Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bela maca Fri Jan 22, 2016 6:19 pm

    možda bi mom landlordu smetalo što držim mačke kad bi to znao...
    al za skoro 4 godine nije dva put bio u stanu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Fri Jan 22, 2016 7:51 pm

    lendlorda bih voleo da imam samo iz ovako nekih razloga 

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Jungle-friends-ace-ventura-o
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Fri Jan 22, 2016 7:57 pm

    ja sam dve godine krio mačke od gazdarice.
    jednom je došla, i mace sam izbacio kroz prozor Psi, mačke i ostali - Page 21 2304934895 

    (iz prizemlja u maleno unutrašnje dvorište, ne bojte se, tamo su se i inače igrale)
    lalinea

    Posts : 3419
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Fri Jan 22, 2016 9:44 pm

    pa i ja sam dobila par "jao, pa sto si uopste pitala!" komentara, ali ja u principu volim da sam law obeying citizen...  Psi, mačke i ostali - Page 21 1844795956. mislim, meni je seljenja preko glave, ovo ce biti sesti put za pet godina, i trazim mesto gde cu konacno da ostanem duze (bar nekoliko godina) - ali to znaci da stan mora da bude pet friendly. 
    pokusala sam ja da budem i racionalno stvorenje jedno 24h nakon sto sam dobila odgovor da ne moze, i da ubedim sebe da je seljenje em uzasno skupo (jer ja sad jos moram da platim i lease breaking fee posto odlazim pre isteka ugovora), em hassle, ali mi je prevagnulo ono sto ovde kazu "when you are renting, you are paying off someone else's mortgage" - e pa necu da moje pare idu nekome ko ljudima ne da drze zivotinje! stvar principa Psi, mačke i ostali - Page 21 1861198401  (i sklonosti ka losim finansijskim odlukama Psi, mačke i ostali - Page 21 1399639816 )


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Fri Jan 22, 2016 10:07 pm

    Размисли о томе да отплаћујеш своју хипотеку... јер сваком ратом отимаш део свога од злотвора. Мени се итекако исплатило, јер ми је рата била отприлике пола кирије (плус $200 за неко јебачко осигурање, чега смо се отарасили након прве године и прешли негде где је коштало $600, али годишње а не месечно), а плаћао сам колико год сам могао, те смо отплатили за три године и уштедели $20к камате. Ево већ скоро девет година сам слободан човек Psi, mačke i ostali - Page 21 1143415371.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Fri Jan 22, 2016 10:15 pm

    Trebaće joj i depozit, ali to jeste dobra ideja.
    lalinea

    Posts : 3419
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Fri Jan 22, 2016 10:18 pm

    ti, pace, znas, gde ja zivim? Psi, mačke i ostali - Page 21 1399639816
    za sada mi ne pada na pamet da ulazim u ovu suludu australisjki-property-market igru. ovde je mortgage skoro po pravilu veci od rente (nakon sto si skesirao depozit). jebo ih bubble.

    @indy 
    ne znam, pricamo o sumama od 600k pa na gore za jednosobne stanove - znaci, depozit i 25 godina mortgage koji je najverovatnije veci od rente. jedina dobra varijanta bi bila ako nadjem stan koji mi se svidja a da bi mortgage bio bar u rangu rente (ako vec ne manje).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Fri Jan 22, 2016 10:41 pm

    lalinea wrote: jedina dobra varijanta bi bila ako nadjem stan koji mi se svidja a da bi mortgage bio bar u rangu rente (ako vec ne manje).

    Pa, da, tako nekako. Ne mislim ja da će ti otplata hipoteke biti manja od kirije, ali barem to ide tebi (i banci), dočim kirija ide u mutnu maricu. (OK, dobije se stanovanje zauzvrat, ali se dobije i u prvom slučaju). Što se tiče ljubimaca, tu situacija i dalje zavisi od "body corporate", mada se vlasnici ipak više tu pitaju*... u tom pogledu, (svoja) kuća je zakon, ali znam da ti to nije u planovima.


    _____
    * A jedno mače i ne mora baš da se prijavljuje kućnom savetu. Psi, mačke i ostali - Page 21 1233199462
    lalinea

    Posts : 3419
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Fri Jan 22, 2016 11:09 pm

    sta cu kad poraste  Psi, mačke i ostali - Page 21 2849097393


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Fri Jan 22, 2016 11:25 pm

    lalinea wrote:ti, pace, znas, gde ja zivim? Psi, mačke i ostali - Page 21 1399639816
    za sada mi ne pada na pamet da ulazim u ovu suludu australisjki-property-market igru. ovde je mortgage skoro po pravilu veci od rente (nakon sto si skesirao depozit). jebo ih bubble.

    Тамо доле?

    Добро, ја сам се провукао и искористио тренутак кад су камате биле ниске а мехур још био мали. Приде сам узео старудију за поправку (нисмо мењали прозоре, ожичење, канализацију, добар део грејања/хлађења, рагастове и степениште, остало је све дошло на ред у те три године), ал' пошто нам то није била прва кућа, нисмо били шепави са алатом и све смо урадили сами (осим климе).

    Још једна предност рада од куће - не само да немам dress code, него никог не боли патка каква кола терам и у ком крају живим. Што се тиче држања корака са Џонсовима, нема шансе - комшија Џонс је могао да ме баци под астал у року од четири пива, јер би он дотле звизнуо седам.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    lalinea

    Posts : 3419
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Sat Jan 23, 2016 1:00 am

    паће wrote:
    lalinea wrote:ti, pace, znas, gde ja zivim? Psi, mačke i ostali - Page 21 1399639816
    za sada mi ne pada na pamet da ulazim u ovu suludu australisjki-property-market igru. ovde je mortgage skoro po pravilu veci od rente (nakon sto si skesirao depozit). jebo ih bubble.

    Тамо доле?

    Добро, ја сам се провукао и искористио тренутак кад су камате биле ниске а мехур још био мали. Приде сам узео старудију за поправку (нисмо мењали прозоре, ожичење, канализацију, добар део грејања/хлађења, рагастове и степениште, остало је све дошло на ред у те три године), ал' пошто нам то није била прва кућа, нисмо били шепави са алатом и све смо урадили сами (осим климе).

    Још једна предност рада од куће - не само да немам dress code, него никог не боли патка каква кола терам и у ком крају живим. Што се тиче држања корака са Џонсовима, нема шансе - комшија Џонс је могао да ме баци под астал у року од четири пива, јер би он дотле звизнуо седам.
    pa i kod mene u firmi isto tako Psi, mačke i ostali - Page 21 2849097393 
    da se vratimo na macke, ako nadjem stan bez terase, dakle bez ikakvog pristupa van sto se macke tice - jel to dobro, lose, neutralno...po macku?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sat Jan 23, 2016 1:19 am

    Ja mislim, dobro. Moj drug je živeo u soliteru u Dubaiju na ko zna kom spratu, sa 3 mačke. Tamo ni prozor ne može da se otvori, što i nije dobra ideja, obzirom na sand storms i na prosečnu temperaturu od jedno 56 celzija. I bili su svi vrlo zadovoljni...

    Šerlok hoće da poludi koliko mu se ide napolje. Skače na prozore, na vrata od terase, molećivo mjauče ispred izlaznih vrata (tačno zna da to vodi Napolje). Meni je žao da ga držim kao zarobljenika. A žao mi i da ga pustim.
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bela maca Sat Jan 23, 2016 7:25 am

    Moje mace neće napolje ni pod razno. Izađu pola metra ispred stana pa odma zaokret i trčeći nazad u stan. I tako od prvog dana


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Sat Jan 23, 2016 9:17 am

    je l zna neko sta je centar za udmoljavanje zivotinja? gugl ne zna.
    lupa mi srce dok gledam ovog psa. mislim da je zelim...

    http://www.alo.rs/nata-i-ljuba-zbrinuli-psa/30780

    http://www.srbijadanas.com/clanak/novi-clan-porodice-natasa-bekvalac-udomila-psa-fotovideo-15-01-2016
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sat Jan 23, 2016 10:55 am

    bela maca wrote:Moje mace neće napolje ni pod razno. Izađu pola metra ispred stana pa odma zaokret i trčeći nazad u stan. I tako od prvog dana

    Јохана покушава да уђе само кад треба да се омаци, последњих десетак дана шацује безбедно место. Уз један изузетак - пре неку годину, кад се топио снег, сручила се као и обично гомила са крова од терасе. Њу је то баш поплашило, и није баш знала да ли је готово (и није било, сат-два касније је доклизио следећи комад и сручио се баш ту где се са терасе излази) па је гребала о врата и њавркала. Госпоја отвори врата да види шта јој је, а она зажди унутра и правац главни улаз, сад гребе да је пустимо напоље. Јако јој се припишало.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sat Jan 23, 2016 7:43 pm

    darling wrote:je l zna neko sta je centar za udmoljavanje zivotinja? 

    lupetanje autorke/autora teksta
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Sat Jan 23, 2016 10:29 pm

    da. pitala sam u i kuriru i u alou ako mogu da saznaju gde je odvela psa. takodje sam nasla jednu s instagramom da bekvalac posalje poruku i pita je gde je pas. strpljiva sam, cekam... ako jos neko ima ideju sta mogu da uradim, recite.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sun Jan 24, 2016 10:11 am

    Indy wrote:
    On sad ima 1.2kg  


    Psi, mačke i ostali - Page 21 20160124_184233_EFFECTS

    Danas ima više od 2.2 kg. Psi, mačke i ostali - Page 21 1861198401

    Takođe, počeo da se navikava na povodac. Nije da baš mogu da ga vodim (pokušava da pregrize povodac, naravno). Ali se ne buni mnogo i igra se tako sa tim na sebi. Sad može da bude i na terasi (vezan), tamo jede travu i lišće. Neka, samo da ne povraća posle kad dođe u krevet.

    Takođe sam mu danas prvi put podsekao noktiće sam, začudio sam se koliko ide lako običnim makazicama. Jedino što je malo teže za zadnje noge, mora neko da ga drži, ne mogu sam. Malo me je grizao (ali, on to inače voli da radi).
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Sun Jan 24, 2016 10:22 am

    divan je, mnogo volim kada imaju ovako duboke sare na nogama.

    nego, mackari, moje macke nikada nisu bile prehladjene a ovaj nas malisha vec 7 dana kija kao blesav i slinav je, ceo krevet nam je pun skorenih slina koje izbacuje kada kine. juce je cak sa 10 cm razdaljine 2x kinuo zeni u lice i u naocare, nije mogla da veruje.

    ja sam oduvek mislio da to moze biti fatalno a zena tvrdi da gugl kaze da nije i da trazi 2-4 nedelje strpljenja da prodje i da ne treba terapija. nama ce danas sutra ionako doci veterinar da ga vidi i predlozi sledece korake ali malo zabrinjava sto je danas recimo kijao vise nego pre 8 dana kada je dosao.

    inace se super slazemo, svako jutro je ogromno mazenje u krevetu, isto tako uvece. olga ga nije jos prihvatila, malo rezi a malo se krije, ali mi van toga ne deluje povredjeno, prede i OK je. moram da smislim neku foru da ih zblizim i da pocnu da se igraju. inace je malisha neopisivo smesan u svojoj trapavosti, ne prodje dan da ne uradi nesto skroz blesavo. i dalje ume da zabode glavom u prozor misleci da moze da prodje napolje a najcesce pada sa TA peci zajedno sa cebencetom na kome lezi. ne ume da mjauce, najcesce je to neki zvuk misastog skripanja iz grla. imenu smo dodali jos jedno luci, od lucifer.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Sun Jan 24, 2016 11:08 am

    macke mogu da imaju ozbilje respiratorne probleme. pazite da mu ne sidje na pluca. meni nijedna macka nije tako kijala. ukoliko sutra dolazi vet nemas razloga za brigu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sun Jan 24, 2016 11:41 am

    Verovatno ce mu dati panklav injekciju (injekcije) za svaki slucaj. 

    Od trenutka dolaska veta bice mu znacajno bolje za dva do tri dana.
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sun Jan 24, 2016 12:10 pm

    Ma то је мачији кашаљ.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Sun Jan 24, 2016 12:14 pm

    hvala. zaboravio sam da dodam da se maca ponasa skroz normalno, vesela je, radoznala i jede. znaci ne izgleda kao bolesna, sem sto kija.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sun Jan 24, 2016 12:36 pm

    Kondo wrote:hvala. zaboravio sam da dodam da se maca ponasa skroz normalno, vesela je, radoznala i jede. znaci ne izgleda kao bolesna, sem sto kija.

    Nemoj da se sasereš ako mu i oko zaslinavi, to je kod mačaka normalno kod respiratornih infekcija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Sun Jan 24, 2016 1:53 pm

    i to pratimo, nema. hvala na svim savetima!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Psi, mačke i ostali - Page 21 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:39 am