Parla-parla-parlament

Share

Re: Parla-parla-parlament

Post by Gargantua on 01.03.17 18:35

Сутра у 13 часова, приликом расписивања избора, обратићу се јавности и саопштити датум када ће избори за председника Републике Србије бити одржани, рекла је Маја Гојковић на конференцији за новинаре у парламенту.

Додала је да ће и седница Скупштине Србије бити настављена након завршетка председничких избора.

Такву одлуку Гојковићева је, како каже, донела јер је данашње заседање показало да због понашања опозиције у парламенту не може да се ради, јавља извештач РТС-а.

Навела је да је опозиционе посланике позвала на консултације, али да су они, како каже, вређали функцију председнице парламента.

"Наставићемо ово прво заседање одмах након завршетка председничких избора, јер као председник парламента Републике Србије желим да сачувам и достојанство овог парламента и демократију коју смо постигли", каже Гојковићева.

Навела је да је јутрос одлучила да направи паузу ради политичке стабилности и да је очигледно донела добар закључак, што се видело по ономе што је уследило, а то су, каже, "ревије" конференција за штампу и изјаве појединих шефова посланичких група, који су, притом, износили неистине.

"Свако ко има политичког искуства видео је како би изгледале седнице парламента", рекла је Гојковићева и додала да је срамота због свега што је чула на свој рачун и рачун парламента.

Објаснила је да је прву седницу редовног заседања у 2017. години заказала у складу са Уставом и Законом о Народној скупштини са предлогом дневног реда са 12 тачака, те да је јутрос одлучила да одржи колегијум са шефовима и заменицима шефова посланичких група.

"На мој предлог разговарали смо о томе како да организујемо рад Скупштине и за време одржавања и после расписавања председничких избора", рекла је Гојковићева и додала да је неколико шефова посланичких група затражило и појединачне састанке.

Прва седница редовног пролећног заседања Скупштине Србије почела је уз химну и постављање гарде на улазу у парламент. На дневном реду је 12 тачака.

Током усвајања дневног реда, негде око пола сата од почетка седнице, одређена је пауза, након чега је председница парламента Маја Гојковић отишла у Владу на консултације.

Опозиција је због тога протестовала, оцењујући да јој се тиме онемогућава да се чује њен глас у парламенту.

Zadnji redak u vesti na "javnom servisu" o reakciji ukupne opozicije na izjavu ovog ljudskog otpada.

Post by Filipenko on 03.03.17 17:51

Pozdravljam ometanje tzv. Federike Mogerini. Odurna osoba, ne samo zato što sam protiv EU, već mislim da zaista ima daleko boljih i sposobnijih ljudi po EU da bi ih zastupala ova prakljača.

Evo ga i djuk ov kroacija.

...a i doozjhd of Walachia

Naravno, popisati sve koji su aplaudirali tzv. Federici.

Post by William Murderface on 19.04.17 12:50

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on 21.04.17 16:28

Kritika da, ali primitivno vređanje zaboravite, gospodo...

Гојковић и Тепић су полемисале током утврђивања дневног реда, када је Тепић образлагала свој предлог закона о изменама закона о забрани манифестација неонацистичких или фашистичких организација и удружења и забрани употребе неонацистичких или фашистичких симбола и обележја.
Тепић је рекла да јој се чини да су сада измене тог закона бенигне у односу на оно што се дешавало последњих недеља.
Шеф посланичке групе СНС Александар Мартиновић у парламент је, рекла је она, увео нову категорију, па можда чак и „нову расу” - децу народних посланика и децу новинара, а поводом тога што је недавно јавно показивао фотографије учесника протеста.
Гојковић није дозволила да Тепић настави излагање:
„Под пуном одговорношћу не дозвољавам да наставите. Смените ме, спалите ме, набијте ме на колац, то сте предлагали сви заједно преко друштвених мрежа, али дозволити да се говори о фашизму у парламенту Србије - не дозвољавам”, рекла је Гојковић.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by beatakeshi on 21.04.17 16:41

Ovo su, naravno, gluposti. SNS-ovce treba neprestano napadati da su LOPOVI i štetočine, materijala ima. Dok se u narodu na zapati poštapalica "Vučićevi lopovi" od promena nema ništa.

Post by Filipenko on 21.04.17 17:03

Najzad je neko shvatio 

Post by beatakeshi on 21.04.17 17:12

I onaj tabloid (Filipenko glodur) na 4 strane, sve Tanjugove vesti samo sa pravim naslovima. "NATO ADMIRALKA PODRŽAVA VUČIĆA" itd. Tiraž - 200 000 primeraka (i više).
Ove studentske šale i pošalice urbanotviterskog tipa - stop.

Post by Filipenko on 21.04.17 17:33

I kada Rama hoće do Niša, ispod toga slika Vučića kako će da Rami gradi autoput od Niša do Drača. 

Post by ficfiric on 21.04.17 17:38

William Murderface wrote:
„Смените ме, спалите ме, набијте ме на колац...”, рекла је Гојковић.

+1000

_____

Uprava napolje!

Post by Gargantua on 21.04.17 17:44

"Išakaj me, išaraj me, upri u me k'o u život'nju!"

Post by паће on 21.04.17 18:35

ficfiric wrote:
William Murderface wrote:

+1000

Претерујеш... има само 250 места у скупштини, неки мора да су били одсутни, понеко је можда и био уздржан. Ајде неко са тачном информацијом, са колико је стварно усвојено?

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by Bluberi on 21.04.17 20:41

William Murderface wrote:Kritika da, ali primitivno vređanje zaboravite, gospodo...

Гојковић и Тепић су полемисале током утврђивања дневног реда, када је Тепић образлагала свој предлог закона о изменама закона о забрани манифестација неонацистичких или фашистичких организација и удружења и забрани употребе неонацистичких или фашистичких симбола и обележја.
Тепић је рекла да јој се чини да су сада измене тог закона бенигне у односу на оно што се дешавало последњих недеља.
Шеф посланичке групе СНС Александар Мартиновић у парламент је, рекла је она, увео нову категорију, па можда чак и „нову расу” - децу народних посланика и децу новинара, а поводом тога што је недавно јавно показивао фотографије учесника протеста.
Гојковић није дозволила да Тепић настави излагање:
„Под пуном одговорношћу не дозвољавам да наставите. Смените ме, спалите ме, набијте ме на колац, то сте предлагали сви заједно преко друштвених мрежа, али дозволити да се говори о фашизму у парламенту Србије - не дозвољавам”, рекла је Гојковић.

Post by beatakeshi on 21.04.17 20:51

Želim jednu banalnu, ali zabavnu, frojdijansku analizu ovih izjava.

Post by William Murderface on 25.04.17 11:40

Jos malo rundzanja.

_____

Post by plachkica on 25.04.17 11:51

O čemu se radi? Šta je tema?

Post by diktotar on 25.04.17 11:52

govno mafijasko raspalo

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on 25.04.17 11:52

_____

Post by plachkica on 25.04.17 11:57

Skotovi.

Post by William Murderface on 25.04.17 12:03

Gde bese onaj snimak male Maje iz devedesetih, kad izvodi kako su je povredili u skupstini i pokazuje ufaclovan prst?

Hohstaplerka od najranijih dana.

_____

Post by Hubert de Montmirail on 25.04.17 12:03

Угушили се у говнима.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by Djamolidine Abdoujaparov on 25.04.17 12:36

nije lepo to što govorite meni i mojoj porodici  
jbt kako se postaje ovakav.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on 25.04.17 12:47

beatakeshi wrote:Želim jednu banalnu, ali zabavnu, frojdijansku analizu ovih izjava.
a ne treba Frojd, dovoljno je depresivno i ovako. 3 u 1 efekat: fingiraš odgovornost (odgovaraćeš i to na najbrutalniji mogući način ako treba), signaliziraš požrtvovanost (spreman si da budeš spaljen i obešen za muda, sa porodicom i možda drugim ljudima koji u ovom trenutku prolaze kroz nešto slično, na kocu posred trga) i istovremeno delegitimišeš kritičare (sve sami ludi fašisti koji bi da vešaju, spaljuju i najbrutalnije nabijaju na kolac političke protivnike).

Post by William Murderface on 25.04.17 13:14

Ja mislim da tu, bar kod Maje i malog Aleka, postoji i frojdovski momenat vezan za zlostavljanje koje su trpeli od tata Voje. Mislim da oni negde smatraju tu patnju sustinom svog moralnog prava da vladaju i rade sve sto mogu da nastave da vladaju. Hocu reci, cak i kad se krevelje i ocigledno lazu (kao sad ovo za porodicu), oni osecaju da zapravo govore istinu, jer jesu patili.

_____

Post by diktotar on 25.04.17 13:17

mislim da ona i ekipa ne bi ni bili kurceviti kao nacisti ili causeskui npr, vec bi cmizdrili tako kao poslednja govna. ostaje da se nadamo da cemo to saznati.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by  on 29.05.17 19:15

Živković u skupštinskom holu daje izjavu u Chicago Bulls polo majici... Okej, kapiramo, star si i pratio si nekad basket.

Post by Sponsored content

Current date/time is 21.10.17 3:03