USA - США - SAD

Share

Re: USA - США - SAD

Post by ostap bender on Thu Oct 12, 2017 9:02 am

pa oni jesu u pravu. ti white nationalist guys jesu samo ludi zato sto se suvise identifikuju sa sistemom.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 9:49 am

ne veruj sta ti kaze!

Post by Zuper on Thu Oct 12, 2017 2:46 pm

Toliko smo mocni:

U.S. IS SAID TO PULL OUT OF UNESCO: AP

Post by Gargantua on Thu Oct 12, 2017 4:33 pm

dan žalosti u prištini

Post by Blind Lime Pie on Thu Oct 12, 2017 5:08 pm

oni de fakto nisu članovi još od 2011, pošto je prethodni predsednik, dobitnik Nobelove nagrade za mir i svetionik demokratije, obustavio finansiranje UNESCO od strane SAD.

trebalo ih je isključiti još pre više godina, kada bi tako nešto bilo moguće.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Zuper on Thu Oct 12, 2017 5:58 pm

Ko sme njih da iskljuci...je l'si lud? Pogledaj sta je Obama uradio FIFA-i nakon sto su odbili da daju organizaciju SP u SAD. Na stranu sto je to korumpirana organizacija i treba da se procisti ali se to nije desilo vec su smenjeni samo oni koje je administracija oznacila kao protivnike domacinstva SAD...Ko je lud da se igra glavom?
Elem,

Weinstein Speaks: "We All Make Mistakes"

“Guys, I’m not doing OK, but I’m trying,”

“A second chance, I hope,” Weinstein, 65, added.

Ali,

The public has predictably exploded with outrage following Twitter's bizarre decision to freeze the account of actress Rose McGowan after she accused Ben Affleck of lying after he expressed remorse for groping a young actress live on MTV in 2003, and now a growing number of users are trying to organize a women's boycott of the social media service in response. Several Twitter users have pointed out the company's policies don't seem to be fairly enforced across all users. Others have called on the service to retore McGowan's account

Ben Affleck  ✔️ @BenAffleck
I acted inappropriately toward Ms. Burton and I sincerely apologize

Holivud i Silicijumska dolina rame u rame sa onim "svestenicima" poltiicarima koji su protiv abortusa a imaju 10 zena koje su abortirale...

Last edited by Zuper on Thu Oct 12, 2017 6:03 pm; edited 2 times in total

Post by Zuper on Thu Oct 12, 2017 5:59 pm

Samo za Britaniju:

U.S. IS SAID TO MAKE PROPOSAL THAT COULD KILL NAFTA AFTER 5 YRS

Post by ostap bender on Thu Oct 12, 2017 7:59 pm

ovo za vajnstajna totalno ludilo. inace meni super lepa ema de caunes reagovala ko carica u vajnstajn situaciji. najbolji momenat: goli vajnstajn sa patkom na gotovs prica joj da je sve to ko kod diznija a ona u cine-galskom rejdzu je u fazonu dizni je govno.

meni ipak nosi snjur to sto je drkao u saksiju pred nekom novinarkom. ovo jeste materijal za film. nadam se da sorkin i fincher vec zovu dzona gudmena da glumi ovog pateticnog nerasta.

_____

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 8:19 pm

ispostavilo se da se bred pit jedini poneo kao ljudsko bice

Post by ostap bender on Thu Oct 12, 2017 8:42 pm

da. aflek je prejadan. debeli kevin smit se isto izvinjava. ma svi su znali samo sto su bili paralisani ali ne samo time sto je mocan vec i nadrealnom prirodom njegovog perverznog spektakla. ej, on ne moze da iskulira vec mora da onanise u saksiju. pa oni bizarni pozivi na masazu mr. dzekil i doktor vagic.

mislim trampara je old skul bully i za njegove indiskrecije necemo saznati. bil kozbi je serijski silovatelj koji je svoje zrtve drogirao. ovaj se svlaci pred zenama i drka u saksiju. to je najmocniji covek holivuda? holi fak.

_____

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 8:49 pm

pa koliko sam ja razumeo (a nisam mnogo pratio, nervira me desna reakcija na celu stvar) nije samo to, bilo je bas silovanja...

Post by Gargantua on Thu Oct 12, 2017 9:34 pm

@oliverdarcy
The Russians used Pokémon Go in their efforts to influence the US election https://t.co/6O51TN7Ys6

Post by diktotar on Thu Oct 12, 2017 9:45 pm

ostap bender wrote:da. aflek je prejadan. debeli kevin smit se isto izvinjava. ma svi su znali samo sto su bili paralisani ali ne samo time sto je mocan vec i nadrealnom prirodom njegovog perverznog spektakla. ej, on ne moze da iskulira vec mora da onanise u saksiju. pa oni bizarni pozivi na masazu mr. dzekil i doktor vagic.

mislim trampara je old skul bully i za njegove indiskrecije necemo saznati. bil kozbi je serijski silovatelj koji je svoje zrtve drogirao. ovaj se svlaci pred zenama i drka u saksiju. to je najmocniji covek holivuda? holi fak.

mogao je kao dejvid karadin da ide na tajland i da sa menija usluga izabere svoj fetis i plati ga, no ocito je mnogo tezi sikfak u pitanju.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by beatakeshi on Thu Oct 12, 2017 10:00 pm

U filmskoj industriji degenerici raznih fela? Nije moguće!!! I tako od Feti Arbakla naovamo, nema ni 100 godina.

Post by diktotar on Thu Oct 12, 2017 10:02 pm

meni je cudno sto je ostapu neverovatno

_____
Želimir Žilnik

Post by Kinder Lad on Thu Oct 12, 2017 10:05 pm

Gargantua wrote:@oliverdarcy
The Russians used Pokémon Go in their efforts to influence the US election https://t.co/6O51TN7Ys6

_____
alt-lib

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 10:09 pm

beatakeshi wrote:U filmskoj industriji degenerici raznih fela? Nije moguće!!! I tako od Feti Arbakla naovamo, nema ni 100 godina.
Baster Kiton i Carli Caplin bili sokirani, rekli da je mnogo dobar covek

Post by Mr.Pink on Thu Oct 12, 2017 10:17 pm

meni bred pit nekako sve simpaticniji.

_____
srce ruka lopata

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 10:24 pm

on je iz postene republikanske familije.

Post by Gotam on Thu Oct 12, 2017 10:32 pm

Samo za zapisnik (mislim to je zaista istina njegov bekgraund nije bas holivudski), ali nije bas do kraja ostao heroj zastitnik, snimao je posle, kako se vec zove Tarantinov film gde ubiju HIitlera... to jeste bilo par godina kasnije, ali nije kao da je prekinuo sve odnose sa njim posle toga sa Gvinet Paltrou...

Post by Daï Djakman Faré on Fri Oct 13, 2017 1:40 am

evo malo roberta rajha, dugogodisnjeg dc insidera. posto kupio tolko prodo:

Robert Reich, October 11 at 10:57pm ·

This morning I phoned my old friend, a Republican former member of Congress.

Me: So what’s up? Is Corker alone, or are others also ready to call it quits with Trump?

He: All I know is they’re simmering over there.

Me: Flake and McCain have come pretty close.

He: Yeah. Others are thinking about doing what Bob did. Sounding the alarm. They think Trump’s nuts. Unfit. Dangerous.

Me: Well, they already knew that, didn’t they?

He: But now it’s personal. It started with the Sessions stuff. Jeff was as loyal as they come. Trump’s crapping on him was like kicking your puppy. And then, you know, him beating up on Mitch for the Obamacare fiasco. And going after Flake and the others.

Me: So they're pissed off?

He: Not just that. I mean, they have thick hides. The personal stuff got them to notice all the other things. The wild stuff, like those threats to North Korea. Tillerson would leave tomorrow if he wasn’t so worried Trump would go nuclear, literally.

Me: You think Trump is really thinking nuclear war?

He: Who knows what’s in his head? But I can tell you this. He’s not listening to anyone. Not a soul. He’s got the nuclear codes and, well, it scares the hell out of me. It’s starting to scare all of them. That’s really why Bob spoke up.

Me: So what could they do? I mean, even if the whole Republican leadership was willing to say publicly he’s unfit to serve, what then?

He: Bingo! The emperor has no clothes. It’s a signal to everyone they can bail. Have to bail to save their skins. I mean, Trump could be the end of the whole goddam Republican party.

Me: If he starts a nuclear war, that could be the end of everything.

He: Yeah, right. So when they start bailing on him, the stage is set.

Me: For what?

He: Impeachment. 25th amendment.

Me: You think Republicans would go that far?

He: Not yet. Here’s the thing. They really want to get this tax bill through. That’s all they have going for them. They don’t want to face voters in ’18 or ’20 without something to show for it. They’re just praying Trump doesn’t do something really, really stupid before the tax bill.

Me: Like a nuclear war?

He: Look, all I can tell you is many of the people I talk with are getting freaked out. It’s not as if there’s any careful strategizing going on. Not like, well, do we balance the tax bill against nuclear war? No, no. They’re worried as hell. They’re also worried about Trump crazies, all the ignoramuses he’s stirred up. I mean, Roy Moore? How many more of them do you need to destroy the party?

Me: So what’s gonna happen?

He: You got me. I’m just glad I’m not there anymore. Trump’s not just a moron. He’s a despicable human being. And he’s getting crazier. Paranoid. Unhinged. Everyone knows it. I mean, we’re in shit up to our eyeballs with this guy.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Mr.Pink on Fri Oct 13, 2017 1:47 am

žasu.

_____
srce ruka lopata

Post by MNE on Fri Oct 13, 2017 9:55 am

to što će SK razviti ICBMove za 5-6 god ako nastave ovako isto nije baš pametna opcija za USA

Post by diktotar on Tue Oct 17, 2017 2:11 am

_____
Želimir Žilnik

Post by Sotir on Tue Oct 17, 2017 9:45 am

Man held hostage by Taliban for five years assumed captors were joking when they said Trump was President

https://www.yahoo.com/news/man-held-hostage-taliban-five-150600298.html

Нови методи мучења

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Oct 19, 2017 10:05 pm