DJB - Nrdule

Share

Re: DJB - Nrdule

Post by Hubert de Montmirail on Sun Feb 26, 2017 5:54 pm

ja verujem da ovo nije klimaks. objaviće svog kandidata i neće uspeti da skupe potpise.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by Blind Lime Pie on Sun Feb 26, 2017 5:56 pm

Lako je doci do potpisa ako ti neko pomogne, nudge nudge wink wink

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by uskok i ajduk on Sun Feb 26, 2017 6:16 pm

Photino Bird wrote:Ovo vec lici na.potpunu koordinaciju sa Vucicem.

Без намере да се свађам, подсетио бих да су ово већ четврти избори (2012., 2014., 2016.) на којима ће петооктобарске странке да изгубе од Вучића. Зар то није довољно, макар због интелектуалне радозналости, за претпоставку да са њима нешто није у реду, а да је са Радуловићем све у најбољем реду? Нема завере, досовци губе јер... губе.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Gargantua on Sun Feb 26, 2017 6:22 pm

Valjda nije u redu s Vučićem, kontrolom medija, itd, ili misliš da se igra pošteno?

Post by uskok i ajduk on Sun Feb 26, 2017 6:43 pm

Вртимо се у круг, не схваташ суштину моје поруке. 

Небитно.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 6:43 pm

Evo da kažem ja nešto. Radule se stalno poziva na svoje iskustvo iz inostranstva. Vrlo je neuobičajeno za bilo koju zemlju razvijene demokratije da se zbog ovog na šta on kuka (korupcija, itd) stranke ukidaju ili nestaju. Skandali dođu i prođu, stranka izgubi izbore, sedi malo u opoziciji, počisti malo stare kadrove, pa onda ponovo, normalno, izađe na izbore. U najgorem slučaju, to džedžanje u opoziciji potraje malo duže, kao u slučaju laburista tokom osamdesetih, ali nikome ne pada na pamet ultimativno zahteva njihov nestanak iz politike zarad normalnog funkcionisanja demokratske politike.

Raduletov zahtev da "petooktobarske stranke moraju da nestanu sa scene" je suludi moralistički populizam. Neko je već primetio, pa da se ne ponavljam - da nije tražio ni približno tako ultimativno da predpetooktobarske partije, koje nisu odgovorne samo za uobičajenu zloupotrebu vlasti (mada naravno, i za to), nego za zločine i ratove, nestanu sa scene. Dobro, možda to nije rekao jer smatra da će se to desiti samo od sebe kad Vučić padne s vlasti - ali to je jezivo naivno.

Stranke su te koje su. Ako si našao prostora da formiraš svoju i napraviš određeni uspeh, svaka čast, ali ne možeš kao uslov svog daljeg bavljenja politikom da ultimativno zahtevaš nestanak sa scene praktično svih ostalih opozicionih stranaka. To jest, možeš, ali po cenu da nikad ništa ne napraviš i da te nko ne uzima za ozbiljno. Pazi, ne zahtev da se pomeri ili smeni ovaj ili onaj kompromitovani političar, zbog ovog ili onog prestupa, nego da sve petooktobarske stranke nestanu sa scene. Kako očekuješ da ti se odgovori na takav zahtev - ubedio si nas, povlačimo se? Pa ne, nego prosto nećeš moći da uđeš ni u jednu koaliciju. Osim sa Dverima, a tu se onda postavlja pitanje da li si samo glup ili si zapravo čisto zlo.

Last edited by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 6:44 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Veletin on Sun Feb 26, 2017 6:44 pm

Post by Bluberi on Sun Feb 26, 2017 6:46 pm

William Murderface wrote:Evo da kažem ja nešto. Radule se stalno poziva na svoje iskustvo iz inostranstva. Vrlo je neuobičajeno za bilo koju zemlju razvijene demokratije da se zbog ovog na šta on kuka (korupcija, itd) stranke ukidaju ili nestaju. Skandali dođu i prođu, stranka izgubi izbore, sedi malo u opoziciji, počisti malo stare kadrove, pa onda ponovo, normalno, izađe na izbore. U najgorem slučaju, to džedžanje u opoziciji potraje malo duže, kao u slučaju laburista tokom osamdesetih, ali nikome ne pada na pamet ultimativno zahteva njihov nestanak iz politike zarad normalnog funkcionisanja demokratske politike.

Raduletov zahtev da "petooktobarske stranke moraju da nestanu sa scene" je suludi moralistički populizam. Neko je već primetio, pa da se ne ponavljam - da nije tražio ni približno tako ultimativno da predpetooktobarske partije, koje nisu odgovorne samo za uobičajenu zloupotrebu vlasti (mada naravno, i za to), nego za zločine i ratove, nestanu sa scene. Dobro, možda to nije rekao jer smatra da će se to desiti samo od sebe kad Vučić padne s vlasti - ali to je jezivo naivno.

Stranke su te koje su. Ako si našao prostora da formiraš svoju i napraviš određeni uspeh, svaka čast, ali ne možeš kao uslov svog daljeg bavljenja politikom da ultimativno zahtevaš nestanak sa scene praktično svih ostalih opozicionih stranaka. To jest, možeš, ali po cenu da nikad ništa ne napraviš i da te nko ne uzima za ozbiljno. Pazi, ne zahtev da se pomeri ili smeni ovaj ili onaj kompromitovani političar, zbog ovog ili onog prestupa, nego da sve petooktobarske stranke nestanu sa scene. Kako očekuješ da ti se odgovori na takav zahtev - ubedio si nas, povlačimo se? Pa ne, nego prosto nećeš moći da uđeš ni u jednu koaliciju. Osim sa Dverima, a tu se onda postavlja pitanje da li si samo glup ili si zapravo čisto zlo.
+1

Post by Hubert de Montmirail on Sun Feb 26, 2017 6:50 pm

Slažem se mada ima i drugačijih istorijskih primera. Italija 90-ih, recimo.

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 6:53 pm

Da, to jeste tačno, Italija jete posebna priča, i meni je ona pala na pamet kao izuzetak (i sada ma se dešava populistički uprising i kriza mainstream stranačkih struktura). Ali Radule se poziva na svoje iskustvo iz US i Kanade.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Hubert de Montmirail on Sun Feb 26, 2017 6:59 pm

Naša demokratska tradicija je tužnjikava te će se zapravo i desiti ono što Radulović priželjkuje. To se trenutno i dešava. Pod DOS-om u konkretnom slučaju Radulović misli na DS, on će preživeti nekako ali je pitanje kakvi su joj izgledi u budućnosti, sa ili bez Jankovića. DSS je pokojan. Ostale DOS snage su ili tiho odjahale u noć ili su u SNS-u.

Takođe, Radulović fundamentalno greši kad govori o nekakvom posebnom dosovskom periodu u srpskoj političkoj istoriji. To se možda moglo reći za period od 2000. do 2004, kada su DS i DSS bile glavne snage na političkoj sceni. Onog trenutka kada su SRS i SPS vraćeni u priču, tom periodu je bio kraj.

_____

Post by Bluberi on Sun Feb 26, 2017 7:03 pm

Pepetuiira naprednjačku ideologiju.

Post by diktotar on Sun Feb 26, 2017 7:03 pm

mislim da on ne tripuje da budu te stranke brisane iz registra vec mu je krivo sto se opet javljaju kao predvodnici opozicije, mislim da sustinski to pravo zeli da im ospori i oduzme.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by uskok i ajduk on Sun Feb 26, 2017 7:07 pm

Сад опет може нашироко о разним темема. Суштина Радуловићеве поруке је: "ја желим да заменим Вучића, а они желе да се спасу од пада испод цензуса". Зашто претпостављати да је лажов, ако су сви претходни досовски покушаји да се направи алтернатива Вучићу резултирали све већем приближавању, не поразу, него паду испод цензуса. Мислим, неће они нестати зато што Радуловић каже да ће нестати него стварно имају тенденцију да нестану. Да су, сад, овог момента, парламентарни, ДС би прешао цензус?

_____

Post by Hubert de Montmirail on Sun Feb 26, 2017 7:12 pm

Naravno da bi, tu negde oko 6-7%. Da su u paketu parlamentarni i predsednički, DS bi uz Jankovića išao i do 10%.

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 7:15 pm

Melchett wrote:Naša demokratska tradicija je tužnjikava te će se zapravo i desiti ono što Radulović priželjkuje. To se trenutno i dešava. Pod DOS-om u konkretnom slučaju Radulović misli na DS, on će preživeti nekako ali je pitanje kakvi su joj izgledi u budućnosti, sa ili bez Jankovića. DSS je pokojan. Ostale DOS snage su ili tiho odjahale u noć ili su u SNS-u.

Takođe, Radulović fundamentalno greši kad govori o nekakvom posebnom dosovskom periodu u srpskoj političkoj istoriji. To se možda moglo reći za period od 2000. do 2004, kada su DS i DSS bile glavne snage na političkoj sceni. Onog trenutka kada su SRS i SPS vraćeni u priču, tom periodu je bio kraj.

Uopšte ne isključujem mogućnost da će se desiti, za DSS si potpuno u pravu, oni su se samoubili, bez nade u oživljavanje (ne sećam se gde sam poslednji put video novog predsednika, MJ, kao da je u zemlju propao, Aca Popović se još i promoli tu i tamo).

Ja govorim o tome da je besmisleno postavljati takve utimatume. A da li će se tako nešto desiti, videćemo. DS je izgledao na putu ka DSS-ovoj sudbini sve do podrške Jankari, sad im je perspektiva nešto svetlija.

_____

Post by uskok i ajduk on Sun Feb 26, 2017 7:25 pm

Да направимо неки пресек тврдњи.

Синергија Јанковића и Шутановца доноси добар резултат?

Синергија Јеремића и Тадића доноси добар резултат?

Али синергија Х кандидата и Радуловића доноси лош резултат?

Рационалности мало не би шкодило. А мени после кажу да сам маштар. Ако је Х кандидат иоле добар, макар просечан, биће бољи од Јеремића и Јанковића. Ако је Х кандидат надпросечан има шансу и против Вучића.

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 7:30 pm

uskok i ajduk wrote:Сад опет може нашироко о разним темема. Суштина Радуловићеве поруке је: "ја желим да заменим Вучића".

+1

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 7:31 pm

diktotar wrote:mislim da on ne tripuje da budu te stranke brisane iz registra vec mu je krivo sto se opet javljaju kao predvodnici opozicije, mislim da sustinski to pravo zeli da im ospori i oduzme.

Niko mu ne brani da proba da se nametne za vođu opozicije, tome služi stranačka utakmica. Problem je ovo kmečanje.

_____

Post by Gargantua on Sun Feb 26, 2017 7:40 pm

Ja npr nikad nisam tvrdio da je (izmaštani) Radulov kandidat loš po Srbiju ili Radula. Rekao sam da je optimalni scenario bio taj da davnih dana izbace nekog kao svog kandidata, makar da bude tu i drži profil stranke na nivou prošlogodišnjeg rezultata, dakle kao jasan kandidat o kome se u medijima tako i priča.

Možda bi to bila delom i borba za glasove između kandidata DJB i recimo Jankovića ali mislim da bi bar za koji % to podiglo izlaznost.

No, oni su čekali i čekali i sada su u kurcu i ujedaju Jankovića i DS. Sad!

Post by diktotar on Sun Feb 26, 2017 7:53 pm

William Murderface wrote:
diktotar wrote:mislim da on ne tripuje da budu te stranke brisane iz registra vec mu je krivo sto se opet javljaju kao predvodnici opozicije, mislim da sustinski to pravo zeli da im ospori i oduzme.

Niko mu ne brani da proba da se nametne za vođu opozicije, tome služi stranačka utakmica. Problem je ovo kmečanje.

naravno, jer on ocekuje da se oni postide i kazu evo necemo vise izvoli sale

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 7:58 pm

Pa da, ta moralizacija baš ide na nerve. Pazi, on je već bio viđen za vodeću stranku opozicije, i da je odigrao pametnije (npr da je podržao Jankovića pre DS-a, ili čak da je na vreme izašao sa svojim kandidatom, najbolje samim sobom) to bi sasvim moguće i postao u doglednoj budućnosti. A sad se zajebao i kmeči - nepravda!

_____

Post by Gargantua on Sun Feb 26, 2017 7:59 pm

On dođe kao Hillary - its his turn!

Post by Notorious on Sun Feb 26, 2017 8:03 pm

Gde je tu moralizacija?
Sve što ja vidim je prirodno pravo na osnovu izuzetnosti. Poprilično sumanuto, dodala bih.

Post by William Murderface on Sun Feb 26, 2017 8:09 pm

et Notorious

Pa zato što su bili uključeni u malverzacije, moraju da nestanu sa političke scene. I da ih zameni - ko? DJB i Dveri.

Oni ne razumeju da korupcija nije suštinska odlika izvesnih stranaka koje zbog tog praroditeljskog greha moraju nestati sa političke scene, nego strukturna posledica višepartizma, posebno u usovima u kojima on funksioniše u Srbiji. Šta ćeš dobiti time što će DS nestati sa scene? Osim ako ne nameravaš da ukidaš višepartizam, uvek ćeš imati neke stranke koje se bore za neke glasove i podmiruju neko članstvo stranačkim zapošljavanjem i hvatanjem krivina. To neće nestati nestankom bilo koje konkretne stranke sa političke scene.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 18, 2017 9:26 am