Serije kao takve

Share

Re: Serije kao takve

Post by bela maca on Sun Sep 09, 2018 1:08 pm

Danas kreće poslednja sezona najbolje serije - šejmles

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by bela maca on Mon Sep 10, 2018 11:36 pm

Otkrila sam urnebesan biser, samo za nas paćenike koji vole šekspira, zove se upstart crow, da sam ovo gledala u prvoj godini faksa bilo bi mi mnogo lakše

Last edited by bela maca on Mon Sep 10, 2018 11:52 pm; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 11:39 pm

E, pa znam ja za tu seriju, nego nikako da mi dođe na red. Ekipa iz Black Adder je pisala.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bela maca on Mon Sep 10, 2018 11:52 pm

Odlična je za pred spavanje

_____

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 11:56 pm

Ja se sad uspavljujem uz originalni Law&Order. Works like a charm, čim se začuje onaj zvuk na kraju špice, ja pravac u zemlju snova.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by sejlor on Tue Sep 11, 2018 8:58 pm

Preporuka za seriju SMILF. Počinje mlako, ali od druge, treće epizode je baaš dobra. Ne gledajte opis na imdb, nema veze sa životom.

Post by Utvara on Fri Sep 21, 2018 4:34 pm

Babylon Berlin - odlična deset.

Malo me štrecaju i paralele sa ondašnjom političkom situacijom, komunisti koji su razdeljeni na milion zavađenih frakcija (npr. današnji queer filozovi sa teme feminizma i ostali mlatikurci ) i KPD koja je kao opasna, radikalna teroristička organizacija (npr. današnja antifa). Kad uzme ih policija pretrese, nađu jednu kremenjaču iz 17 veka.

Tako i socijaldemokrate (danas samo Demokrate) u tom raspadu od sistema ubiju 200 komunista pa nađu jednog fejk povređenog pandura, dok njihov represivni sistem šuruje sa desničarima.

Post by Indy on Sun Sep 23, 2018 2:05 pm

Better Call Saul... 4ta sezona vec poodmakla, a ja jos uvek ne znam tacno sta da mislim o seriji.
Sad me zanima sta ce da bude dalje, pretpostavljam da je to dosta.

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.

Post by otto katz on Sun Sep 23, 2018 2:12 pm

O, gos'n Indy, kako život, ima li nade za ovu planetu?

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by beatakeshi on Sun Sep 23, 2018 2:14 pm

Odličan je BCS, pametno pisano, znalački režirano, vrhunska izvedba... čekam da se okonča sezona, pa da prionem.

Post by Indy on Sun Sep 23, 2018 2:31 pm

beatakeshi wrote:čekam da se okonča sezona, pa da prionem.

Pametno. Ja ne mogu da odolim, svakim utorkom svlacim novu epizodu koja me iznova ostavi u (dakako) neizvesnosti...

Cao otto, planeta ce se snaci i bez nas (verovatno i znatno bolje)...

_____

Post by ♏ on Sun Sep 23, 2018 4:25 pm

Odjednom ću i BCS i BJH, nemam živaca više za one-by-one.

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 23, 2018 5:45 pm

Indy wrote:Better Call Saul... 4ta sezona vec poodmakla, a ja jos uvek ne znam tacno sta da mislim o seriji.
Нисам био љубитељ ни Чисте хемије (Breaking bad) , сматрао сам је просечном серијом, ништа екстра. 
Ништа боље мишљење немам о Saul-u, то је такорећи идентична серија, наставак.

Већ сам писао да сам љубоморан због Saul-ове партнерке, чиме је он заслужио тако бистро и енергично девојче, па ето и ја пратим из епизоде у епизоду да сазнам кад ће најзад да раскину. 

Post by Indy on Sun Sep 23, 2018 11:54 pm

Pa i nije zaslužio, kao što serija već sasvim otvoreno pokazuje (mali spojler, mada se to zna na osnovu Breaking Bad-a.)

_____

Post by uskok i ajduk on Mon Sep 24, 2018 7:21 am

Донекле га серија амнестира, јер сценарио сугерише да му је отац био опсесивно препоштен, што му је брата отерало у лудачки перфекционизам и хроничне фобије, а Саула, као бунтовнијег брата, вуче константно у криминалну зону у којој би био све контра свом оцу и брату. Па опет, Kim Wexler би требало да га остави, не само зато што му је амбиција да буде кримос, него је просто иритантан и заморан, не знам шта тачно види у њему. 

Post by Indy on Mon Sep 24, 2018 9:10 am

Mislim da ga žene vole. Evo šta je jedna napisala, npr.

... but who wouldn't be [in love with Jimmy]? Jimmy is intelligent, witty, and charming. He works hard, takes good care of his sick brother, he seems to genuinely care about other people, and he tries extraordinarily hard to be a good person (despite being pulled inexorably toward corruption.). The fact that he's so frustrated and down on his luck gives him a tortured, vulnerable quality that's also very attractive. It's utterly heart breaking to watch this sweet guy have his hopes and dreams crushed episode after episode. I just want to hug him and reassure him that everything will be okay (even though it won't be)...and also fuck the shit out of him.

_____

Post by beatakeshi on Mon Sep 24, 2018 8:32 pm

Večeras - NOVINE, 2. sezona, HTV1, 21h.

Post by beatakeshi on Mon Sep 24, 2018 10:49 pm

Gledao. Prilično razočarenje, i što se tiče zamisli i što se tiče izvedbe. (O 1. sezoni mislim sve najbolje)

Post by zvezda je zivot on Tue Sep 25, 2018 8:03 am

slazem se. ne izgleda dobro.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by uskok i ajduk on Wed Sep 26, 2018 9:35 am

Мало гледам Penny, мало Saul-а.

Друга сезона Penny Dreadful је јако занимљива. 

Повлачим све оне похвале за Ким, и она је криминални ум.   (не заслужује боље од Saul-а)

Post by xie saike on Wed Sep 26, 2018 11:12 pm

da li je neko cekirao mozda? 

https://www.imdb.com/title/tt5580146/

kazu da nije lose

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by zvezda je zivot on Thu Sep 27, 2018 2:08 am

via GIPHY

_____

Post by Indy on Fri Sep 28, 2018 1:35 pm

Počeo da gledam Oz. Izgleda hevi...

_____

Post by Creepy Uncle on Fri Sep 28, 2018 1:38 pm

Koliko se sećam, tri sezone su odlične a posle su scenaristi ostali bez ideja i počeli da se izlupavaju preko svake mere.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by zvezda je zivot on Mon Oct 01, 2018 2:44 pm

xie saike wrote:da li je neko cekirao mozda? 

https://www.imdb.com/title/tt5580146/

kazu da nije lose

pa normalno da kazu

fukunaga, autor pravog detektiva wrote:

Like Beasts, Maniac will stream on Netflix, which has its own surreal development process. "Because Netflix is a data company, they know exactly how their viewers watch things," Fukunaga says. "So they can look at something you're writing and say, We know based on our data that if you do this, we will lose this many viewers. So it's a different kind of note-giving. It's not like, Let's discuss this and maybe I'm gonna win. The algorithm's argument is gonna win at the end of the day. So the question is do we want to make a creative decision at the risk of losing people."

What's an example of that?

"There was one episode we wrote that was just layer upon layer peeled back, and then reversed again. Which was a lot of fun to write and think of executing, but, like, halfway through the season, we're just losing a bunch of people on that kind of binging momentum. That's probably not a good move, you know? So it's a decision that was made 100 percent based on audience participation."
Fukunaga treated the process as one more thing to learn from, he says. "It was an amazing exercise. It will be even more amazing to see people's reaction to the show. I have no doubt the algorithm will be right." But it also made him want to do what, contrary to popular belief, he hadn't done yet. "I just kind of want to make something that's idiosyncratically all mine," Fukunaga says. He says he realized the other day that he hadn't had a film in wide theatrical release since Jane Eyre. "It's crazy," he says. "I could be a complete failure in the box office. I have no idea."

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 9:59 pm