Саша Јанковић - У раљама кампање

Share

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by Daï Djakman Faré on Mon May 08, 2017 1:50 pm

ostap bender wrote:
plachkica wrote:Nema od ovog ništa, piši propalo:

- To će vam oni reći kada budu spremni za to. A biće kada samovlašće i strahovlada svedržećeg premsednika Vučića (nije greška, imali smo precednika, sad imamo premsednika

dete rodjeno u zagrljaju micka i cotrica.
a odgajala borka

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by No Country on Mon May 08, 2017 5:32 pm

Прангија изгубио Бурунди?

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 5:33 pm

Seruckate, drugovi, dobar intervju.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Blind Lime Pie on Mon May 08, 2017 5:35 pm

No Country wrote:Прангија изгубио Бурунди?

Prangija nikad nije ni imao Burundi. Za mene je on bio dosta antipatičan taktički izbor pri glasanju i ništa više od toga, a ne vidim da je ovde imao horsku podršku.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by No Country on Mon May 08, 2017 5:42 pm

Ма само провоцирам Великог Штрумфа.

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 5:47 pm

Ah, ti, vraže!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Filipenko on Mon May 08, 2017 5:49 pm

Photino Bird wrote:
No Country wrote:Прангија изгубио Бурунди?

Prangija nikad nije ni imao Burundi. Za mene je on bio dosta antipatičan taktički izbor pri glasanju i ništa više od toga, a ne vidim da je ovde imao horsku podršku.

+1
Guest

Post by Guest on Mon May 08, 2017 5:50 pm

Ima pool da se proveri...

Post by ficfiric on Mon May 08, 2017 6:19 pm

Ja i dalje mislim da bi bio dobar predsednik. Da li bi bio dobar lider politicke stranke - ne znam.
Moj neprijatelj br. 1 je onaj ko drzi svu vlast zajedno sa krimosima, navijacima i fasistima. Radulovici, Jankovici, Sutanovci od mene mogu dobiti onoliko pljuvacke, koliki im je uticaj na nase zivote.

_____

Uprava napolje!

Post by No Country on Mon May 08, 2017 7:15 pm

ficfiric wrote:Ja i dalje mislim da bi bio dobar predsednik. Da li bi bio dobar lider politicke stranke - ne znam.
Moj neprijatelj br. 1 je onaj ko drzi svu vlast zajedno sa krimosima, navijacima i fasistima. Radulovici, Jankovici, Sutanovci od mene mogu dobiti onoliko pljuvacke, koliki im je uticaj na nase zivote.
То је све врло рационално и сасвим океј. Међутим проблем је у ирационалном, које је и овде десет пута веће: Саша Јанковић је играо на карту наде, на могућност обнове српске грађанске опозиције, и то му је била мал`не једина карта. Ecce homo, овај је довољно поштен/ паметан/ неукаљан... итд., стара прича. Сад, ко се примио - примио се, знају они ко си и без да их прозивам. Мени је дабоме криво што ономад попих поприличан абјуз гледе мало здраворазумске скепсе.
Guest

Post by Guest on Mon May 08, 2017 7:18 pm

karta nade

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 7:27 pm

et NC

Abjuz si popio (bar od mene), ne zbog skepse sproću Jankare, nego zbog širenja defetizma
Izvini, ali stvarno nemam više strpljenja za to kenjanje po Srbiji, ne u onom Gotamovom "mrzi Srbe" smislu, itd, nego u smislu fatalističkog "nema od vas ništa", "uzalud se nadate", itd. To pričaš i za Jankaru, i za levicu bilo koje vrste, i uopšte za bilo kakav pokušaj da se u Srbiji bilo šta politički smisleno uradi. Dobro, možda si i u pravu, primili smo k znanju i sad nas pusti da izginemo u zabludi radije nego da izvršimo kolektivno samoubistvo. Možda je to tebi mala razlika, ali eto meni nije.

Zdravorazumska skepsa nikad nije problem, ali ono što ti pišeš nije to, to je zapravo parališući fatalizam, koji, ne zameri, ume pomalo da smori, posebno kad ga ponoviš po sto puta na sto topika, pritom nemajući nikakav uvid u situaciju na terenu, nego sve dumajući na osnovu nekih vrlo apstraktnih uvida izvedenih iz iskustva ranih devedesetih.

Last edited by William Murderface on Mon May 08, 2017 7:40 pm; edited 1 time in total

_____

Post by beatakeshi on Mon May 08, 2017 7:34 pm

zastitnik gotama wrote:karta nade
Što, ima neki bolji?

Post by No Country on Mon May 08, 2017 7:39 pm

William Murderface wrote:nego u smislu fatalističkog "nema od vas ništa", "uzalud se nadate", itd. To pričaš i za Jankaru, i za levicu bilo koje vrste, i uopšte za bilo kakav pokušaj da se u Srbiji bilo šta politički smisleno uradi. 
Јеби се, Вилијаме.

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 7:39 pm

Važi! Evo idem na seks topik!

_____

Post by No Country on Mon May 08, 2017 7:44 pm

Где се деде онај "можда је теби добро" део?

Јако си некоректан, но шта ћу ти ја?

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 7:45 pm

Ne znam na šta aludiraš, ali nigde nisam napisao "možda je tebi dobro".

_____

Post by No Country on Mon May 08, 2017 7:48 pm

Било је нешто у том смислу, на брзину сам прочитао. Нема везе. И за ово имаш довиђенце.

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 7:49 pm

Okej, ionako nisam hteo da ulazim u raspravu, nego kad si se već požalio na ono što je tebi zasmetalo, da napišem i ja šta je meni zasmetalo i zašto sam reagovao tako kako sam reagovao.

_____

Guest

Post by Guest on Mon May 08, 2017 7:57 pm

beatakeshi wrote:
zastitnik gotama wrote:karta nade
Što, ima neki bolji?
edit : nista ruzno nisam napisao majke mi, nego necu da pisem o ovome

izvinjavam se

Last edited by zastitnik gotama on Mon May 08, 2017 8:00 pm; edited 1 time in total

Post by No Country on Mon May 08, 2017 7:59 pm

William Murderface wrote:Okej, ionako nisam hteo da ulazim u raspravu, nego kad si se već požalio na ono što je tebi zasmetalo, da napišem i ja šta je meni zasmetalo i zašto sam reagovao tako kako sam reagovao.
Заправо је смешно како то да ја "без увида на терену" и све "апстрактно думајући", па још из зле намере... почесто будем у праву, док супер-информисани теренски интелектуалац Вилијам обичнo промаши, и то гле - такође увек на исту страну. И твоја пушка заноси, is all.

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 8:04 pm

et ZG
Čudesna je tolika investicija u Jankovića. No Country je u pravu da on baš i nije neki lik u koga se može polagati ko zna kakva nada (druga stvar je što na ovu skupoću ni to nije malo), ali još je čudnije da se baca toliki hejt. Mislim, čini mi se da nema materijala za tako nešto. Kandidat umerenog napretka u granicama zakona, uopšte mi nije jasno šta te toliko inspiriše. Vidim da ga i nacionalistički mediji slabo hejtuju, tu i tamo "atlantistički kandidat", "soroševac" i tome slično, ali tačno vidiš da im fali inspiracija.

_____

Post by fernoux-h on Mon May 08, 2017 8:07 pm

Photino Bird wrote:Prangija nikad nije ni imao Burundi

Al je zato imo empejca

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by William Murderface on Mon May 08, 2017 8:09 pm

No Country wrote:
William Murderface wrote:Okej, ionako nisam hteo da ulazim u raspravu, nego kad si se već požalio na ono što je tebi zasmetalo, da napišem i ja šta je meni zasmetalo i zašto sam reagovao tako kako sam reagovao.
Заправо је смешно како то да ја "без увида на терену" и све "апстрактно думајући", па још из зле намере... почесто будем у праву, док супер-информисани теренски интелектуалац Вилијам обичнo промаши, и то гле - такође увек на исту страну. И твоја пушка заноси, is all.

Nisam ti pripisivao nikakvu zlu nameru. Što se tiče bivanja u pravu, ne mislim o politici kao nekakvoj igri pogađanja, nego kao o borbi sa neizvesnim ishodom, svakako ne pretendujem na nekakav pogled na nju sa tačke gledišta univerzuma.

_____

Guest

Post by Guest on Mon May 08, 2017 8:21 pm

William Murderface wrote:et ZG
Čudesna je tolika investicija u Jankovića. No Country je u pravu da on baš i nije neki lik u koga se može polagati ko zna kakva nada (druga stvar je što na ovu skupoću ni to nije malo), ali još je čudnije da se baca toliki hejt. Mislim, čini mi se da nema materijala za tako nešto. Kandidat umerenog napretka u granicama zakona, uopšte mi nije jasno šta te toliko inspiriše. Vidim da ga i nacionalistički mediji slabo hejtuju, tu i tamo "atlantistički kandidat", "soroševac" i tome slično, ali tačno vidiš da im fali inspiracija.
moja je uverenje da su ovi izbori bili od velike vaznosti, ne jer je Vucic na njima mogao izgubiti, nego jer predstavljaju vodedelnicu. Oni su kraj pocetka. Sad je sasvim jasno ko su igraci, koje su njihove pozicije, what's at stake i generalno sucim cemo pred Milosa.

Vucicev rezim je presao u novu fazu, gde je ne samo parlament iskljucen iz procesa odlucivanja, vec i izvrsna vlast uopste, sad je vlast potpuno pesonalizovana. Takodje, zbog dogadjaja potpuno van Vuciceve kontrole od reformi ™ i evropskih integracija nema nista, tako da ostaje samo tavorenje na periferiji desavanja i polako davljenje naroda u tom polumraku.

Sledstveno ovo je bila prilika i za opoziciju da se sastavi, samoizmsili, redefinise i jasno ocrta s kojih ce pozicija za oko dva izborna ciklusa zameniti Vucica.

To je ucinjeno i to je zapravo bila tema izbora. Kakva opozicija?

Ja sam duboko razocaran i osecam se u nedostatku boljeg izraza izolovano i usamljeno, zato sto je ovako odluceno.

To je sve. Sam Jankovic je toliko nezanimljiva figura, da je cak i nekome ko ovako voli da mrzi kao ja, tesko da ga hejtuje.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 18, 2017 5:55 am