USA - США - SAD

Share

Re: USA - США - SAD

Post by Indy on Sun Aug 13, 2017 10:00 am

Izvinjavam se.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by William Murderface on Sun Aug 13, 2017 10:19 am

Sta mu se izvinjavas koj kurac. Vidis da troluje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Aug 13, 2017 10:22 am

cuo sam da je i sama Ivanka Tramp htela da ide na nacisticki skup, al onda se setila da ne sme da leti na sabat, tako da jebiga.

Post by William Murderface on Sun Aug 13, 2017 10:24 am

Nemam pojma sta hoces da kazes, zaista.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on Sun Aug 13, 2017 10:25 am

Не сабат него шабат, припази се да не испаднеш антисемита.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by паће on Sun Aug 13, 2017 10:38 am

No Country wrote:Да фак?

АписменостРЖ од политичке феле. То више не да не зна где удара, него ни која је која рука. Оно кад помислиш да је нешто свима јасно и давно пређено градиво, па укапираш да их све треба назад у први разред.

_____

Post by beatakeshi on Sun Aug 13, 2017 12:52 pm

HRVAT POBIJEDIJO!

HRVAT glavno lice RASISTIČKOG MARŠA u Americi

- Kao belom nacionalisti stalo mi je do svih ljudi. Svi zaslužujemo budućnost za svoju decu i za svoju kulturu. Beli nacionalisti ne mrze nikoga, mi samo nastojimo očuvati ono što je naše, rekao je.

Hehehe "bela nacionalnost"; to kao kontraudar na "kulturrrasizam".
Guest

Post by Guest on Sun Aug 13, 2017 1:35 pm

Indy wrote:Izvinjavam se.
Nema sta se izvinjavas, u pravu je Vilijam, ili treba da kazem sta ocu ili da ne serem. Pa ajde:

Ovo sto se desilo je naravno strasno i moraju da budu kaznjeni odgovorni. Uzasno je gledati svastike, baklje i rasisticke simbole, pogotovo kod tih mladih ljudi, sto su ceo zivot proziveli u slobodnoj, prosperitetnoi i bezbednoj zemllji, dodje ti da ih isamaras da se trgnu iz tog ludila. Niko normalan ne podrzava KKK i niko normalan ne podrzava neonaciste.

Koliko vidim, postoji pokusaj da se ova desavanja povezu sa Trampom i njegovom kampanjom koja je uzburkala ekstremnu desnicu. Mislim da je to pogresno, odnosno neosnovano iz nekoliko razloga:

a) U pitanju je reakcija na jedan sasvim lokalan dogadjaj (uklanjanje spomenika generalu Liju). Taj otpor juznjakih rasista (a i juznjckih tradicionalista koji nisu rasisti) promenama u kulturi secanja vezano za gradjanski rat, se desavao i ranije, pre Trampa i uvek je bilo ekstremista.

b) Moj utisak je da Trampova pobeda nije toliko bila do animiranja ekstremne desnice, niti do samog Trampa nego je posledica okolnosti van Trampove kontrole. Naime:

1. Obama je ostavio partiju u neobicnoj poziciji da on pobedjuje, a da se lokalne strukture potpuno raspadaju.
2. Cajanka je tako naglo napredovala, a zatim stala, da je njen glas postao dovoljno vazan u bazi, ali ipak nedovoljno vazan da izmeni odnose u vrhu partije
3. Demokrate su se pogresno oslonile na multietnicku koaliciju glasaca, i posmatrali je kao monolit - ispostavilo se da pre svega hispano glasaci, nisu monolit, nego u zavisnosti od toga koliko su dugo u SAD ikoliko su ukorenjeni u novu zajednicu, glasaju sasvim razlciito (takodje naravno od toga kakvo  im je materijalno stanje).
4. Hilari Klinton nije neko ko predstavlja partiju, niti je bilo kome bilo jasno, zasto je zapravo ona sad najbolji kandidat demokrata.
5. Demokrate su potpuno napustile svoju bazu glasaca, urbane radne, u korist ove koalciije iz tacke 3.

Samo u tom spletu okolnosti, potpuno nevezanim za Trampa ili za rasizam na jugu, je on mogao da pobedi. Izgubio bi od Elizabet Voren, od Endrua Kuomoa, verovatno i od Bernija Sandersa. I da je bilo ko od njih pobedio, opet bi rasisti pravili prpoblem zbog te statue. Inace Virdziju je dobila Hilari  i Obama oba puta.

Postoji nerazumna potreba da se sve u Trampovom predsednistvu, predstavlja kao epohalni dogadjaj i da se stalno podizu politicke tenzije. To ne odgovara istini, predsednistvo je uobicajeno i najveca prepreka ostvarivanju nejgove agende dolazi od desnog kongresa, ne od povredjenih levicarskih sentimenata i besa na tviteru.

Takodje Trampova unucad su Jevreji i meni je nezamislivo da deli uverenja tih ljudi sto su tamo vikali antisemtisticke gluposti.

Oko SDA: SDA sad imaju 30.000 clanova, sto je najvise sto su ikad imali. To je zanimljiva fusnota u ovom vremenu, ali nije vazan dogadjaj, oni ne mogu pomeriti partiju ulevo niit mogu zapravo kandidatovati bilo koga i uraditi bilo sta. Nema leba ako se ocekuje da ta organizacija, odgovori na ova desavanja, oni su prosto potpuna margina. Unutar same DP postoje levi kandidati koji bi mogli nesto da urade i na koje se treba fokusirati.

Kornel Vest: On pati od Slavoj Zizek problema, u smislu da ako bi davao izjave, govore, javne nastupe ili pisao onda kad ima nesto da kaze o politickim desavanjima, mogao bi da bude zanimljiv glas. Ali, posto je postao javna persona (dakle ne licnost) i upao u hiperprodukciju, onda postaje repetativan, postaje malo i parodija samog sebe i generalno pocinje da lupa.

I to treba napomenuti, postoji antisemitiizam u afro-americkoj zajednic i anti-cionisticki stavovi kad dolaze od crnih intelektualaca, treba jako pazljivo da budu sroceni, da se ne predju neke granice. Nije uvek bio do kraja uspesan u tome.

Sad bi neko mogao da kaze (i reci ce) da je moj odgovor na svako politicko desavanje 'samo pustite da institucije rade svoj posao i to ce se sve samo resiti" i to je validna kritika, ali ovde stvarno, ja mislim da nema nikakvog mesta ludjenju, nikakvom rezistensu ™, ako ocete da pobedite republikance, pisite svom kongresmenu, donirajte svom demokrati, sve regularno.

Post by паће on Sun Aug 13, 2017 1:57 pm

Мени ова цела ситуација, сад кад видим око чега су се закрвили, мало личи на оно како су се Злоба и Њофра договарали како да испровоцирају рат, па су целу 1990 и до пола 1991 у сваком кораку изводили тачно онај потез од кога ће противна република најбоље да попизди.

Јужњачку заставу сам виђао као налепницу за задње стакло кабине камионета... са све црнцем власником. Њу су практично црнци преотели, отприлике као што си некад могао да добијеш батине ако у погрешном друштву споменеш израз "Босанчерос", а онда месец дана касније они сами ексером урежу то на аутобус који иде до њиховог села и почну да се бусају у прса јуначка "ја сам Босанчерос, шта ми можеш". И цела та прича о симболима Југа је била фино избалансирана, понекад се мало буне једни, понекад се мало буне други, али је статус кво био стабилан.

Мало се било пореметило кад је био изабран Обама, било је случајева да се црнци осиле и да мисле "сад је наш цар на власти, нама је сад све дозвољено" па да, шгјз, неће да плате у самоуслузи или да намерно бацају ђубре по улици, јер ово је сад наша улица, но такви су се довели у ред за неколико недеља, није то било ни много ни дуго.

Сад је могуће да су алтратовци упали у сличну шему, да сад имају свог човека на двору па је сад дошло њихово. Е сад ко је напалио Шарлотсвиљане (Charlottesvillains?) да крену са тим прст-у-око комуњарским цензурисањем прошлости, , бемлига. Тај споменик је стајао већ ихај и три фртаља, и није нешто јако сметао, а уосталом којекаква ђубрета имају улице па ником ништа. Ту је оно авовско "зашто баш сад и коме то одговара". Заверетичарски гледано, обе стране су се надале да ће испровоцирати што жешћу реакцију, канда су намирисали да је време за обрачун и стицање присталица.

Оне 2003. кад сам дигао сидро одатле (јер смо отишли да живимо на обали) није било ни назнака овог. Ко зна шта се све отад променило.

_____

Post by Gargantua on Sun Aug 13, 2017 4:13 pm

Oren Segal @orensegal
[ltr]James Alex Fields was w/ the Vanguard America folks in #Charlottesville. Learn more about the group > https://www.adl.org/education/resources/backgrounders/vanguard-america … @ADL_National[/ltr]

Vanguard America @VanguardAm
[ltr]An official statement regarding today's incidents and the individual in question.[/ltr]

5:54 AM - Aug 13, 2017

Post by Gargantua on Sun Aug 13, 2017 7:38 pm

Julius Goat‏ 
@JuliusGoat
  Aug 12

Imagine if these people ever faced actual oppression.

-
Nobody is trying to legislate away their right to marry.
Nobody is trying to make them buy insurance to pay for 'male health care.'
-
The law never
Enslaved their great-grandparents
Robbed their grandparents
Imprisoned their parents
Shot them when unarmed
-
There is no massive effort at the state and local level to disenfranchise them of the vote.
-
There is no history of centuries of bad science devoted to 'proving' their intellectual inferiority.
-
There is no travel ban on them because of their religion.
There is no danger for them when they carry dangerous weaponry publicly.
-
Their churches were never burned.
Their lawns never decorated with burning crosses
Their ancestors never hung from trees
-
Their mothers aren't being torn away by ICE troopers and sent away forever. They won't be forced to leave the only country they ever knew.
-
The president has not set up a hotline to report crime committed at their hands.
-
They are chanting 'we will not be replaced.'
Replaced as ... what?
I'll tell you.
-
Replaced as the only voice in public discussions.
Replaced as the only bodies in the public arena.
Replaced as the only life that matters.
-
THIS is 'white people' oppression:
We used to be the only voice. Now we hold the only microphone.
-
THIS is 'white man' oppression.
We face criticism now. We were free from it, because others feared the consequences.
-
THIS is 'oppression' of white Christians in this country.
Christmas used to be the only holiday acknowledged, now it's not.
-
I would so love to see these people get all the oppression they insist they receive, just for a year. Just to see.

-
Give them a world where you ACTUALLY can't say Christmas.
A world where the name "Geoff" on a resume puts it in the trash.
-
Give them a world where they suddenly get a 20% pay cut, and then 70 women every day tell them to smile more.
-
Give them a world where their polo shirt makes people nervous, so they're kicked off the flight from Pittsburgh to Indianapolis.
-
Give them a world where they inherited nothing but a very real understanding of what oppression really fucking is.
-
Give them a world where if they pulled up on a campus with torches lit and started throwing hands, the cops would punch their eyes out.
-
Put THAT in your Tiki torches and light it, you sorry Nazi bitches.

Good morning, by the way, how is everybody.

Post by William Murderface on Sun Aug 13, 2017 8:11 pm

zastitnik gotama wrote:
Indy wrote:Izvinjavam se.
Nema sta se izvinjavas, u pravu je Vilijam, ili treba da kazem sta ocu ili da ne serem. Pa ajde:

Ovo sto se desilo je naravno strasno i moraju da budu kaznjeni odgovorni. Uzasno je gledati svastike, baklje i rasisticke simbole, pogotovo kod tih mladih ljudi, sto su ceo zivot proziveli u slobodnoj, prosperitetnoi i bezbednoj zemllji, dodje ti da ih isamaras da se trgnu iz tog ludila. Niko normalan ne podrzava KKK i niko normalan ne podrzava neonaciste.

Koliko vidim, postoji pokusaj da se ova desavanja povezu sa Trampom i njegovom kampanjom koja je uzburkala ekstremnu desnicu. Mislim da je to pogresno, odnosno neosnovano iz nekoliko razloga:

a) U pitanju je reakcija na jedan sasvim lokalan dogadjaj (uklanjanje spomenika generalu Liju). Taj otpor juznjakih rasista (a i juznjckih tradicionalista koji nisu rasisti) promenama u kulturi secanja vezano za gradjanski rat, se desavao i ranije, pre Trampa i uvek je bilo ekstremista.

b) Moj utisak je da Trampova pobeda nije toliko bila do animiranja ekstremne desnice, niti do samog Trampa nego je posledica okolnosti van Trampove kontrole. Naime:

1. Obama je ostavio partiju u neobicnoj poziciji da on pobedjuje, a da se lokalne strukture potpuno raspadaju.
2. Cajanka je tako naglo napredovala, a zatim stala, da je njen glas postao dovoljno vazan u bazi, ali ipak nedovoljno vazan da izmeni odnose u vrhu partije
3. Demokrate su se pogresno oslonile na multietnicku koaliciju glasaca, i posmatrali je kao monolit - ispostavilo se da pre svega hispano glasaci, nisu monolit, nego u zavisnosti od toga koliko su dugo u SAD ikoliko su ukorenjeni u novu zajednicu, glasaju sasvim razlciito (takodje naravno od toga kakvo  im je materijalno stanje).
4. Hilari Klinton nije neko ko predstavlja partiju, niti je bilo kome bilo jasno, zasto je zapravo ona sad najbolji kandidat demokrata.
5. Demokrate su potpuno napustile svoju bazu glasaca, urbane radne, u korist ove koalciije iz tacke 3.

Samo u tom spletu okolnosti, potpuno nevezanim za Trampa ili za rasizam na jugu, je on mogao da pobedi. Izgubio bi od Elizabet Voren, od Endrua Kuomoa, verovatno i od Bernija Sandersa. I da je bilo ko od njih pobedio, opet bi rasisti pravili prpoblem zbog te statue. Inace Virdziju je dobila Hilari  i Obama oba puta.

Postoji nerazumna potreba da se sve u Trampovom predsednistvu, predstavlja kao epohalni dogadjaj i da se stalno podizu politicke tenzije. To ne odgovara istini, predsednistvo je uobicajeno i najveca prepreka ostvarivanju nejgove agende dolazi od desnog kongresa, ne od povredjenih levicarskih sentimenata i besa na tviteru.

Takodje Trampova unucad su Jevreji i meni je nezamislivo da deli uverenja tih ljudi sto su tamo vikali antisemtisticke gluposti.

Oko SDA: SDA sad imaju 30.000 clanova, sto je najvise sto su ikad imali. To je zanimljiva fusnota u ovom vremenu, ali nije vazan dogadjaj, oni ne mogu pomeriti partiju ulevo niit mogu zapravo kandidatovati bilo koga i uraditi bilo sta. Nema leba ako se ocekuje da ta organizacija, odgovori na ova desavanja, oni su prosto potpuna margina. Unutar same DP postoje levi kandidati koji bi mogli nesto da urade i na koje se treba fokusirati.

Kornel Vest: On pati od Slavoj Zizek problema, u smislu da ako bi davao izjave, govore, javne nastupe ili pisao onda kad ima nesto da kaze o politickim desavanjima, mogao bi da bude zanimljiv glas. Ali, posto je postao javna persona (dakle ne licnost) i upao u hiperprodukciju, onda postaje repetativan, postaje malo i parodija samog sebe i generalno pocinje da lupa.

I to treba napomenuti, postoji antisemitiizam u afro-americkoj zajednic i anti-cionisticki stavovi kad dolaze od crnih intelektualaca, treba jako pazljivo da budu sroceni, da se ne predju neke granice. Nije uvek bio do kraja uspesan u tome.

Sad bi neko mogao da kaze (i reci ce) da je moj odgovor na svako politicko desavanje 'samo pustite da institucije rade svoj posao i to ce se sve samo resiti" i to je validna kritika, ali ovde stvarno, ja mislim da nema nikakvog mesta ludjenju, nikakvom rezistensu ™, ako ocete da pobedite republikance, pisite svom kongresmenu, donirajte svom demokrati, sve regularno.

Ono kad ti je reakcija na nacisticki miting sa sve zapaljenim bakljama, zabrinutost zbog antisemitizma u afro-americkoj zajednici i Kornel Vestovog anticionizma.

Sta reci?

_____

Post by MNE on Sun Aug 13, 2017 8:19 pm

The law never
Enslaved their great-grandparents

nisam baš 100% siguran ali bih rekao da je robova kroz istoriju bilo mnogo više bijelaca nego crnaca, ako uračunamo Grke i Rimljane (i ostale)

pa i mi Sloveni smo ime dobili najvjerovatnije po tome što smo bili roblje (Slavs)

potezati ovakve "argumente" u 21. vijeku automatski znači izgubiti sav kredibilitet
Guest

Post by Guest on Sun Aug 13, 2017 8:23 pm

ma te budale treba pretuci.

Post by паће on Sun Aug 13, 2017 8:42 pm

MNE wrote:
pa i mi Sloveni smo ime dobili najvjerovatnije po tome što smo bili roblje (Slavs)

Не, то је углавном млетачка и после фашистичка пропаганда. Словени су они који слове (говоре), а они иза шуме не умеју те су неми (Немци). После се то згодно наместило да је слично (слави/склави) и то се од онда понавља као што се понавља она фора да је фалио један глас да званични језик у САД буде немачки. Није тачно ни једно ни друго. Ако њих не мрзи да понављају, не мрзи ни мене.

А иначе вредело би погледати колико је робова белаца било баш код њих. Нису били само црнци, колико чујем. Такође, видети ко су били добављачи а ко трговци робљем; и ту сам нашао неке назнаке да ни то није баш онако како смо мислили.

_____

Post by Blind Lime Pie on Sun Aug 13, 2017 8:46 pm

Etimologia je najverovatnije sasvim drugačija nego u ova dva arhaična tumačenja.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by MNE on Sun Aug 13, 2017 8:47 pm

"The English term "slave" eventually derives from the ethnonym Slav. Slavs were captured and enslaved by the Muslims of Spain during the ninth century AD."

OK wikipedia nije 100% pouzdana ali eto, valjda je pouzdana info da su bili robovi.

Post by паће on Sun Aug 13, 2017 8:55 pm

У ствари смо по свој прилици сви у праву, одређеним редом, тј у различитим раздобљима. Ево на другом месту каже

The Slavic autonym *Slověninъ is usually considered a derivation from slovo "word", originally denoting "people who speak (the same language)", i.e. people who understand each other, in contrast to the Slavic word denoting "foreign people" – němci, meaning "mumbling, murmuring people" (from Slavic *němъ – "mumbling, mute"). The latter word may be the derivation of words to denote German/Germanic people in many later Slavic languages: e.g., Czech Němec, Slovak Nemec, Slovene Nemec, Belarusian, Russian and Bulgarian Немец, Serbian Немац, Serbian, Bosnian and Croatian Nijemac, Polish Niemiec, Ukrainian Німець, etc.,[url=javascript(0)][8][/url] but another theory states that rather these words are derived from the name of the Nemetes tribe,[url=javascript(0)][9][/url][url=javascript(0)][10][/url] which is derived from the Celtic root nemeto-.[url=javascript(0)][11][/url][url=javascript(0)][12][/url]
The English term slave derives from the ethnonym Slav. In medieval wars many Slavs were captured and enslaved, which led to the word "slav" becoming synonym to "enslaved person".[url=javascript(0)][13][/url][url=javascript(0)][14][/url][url=javascript(0)][15][/url][url=javascript(0)][16][/url] The English word Slav could be derived from the Middle English word sclave, which was borrowed from Medieval Latin sclavus or slavus,[url=javascript(0)][17][/url][better source needed] itself a borrowing and Byzantine Greek σκλάβος sklábos "slave," which was in turn apparently derived from a misunderstanding of the Slavic autonym (denoting a speaker of their own languages).

_____

Post by Filipenko on Sun Aug 13, 2017 8:58 pm

MNE wrote:"The English term "slave" eventually derives from the ethnonym Slav. Slavs were captured and enslaved by the Muslims of Spain during the ninth century AD."

OK wikipedia nije 100% pouzdana ali eto, valjda je pouzdana info da su bili robovi.

Gde su ih to pohvatali španski Arapi, na jugu Francuske? 

Sloveni su oni koji pričaju, Nemci su oni koji su mutavi, za ostale nismo ni znali, kamo sreće da nismo ni saznali.

Jedino mesto gde su Sloveni poubijani i porobljeni je današnja istočna Nemačka, odnosno Bohemija i Karantanijai to je sve. Naravno, ne od strane Arapa, već od strane nacista i njihovih predaka Franaka.

Post by MNE on Sun Aug 13, 2017 9:02 pm

ma dobro to su sad pojedinosti, generalno gledano kroz istoriju su bijelci bili robovi nekih 5000 godina a crnci "samo" 1-2000 samo što je ove druge zakačio najkasniji period robovlasništva

Post by Kinder Lad on Sun Aug 13, 2017 9:22 pm

Majku mu i ovde su pogresili...

Koliko je belaca obeseno tokom istorije...ihaa

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Sun Aug 13, 2017 9:54 pm

brate, treba sagledati svo prostor-vreme, a ne ko ovi, samo 1 društvo

i naravno da im je onda statistika i aproksimacija nikakva 

Post by ostap bender on Sun Aug 13, 2017 9:56 pm

to je kao ono kada je nada popovic perisic u nekom intervju rekla kako u bosni ne siluju srbi muslimanke vec muskarci zene.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by MNE on Sun Aug 13, 2017 10:09 pm

Kinder Lad wrote:Majku mu i ovde su pogresili...

Koliko je belaca obeseno tokom istorije...ihaa

Post by Kinder Lad on Sun Aug 13, 2017 10:12 pm

između ostalog. 

Pa onda, koliko je belaca poslato u zatvo, bukagije, itd... Mnogo stvari nisu uzeli u obzir

_____
alt-lib

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 17, 2017 8:23 pm