Саша Јанковић - У раљама кампање

Share
Guest

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by Guest on Mon 8 May - 20:23

zastitnik gotama wrote:
edit : nista ruzno nisam napisao majke mi, nego necu da pisem o ovome

izvinjavam se

zastitnik gotama wrote:
moja je uverenje da su ovi izbori bili od velike vaznosti, ne jer je Vucic na njima mogao izgubiti, nego jer predstavljaju vodedelnicu. Oni su kraj pocetka. Sad je sasvim jasno ko su igraci, koje su njihove pozicije, what's at stake i generalno sucim cemo pred Milosa.

Vucicev rezim je presao u novu fazu, gde je ne samo parlament iskljucen iz procesa odlucivanja, vec i izvrsna vlast uopste, sad je vlast potpuno pesonalizovana. Takodje, zbog dogadjaja potpuno van Vuciceve kontrole od reformi ™ i evropskih integracija nema nista, tako da ostaje samo tavorenje na periferiji desavanja i polako davljenje naroda u tom polumraku.

Sledstveno ovo je bila prilika i za opoziciju da se sastavi, samoizmsili, redefinise i jasno ocrta s kojih ce pozicija za oko dva izborna ciklusa zameniti Vucica.

To je ucinjeno i to je zapravo bila tema izbora. Kakva opozicija?

Ja sam duboko razocaran i osecam se u nedostatku boljeg izraza izolovano i usamljeno, zato sto je ovako odluceno.

To je sve. Sam Jankovic je toliko nezanimljiva figura, da je cak i nekome ko ovako voli da mrzi kao ja, tesko da ga hejtuje.
Karakter kao takav.

Post by beatakeshi on Mon 8 May - 20:50

zg wrote:Oni su kraj pocetka. Sad je sasvim jasno ko su igraci, koje su njihove pozicije
Mislim da su ideologije ciao, kao i klasične partije. Čini mi se da ćemo prisustvovati suštinskoj organizacionoj i strukturalnoj promeni u političkom životu. Ne znam šta, ni kako, više je u pitanju predosećaj.
Odabir igrača je daleko od gotovog, čini mi se da za 5 godina neće na sceni biti ni SJ, ni VJ, ni dr VŠ, ni premcednik  ( ).
Ništa analiza, argumenti, samo slutnja.
Guest

Post by Guest on Mon 8 May - 21:01

srbija je velika tajna
Guest

Post by Guest on Mon 8 May - 22:01

ideologije jesu ćao, levičar postaje levičar zato što je taj deo tržišta ostao upražnjen, mi nemamo na političkoj sceni definisan politički sukob, najbolje to slika situacija u kojoj dolazi vučić i kaže evo ja vas vodim u evropu, plakao sam kad je pala sekuritatea, tada je sve nestalo
Guest

Post by Guest on Mon 8 May - 22:08

on je oduvek to clanstvo zeleo i intimno osecao u sebi, nisu se samo stvorili uslovi...

Post by No Country on Mon 8 May - 22:41

zastitnik gotama wrote:To je ucinjeno i to je zapravo bila tema izbora. Kakva opozicija?
Напротив, рекао бих да је тема избора била: опозиција, макар каква!

И још ме сврби да кажем да је на то, кључно, питање одговорено негативно, и на изборима и после њих, у периоду "оштрења секире". Ширим ево апстрактни дефетизам.

Post by Notorious on Tue 9 May - 0:41

Lev Abalkin wrote:ideologije jesu ćao, levičar postaje levičar zato što je taj deo tržišta ostao upražnjen, mi nemamo na političkoj sceni definisan politički sukob, najbolje to slika situacija u kojoj dolazi vučić i kaže evo ja vas vodim u evropu, plakao sam kad je pala sekuritatea, tada je sve nestalo

Verujem da ti je za upražnjeno levičarsko tržište referenca mučeni Borko, ali donekle grešiš. On je očito prepoznao potrebu za srpskom verzijom Sirize, naglo i nepromišjeno se prešaltao iz dsovskog manira u manir stisnute pesti, uz prateći kolorit i, prilično očekivano, na većinu potencijalnih glsača ostavio utisak foliranja. No, u LS su ušli i ljudi koji se nisu rukovodili tržišnim principima nego ideologijom, a ja smatram da, ma koliko lider bio značajna figura, ne treba posmatrati stranku isključivo kroz prizmu njegove ličnosti. 
Uopšteno posmatrano, ozbiljno grešiš, zato što lokalnim pokretima - lokalnim frontovma, NdB i sl.,ne preovladava tržište nego ideologija, što nikako ne znači da nema i tržišnog elementa, pošto treba biti potpuno politički nepismen pa ne uočiti upražnjen prostor. Nivo organizovanosti, potencijal za umrežavanje i realna podrška tim pokretima su otvorena pitanja, videćemo premijeru sa NdB na beogradskim izborima. 

Da ne budem potpuno van teme topika, mislim da Saša Janković još uvek ima šanse da animira pristalice, prvenstveno zbog nedostatka alternative, ali imam utisak da je sada najveći problem profilisanje pokreta, treba pomiriti mnoštvo različitih vizija koje su se našle pod istim kišobranom tokom predsedničke kampanje i biti što konkurentniji na tržištu. E, to je tržišna priča.

Post by William Murderface on Tue 9 May - 0:45

To je zapravo klasična politička priča građenja koalicija (ne nužno između stranka, između pokreta i interesnih grupa). Mislim, to je svima problem, videli smo i sa protestima. Videćemo kako će se snaći.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Notorious on Tue 9 May - 0:54

Misliš na lokalne pokrete ili SJ? 
Pokret SJ će verovatno balansirati na centru, možda malčice štrpnuvši ponešto iz levog i desnog spektra da se ugodi koalicionim partnerima i što širem krugu birača, malčice previše kalkulantski za moj ukus, al' izgleda da mora tako.

Post by William Murderface on Tue 9 May - 1:48

Na SJ, ali vazi i za lokalne pokrete ako budu ozbiljnije usli u izbornu utakmicu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Sat 13 May - 18:40

Da izvučemo Jankaru sa dna strane, i obznanimo puku da se grupa sumnjivih likova mota oko uzdanice srpskog građanstva

[size=42]Nova odbornička grupa u Kragujevcu[/size]

[size=39]U Skupštini Kragujevca formirana je nova opoziciona odbornička grupa "Šumadijska regija - Za Kragujevac bez straha".[/size]

[size=39]U saopštenju nove odborničke grupe navodi se da će se ona "zalagati za jačanje lokalne samouprave, decentralizaciju i regionalizaciju Srbije, što su osnovna programska načela Šumadijske regije".[/size]
[size=39]Odbornici Šumadijske regije najavljuju da će aktivno učestvovali u kampanji Saše Jankovića, što ih obavezuje "da nastave da se bore za pravednije društvo, poštujući principe društvene solidarnosti, jednakih šansi i socijalne pravde".[/size]

[size=39]Odborničku grupu u gradskom Parlamentu predvodiće Bojan Stojadinović, a pored njega u grupi su odbornici Saša Milenić i Mijoljub Stevanović Ljupče, doskorašnji članovi stranke "Zajedno za Šumadiju" bivšeg gradonačelnika Veroljuba Stevanovića. [/size]
[size=40]- See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=345674&title=Nova+odborni#sthash.39gr2vNu.dpuf[/size]

Post by William Murderface on Sat 13 May - 20:08

Nema bez takvh prebega ništa, jbg. Bolje oni nego radikali&SPS.

_____

Post by  on Sun 14 May - 9:22

Koalicija Zajedno, v2.0...

Post by ficfiric on Wed 17 May - 15:46

Saša Janković: U nedelju osnivačka skupština pokreta

Bivši ombudsman i predsednički kandidat Saša Janković potvrdio je danas agenciji Beta da će u nedelju, 21. maja biti održana osnivačka skupština pokreta čije formiranje je ranije inicirano.

"Niko od osnivača neće biti funkcioner bilo koje političke stranke. Statut, ime i prvi članovi predsedništva pokreta biće utvrdjeni na osnivačkoj skupštini", rekao je Janković.

On je dodao da će medju osnivačima biti više desetina ličnosti iz cele Srbije i da će u narednoj nedelji pozvati javnost na obeležavanje osnivanja pokreta.

Saša Radulović‏Verified account @SasaRadulovich 13m13 minutes ago
DJB pozdravlja osnivanje novog političkog pokreta i želimo im uspešnu osnivačku skupštinu.

_____

Uprava napolje!

Post by Gargantua on Wed 17 May - 15:49

stranka ili gg?

Post by Kondo on Wed 17 May - 15:55

danas sam bio na sastanku na kome je govorio milos jankovic, zamenik ombudsmana. znaci, video sam predsednickog kandidata 2022 i potpuno sam fasciniran pelcerom iz ove kancelarije. govorim sporo, dugacko, dosadno a kazem skoro pa nista.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by plachkica on Sun 21 May - 14:26

[size=36]Osnovan pokret Saše Jankovića “Slobodni građani Srbije”[/size]
U Beogradu osnovan pokret “Slobodni građani Srbije” za čijeg je predsednika izabran bivši zaštitnik građana i predsednički kandidat Saša Janković.
Osnivačkoj skupštini prisustvovala su 62 osnivača pokreta, među kojima su i glumac Nikola Đuričko, muzičari Vlado Georgiev i Vasil Hadžimanov, advokat Božo Prelević i sociolog Ratko Božović.
Potpisan je osnivački akt i usvojen je statut pokreta, dok je za predsednika izabran Saša Janković kojeg su podržali svi prisutni, osim njega samog koji je bio uzdržan.
“Sada imamo posla. Pokret će vratiti osmeh na lica građana i građanki. Radićemo i uraditi uspešan posao. Okupili smo se zarad ozdravljena društva koje je duboko podoljeno. Imamo mnogobrojne ciljeve koje ćemo ispuniti zahvaljujući demokratičnosti koju smo i danas, ovde na osnivačkoj skupštini, pokazali. Ustav zavisi od svakog pojedinačno i od svih nas zajedno. Počastvovan sam što sam izabran za predsednika pokreta i verujem da ćemo vrlo brzo reći da je Srbija bolje mesto za život”, poručio je Janković.
Za članovi Predsedništva pokreta “Slobodni građani i građanke Srbije” izabrani su Aida Ćorović, Srđan Škoro, Goran Marković i Dušan Teodorović.
http://rs.n1info.com/a250316/Vesti/Vesti/Osnovan-pokret-Sase-Jankovica-Slobodni-gradjani-Srbije.html
Guest

Post by Guest on Sun 21 May - 14:55

pa kako se zove pokret?

Post by plachkica on Sun 21 May - 14:59

Slobodni građani Srbije

Post by Filipenko on Sun 21 May - 15:06

Goran Marković, Božo Prelević, Ratko Božović?

Guest

Post by Guest on Sun 21 May - 15:20

plachkica wrote:Slobodni građani Srbije
znam ja da citam

u toj vesti sto si stavila, se na jednom mestu kaze "slobodni gradjani", a na drugom "slobodni gradjani i gradjanke"

Post by Kondo on Sun 21 May - 15:39

SGIGS bi bio bas jak naziv

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by beatakeshi on Sun 21 May - 15:43

Filipenko wrote:Goran Marković, Božo Prelević, Ratko Božović?

+++
pojačani bivšim urednikom VNovosti
Guest

Post by Guest on Sun 21 May - 16:08

APR vec ima udruzenje pod tim imenom, ali misilm da to nije ovo Jankovicevo...

moze biti vise udruzenja sa istim imenom zar ne? firmi ima sigurno

Post by diktotar on Sun 21 May - 18:10

Sad jos samo da padnu radikali sami od sebe pa nicim izazvani da zajasu ovi isti uhlebljivacki sabani. Menjam stav napalmovati srbiju u nukovati, brze je i efikasnije. Inace to sgs je societe general srbija, banka ih vec izjebala sa skracenicom mada je to takva i skupina otprilike, kao prosecni tim neke banke.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue 22 Aug - 1:36