Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Da li treba otvoriti vrata?

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 11:47 am

    Pri tom, mislim, ja moram da kažem da, iako prepoznajem te procese, meni lično to nije glavna vododelnica. Razumem levičarski pogled na svet kome je to primarno, ali meni nije. Mislim, najgora stvar koja se do sada desila u Evropi (nacizam) nije bio primarno to, pa ga to ne čini manje jezivim, ni najmanje, od procesa koji su bili primarno upravo to. Zato što imovinska redistribucija se, čak ponekad i bez primene revolucionarnih metoda, prosto da mnogo lakše ispraviti od nekih drugih procesa.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 11:49 am

    KinderLad wrote:
    паће wrote:

    Мени су они (и цео проширени списак) примарно држачи поклопца на лонцу. Да пазе да неолиберална пљачка и рефеудализација прођу без крви и без великих кретања народа. Док то обављају, нека их.

    Nije ni to jasna linija podele, u Rusiji, Turskoj, ap i Mađarskoj donekle, širi slojevi stanovništva su itekako osetili i i dalje osećaju ekonomski blagotvorne posledice tih režima. Kažem, teško je vršiti uopštavanja, ali se mora jer nesumnjivo se radi o srodnim fenomenima.

    Па осетили су свуда итекако. Је ли се дигла кука и мотика?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 11:50 am

    Ne razumem sad
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 11:57 am

    Рекао сам "поклопац". Њихов посао је да држе мир. Нема везе колико је раја настрадала, битно је да се не буни, а и ако се буни да то не ремети посао и извлачење пара из колонија. Је ли било буна? Није, осим оних које су сами распирили (тј у Украјини). Дакле момци раде посао.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 12:01 pm

    Mislim, pazite, Putin, Orban i Erdogan su meni najzlokobniji primeri bez obzira na to što su ponajmanje "neoliberalni" i ponajmanje čisto "nacionalni". Jer ta tri primera iza sebe imaju najdublji resantiman (jedino što Mađarska nema sredstva za ugrožavanje drugih, ali dugotrajni disease je totalno uočljiv. To je jedan od razloga zašto se ja ne zalažem da Srbija prosto prizna Kosovo "as is" & "get on with it". Ne, potreban je nekakav "analgetik" (funkcionalan ZSO ili sever Kosova u Srbiji u najmanju ruku...što se mene lično tiče bolje funkcionalan ZSO). Postoji još jedan mogući analgetik, a to je momentalno i drastično povišavanje životnog standarda sipanjem nekakvih para u Srbiju, ali to se neće desiti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 12:03 pm

    паће wrote:Рекао сам "поклопац". Њихов посао је да држе мир. Нема везе колико је раја настрадала, битно је да се не буни, а и ако се буни да то не ремети посао и извлачење пара из колонија. Је ли било буна? Није, осим оних које су сами распирили (тј у Украјини). Дакле момци раде посао.

    Ama to ti pričam, "raja" nije "nastradala" u te tri zemlje. Ajd da danas neko u Srbiji kaže "svi devizni krediti su vam od danas u dinarima i za to država neće trpeti nikakve posledice". To nije "nastradavanje". Mađarsku SEK-a ni izbiliza nije pogodila kao neke druge, a Poljska je tokom krize čak i prosperirala. Nije jednostavno.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 12:08 pm

    KinderLad wrote:
    Postoji još jedan mogući analgetik, a to je momentalno i drastično povišavanje životnog standarda sipanjem nekakvih para u Srbiju, ali to se neće desiti.

    Тај аналгетик би био убризган у погрешна дупета, дакле без ефекта.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 12:14 pm

    паће wrote:
    KinderLad wrote:
    Postoji još jedan mogući analgetik, a to je momentalno i drastično povišavanje životnog standarda sipanjem nekakvih para u Srbiju, ali to se neće desiti.

    Тај аналгетик би био убризган у погрешна дупета, дакле без ефекта.

    To se neće desiti na potrebnom nivou, tako da nema potrebe o tome raspravljati.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 2:27 pm

    У ствари сам тврдио обрнуто: не вреди расправљати јер каква год лова да улети, не би стигла куд треба.

    Шта дође прво, бисери или свиње?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Mon Jan 14, 2019 2:52 pm

    Mislim da je Paće u pravu. Orban i ekipa nisu alternativa nego predstraža neolib poretka, odnosno njegova krizna formacija. Videti proteste u Hun povodom novog zakona o radu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 2:55 pm

    Да осим речи криза, која означава нешто краткотрајно што се превазилази.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 3:15 pm

    William Murderface wrote:Mislim da je Paće u pravu. Orban i ekipa nisu alternativa nego predstraža neolib poretka, odnosno njegova krizna formacija. Videti proteste u Hun povodom novog zakona o radu.

    Zavisi iz cije perspektive se posmatra. Ja sam imao na umu unutrasnju logiku sistema. Sta o tome misle u Briselu, to je drugo. Na kraju krajeva, moguce je da je Orbanov rezim dotakao svoje limite i sad pocinje trzanje tamo vamo.

    A inace ne mislim da uopste pricamo o alternativama, u bilo kojem od ovih slucajeva.
    No Country

    Posts : 10944
    Join date : 2015-05-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by No Country Mon Jan 14, 2019 4:47 pm

    2Киндер:

    Да ли је Путин националиста? Меншчини да је гвинт више у томе да је руски национализам, баш као и српски, империјалне природе. Т.ј. инклузиван, а самим тим и мање “чист”. Интересантно је да ови са којим га групишеш, Орбан и Ердоган, такође долазе из земаља које памте бивше империје. Има ли места и за Вучића у том друштву?

    Иначе се слажем са тобом по питању критике с лева: неолиберализам је више укупно окружење у коме дотични оперишу, а систем који граде је заправо некакав “социјализам у страху”, где се народу нуди и хлеба и с хлеба, све док подржавају вођу и не таласају превише против мафије на власти. А ту и тамо понеког поједе мрак, тек да би се одржавао страх. Гледе неолиберализма, они се позиционирају управо као врста бране која штити “народ” од безочних белосветских хохштаплера, “најбоље је нама под нашима” рад.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 5:02 pm

    No Country wrote:2Киндер:

    Да ли је Путин националиста? Меншчини да је гвинт више у томе да је руски национализам, баш као и српски, империјалне природе. Т.ј. инклузиван, а самим тим и мање “чист”. Интересантно је да ови са којим га групишеш, Орбан и Ердоган, такође долазе из земаља које памте бивше империје. Има ли места и за Вучића у том друштву?

    Иначе се слажем са тобом по питању критике с лева: неолиберализам је више укупно окружење у коме дотични оперишу, а систем који граде је заправо некакав “социјализам у страху”, где се народу нуди и хлеба и с хлеба, све док подржавају вођу и не таласају превише против мафије на власти. А ту и тамо понеког поједе мрак, тек да би се одржавао страх. Гледе неолиберализма, они се позиционирају управо као врста бране која штити “народ” од безочних белосветских хохштаплера, “најбоље је нама под нашима” рад.

    Mislim ne. Vucic je, osim sto je, jelte, sve ostalo, ali u tom pogledu klasican nacionalista. On kad bi mogao da dobije teritorije koje su vecinski srpske, preseljenja stanovnistva, sve sve sve - potpisao bi odmah sta god treba, to hell with the rest. SPC je, na primer, nesto sasvim drugacije. Kao i ovi sto pricaju kako su, ne znam, "Bosnjaci blizi od Hrvata", pa kako su "Makedonci nama najblizi". To Vucica ne zanima uopste. On je, ono, "etnicki" tip, da ne kazem "krvni". Kultura, religija, "civilizacija"...sto su sve druga imena za imperijalnost - to mislim da uopste nije njegov fah. Iskreno mislim da kad bi mu neko punudio da bude Srbija do Alpa a da svi postanemo protestanti i da svi tu budu Srbi da bi i to odmah prihvatio. Mislim, lupam i karikiram, ali tako mi se cini. 

    Ovo drugo se u principu slazemo.
    No Country

    Posts : 10944
    Join date : 2015-05-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by No Country Mon Jan 14, 2019 7:15 pm

    Мислим да Вучић има једну флуидну и крајње безвезну идеју о Србима, која се дабоме много мењала, али је била и константна у својој безвезности. Не би ми чудило ни да је Путинова идеја о Русима у том погледу слична.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by beatakeshi Mon Jan 14, 2019 7:19 pm

    Da su stoka i da se tako treba ophoditi prema njima? Nije to baš toliko bezvezno.
    No Country

    Posts : 10944
    Join date : 2015-05-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by No Country Mon Jan 14, 2019 7:28 pm

    Тај део збиља није...  Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 3579118792


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 7:29 pm

    No Country wrote:Мислим да Вучић има једну флуидну и крајње безвезну идеју о Србима, која се дабоме много мењала, али је била и константна у својој безвезности. Не би ми чудило ни да је Путинова идеја о Русима у том погледу слична.

    Putin ima ideju o Rusiji, ne o Rusima. Mislim, za obojicu naravno vazi da pre svega imaju ideju o ostanku na vlasti. Ali tu dolazimo do toga da su Srbija i Rusija prilicno razlicite zemlje.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Mon Jan 14, 2019 7:42 pm

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:Мислим да Вучић има једну флуидну и крајње безвезну идеју о Србима, која се дабоме много мењала, али је била и константна у својој безвезности. Не би ми чудило ни да је Путинова идеја о Русима у том погледу слична.

    Putin ima ideju o Rusiji, ne o Rusima. Mislim, za obojicu naravno vazi da pre svega imaju ideju o ostanku na vlasti. Ali tu dolazimo do toga da su Srbija i Rusija prilicno razlicite zemlje.

    Па се за толико разликују и методи останка на власти?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    No Country

    Posts : 10944
    Join date : 2015-05-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by No Country Mon Jan 14, 2019 7:42 pm

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:Мислим да Вучић има једну флуидну и крајње безвезну идеју о Србима, која се дабоме много мењала, али је била и константна у својој безвезности. Не би ми чудило ни да је Путинова идеја о Русима у том погледу слична.

    Putin ima ideju o Rusiji, ne o Rusima. Mislim, za obojicu naravno vazi da pre svega imaju ideju o ostanku na vlasti. Ali tu dolazimo do toga da su Srbija i Rusija prilicno razlicite zemlje.
    Једна од битних разлика је и да је у Русији сасвим немогуће бити на власти - без идеје о Русији. У Србији - not so much.

    Мени је ту слична технологија и модел власти, а неким делом и лични квалитети/ светоназор (т.ј. одсуство оба). А заиста ми не пада на памет да поредим Русију и Србију.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 7:54 pm

    Ideologija nije ista, a i metodi vladanja su definitivno suroviji u Rusiji jer su tako u mogucnosti. I ovi bi tako al ne mogu iz mnogo razloga. To ne znaci da bi im bilo sta trebalo oprastati jer je Putinova Rusija u tom smislu 1 jako niska lestvica. Ali je zato potpuno sumanuto da nekakva deomkratska opozicija u Srbiji bilo kako se obraca Putinu. Jel vam Putin dobar? Pa sta 'ocete onda, uzivajte.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Mon Jan 14, 2019 7:55 pm

    Pa oće da oni budu Putin!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 14, 2019 7:55 pm

    Pa otprilike
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Mon Jan 14, 2019 7:59 pm

    U danasnjem svetu medju "ozbiljnim" igracima postoji jedna ozbiljna i 2 poluozbiljne zemlje.
    Svi ostali su funjare, jajare i kriminalci koji razmisljaju na kratko.
    Najozbiljnija je Kina. Zato dobija i tek ce da dobije. Jak birokratski sistem je tamo stvoren sa jasnim pravcem koji se ne menja lako i jasnim planovima i ciljevima.
    Dve poluozbiljne zemlje su Japan i Nemacka ali su elite tih zemalja duboko rasisticke i to ih uvek vuce na dno. Doduse taj rasizam ih i dize kada ga izduvaju cak i kada su pod poluokupacijom.
    Japan isto ima birokratski a ne demokratski sistem vlasti.

    Svi ostali su lopovcine i/ili moroni.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Mon Jan 14, 2019 8:04 pm

    Zuper wrote:U danasnjem svetu medju "ozbiljnim" igracima postoji jedna ozbiljna i 2 poluozbiljne zemlje.
    Svi ostali su funjare, jajare i kriminalci koji razmisljaju na kratko.
    Najozbiljnija je Kina. Zato dobija i tek ce da dobije. Jak birokratski sistem je tamo stvoren sa jasnim pravcem koji se ne menja lako i jasnim planovima i ciljevima.
    Dve poluozbiljne zemlje su Japan i Nemacka ali su elite tih zemalja duboko rasisticke i to ih uvek vuce na dno. Doduse taj rasizam ih i dize kada ga izduvaju cak i kada su pod poluokupacijom.
    Japan isto ima birokratski a ne demokratski sistem vlasti.

    Svi ostali su lopovcine i/ili moroni.

    Kad sam bio mali, znao sam svoj pravac
    Oni bili šintoisti, ja konfučijanac


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 34 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 12:12 pm