Serije kao takve

Share

Re: Serije kao takve

Post by disident on Tue Jan 02, 2018 6:45 pm

uskok i ajduk wrote:
William Murderface wrote: Hubert je kod disidenta prepoznao (a i ja sam) neke talente koji su znacajni za karijeru u akademiji, pa mu je rekao, poradi na tome, ako vec studiras to sto studiras. Jbg, uskoce, ti ovih talenata ne da nemas, nego si hevi antitalenat za kriticko misljenje. 

Читам мисли: дисидент ти је продао причу да је левичар, који не воли Сенке, ни домаћу продукцију, навија за НДБ или неке леву опцију, много тугује над судбином лумпена, пун је тужних прича са улице, такорећи као да скупља емпиријсјску грађу за фрњауове теорије, зајебава десничаре, назвао је мачку по Троцком, итд. итд. а ускок је десничар. Зашто лепо не признаш да би по идеолошком кључу оцењивао подобност за академску каријеру.   А не ту да се вадиш на критичко мишљење, трућ, трућ..., јер свако може да маскира академском формом писања недостатак критичког мишљења, а не може свако да напише оригиналан рад.
Istine radi, ne secam se kad se deklarisao kao levicar ili prodavao takvu pricu ovde,  trocki je dobio ime kad smo se ja i drugar zezali i komentarisali njegovu smotanost , pa je to preslo u ironiju da je pravi lav, i onda je nastavak bio trocki(sto bi moja baba rekla tricki dodji)  ,  najveci hejt prema senkama i nemanjicima je ispoljio jedan moj poznanik desnicar btw a moji komentari na iste se uopste nisu doticali ideologije, kritikovao sam ndbg, nit mirisem frnjauove teorije niti su one za tuzne price, feveksove ulicne price su zajebane, surove,mocne i cru.Taj deo oko akademskih karjera, tebe i vilijema nisam skontao, ali je onako iz aviona vidljivo da imas neki love hejt odnos sa njim, jer je ovo kvalitetan izliv ljubomore, toliki da moze samo da imponuje 

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by No Country on Tue Jan 02, 2018 6:56 pm

uskok i ajduk wrote:Разумљив је генерацијски светоназор за генерацију која је живела и радила 1970-тих, ја то разумем, заиста. И у погледу глади за знањем, није било интернета, брзог протока информација, итд. итд. Глуп је светоназор за 21 век. Неко талентован треба своје ресурсе да траћи, новац и време у формално образовање (у друштвеним наукама, рецимо), док лошији ђак ради једино што може, своје ресурсе улаже у бизнис. И после кажу не ваља капитализам, није то за нас, а овамо одвраћамо најталентованије од бизниса и гурамо их у идеале из 1970-тих.
Није ни бизнис за сваког. Бизнис тражи тај један посебан склоп личности, један прилично редак таленат, "смисао за бизнис", "пословни дух", итд., немамо баш праву реч за то па га зовемо описно. Енглези кажу entrepreneurial, што је ем да поломиш језик ем такође повратна дефиниција. Али се без грешке препознаје, можеш већ међу основцима да пробереш ко има кликер за бизнис, а ко је дудук, отприлике онако јасно као што се види таленат за математику, или цртање.

Дакле, а) не ваља ти теза јер заправо није универзално применљива, и б) поготово не ваља у контексту српског капитализма, јербо ти никаква комбинација талента за бизнис, добре идеје, технолошког знања и тешког рада заправо неће гарантовати успех. Потребна је ту још и добра доза среће и умрежавања, а та два већ нису доступна сваком. Све у свему, академска варијанта која се овде заговарала је много сигурнији (у смислу: чешће успешан) метод, мада такође није за сваког.

Post by Mr. Moonlight on Tue Jan 02, 2018 7:03 pm

formalno obrazovanje je keva, učenje nepotrebnih lekcija takođe, a najbolji su od svega nepotrebni naučni radovi

jednim bespotrebnim radom je napravljen materijal presudan za put u svemir, drugi uzaludan rad je stvorio lek za tamo neke rake i tako dalje

internet ima sve od podataka, obrazovanje je neophodno da pravilno procenimo šta je govno od podatka, a šta je bingo

često se i u forumskim raspravama vidi ko sve zna, a tada mi pada klapna, naročito kada počne neko da mi objašnjava ono što sam ja napravio, a bilo je slučajeva - takve sam rasprave redovno gubio

ništa ne fali diplomiranju, a ovo po pitanju kapitalizma je sramota da komentarišem, ko sam ja da sprečavam ljude da gaze po leševima

Post by William Murderface on Tue Jan 02, 2018 7:05 pm

uskok i ajduk wrote:..... то си подметнуо. Није дилема, интернет или књига него један научни извор или више њих, На пример, информације које мени требају редовно позајмљујем из неколико светских универзитетских центара (пољски, немачки, румунски, италијански, хрватски, итд..) јер наши нису стигли да ураде таква истраживања и ко зна када ће. Могу да слушам квалификоване научне раднике из целог света, нпр, прошле године слушао сам Италијана и Туркињу, и да упоредим да ли им се научна сазнања, експерименти, истраживања и препоруке разликују у односу на наше научне раднике. Код нас има превише практично неупотребљивих научних радова.

Pa ovo je kao da kazes da nema potrebe baviti se poljoprivredom, jer povrce ionako moze da se kupi u supermarketu. Moze, ali ga prave poljoprivrednici.

E tako ti za akademiju, sto bi se iko bavio akademskim obrazovanjem kad sva istrazivanja ima na netu i to iz raznih univerzitetskih centara. Pa ima, ali odakle dolaze? Pa od akademski obrazovanih ljudi. 

Ovo za lose stanje u domacoj akademiji je dobrim delom tacno, i upravo je to razlog sto je par forumasa ohrabrilo disidenta da se usavrsava na nekom boljem mestu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Tue Jan 02, 2018 7:13 pm

William Murderface wrote:
uskok i ajduk wrote:..... то си подметнуо. Није дилема, интернет или књига него један научни извор или више њих, На пример, информације које мени требају редовно позајмљујем из неколико светских универзитетских центара (пољски, немачки, румунски, италијански, хрватски, итд..) јер наши нису стигли да ураде таква истраживања и ко зна када ће. Могу да слушам квалификоване научне раднике из целог света, нпр, прошле године слушао сам Италијана и Туркињу, и да упоредим да ли им се научна сазнања, експерименти, истраживања и препоруке разликују у односу на наше научне раднике. Код нас има превише практично неупотребљивих научних радова.

Pa ovo je kao da kazes da nema potrebe baviti se poljoprivredom, jer povrce ionako moze da se kupi u supermarketu. Moze, ali ga prave poljoprivrednici.

E tako ti za akademiju, sto bi se iko bavio akademskim obrazovanjem kad sva istrazivanja ima na netu i to iz raznih univerzitetskih centara. Pa ima, ali odakle dolaze? Pa od akademski obrazovanih ljudi. 

Ovo za lose stanje u domacoj akademiji je dobrim delom tacno, i upravo je to razlog sto je par forumasa ohrabrilo disidenta da se usavrsava na nekom boljem mestu.

To je karakteristicno razmisljanje za sve pobornike teorije Slobodne Nevidljive Ruke, a resava se Cvrstom Gvozdenom Rukom.

Post by No Country on Tue Jan 02, 2018 7:17 pm

Мислим да је овде више у питању Црна Рука, која се лажно представља.

Post by Xexoxical Endarchy on Tue Jan 02, 2018 7:20 pm

disident wrote:ali je onako iz aviona vidljivo da imas neki love hejt odnos sa njim, jer je ovo kvalitetan izliv ljubomore, toliki da moze samo da imponuje 
otkako su suvar i przun otisli sa foruma sad ga uskok ima samo za sebe

_____
Always is always forever, as long as one is one
Inside yourself for your father, all is none all is none all is one
It's time we put our love behind you, the illusion has been just a dream
The valley of death and I'll find you, now is when on a sunshine beam

Post by паће on Tue Jan 02, 2018 7:20 pm

No Country wrote:Мислим да је овде више у питању Црна Рука, која се лажно представља.

Као ружопрста?

Е, да, за Ускока, једна ситна напомена: ако већ на интернету има свега, како ће да зна шта да тражи?

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by Xexoxical Endarchy on Tue Jan 02, 2018 7:22 pm

Xexoxical Endarchy wrote:
disident wrote:ali je onako iz aviona vidljivo da imas neki love hejt odnos sa njim, jer je ovo kvalitetan izliv ljubomore, toliki da moze samo da imponuje 
tj dok se sad ti nisi pojavio, grrrrrrr

_____
Always is always forever, as long as one is one
Inside yourself for your father, all is none all is none all is one
It's time we put our love behind you, the illusion has been just a dream
The valley of death and I'll find you, now is when on a sunshine beam

Post by disident on Tue Jan 02, 2018 7:30 pm

tj dok se sad ti nisi pojavio, grrrrrrr

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by xie saike on Tue Jan 02, 2018 7:37 pm

Filipenko wrote:Hahah, ljubomoran na uspeh mladog niskog autora koji obezbedi ugovor za svoju knjigu pre nego sto napise prvo slovo i koji uredjuje po laguni, to je stvarno tesko uspeti.

uskoci i tupava srbija se debelo ne slazu sa tobom  

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by uskok i ajduk on Tue Jan 02, 2018 7:39 pm

Али ето, нпр. САНУ је био оптужен да је крајем 1980-тих погрешном проценом ситуације, направио катастрофалне грешке око стратегије земље. Па онда формално гледано, Вучић и Дачић су као студенти генерације на друштвеним правно-политичким наукама можда најбољи избор или нису? Па онда змај као најмлађи доктор? Моје настојање, у овој полемици, није било да оспоравам значај научних радника, напротив, него да нагласим да су етичка начела која глорификују формално образовање застарела и штетна за друштво. Талентовани људи би требало да се распоређују у свим областима, а највише у привреди, јер она финансира науку, а требало би да доста утиче и на политику. Тако видим здраво грађанско друштво.

_____
#Модернизација #Финоћа #Софистицираност

Post by William Murderface on Tue Jan 02, 2018 7:48 pm

Ma ti drndas vunu po obicaju.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Tue Jan 02, 2018 8:24 pm

hajde nek neko sredi topik i splituje viškove. nemanjići bi vas se stideli.
nadvili ste se nad topik kao senke nad balkanom.

Post by uskok i ajduk on Tue Jan 02, 2018 8:35 pm

Saša Radulović Retweeted
Punk_Work_Class‏ 

[ltr]@punk_work_class[/ltr]

9h9 hours ago
[size=1]More

Punk_Work_Class Retweeted Punk_Work_Class
da krenemo stvari da nazivamo pravim imenom:
na stub srama:
ScenarioGordan Mihić
RežijaMarko Marinković
KompozitorDragoljub Ilić
producent Miško Stevanović
MontažerBranislav Godić
ScenografijaKiril Spaseski
KinematografijaNebojša Bašić
Produkcija RTS dir.Dragan Bujošević[/size]

_____

Post by Mr. Moonlight on Tue Jan 02, 2018 8:53 pm

nemate stida, to je glavni problem sa glupacima

_____
    .i.

Post by Filipenko on Tue Jan 02, 2018 8:57 pm

uskok i ajduk wrote:

Али ето, нпр. САНУ је био оптужен да је крајем 1980-тих погрешном проценом ситуације, направио катастрофалне грешке око стратегије земље. Па онда формално гледано, Вучић и Дачић су као студенти генерације на друштвеним правно-политичким наукама можда најбољи избор или нису? Па онда змај као најмлађи доктор? Моје настојање, у овој полемици, није било да оспоравам значај научних радника, напротив, него да нагласим да су етичка начела која глорификују формално образовање застарела и штетна за друштво. Талентовани људи би требало да се распоређују у свим областима, а највише у привреди, јер она финансира науку, а требало би да доста утиче и на политику. Тако видим здраво грађанско друштво.

Kako zamisljas da nekoga rasporedis na mesto menadzera, inzenjera, projektanta, arhitekte, lekara...na osnovu talenta? "Znam te, ti si super momak, pametan, ajde projektuj mi zgrade"...?

Post by beatakeshi on Tue Jan 02, 2018 9:03 pm

uskok i ajduk wrote:Saša Radulović Retweeted
Punk_Work_Class‏ 

[ltr]@punk_work_class[/ltr]

9h9 hours ago
[size=1]More

Punk_Work_Class Retweeted Punk_Work_Class
da krenemo stvari da nazivamo pravim imenom:
na stub srama:
ScenarioGordan Mihić
RežijaMarko Marinković
KompozitorDragoljub Ilić
producent Miško Stevanović
MontažerBranislav Godić
ScenografijaKiril Spaseski
KinematografijaNebojša Bašić
Produkcija RTS dir.Dragan Bujošević[/size]
Ne znam šta znači "kinematografija", ali je snimateljski rad, kao i kostimografija, na zavidnom nivou. Radulović uobičajeno tupav.

Post by uskok i ajduk on Tue Jan 02, 2018 11:00 pm

Filipenko wrote:
uskok i ajduk wrote:

Талентовани људи би требало да се распоређују у свим областима, а највише у привреди, јер она финансира науку, а требало би да доста утиче и на политику. Тако видим здраво грађанско друштво.

Kako zamisljas da nekoga rasporedis na mesto menadzera, inzenjera, projektanta, arhitekte, lekara...na osnovu talenta? "Znam te, ti si super momak, pametan, ajde projektuj mi zgrade"...?

Он се сам распореди, али је глупо (знам примере) да неко не буде песник или пекар или ..., јер трпи социјални притисак да буде инжињер, пошто је то "сигуран лебац, увек се нешто гради". А добар део нације, па и виша средња класа, жели по сваку цену да им потомци буду "господин-човек" под чиме подразумевају што мање зноја и неизвесности.  А да нас плачкица не би грдила што скрећемо са теме, ево нпр. Михић је професионални сценариста, професор на предмету филмски сценарио, а Стојиљковић самоуки сценариста без икакве дипломе. Па ипак, Немањићи не ваљају, Сенке разбијају.

_____

Post by Mr. Moonlight on Tue Jan 02, 2018 11:18 pm

i senke su žestoko sranje

_____
    .i.

Post by uskok i ajduk on Tue Jan 02, 2018 11:25 pm

Ја волем песму Мунлајт Шедоу. 
Неки пут је и певушим, онако за себе

_____

Post by mstislaw on Tue Jan 02, 2018 11:37 pm

Et disident

Srednju školu upisah po nahođenju mojih. U nekim današnjim trenucima se kajem i pitam se, kako nisam uspeo da se izborim za sopstveni izbor. Fakultet je bio stvar kompromisa, ali uglavnom na moju štetu. Dve, tri godine sam pokušavao, glavinjao, lutao, nisam bio zadovoljan. U jednom trenutku sam upao i u duboke laži zbog njega. Tek kada sam iz njih izvučen, smogao sam snage da batalim čitavu stvar. Onda je usledilo teško razmišljanje. Šta raditi u situaciji kada ti se generacija priprema za završetak studija, a ti bi želeo da upišeš nešto drugo, nešto svoje, nešto što ti odgovara po svim merilima? Lepo sam seo sa mojima, objasnio stvar, pitao kako finansijski stojimo, koliko imam prostora za larpurlartizam, i krenuo u novu stvar. Da, kasno, ali zadovoljstvo koje sam imao nije se moglo ni sa čim meriti. Četiri godine kasnije, završih fakultet u roku. Doduše, to što sam završio mojima ni dan-danas nije jasno, a verovatno im nikada ni neće biti. Isto tako, i perspektiva je od njega podosta udaljena. Ali, ja sam to izgurao. Ispostaviće se da posao za koji me plaćaju ima veze sa fakultetom, a i da onom što radim za sebe i gde ponekada bude i novčane nadoknade nikako ne može da škodi moja fakultetska naobrazba.
Znaš i sam šta ti je činiti.

Post by Zuper on Tue Jan 02, 2018 11:40 pm

uskok i ajduk wrote:Ја волем песму Мунлајт Шедоу. 
Неки пут је и певушим, онако за себе

Bolje Brenu...

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 3:55 pm

_____

Uprava napolje!

Post by otto katz on Wed Jan 03, 2018 3:58 pm

Mr. Moonlight wrote:i senke su žestoko sranje
Ali zabavno!

_____
Разгромили атаманов