Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Desnicarski topik

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Dec 03, 2016 6:49 pm

    Pržun wrote:

    Glupander, toliko ogrezao u toj nazadnoj ideologiji da je potpuno izgubio kontakt sa stvarnoscu. U kapitalizmu, blokbasteri se prave tako da zarade sto vise para, vise etnickog diverziteta znaci da ce film biti interesantan sirem krugu publike, da ce prodati vise karata i tako zaraditi vise para. Glupander to ne shvata, on misli da kapitalisti finansiraju filmove da bi promovisali mrznju belaca i muskaraca. Cak ni cinjenica da je novi Star Wars, sa sve zenom i crncom, treci film po zaradi u istoriji kinematografije, sa preko dve milijarde dolara, da je daleko ispred prethodnih filmova iz fransize, ne uspeva da poremeti glupandera u ubedjenju da je film skroz neinteresantan publici zbog promizdbe PC-a. To je zato sto je za glupandera publika jednako on, glupander, plus par drugara, koji takodje nisu nobelovci, sa kojima se jedino domundzava, i koji su kao i on nesvesni postojanja ostatka sveta. Tako ni verovatni komercijalni uspeh Rogue One filma nece navesti glupandera da se zapita gde je pogresio u predvidjanju. Zivi bili pa videli.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 6:57 pm

    Desnicarski topik - Page 3 3579118792

    Meni je najjače što glupander priča kao da u životu nije sreo ljudsko mladunče ženskog pola, tj devojčicu.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 7:13 pm

    Au Radagaste, nasao si coveka koji drzi marketnisku firmu u Njujorku da drzis predavanje kako trsziste i  potrosaci funksionisu. Inace, promaseno je navoditi SW kao primer. Da u njemu igraju kosljoribe, isto bi se prodavao. Da ste odgledali klip do kraja videli biste grimasu koju je napravio kada je rekao da ce Rogue One da tenkuje. Naravno da nece, ali to nema veze sa sarolikom postavom.

    Jos jedna prorocka od glupandera:



    Sto je mnogo bolji primer.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Dec 03, 2016 7:18 pm

    Pržun wrote:Au Radagaste, nasao si coveka koji drzi marketnisku firmu u Njujorku da drzis predavanje kako trsziste i  potrosaci funksionisu. Inace, promaseno je navoditi SW kao primer. Da u njemu igraju kosljoribe, isto bi se prodavao. Da ste odgledali klip do kraja videli biste grimasu koju je napravio kada je rekao da ce Rogue One da tenkuje. Naravno da nece, ali to nema veze sa sarolikom postavom.

    Ma gde mogu da gledam do kraja, skace mi pritisak sa svakom odgledanom sekundom. Hoces da kazes da je on u stvari ironican kad kaze da ce Rogue One da tankuje? I da je ironican kad kaze da kapitalisti uguravaju diverzitet u filmove naustrb zarade?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 7:19 pm

    Hocu da kazem da delujes neozbiljno kada njujorskog milionera ucis kapitalizmu.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 7:21 pm

    Ma glupa mu je cela priča, bez obzira na predviđanja. Devojčice se ne igraju mačevima (say what?), a žena ne može da bude džedaj jer to nije realistično - kako žena može tako da barata laserskim mačem?!?  Desnicarski topik - Page 3 3579118792

    Baš hevi lupetanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 7:23 pm

    Pržun wrote:Hocu da kazem da delujes neozbiljno kada njujorskog milionera ucis kapitalizmu.


    Mislim da njujorški milioner odlično razume kapitalizam, samo se to ne manifestuje u onome što priča, nego u činjenici da je, kao i Janopulos, prepoznao svoju tržišnu nišu među alt-right publikom, i sad im valja sve što hoće da čuju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Dec 03, 2016 7:26 pm

    Pržun wrote:Hocu da kazem da delujes neozbiljno kada njujorskog milionera ucis kapitalizmu.

    Primecujem da nisi odgovorio na dva prosta pitanja. A on ovde ne nastupa sa pozicije njujorskog milionera, nego sa pozicije ideoloskog fanatika kome se jebe za cinjenice.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 7:27 pm

    William Murderface wrote:

    Mislim da njujorški milioner odlično razume kapitalizam, samo se to ne manifestuje u onome što priča, nego u činjenici da je, kao i Janopulos, prepoznao svoju tržišnu nišu među alt-right publikom, i sad im valja sve što hoće da čuju.

    Jedna odlicna vukadinovicevstina ti je ovo, Simeune. Svaka cast.


    Nego, cemu nervoza? Ni ne stignem da iscitam post posteno, a obojica ste vec prsticima iskucali po dva.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 7:30 pm

    Pržun wrote:
    William Murderface wrote:

    Mislim da njujorški milioner odlično razume kapitalizam, samo se to ne manifestuje u onome što priča, nego u činjenici da je, kao i Janopulos, prepoznao svoju tržišnu nišu među alt-right publikom, i sad im valja sve što hoće da čuju.

    Jedna odlicna vukadinovicevstina ti je ovo, Simeune. Svaka cast.


    Nego, cemu nervoza? Ni ne stignem da iscitam post posteno, a obojica ste vec prsticima iskucali po dva.

    Nisi pratio Mekinisa, devojčice imaju prstiće, dečaci imaju prste. Ja sam dečko, igram se mačevima, glumim akcione heroje i ne plašim se paukova i duhova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 7:32 pm

    Radagast wrote:
    Pržun wrote:Hocu da kazem da delujes neozbiljno kada njujorskog milionera ucis kapitalizmu.

    Primecujem da nisi odgovorio na dva prosta pitanja. A on ovde ne nastupa sa pozicije njujorskog milionera, nego sa pozicije ideoloskog fanatika kome se jebe za cinjenice.


    Ma nije on fanatik, on je folirant. Pržun je u pravu, pre svega je trgovac koji je napipao untapped market i sad ga cedi za sve pare.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by No Country Sat Dec 03, 2016 7:36 pm

    То смо беше у трећем основне мрзели девојчице? Ето ти шта се направи од десничарског топика...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Dec 03, 2016 7:39 pm

    William Murderface wrote:
    Radagast wrote:

    Primecujem da nisi odgovorio na dva prosta pitanja. A on ovde ne nastupa sa pozicije njujorskog milionera, nego sa pozicije ideoloskog fanatika kome se jebe za cinjenice.


    Ma nije on fanatik, on je folirant. Pržun je u pravu, pre svega je trgovac koji je napipao untapped market i sad ga cedi za sve pare.

    Sta je njemu u glavi, to ne mogu da znam. Mogu jedino da konstatujem da deluje kao glupander i da pravi predvidjanje za koje se kladim da ce biti totalno promaseno.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Filipenko Sat Dec 03, 2016 8:41 pm

    Zuper wrote:
    ontheotherhand wrote:Objasni šta ti je smešno?

    Mit o ljudskom napretku



    Nije to tako. Evropljani su se klali izmedju sebe pre nego li su krenuli drugde. A, napadali su ih Azije i Afrike, odakle su naucili mnogo o novim oruzjima. Kljucni momenti za napredak Evrope su Stogodisnji rat i Mongolska, Turska i Mavarska invazija Evrope.
    Portugal, kasnije i Spanija, kao pocetnici evropskog kolonijalngo osvajanja, su krenuli borbu protiv Mavara i tako su sticali znaje i zlato za dalje sirenje. Dakle iz pozicije potcinjenih su okrenuli pricu na svoju vodenicu.
    Mongoli su u Evropu doneli primitive verzije vatrenog oruzja.
    Stogodisnji rat je doveo da usavrsavanja vatrenog oruzja, brodova, vojske i ratne strategije. Topovi su znacajno tehnoloski napredovali toko Stogodisnjeg rata.

    Sa druge strane, Kinezi, koji su bili na visem stepenu razvoja u Srednjem veku od Evropljana, nisu imali konkurenciju posle pada Mongola i postali su samozadovoljni sto je dovelo do toga da najveca flota, kineska, koja je plovila prema Africi bude unistena od strane kineskih vladara.

    Da ne govorim da je Stogodisnji rat bio pocetak modernih nacija, to sto se pojavilo medju Francuzima, kao i stajacih vojski. Te raspad vladajuscih aristokratskih klasa, narocito u Engleskoj, koja je zbog poraza dozivela i gradjanski rat-Rat ruza, sto je dovelo do stvaranje osnove za kapitalizam.

    Je l' znas kada je krenula velika evropska kolonizacija Afrike?


    Ne slažem se nimalo.

    Ključni trenutak koji je omogućio uspon "Evropljana", kako se lažno nazivaju varvarske horde sa zapada Evrope, jeste niz teških ratova sa neverovatnim posledicama na Bliskom Istoku početkom 7. veka, kao i posledice tih ratova. Mogu i duže da pojasnim, ali tada je Istočno Rimsko Carstvo bilo prinuđeno da pređe u stogodišnji mod totalne odbrane od katastrofalnih pretnji sa istoka umesto izvođenja osvete nad varvarima i ponovnog zaposedanja onoga što mu je pripadalo, a to je meditarnski basen i nastavak (relativno) mirnog uspona jedine istinski evropske civilizacije. Carstvo je moralo da se brani od Persijanaca, zatim Arapa koji su mu naneli nenadoknadivu štetu i oduzeli ogromne teritorije (uključujući i konačno oduzimanje čitave severne Afrike i njeno otrgnuće iz evropskog civilizacijskog miljea), pa Mongoli, krstaši i Turci...naravno i Sloveni su tu bili solidan remetilački faktor mada nikada pretnja po sam opstanak.

    Istočnom Rimskom Carstvu, paradoksalno, varvarske horde čiji potomci danas glume civilizaciju nakon što su otkrili multikulturalnost sredinom 20. veka duguju svoj opstanak, da njega nije bilo, oni nikada ne bi imali ni vremena ni resursa ni energije da se bore sa bilo kojom od ovih pretnji. U međuvremenu se to nakotilo pa krenulo da teroriše svuda po svetu, naravno da ćeš se lakše razviti kada robovi rade za tebe umesto da ti budeš rob nekome.  Desnicarski topik - Page 3 2952840586
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Zuper Sat Dec 03, 2016 9:15 pm

    Moze tako do Fenicana. Uzeo sam trenutak kada su Portugalci i Spanci krenuli da istrazuju Novi svet. Jos nesto, Portugal je od Mavara ucio i preuzimao trgovinu robljem i raznim sirovinama.

    Inace, tada su Turci bili angazovani od Istocnog Rima protiv Persije i Slovena.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Indy Sat Dec 03, 2016 10:42 pm

    William Murderface wrote:
    Mislim da njujorški milioner odlično razume kapitalizam, samo se to ne manifestuje u onome što priča, nego u činjenici da je, kao i Janopulos, prepoznao svoju tržišnu nišu među alt-right publikom, i sad im valja sve što hoće da čuju.

    Ovo mi je najtačnije - postoji taj "indignant white (American) male market segment" - i to su ljudi kojih nije ni malo x prilična im je platežna moć. Tap into that, and listen to the sweet sweet sound of "cha-ching!"

    Desnicarski topik - Page 3 Cha-ching
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 11:10 pm

    Tačno tako. Mislim, zar nije i Tramp isto u stvari - biznismen koji je provalio untapped market i reko mu sve što ono želi da čuje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sun Dec 04, 2016 12:47 am

    moracu da stanem uz komunjare oko ovog, glup mu video.. .
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sun Dec 04, 2016 1:22 am

    Btw, jedan klip koji se bavi slicnom temom, a pri tom je i zabavniji i tacniji od glupanderovog trucanja ( a bogami i popularniji, pet puta vise pregleda od bradatog gluperde). Bavi se odlukom da Scarlett Johansson igra japansku junakinju u ekranizaciji Ghost in the Shell stripa (i crtaca), tacnije pokusajem (od koga se mislim odustalo) da se ona prikaze malo japanskijom uz pomoc specijalnih efekata.



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sun Dec 04, 2016 1:49 am

    Desnicarski topik - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sun Dec 04, 2016 1:51 am

    Koga boli kurac za to Radagaste.  Desnicarski topik - Page 3 513177329
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Indy Sun Dec 04, 2016 1:53 am

    Nisi Social Justice Warrior? Desnicarski topik - Page 3 3363120308
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ointagru Unartan Sun Dec 04, 2016 1:53 am

    Pržun wrote:Koga boli kurac za to Radagaste.  Desnicarski topik - Page 3 513177329

    Mene, Vilijama i drugih 597 000 ljudi koji su odusevljeno gledali klip, sto je nesto o cemu milijunas gluperda moze samo da sanja. Desnicarski topik - Page 3 2304934895


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sun Dec 04, 2016 1:56 am

    Pa sta ste se sjatili ovde koji moj. Desnicarski topik - Page 3 286371741  Idite na svoje teme. 



    Jos jedan od tupavog milionera, posto vidim da vam je mio.  Desnicarski topik - Page 3 2304934895


    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Indy Sun Dec 04, 2016 1:58 am

    A, pa to mi imamo u Australiji, alt-right uličnog umetnika koji je odradio ovo...


    Desnicarski topik - Page 3 7675204-3x2-940x627

    Desnicarski topik - Page 3 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 1:01 am