Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 18, 2018 6:49 pm

    Potpuno nevezano za O. moram da kažem da mi je ta vrsta kritike tzv "visokoplafonstva" ponekad liči na drugu, doduše dosta benigniju, stranu kritike kako Beograd u stvari "nije srpski grad", nego nekakav "jugooslovenski" (na stranu što bi to nekako bilo i za očekivati, ali to nije tema sad). E sad da pojasnim. Posle 45 i velikih promena na tržištu nekretnina  Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 1861198401 prošlo je mnogo vremena, i realno, novi "visokoplafonci" su se u ogromnoj meri asimilovali staaaarim "visokoplafoncima" (naravno da ovde ne mislim bukvalno na one koji žive u stanovima sa tzv visokim plafonom).  Naravno da je time došlo i do određene amalgamacije "jugokomunističkog" i "buržujskog" pogleda na svet U principu prava domovina tih ljudi, samo što ih to većina ne zna i možda ne bi pristala na to jedni iz jednog, a drugi iz drugog razloga, je nekakva kapitalistička Jugoslavija, da ne kažem Kraljevina Jugoslavija  Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 1861198401
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Mr.Pink Thu Jan 18, 2018 6:52 pm

    moj djed drito sa (radan) planine u molerovu.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Thu Jan 18, 2018 6:55 pm

    @kinder
    Zanimljiv ugao Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 1143415371 pride zaboravih da kažem da naravno da pod visokoplafonstvom ne podrazumevam salonsku predratnu gradnju, već i posleratni talas nove građanske klase.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by kondo Thu Jan 18, 2018 6:55 pm

    Mr.Pink wrote:moj djed drito sa (radan) planine u molerovu.

    koji broj?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Mr.Pink Thu Jan 18, 2018 6:57 pm

    Kondo wrote:
    Mr.Pink wrote:moj djed drito sa (radan) planine u molerovu.

    koji broj?


    prvi ulaz od bulevara, gotovo na uglu. mislim da su bili u prizemlju.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by kondo Thu Jan 18, 2018 7:16 pm

    a, to je dziberski deo, nije vredno useljavanja. a i ne bi tebi, ipak si preporucio dobru ves masinu, hvala jos jednom.

    praaava molerova je izmedju krunske i njegoseve.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by паће Thu Jan 18, 2018 7:23 pm

    Blind Lime Pie wrote:Sad bih trebalo nešto da se gicam i inatim, ali realno si u pravu. Izvinjavam se Ognjenki i svima u studiju, jeste mi post bio malo kulovski.

    Меншчини да сам исто међу првима потегао високоплафонство, пре свега због тог сентимента - са истом оградом да је то сад сентимент бивших другова који су били господа за ове данас.

    Што може да значи да ће и од ових бити једном господа, само треба причекати понеку деценију. Подсећа ме на лика који је преда мном издекламовао најцрњи опис цивилизацијског нивоа избеглица из Босне - а чији су дедови одрасли тамо, па дошли амо са осмом офанзивом. Тај је бар покушао да замисли "зар смо и ми били такви... добро су нас и трпеле ове Лале".

    Скроз сам сметнуо с ума да се овде ради о партијском колчењу и курчењу. Додати још коју деценију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Mr.Pink Thu Jan 18, 2018 7:32 pm

    Kondo wrote:a, to je dziberski deo, nije vredno useljavanja. a i ne bi tebi, ipak si preporucio dobru ves masinu, hvala jos jednom.

    praaava molerova je izmedju krunske i njegoseve.


    tako sam i ja čuo za molerovu. ja sam bio i ostao, jebiga, sirotinja sa krsta.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by No Country Thu Jan 18, 2018 7:48 pm

    KinderLad wrote:U principu prava domovina tih ljudi, samo što ih to većina ne zna i možda ne bi pristala na to jedni iz jednog, a drugi iz drugog razloga, je nekakva kapitalistička Jugoslavija, da ne kažem Kraljevina Jugoslavija  Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 1861198401
    Малограђанштина је у принципу слепа на боју буржоазије, кад нема боље добра је и црвена*. Нема то превише везе са краљевином.

    *ево им је добра и црна, односно Вучић. И тек ће да буде.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by boomer crook Thu Jan 18, 2018 8:02 pm

    imam neke drugare, njemu cale ibeovac a njoj dedinjska predratna krupna burzoazija i onda oni za sebe kazu da su spoj crvene i crne reakcije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by disident Thu Jan 18, 2018 8:05 pm

    Đavo sa crveno crnim plaštom...


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 18, 2018 8:17 pm

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:U principu prava domovina tih ljudi, samo što ih to većina ne zna i možda ne bi pristala na to jedni iz jednog, a drugi iz drugog razloga, je nekakva kapitalistička Jugoslavija, da ne kažem Kraljevina Jugoslavija  Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 1861198401
    Малограђанштина је у принципу слепа на боју буржоазије, кад нема боље добра је и црвена*. Нема то превише везе са краљевином.

    *ево им је добра и црна, односно Вучић. И тек ће да буде.
    Meni ovaj termin ne znači ništa tj ništa smisleno sa čime bi umeo šta da radim u srpskom kontekstu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 18, 2018 8:18 pm

    ostap bender wrote:imam neke drugare, njemu cale ibeovac a njoj dedinjska predratna krupna burzoazija i onda oni za sebe kazu da su spoj crvene i crne reakcije.

    Da. Ali ne mora biti spojeno u jednoj osobi, prosto rezultat interakcije ljudi koji su decenijama živeli na istom prostoru
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by паће Thu Jan 18, 2018 8:23 pm

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:
    Малограђанштина је у принципу слепа на боју буржоазије, кад нема боље добра је и црвена*. Нема то превише везе са краљевином.

    *ево им је добра и црна, односно Вучић. И тек ће да буде.
    Meni ovaj termin ne znači ništa tj ništa smisleno sa čime bi umeo šta da radim u srpskom kontekstu.

    Ма постоји сигурно, али би тек требало осветлити... ма, ни попис није рађен одавно. Шта данас значи бити малограђанин, ко су ти људи, шта их одликује?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 18, 2018 8:49 pm

    паће wrote:
    KinderLad wrote:
    Meni ovaj termin ne znači ništa tj ništa smisleno sa čime bi umeo šta da radim u srpskom kontekstu.

    Ма постоји сигурно, али би тек требало осветлити... ма, ни попис није рађен одавно. Шта данас значи бити малограђанин, ко су ти људи, шта их одликује?

    Realno, nemamo pojma
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by паће Thu Jan 18, 2018 9:02 pm

    Досад ако нисмо знали шта их одликује, бар смо знали ко. Ал' гробар више није председник.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 18, 2018 9:41 pm

    Kondo wrote:


     njihovo prisustvo na tom mesto nije pitanje ljudske slobode nego simbolicki cin zapisavanja trajno okupirane teritorije. kako su dosli do celog sprata ne znam ali je ta zgrada dobrano izbrendirana da se vidi ciji je vracar danas.

    А чији је "данас Врачар"? У тој Врачар коалицији су Боркови комунисти, Чедини духовни љотићевци, Бошкови и Коштуничини салонски љотићевци... Па онда опет гласајте за анархо-комунисте, можда све буде боље.  Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34051
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Thu Jan 18, 2018 9:47 pm

    Nit je Borko komunista niti je taj odbornik u njegovoj partiji


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 18, 2018 9:51 pm

    Аха: http://dostajebilo.rs/sta-se-dogadja-na-vracaru/
    Левица и ЛДП су били кључни за преузимање Врачара.

    Мени само криво, не због града и власти, него због пропуштене шансе да се реализује једна политичка идеја.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34051
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Thu Jan 18, 2018 9:55 pm

    uskok i ajduk wrote:реализује једна политичка идеја.

    Na podrucju jedne gradske opstine? Znas li koje su uopste njene nadleznosti?


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by kondo Thu Jan 18, 2018 10:02 pm

    Nemamo urbane pcelare, djido uskoce


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 18, 2018 10:05 pm

    ficfiric wrote:
    uskok i ajduk wrote:реализује једна политичка идеја.

    Na podrucju jedne gradske opstine? Znas li koje su uopste njene nadleznosti?

    Па да, та идеја потпуне, тоталне транспарентности о којој ДЈБ труби толико. Онда бисмо у пракси видели да ли је то нешто утопијско или стварно ради, даје резултате, итд.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34051
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Thu Jan 18, 2018 10:10 pm

    uskok i ajduk wrote:
    ficfiric wrote:

    Na podrucju jedne gradske opstine? Znas li koje su uopste njene nadleznosti?

    Па да, та идеја потпуне, тоталне транспарентности о којој ДЈБ труби толико. Онда бисмо у пракси видели да ли је то нешто утопијско или стварно ради, даје резултате, итд.

    ficfiric wrote:Na podrucju jedne gradske opstine? Znas li koje su uopste njene nadleznosti?


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 18, 2018 10:16 pm

    Хоћеш да кажеш да ДС и ДЈБ нису знали надлежности када су преговарали?

    http://dostajebilo.rs/vracar-prva-opstina-u-srbiji-po-standardima-djb/

    Врaчaр – првa општинa у Србији по стaндaрдимa ДЈБ

    1. јуна 2016.

    Стрaтегијa упрaвљaњa општином Врaчaр, у коју су унети сви принципи покретa Достa је било, потписaнa је дaнaс између предстaвникa ДЈБ и ДС. Ово је први и нaјвaжнији корaк кa формирaњу влaдaјуће коaлиције ДЈБ и листе Врaчaр слободно, коју предводи ДС. За коалицију је обезбеђена потребна већина од 24 одборника, али пошто договори са другим листама нису завршени, још није познато колико ће одборника подржати Стратегију.
    Врaчaр ће бити првa општинa у Србији зa коју ће Достa је било преузети одговорност. То знaчи дa ће Врaчaр бити првa општинa у Србији сa потпуно трaнспaрентном влaшћу којa ће бити сервис грaђaнa.Нa Врaчaру ће по први пут бити зaустaвљено пaртијско зaпошљaвaње, уведени прaви јaвни конкурси зa зaпошљaвaње нa свa професионaлнa рaднa местa, јaвно објaвљен буџет и извршење буџетa зa свaки месец, биће урaђенa системaтизaцијa рaдних местa којa ће бити јaвнa, имовинa Врaчaрa ће бити пописaнa и биће јaвно објaвљено кaко се користи, кaо и сви остaли подaци који се тичу рaдa општине.



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Thu Jan 18, 2018 10:40 pm

    meni se sviđa politička ideja da te jebe djb i normalno i u pičku

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 11 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:56 am