokretu koji je žestoko mutan, a u najboljem da je žestoko izbušen od strane mutnih likova. Drugim rečima, propala stvar u startu, za nekoga ko želi fer i korektnu priču od samog starta. Za borbu protiv Vučića se mora stvoriti odlučno i tvrdo jezgro, što je apsolutno nemoguće sa ovakvim likovima u rukovodstvu koji će sve to da zatru u samom začetku, plus će pomoći da se o svim ljudima unutra zna naširoko. To jest, ovakvi likovi sabotiraju priču u samom začetku.

Leve liberale je trebio još Valter  , valjda smo napredovali od sedamdesetih godina prošlog veka. 

Post by fernoux-h on Mon May 22, 2017 2:30 am

Filipenko wrote:Čisto da pojasnim - prisustvo ovakvih likova u pokretu na višim funkcijama govori da je u najgorem slučaju reč o pokretu koji je žestoko mutan, a u najboljem da je žestoko izbušen od strane mutnih likova. Drugim rečima, propala stvar u startu, za nekoga ko želi fer i korektnu priču od samog starta.

Leve liberale je trebio još Valter  , valjda smo napredovali od sedamdesetih godina prošlog veka. 

Na višim funkcijama da, ali ja ne vidim kakvu to "funkciju" Prelević ima.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 6:33 am

Gargantua wrote:srbožder
ja mrzim šovene svih vrsta i nacija, dozvoli da ilustrujem:

Meni najzanimljivije reakcije dolaze od doslednih feministkinja i onih koji se bore za prava žena, gde mogu i sebe da svrstam. Te se reakcije i pomešana osećanja kreću od podrške i pomoći ženama koje su odlučile da nose maramu, do određenog stepena rezigniranosti prihvatanjem ovog čina kao nečega što, donekle, ograničava teško stečene ženske slobode. Mada smatram da nošenje hidžaba nosi taj ograničavajući momenat, bezrezervno sam dala podršku onim ženama iz svog okruženja koje su početkom devedesetih, ali i kasnije, odlučile da ga nose. Ono što smatram ključnim momentom da se ovakva odluka poštuje i da ne nailazi na neodobravanje sredine jeste duboko promišljen proces introspekcije i iskreno prihvatanje islama u svim njegovim pojavnostima. Ono što, međutim, izaziva veliki otpor sredine i određenu porugu, jeste površan i, rekla bih, pomodan pristup u nošenju hidžaba iza koga ne stoji ništa drugo do degradirajući stav da žena samu sebe doživljava kao trgovinsku robu sa sertifikatom ponuđenu na bračnom tržištu. Nažalost, nije retkost da u gradu u kom se, manje-više, svi poznajemo, devojke koje imaju ozbiljnu narkomansku prošlost, a neretko im je to i sadašnjost, pribegavaju pokrivanju i na taj način „peru“ svoje biografije i socijalni život. Nije retka pojava da i roditelji, pogotovu majke, vrše jak pritisak na svoje kćeri, te se one opredeljuju za hidžab. Neretko se radi o uticaju na devojčice od desetak godina, pa smatram da se ovakva vrsta prisile, perfidno upakovana u tradicionalne vrednosti, kosi sa do sada postignutim stepenom ostvarenja dečjih prava, te da samo odrasla i zrela osoba može doneti valjanu i autentičnu odluku da usvoji neku od religijskih formi ponašanja. Ovakvo ponašanje roditelja, nažalost, govori da islam i njegove postulate ne poznaju na pravi način i da su, donekle, saučesnici u njegovom pogrešnom tumačenju i primeni.
plavo:

Slušaj, sačekaš na miru prvi u mesecu, vidiš da je stigla uplata od NEDa, uzmeš iljadu i po dinara (14 dolara) kupiš od Vere Vasić Sintaksičku koreferencijalnost, pročitaš i onda bogu fala kreneš lepo da pišeš, pošto ovo ponavljanje ti je malo repetativno, te otežava da se dođe do hard kor islamofobije.

bold:

Naime, Ćorović i Janković su odlučili, jednom kad imaš narkomansku prošlost, to ti je to, ne možeš učestvovati u verskom, kulturnom ili uopšte javnom životu. Svako tvoje buduće delovanje mora da se gleda kroz prizmu narkomanske prošlosti. Lečenja nema, rehabilitacije nema, resocijalizacije nema. Svi mi znamo ko si ti i nemoj sad ti tu meni hidžab, govno narkomansko.

By the way pišeš s Biljanom Srbljanović na Peščaniku.

Mada smatram da nošenje hidžaba nosi taj ograničavajući momenat,

Zadržimo se samo na sekund na impresivnoj elokvenciji, članice Predsedništva. Taj neki momenat.

Ne podržavam SJ, štaviše oduvek sam mu želeo sve najgore (bar što se funkcionisanja kočnica na njegovim kolima tiče)
+1

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=989

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 1:41 am