Serije kao takve

Share

Re: Serije kao takve

Post by Ferenz on 15.08.18 16:10

- Better Call Saul ( nova,  4. sezona u toku )
- Preacher ( nova, 3. sezona u toku )
- Concord ( sezona u toku )

Post by sejlor on 21.08.18 10:25

darling wrote:gledam ja ostre objekte. keva je ubica
a do dijagnoze se dodje relativno lako, ukucas simptome u gugl, i izace sta je.

strah me je ovih serija u kojim prepoznajem delice sebe i svojih odnosa sa ljudima. nikad ne znam gde ce me odvesti...

morala sam da se podsetim sta je gone girl, lose pamtim. sta je falilo tom filmu, rozamunda je bila odlicna psihopatkinja!?

Darling, izgleda si ladno pogodila.. Meni je malo razočaravajuće ovo sa Minhauzen by proxy, bukvalno je copy-paste Sage Norien: keva sa sindromom, ubila sestru kad je bila mala, druga sestra preživela jer je jača ličnost, sad ima ozbiljne mentalne probleme, mrzi kevu, a i keva mrzi nju. Previše bi bilo da je slučajnost.. 

Ipak, ja se i dalje kao nadam da će u poslednjoj doći do nekog neočekivanog obrta. Keva je ubica svakako - ubija svoju decu, ali volela bih neko iznenađenje oko ostalih ubistava. 

A Amy Adams je boginja, nisam imala pojma da je toliko odlična glumica.

Post by darling on 21.08.18 22:27

ha, i mene je iznerviro poremecaj koji se ponavlja, pa sam proverila: knjiga je napisana 2006. sto ce reci da je minhauzen stariji u ostrim predmetima nego u trecoj i cetvrtoj sezoni bridza.

Post by darling on 23.08.18 19:13

sarp obzekts je glupost, zivile prve dve epizode patrika melrouza. stomak me je boleo od obe. benedikt kamberbec maestralan u prvoj i klinac koji glumi malog patrika maestralan u drugoj takodje.

Post by sejlor on 23.08.18 19:30

Meni je Sharp Objects mega wow. Mislim, bez neke dublje analize, prosto mi je jako zabavno. Da gledam tog Patrika? Ja sam se bila skinula sa serija, skoro pola godine nisam pogledala nijednu epizodu ničega, u poslednjih mesec dana sam progutala Sagu Norien poslednju sezonu i Sharp Objects gledam jednu po jednu. A treba mi neka distraction u vidu serije.. Neke serije što sam ih ranije volela sam ili pokušala da nastavim da gledam pa odustala na pola prve epizode, ili nisam mogla da se nateram ni da počnem (Handmaid's Tale, WestWorld, The Missing, Ray Donovan, Narcos..).

Post by darling on 23.08.18 19:57

ne znam sta ce biti dalje s patrikom, al prve dve su genijalne. bavi se slicnom temom ko ostri predmeti, kako roditelj sjebe dete, al je iskrenije, brutalnije, zivotnije, strasnije, smesnije u tragicnosti. i muzika je bolja  
gledaj patrika, ima samo 5 epizoda, ne mozes se navuci i da hoces.

Post by zvezda je zivot on 23.08.18 23:05

ja uvek kad gledam ejmi adams (u ovoj seriji posebno) uvek se setim kad rivet povodom titanika kaze da skoro nije video tako neuglednu aljkavusu kakva je kejt vinslet. i zato mi bilo smesno kad je neko na ppp reko da mu na talasu ostrih predmeta ejmi adams postaje najomiljenija glumica posle kejt vinslet. a serija je morbidna budalastina, taman za ejmi adams.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by beatakeshi on 23.08.18 23:36

Ko ne voli Kejt Vinslet nije dobar čovek. (Objektivno, pozni Kameron je za preskakanje)

Post by zvezda je zivot on 24.08.18 1:01

ejmi adams izgleda ko da je sestra ejmi sumer. sem toga pre par godina sam je gledao u nekom intervjuu de je pricala o glumi i udavila je u picku materinu s glumackim patosom. kako place, kako se trese dok sprema ulogu, kako radi ko niko, mislim da se i u intervjuu rasplakala. zena bez humora. (zabavno je kako velike glumice u intervjuima cesto demistifikuju glumu (sad mi na pamet padaju iper i hepbern, ali ima jos primera) a smaracice poput adams smaraju o svojim mukama)

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by Ferenz on 24.08.18 5:02

Vratio se Mr. Mercedes

Post by sejlor on 25.08.18 19:40

Odličan je Patrik, sabila sam ga u dva dana. Hvala darling!

Post by Ferenz on 26.08.18 4:19

Ferenz wrote:Vratio se Mr. Mercedes

i Vice Principals

Post by Quincy Endicott on 27.08.18 18:14

ovo je jedna od najboljih i najjezivijih stvari koje sam ikada pogledao

_____
"Do you know what I did? The things these filthy hands have done to make this money?"

Post by yoyogi on 08.09.18 14:17

Naš TV je mrtav, pitao sam ženu kada je zadnji put radio, reče "Kada je Obama postao predsednik US", to je bilo pre 10 godina.
(radi, Sharp, proverio ga pre neki dan)

Preko Interneta, moja žena gleda Thai sapunice. Da ne bih baš rekao da je to ništavilo, ćerka se smeje maminoj vezi sa tim šundom.

U dane kada mama ne radi, ćerka je pita "Šta je novo u Thai sapunicama?"

_____
Buši!...hahahaha...Buši!..hahahaha

Post by Xexoxical Endarchy on 08.09.18 14:33

sta ti volis da gledas, yoyogi ? od serija ili otherwise.

_____
Always is always forever, as long as one is one
Inside yourself for your father, all is none all is none all is one
It's time we put our love behind you, the illusion has been just a dream
The valley of death and I'll find you, now is when on a sunshine beam

Post by Ferenz on 08.09.18 16:17

ne rekoh za Ozark sezona 2

Post by yoyogi on 08.09.18 17:48

Xexoxical Endarchy wrote:sta ti volis da gledas, yoyogi ? od serija ili otherwise.

Poslednji put kada sam gledao TV je bilo 21. decembra 1990. Kada su saopšteni rezultati prvih višestranačkih izbora u Srbiji.
Moja stranka je dobila 7 poslaničkih mesta.

Ovaj narod neće što mi hoćemo (možda je narod i ispao u pravu). Palim ja odavde.

Ne samo da sam ja bio naivan, bio je i ostao naivan i Mićunović, bard moje stranke.

_____

Post by plachkica on 08.09.18 17:50

https://remarker.media/kultura/zadovoljstvo-u-tekstu-sex-the-city-20-godina-a-ja-ni-dan-starija/

U današnjoj epizodi Remarkerovog podkasta Zadovoljstvo u tekstu pod nazivom "Sex & the City - 20 godina, a ja ni dan starija", Biljana Srbljanović (Biljana Keller) i Vladimir Cerić (Synth Synthetic) govore o kultnoj seriji Seks i grad, nakon 20 godina od završetka emitovanja prve sezone serije.

Preko sat vremena, Biljana i Vladimir ne staju, pričaju o uticaju serije na žene, ali i muškarce širom sveta. Pričaju o rezultatima sprovedene ankete i pitaju se s kojim se junakinjama žene najlakše identifikuju i zašto? Šta muškarcima smeta kod Keri, Samante, Mirande i Šarlot, kada njihove partnerke počinju da liče na njih i kako znaju za njih ako je Seks i grad "ženska serija"?

Da li su teme u seriji prevaziđene? Da li su junakinje politički korektne? Šta je serija učinila za industriju mode?

Post by Quincy Endicott on 08.09.18 19:58

lol

_____
"Do you know what I did? The things these filthy hands have done to make this money?"

Post by Mr. Moonlight on 08.09.18 20:25

gledao sam ovih dana altered carbon i svidelo mi se nešto što možda uopšte nije tu namerno, nemam pojma

sve vreme se oseća neka tuga besmrtnosti, kao da su želeli da kažu - evo postigli smo je, ali nam to ništa nije rešilo

od skorašnjih serija jedino me je još osećaj držao uz leftovers na sličan način

ipak ću da pročitam knjigu ac da vidim da li sam ja to nešto umislio

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by Creepy Uncle on 08.09.18 20:42

Čini mi se da ništa nisi umislio, taj sentiment mi deluje vrlo promišljeno na jedan lep noar način.

_____
vijetnamsko prase, koje ceo život bude prase

Dragan Todorović

Post by yoyogi on 08.09.18 20:45

Mr. Moonlight wrote:gledao sam ovih dana altered carbon i svidelo mi se nešto što možda uopšte nije tu namerno, nemam pojma

sve vreme se oseća neka tuga besmrtnosti, kao da su želeli da kažu - evo postigli smo je, ali nam to ništa nije rešilo

Jao Mr. Moonlight, vi bi ste stvarno usrećili neku domaćicu. Pa to gledanje serija, pa to je stvarno dirljivo.

Kako se serije gledaju? Gde treba da se ode po taj događaj?

_____

Post by Creepy Uncle on 08.09.18 20:51

_____
vijetnamsko prase, koje ceo život bude prase

Dragan Todorović

Post by Mr. Moonlight on 08.09.18 20:54

yoyogi wrote:
Mr. Moonlight wrote:gledao sam ovih dana altered carbon i svidelo mi se nešto što možda uopšte nije tu namerno, nemam pojma

Jao Mr. Moonlight, vi bi ste stvarno usrećili neku domaćicu. Pa to gledanje serija, pa to je stvarno dirljivo.

Kako se serije gledaju? Gde treba da se ode po taj događaj?

Pitaš to kao da nisi nikad usrećio neku domaćicu?

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by yoyogi on 09.09.18 13:05

Ma jok, bio sam pao u san kada je ovaj post došao. Serije, Thai sapunice, cepaju po ceo dan preko neta. Ne znam kako to može besplatno, ponekad bacim oko na ekran, nema reklama.
To kada je kod kuće žena gleda na svom laptopu po ceo dan i noć, u posebnoj sobi. Ima grickalice, napitke u kao hotelskom frižideru. Soba za projekcije serija.
Thai snimaju sapunice, štancuju, kao Koreja, još i više.

Eto odgovora.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is 21.10.18 12:39