Ko će biti predsednički kandidat opozicije

Share

Re: Ko će biti predsednički kandidat opozicije

Post by ficfiric on Wed Feb 15, 2017 2:13 pm

Naravno da ne ide drage volje. Kada bi SNS kandidat izgubio izbore, partija bi se raspala do leta. Ako dobije izbore, izgubice uticaj u vladi ali i to je za njega manje zlo nego da mu se sad rasturi ekipa

_____

Uprava napolje!

Post by otto katz on Wed Feb 15, 2017 2:31 pm

A tako. A ja mislio on neprikosnoven.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by beatakeshi on Wed Feb 15, 2017 2:38 pm

Tako je i Tadić mislio (za sebe).

Post by uskok i ajduk on Wed Feb 15, 2017 2:45 pm

Као у свим таквим #системима само док упадљиво млати палицом* около.

*метафорички

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 3:00 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Kinder Lad on Wed Feb 15, 2017 3:32 pm

William Murderface wrote:
Bože zdravlja
Tištos pase

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 3:48 pm

uskok i ajduk wrote:
Photino Bird wrote:Takva su vremena dosla. Ima i gorih primera, tipa dizajneri koji smatraju da je Jankovic apsolutno jedini spas za Srbiju 

Мени је то баш чудно, избори нису ни расписани, не зна се још ко ће све бити кандидат, а они знају унапред да је једини и најбољи, па још хистеришу около како би сви требало да га подрже. А то није све, хистеришу и на оне који чекају да виде, оцене, осмотре кандидата себи блиске опције пре него што се одлуче да крену у битку.   У овом примеру лепо би било да се договоре сами са собом, јер објективно гледано, моја ружна слика озверена лика  нисам ја острашћени радуловићевац нег су они острашћени јанковићевци и јеремићевци.

Glupog li argumenta, "izbori još nisu raspisani". U pitanju su redovni izbori koji moraju da se održe najkasnije za 2-3 meseca. Vučić sasvim eksplicitno najavljuje da će ih raspisati "tako da kampanja bude što kraća", jer dobro zna da to smanjuje šanse opozicionih kandidata za promociju. Sada su poslednji trenuci za uključivanje u trku, i zato oba ozbljna opoziciona kandidata već kreću sa promocijom i skupovima, a sa pripremom terena su počeli i mnogo ranije. Karte su podeljene i prosto nema mesta za bilo koga drugog. Kandidate znaš, novih neće biti, to ti je što ti je.

Ako DJB i bude izašao sa svojim u narednom periodu, taj kandidat(kinja?) će katastrofalno propasti, ali će otkinuti par procenata glasova drugim opozicionim kandidatima, što ove može koštati ulaska u drugi krug. U tom slučaju ih treba ćebovati i poslati u 15:00 i zaslužuju da zauvek nestanu sa političke scene zbog brljanja i diletantizma. Ali to se neće desiti, podržaće jednog od ova dva kandidata, ili neće podržati nikoga, što su sve legitimne opcije.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Kondo on Wed Feb 15, 2017 4:11 pm

Nije to samo tehnologija vladanja nego i cista patologija. To je covek koji ne moze nikoga da podrzi a bez toga kandidat SNS gubi.

E da, Djilas ce da bude Mali umesto Malog.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 4:25 pm

Pokret "Dosta je bilo" ocenio je da je ulazak premijera Aleksandra Vučića u predsedničku kampanju s pozicija premijera duboko nemoralan i nedemokratski i da se time gazi Ustav i princip podele vlasti, zbog čega bi morao da podnese ostavku i raspiše vanredne parlamentarne izbore.
"Kao što je od početka lagao da se neće kandidovati za predsednika Srbije, iako smo svi znali da nema nijednog drugog kandidata, podjednako je jasno da namerava da zadrži i mesto predsednika Vlade, gde će ga zameniti neka od njegovih lutki, kao i da će ostati predsednik vladajuće stranke", navodi se u saopštenju Dosta je bilo.
Taj pokret je ocenio da će kampanja biti vođena na kontrolisanim medijima i zloupotrebom resursa države koju je Vučić, kao predsednik Vlade, sebi podredio.
Pokret Dosta je bilo ponovio je da će strategiju za naredne izbore saopštiti nakon što predsednik Vlade nedvosmisleno kaže ko će mu biti kandidat na predsedničkim izborima i da li biti održani i vanredni parlamentarni izbori.

_____

Post by ficfiric on Wed Feb 15, 2017 4:26 pm

To moze samo nakon izbora posto Djilas nije odbornik ali nisam siguran da sns moze dobiti te izbore.

Inace, ne verujem da ce dirati Malog. To je rekao zbog danasnjeg protesta.

_____

Uprava napolje!

Post by uskok i ajduk on Wed Feb 15, 2017 4:46 pm

uskok i ajduk wrote:

Мени је то баш чудно, избори нису ни расписани, не зна се још ко ће све бити кандидат, а они знају унапред да је једини и најбољи, па још хистеришу около како би сви требало да га подрже. А то није све, хистеришу и на оне који чекају да виде, оцене, осмотре кандидата себи блиске опције пре него што се одлуче да крену у битку.   У овом примеру лепо би било да се договоре сами са собом, јер објективно гледано, моја ружна слика озверена лика  нисам ја острашћени радуловићевац нег су они острашћени јанковићевци и јеремићевци.

Glupog li argumenta, "izbori još nisu raspisani". U pitanju su redovni izbori koji moraju da se održe najkasnije za 2-3 meseca. Vučić sasvim eksplicitno najavljuje da će ih raspisati "tako da kampanja bude što kraća", jer dobro zna da to smanjuje šanse opozicionih kandidata za promociju. Sada su poslednji trenuci za uključivanje u trku, i zato oba ozbljna opoziciona kandidata već kreću sa promocijom i skupovima, a sa pripremom terena su počeli i mnogo ranije. Karte su podeljene i prosto nema mesta za bilo koga drugog. Kandidate znaš, novih neće biti, to ti je što ti je.

Ako DJB i bude izašao sa svojim u narednom periodu, taj kandidat(kinja?) će katastrofalno propasti, ali će otkinuti par procenata glasova drugim opozicionim kandidatima, što ove može koštati ulaska u drugi krug. U tom slučaju ih treba ćebovati i poslati u 15:00 i zaslužuju da zauvek nestanu sa političke scene zbog brljanja i diletantizma. Ali to se neće desiti, podržaće jednog od ova dva kandidata, ili neće podržati nikoga, što su sve legitimne opcije.

Шта то значи: "карте су подељене, нема места... "
То си ту сад неки благајник у биоскопу. 

Ако не буду изашли са новим (добрим ) кандидатом то би значило само једно: да су неспособни. И онда је паметно што им нисам дао (бланко) потпис. Свака здраворазумска анализа говори да се Вучић може победити само са врхунским кандидатом.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 
Guest

Post by Guest on Wed Feb 15, 2017 4:53 pm

Na osnovu doasadašnje dinamike pokreta DJB, moja procena je da će podržati predsedničkog kandidata najranije u decembru 2017. Ovo je veoma optimistička procena, ali takav sam ja, pun nade u brzi preporod Srbije.

Post by Gargantua on Wed Feb 15, 2017 4:58 pm

@uskok

A ako "vrhunskog kandidata" nema DJB neće učestvovati?

Jer DJB igra samo na potpunu pobedu; trice poput vođenja kampanje, podizanja profila stranke GG i slanje signala širim slojevima stanovništva da i oni postoje (bar da bi lakše skupili 10k potpisa za pretvaranje u stranku) su ništa, cenim?

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 5:00 pm

Pa ni ti nemaš predstavu ko bi to mogao da bude, politika je, u izanđaloj ali tačnoj formulaciji, umetnost mogućeg. Radiš sa onim što ti je na raspolaganju, ili prosto fantaziraš. Kandidat se ne može izmisliti, on se gradi od ljudi koji su voljni da se u tako nešto upuste, koji imaju dovoljno iskustva da u tome budu dobri i integritet ili popularnu percepciju intgriteta koja im omogućava da ne pođu od nule. Ako je DJB imao nekog takvog kandidata, do sada bismo znali ko je. Nemaju ga, jedina osoba koja se pominje kao njihov mogući kandidat je Miroslava Milenović, a ona može da uzme do 2 posto.

Više nema mesta, jer su se kandidati već pozicionirali. DJB-ov kandidat ne bi mogao da izađe sa platformom koja se dovoljno razlikuje od ovih koje su ponudili kandidati koji su već izašli sa kandidaturama.

Da je Djb ozbiljno mislio o svom kandidatu (a nije, sve vreme su pričali da će poržati jedinstvenog kandidata opozicije, ili onog sa najvećim šansama), do sada su morali već da počnu da ga profilišu kao kandidata. Sada je za to prosto već kasno. Više uopšte nije pitanje ko bi to mogao da bude, prošao je voz za takva razmišljanja.

A ta priča o konkursu za Ivu Andrića i Aleksandra Nevskog si ti prosto izmislio, ništa što je DJB rekao ili uradio na temu predsedničkih izbora ne pokazuje da su imali išta slično u planu. Oni su taktizirali (i još uvek to rade) sa podrškom nekom od već postojećih kandidata, to je njihov genijalan plan, nema nikakvog drugog.

_____

Post by паће on Wed Feb 15, 2017 5:05 pm

otto katz wrote:A tako. A ja mislio on neprikosnoven.

Можда ћемо и гледати тај филм једном, "СНС прикошњава Вучића". А онда разлаз у пет нових странака.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Veletin on Wed Feb 15, 2017 5:09 pm

ficfiric wrote:To moze samo nakon izbora posto Djilas nije odbornik ali nisam siguran da sns moze dobiti te izbore.

Inace, ne verujem da ce dirati Malog. To je rekao zbog danasnjeg protesta.

Када је поднео оставку на функцију одборника?

Post by ficfiric on Wed Feb 15, 2017 5:18 pm

Vid stvarno, odbornik je. Nisam znao

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 5:19 pm

Povuk'o se iz politike k'o Kusta iz javnosti.

_____

Post by Kinder Lad on Wed Feb 15, 2017 5:24 pm

William Murderface wrote:Pa ni ti nemaš predstavu ko bi to mogao da bude, politika je, u izanđaloj ali tačnoj formulaciji, umetnost mogućeg. Radiš sa onim što ti je na raspolaganju, ili prosto fantaziraš. Kandidat se ne može izmisliti, on se gradi od ljudi koji su voljni da se u tako nešto upuste, koji imaju dovoljno iskustva da u tome budu dobri i integritet ili popularnu percepciju intgriteta koja im omogućava da ne pođu od nule. Ako je DJB imao nekog takvog kandidata, do sada bismo znali ko je. Nemaju ga, jedina osoba koja se pominje kao njihov mogući kandidat je Miroslava Milenović, a ona može da uzme do 2 posto.

Više nema mesta, jer su se kandidati već pozicionirali. DJB-ov kandidat ne bi mogao da izađe sa platformom koja se dovoljno razlikuje od ovih koje su ponudili kandidati koji su već izašli sa kandidaturama.

Da je Djb ozbiljno mislio o svom kandidatu (a nije, sve vreme su pričali da će poržati jedinstvenog kandidata opozicije, ili onog sa najvećim šansama), do sada su morali već da počnu da ga profilišu kao kandidata. Sada je za to prosto već kasno. Više uopšte nije pitanje ko bi to mogao da bude, prošao je voz za takva razmišljanja.

A ta priča o konkursu za Ivu Andrića i Aleksandra Nevskog si ti prosto izmislio, ništa što je DJB rekao ili uradio na temu predsedničkih izbora ne pokazuje da su imali išta slično u planu. Oni su taktizirali (i još uvek to rade) sa podrškom nekom od već postojećih kandidata, to je njihov genijalan plan, nema nikakvog drugog.

Samo jedno pitanje, obrnuta logika - šta bi radio DJB da izgubi Vučić?

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 5:27 pm

Zavisi od koga, pretpostavjam. Pitanje je za mene ili za uskoka?

_____

Post by uskok i ajduk on Wed Feb 15, 2017 5:27 pm

Da je Djb ozbiljno mislio o svom kandidatu (a nije, sve vreme su pričali da će poržati jedinstvenog kandidata opozicije, ili onog sa najvećim šansama), do sada su morali već da počnu da ga profilišu kao kandidata. 

Па не мора да буде партијац, члан, по томе се ДЈБ (ваљда) разликује од других. Ако не нађу таквог, једноставно су неспособни као и сви други. 

A ta priča o konkursu za Ivu Andrića i Aleksandra Nevskog si ti prosto izmislio, ništa što je DJB rekao ili uradio na temu predsedničkih izbora ne pokazuje da su imali išta slično u planu.

Како се то ради по форумима тачно је да уграђујем машту и надања. Међутим није тачно да срж моје поруке није рационална. Председник у српском уставу нема превелика овлашћења. Председник је више симбол, као застава. Победа је симболички битна. То и Вучић зна. Значи, ту је допуштено унети неку дозу популизма, народњаштва, направити неку синтезу елите са народом. Наћи неког припадника елите (који је то постао својим способностима, искључиво) који би умео да се обрати народу.

_____

Post by Kinder Lad on Wed Feb 15, 2017 5:29 pm

William Murderface wrote:Zavisi od koga, pretpostavjam. Pitanje je za mene ili za uskoka?

ma za sve. mislim, ispostavlja se da "lutkar" nije svemoćan,  pobedjuje ga neko ko nisu oni, a to bi bio major politički događaj u kome bi DJB imala samo sporednu ulogu...ako i toliku.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 5:39 pm

Ti stvarno razmišljaš u nekim potpuno nebuloznim terminima, pa nije to audicija ili konkurs za posao, pa da oni treba da nađu pravog kandidata. Postoje neki ljudi koji su voljni i sposobni da se u to upuste, i koji već imaju neki svoj momentum (Janković, Jeremić) i oni slabo mare za tvoje konkurse, možete da pregovarate, ali ne pod isključivo tvojim uslovima. S druge strane postoje mnogi ljudi koji prosto nisu voljni da se poduhvate tako nečeg, a mnogi koji nisu baš ni naročito sposobni. AKo ćeš od njih da praviš kandidate onda ti moraš da odradiš mnogo veći deo posla oko kampanje i da ih ubediš da se uključe uz garancije da ćeš ti odraditi "pešački" deo posla, ali DJB u ovom trenutku za to jednostavno nije sposoban, tj nema resursa, infrastrukture niti ičega drugog.

Sad da ja malo branim DJB: postavio si im potpuno nedostižan prag za podršku. Ako su ti bliski i ako smatraš da su najbolje na sadašnjoj političkoj sceni (a smatraš), onda je besmisleno da im uskraćuješ podršku jer nisu ispunili neki potpuno neostvariv standard koji si ti sam isfantazirao, odnosno što su pali na nekom potpuno nerealnom testu. Oni su mlad pokret, koji još nije uspeo ni da se transformiše u stranku, jednostavno je nerealno da imaju svog, i samo svog kandidata. Oni za to u ovom trenutku nisu sposobni, iz razloga koje sa prethodno naveo. Možda su, da je postojao zajednički nastup cele opozicije, mogli da utiču na izbor zajedničkog kandidata, ali i za to je onda bilo neopodno da izađu s tim kandidatom, a ne da ga kriju za poslednji trenutak. Od takvih pregovora nema ništa.

Ovo me podseća na ono kad Lucija kaže Šrederu - kako Betoven može da bude veliki kad nije postao kralj? Tako ti sad, kako mogu da podržavam DJB kad nije pronašao Aleksandra Nevskog? Pa nije politika tvoja fantazija, jbt.

_____

Post by William Murderface on Wed Feb 15, 2017 5:46 pm

Kinder Lad wrote:
William Murderface wrote:Zavisi od koga, pretpostavjam. Pitanje je za mene ili za uskoka?

ma za sve. mislim, ispostavlja se da "lutkar" nije svemoćan,  pobedjuje ga neko ko nisu oni, a to bi bio major politički događaj u kome bi DJB imala samo sporednu ulogu...ako i toliku.

Ne znam, zavisi da li će ipak nekog podržati, da li će biti i parlamentarnih izbora, itd. Mislim da nije kasno da se pozicionarju tako da ostanu u igri. Ali mogu događaji i potpuno da ih zbrišu, jer se prosto nisu konsolidovali na vreme.

Mislim da bi oni na parlamentarnim izborima, ako ih bude bilo, mogli da prođu sasvim solidno. A i ako ih ne bude, opet ostaju individualno najjača opoziciona parlamentarna snaga. Neće moži ništa bez njih. Ako pobede Jeremija ili Janković, opet će im trebati podrška DJB-a u parlamentu ako hoće da ruše vladu ili da prave opozicioni blok.

_____

Post by Kinder Lad on Wed Feb 15, 2017 6:03 pm

Kinder Lad wrote:

Ne znam, zavisi da li će ipak nekog podržati, da li će biti i parlamentarnih izbora, itd. Mislim da nije kasno da se pozicionarju tako da ostanu u igri. Ali mogu događaji i potpuno da ih zbrišu, jer se prosto nisu konsolidovali na vreme.

Mislim da bi oni na parlamentarnim izborima, ako ih bude bilo, mogli da prođu sasvim solidno. A i ako ih ne bude, opet ostaju individualno najjača opoziciona parlamentarna snaga. Neće moži ništa bez njih. Ako pobede Jeremija ili Janković, opet će im trebati podrška DJB-a u parlamentu ako hoće da ruše vladu ili da prave opozicioni blok.

Dobro, ovo je stvarno od ključnog značaja za bilo kakvu kombinaciju, mada u tom slučaju mi je teško da ih zamislim uz Jankovića.

Ako ne bude parlamentarnih za njih su, uslovno rečeno, "najgore" opcije da pobedi Vučić a da su oni jasno i nedvosmileno podržali nekoga. A druga je da pobedi npr neko od ove dvojice, a da ga oni nisu ili su ga prekasno podržali da bi mogli da beru neke  velike lovorike. 

Tako da...još će oni kupovati vreme čekajući da vide hoće li biti parlamentarnih.

_____
alt-lib

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:16 am