Саша Јанковић - У раљама кампање

Share

Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by diktotar on Thu Mar 09, 2017 12:34 pm

zvezda je zivot wrote:
Lev Abalkin wrote:jbg ako nastavim da pratim, makar i sporadično, na kraju opet neću da izađem na glasanje

što manje znam, to bolje

Zapad Todorović‏ @ZapadTodorovic  23h23 hours ago
28. Maj Vučić dodeljuje sebi doživotni mandat. Šljivančanin načelnik generalštaba... Da ali brate, nisam mogo za Jankovića zbog Vojtehovske.

pa imali smo dikovica nacelnika kojeg su postavili pre vucica, mos misliti, vukovar kosovo isti ocin.

Last edited by diktotar on Thu Mar 09, 2017 12:35 pm; edited 1 time in total

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by beatakeshi on Thu Mar 09, 2017 12:35 pm

Zamišljam koliko je Zapadu trebalo da proguta Vladu Georgieva i vsoke plafone Biljane Lukić.

Post by Kondo on Thu Mar 09, 2017 12:38 pm

Ne trci pred rudu, jedno od ovo dvoje kandidovacemo sledece nedelje kao temu.

Mada moram da priznam da sam seljak i da mi je do jaja bio juce onaj tvit sa georgijevljevim fejk pickaranjem

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Thu Mar 09, 2017 12:46 pm

Meni je ovo zgrazavanje nad Vojtehovskom neiskreni snoberaj. Kakve su sve medijske govnarije dolazile sa zute strane, pa ne vidim da je nekome ranije smetalo da glasa za njih. Uostalom, na ovom konkretnom primeru, u cemu je razlika podjebavati Vucica za jedan testis, od podjebavanja da je mentalno bolestan. Ili karakterizacija nekog politickog ponasanja kao sizofrenog, autisticnog, mentalno zaostalog. 

Problem Jankovicevih glasaca sa Vojtehovskom je cisto kulturne prirode. Njena falinka je sto je ona Pink, a ne (staaari) B92. Sto je Svet, a ne Vreme. Sto je reality show, a ne Game of Thrones. To je problem, a ne sto je pakosna ili moralno problematicna.

Post by Kinder Lad on Thu Mar 09, 2017 12:53 pm

Pržun wrote:Meni je ovo zgrazavanje nad Vojtehovskom neiskreni snoberaj. Kakve su sve medijske govnarije dolazile sa zute strane, pa ne vidim da je nekome ranije smetalo da glasa za njih. Uostalom, na ovom konkretnom primeru, u cemu je razlika podjebavati Vucica za jedan testis, od podjebavanja da je mentalno bolestan. Ili karakterizacija nekog politickog ponasanja kao sizofrenog, autisticnog, mentalno zaostalog. 

Problem Jankovicevih glasaca sa Vojtehovskom je cisto kulturne prirode. Njena falinka je sto je ona Pink, a ne (staaari) B92. Sto je Svet, a ne Vreme. Sto je reality show, a ne Game of Thrones. To je problem, a ne sto je pakosna ili moralno problematicna.

Ovo konkretno ne. Prosto nije u skladu sa kampanjom. Da nije kampanja koja se bazira na "pristojnosti" (sto mi je i inace malo...al ajde) ne bi bio toliki problem. Inace licno nemam problem s njom. Napisao sam vec, mnogo, daleko vece zlikovce smo imali u uslovno receno svojim redovima onomad pa nista. Politika, jbg.

_____
alt-lib

Post by Kondo on Thu Mar 09, 2017 12:53 pm

Slusaj, ja ne bi imao problem sa Vojtehovskom kada bi ona bila jasan magnet za izlazak Jankovica iz kruga dvojke, sto se po mom misljenju i dalje ne desava. Zaista mogu da progutam dosta govana koja imaju smisla i vode u sirenje glasacke baze koje je jedini pravac kojim se moze postici kredibilan rezultat na izborima, ogromnih govana tipa Zmaja od Sipova, Ere Ojdanica ili sta je vec potrebno. Ja ne verujem da je Srbija takvo drustvo u kome kljucne reci kao sto su vladavina prava i jednakost gradjana imaju bilo kakvu politicku tezinu i zbog toga sam spreman da opravdam i iskorake u (polu)svet sa kojim ne delim nista zajednicko. Ako su to Vlado Georgiev i razni glumci onda OK ali se bojim da nisu. U tom smislu ako treba da se srozava, neka se ne srozava ka testisima nego ka necemu sto ce mu doneti 5-10% glasova vise.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by zvezda je zivot on Thu Mar 09, 2017 12:58 pm

misim da se u tim stereotipnim kritikama druge srbije gresi u jednoj vaznoj stvari: tzv. drugosrbijanska kritika, cak i ona najgora b92ojkaska najcesce nije bila snobovska jer je bila uvezana s politikom. snoberaj je kad se kultura posmatra samo kultura (ovo je za seljake, ovo je za ove s rafiniranim ukusom), ociscena od politike i tzv. materijalne baze. pretposavljam da je za neke od jankovicevih glasaca kultura je samo kultura, ali za ogromnu vecinu pink nije samo kultura vec i instrument politickog ugnjetavanja.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by ostap bender on Thu Mar 09, 2017 1:00 pm

tacno. drugosrbijanska kritika kulture je zapravo zdanovisticka.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Kinder Lad on Thu Mar 09, 2017 1:10 pm

naravno da je stvar politike. s tim sto, najcrnja stvar za tu pinkovstinu nikako ne bi bila tzv. druga srbija na vlasti. Njihova smrt se pise "S P  D v e r i". Zli brat "Druge Srbije" 

_____
alt-lib

Post by beatakeshi on Thu Mar 09, 2017 1:17 pm

+1
+1
+1
Samo da primetim da Pržun nije pominjao Drugusrbiju.

Post by William Murderface on Thu Mar 09, 2017 1:18 pm

Ma jebo rijalitije, Pink je deo starorezimskog Behemota. Jednostavno ga je trebalo sravniti sa zemljom, ne zbog kica, narodnjaka ili iceg slicnig, boli me kurac za to, nego zato sto je njegov opstanak bio jedan od uslova restauracije koju sada gledamo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Thu Mar 09, 2017 1:19 pm

zvezda je zivot wrote:na ppp sam cuo da je ona neki organizacioni genije. kao zato je trpe i treba da razdvojimo rad ispred i iza kamere.

Organizacioni genije? Zvuči mi poznato.

Guest

Post by Guest on Thu Mar 09, 2017 1:28 pm

zvezda je zivot wrote:misim da se u tim stereotipnim kritikama druge srbije gresi u jednoj vaznoj stvari: tzv. drugosrbijanska kritika, cak i ona najgora b92ojkaska najcesce nije bila snobovska jer je bila uvezana s politikom. snoberaj je kad se kultura posmatra samo kultura (ovo je za seljake, ovo je za ove s rafiniranim ukusom), ociscena od politike i tzv. materijalne baze. pretposavljam da je za neke od jankovicevih glasaca kultura je samo kultura, ali za ogromnu vecinu pink nije samo kultura vec i instrument politickog ugnjetavanja.

Ne. Politika ne moze da se odvaja od snoberaja, zato sto je danas, a rekao bih i oduvek, politicki izbor bio sastavni deo snobovskog identiteta. Jer postoje partije za seljake (SPS, SNS, SRS, Trump), i postoje partije za rafiniranu gospodu (DS, LDP, DJB, DSS, Dveri, americki mejnstrim). Pri cemu se onda liberalni snobovi izdizu nad konzervativnim, nazivajuci njihovu umetnost kicem, njihova drustveno-naucna vidjenja zabludama, njihove vidjene licnosti i eksperte sarlatanima i neznalicama. I obrnuto, naravno. Sve u svemu, snobizam se ne moze odvojiti od politike.
Guest

Post by Guest on Thu Mar 09, 2017 1:32 pm

Nije meni problem niko pojedinačno od ljudi ko podržava bilo koga u kampanji, problem je što se niko ne bavi na pravi način politikom zbog njih, zbog njih se stalno priča spinuje na neke potpuno nevažne teme. Progutaću mnoge stavove koji mi se ne sviđaju, samo zato što mislim da je ovde jako važno da se ljudi na vlasti menjaju češće. Nažalost, nikako da se pojavi neko ko će da ima struktuiran pristup državi, njenom pravnom i ekonomskom sistemu, ko će jasno da adresira probleme zajedno sa predlogom rešenja tih problema. Samo se pojavljuju šarlatani koji oko sebe skupljaju još gore šarlatane. Ide Beli sa Istokom, evo ga Janković sa Vojtehovskom, o Raduloviću i Bošku ne vredi ni da pričam. Sa druge strane, spisak onih koji podržavaju Vučića je dovoljan da anulira jednu brigadu Vojtehovskih, to ne zaboravljam. Ajmo malo ozbiljnosti gospodo predsednički kandidati. Ako si mogao da sa pravom otkačiš Čedu, razmisli malo ko je još za otkačinjanje, čisto da opet ne mora Čanak da svira klavir.

Post by Filipenko on Thu Mar 09, 2017 1:47 pm

VOJNOV PORUČIO JANKOVIĆU: Ljudi koje čekamo, nisu oni iz vašeg spota - OD NJIH BEŽIMO!

Post by zvezda je zivot on Thu Mar 09, 2017 2:05 pm

Pržun wrote:
zvezda je zivot wrote:misim da se u tim stereotipnim kritikama druge srbije gresi u jednoj vaznoj stvari: tzv. drugosrbijanska kritika, cak i ona najgora b92ojkaska najcesce nije bila snobovska jer je bila uvezana s politikom. snoberaj je kad se kultura posmatra samo kultura (ovo je za seljake, ovo je za ove s rafiniranim ukusom), ociscena od politike i tzv. materijalne baze. pretposavljam da je za neke od jankovicevih glasaca kultura je samo kultura, ali za ogromnu vecinu pink nije samo kultura vec i instrument politickog ugnjetavanja.

Ne. Politika ne moze da se odvaja od snoberaja, zato sto je danas, a rekao bih i oduvek, politicki izbor bio sastavni deo snobovskog identiteta. Jer postoje partije za seljake (SPS, SNS, SRS, Trump), i postoje partije za rafiniranu gospodu (DS, LDP, DJB, DSS, Dveri, americki mejnstrim). Pri cemu se onda liberalni snobovi izdizu nad konzervativnsim, nazivajuci njihovu umetnost kicem, njihova drustveno-naucna vidjenja zabludama, njihove vidjene licnosti i eksperte sarlatanima i neznalicama. I obrnuto, naravno. Sve u svemu, snobizam se ne moze odvojiti od politike.

ovo je sto bi se reklo zamena teza. to sto ti kazes da je nesto sastavni deo snobovsog identiteta, ne znaci da je drugosrbijanska kritika pinka u svojoj sadrzini snobovska. jer je ona najcesce bila otvoreno politicna. kad kazes da politika ne moze da se odvaja od snoberaja, ja se slazem, (snoberaj jeste politicki i treba ga politizovati ali je snoberaj zato sto za svoju temu ne uzima politiku) i ne znam kako je to primedba na moj post. uostalom, ti si rekao da je problem jankovicevih glasaca s vojtehovskom cisto kulturne prirode. el je za tebe politika pitanje cisto kulturne prirode?

ja kazem:snobovska kritika bi rekla da je neka forma kulturno inferiorna ilstatijaznam i tu bi se zaustavila, a drugosrbijanska kritika se tu ne zaustavlja. drugosrbijanska kritka zato nije snobovska vec, kako je ostap lepo primetio, zdanovisticka.

Last edited by zvezda je zivot on Thu Mar 09, 2017 2:16 pm; edited 4 times in total

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by Kinder Lad on Thu Mar 09, 2017 2:07 pm

Filipenko wrote:VOJNOV PORUČIO JANKOVIĆU: Ljudi koje čekamo, nisu oni iz vašeg spota - OD NJIH BEŽIMO!

cudna mi cuda

_____
alt-lib

Post by rujofil on Thu Mar 09, 2017 2:11 pm

ko se jos uvek dvoumi

Post by beatakeshi on Thu Mar 09, 2017 2:15 pm

rujofil wrote:
ko se jos uvek dvoumi

Post by Bluberi on Thu Mar 09, 2017 3:43 pm

Pržun wrote:

Ne. Politika ne moze da se odvaja od snoberaja, zato sto je danas, a rekao bih i oduvek, politicki izbor bio sastavni deo snobovskog identiteta. Jer postoje partije za seljake (SPS, SNS, SRS, Trump), i postoje partije za rafiniranu gospodu (DS, LDP, DJB, DSS, Dveri, americki mejnstrim). Pri cemu se onda liberalni snobovi izdizu nad konzervativnim, nazivajuci njihovu umetnost kicem, njihova drustveno-naucna vidjenja zabludama, njihove vidjene licnosti i eksperte sarlatanima i neznalicama. I obrnuto, naravno. Sve u svemu, snobizam se ne moze odvojiti od politike.
Kako ne može kad si upravo ti u ovom postu to uradio?

Post by ontheotherhand on Thu Mar 09, 2017 4:07 pm

Šta znači "ždanovistički"?

Post by Hubert de Montmirail on Thu Mar 09, 2017 4:11 pm

to znači da ne može biti kulture osim naše kulture.

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by ontheotherhand on Thu Mar 09, 2017 4:18 pm

Tnx. Poreklo vodi od Andreja Ždanova?

Post by паће on Thu Mar 09, 2017 4:27 pm

ontheotherhand wrote:Tnx. Poreklo vodi od Andreja Ždanova?

Носи име његово, није он основао, само је формулисао у памтљиве фразе о "друштвеној улози уметности" и сличном. И потписивао указе да се овима дају паре, онима не, ови да се прогласе за заслужне народне уметнике, а они за ударнике у изградњи Нориљска и сличних летовалишта.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Zuper on Thu Mar 09, 2017 6:28 pm

Na kojem frontu je Jankovic bio 9. marta 1991?
Prvi ozbiljni sukobi u Hrvatskoj su krenuli na Plitvicama 31. marta 1991. izmedju murije SAO Krajine i hrvatske murije.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 12:59 pm