USA - США - SAD

Share

Re: USA - США - SAD

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 25, 2016 11:02 am

zastitnik gotama wrote:naoruzano gradjanstvo je zastita od drzave koja prekoracuje svoja ovlascenja.

To je ideolosko ubedjenje bez potpore u stvarnosti. U nekima od najslobodnijih zemalja sveta gradjanstvo je naoruzano, ali to vazi i za mnoge drzave medju onima koje najvise prekoracuju svoja ovlascenja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Estimated_number_of_guns_per_capita_by_country

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by kapetanm on Sun Sep 25, 2016 11:06 am

Naoruzano građanstvo, bez organizacije i sistema = rulja u najavi.

Post by Filipenko on Sun Sep 25, 2016 1:08 pm

kapetanm wrote:Naoruzano građanstvo, bez organizacije i sistema = rulja u najavi.

Dakle, samo je potrebno kreirati dobar sistem 

Sa druge strane, ako imaš dobar sistem, koji će ti naoružavanje građanstva? 

Post by kapetanm on Sun Sep 25, 2016 1:18 pm

ONO i DSZ. 
Inace moglo bi se postaviti pitanje kad imas dobar sistem puteva i znakova zasto za voznju koja je benignija stvar, trazis dozvolu?

Post by Gargantua on Sun Sep 25, 2016 1:21 pm

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:28 pm

Medison jeste bio pametan, tu ZG u pravu, i zato je i napisao well regulated militia. Ovo sto gledamo je nesto sasvim drugo - rat svih protiv svih.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sun Sep 25, 2016 1:34 pm

Ама није свих против свих. Ово јесте well regulated militia, спроћу the percieved danger.

Post by beatakeshi on Sun Sep 25, 2016 3:12 pm

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 25, 2016 6:15 pm

USA 112 - 75 Serbia

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Gargantua on Sun Sep 25, 2016 6:21 pm

Video sam 100 puta tu brojku (za Srbiju) jer se besomučno vrti po netu samo nisam nikad video na čemu je bazirana.

A deluje, intuitivno, potpuno van pameti.

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 6:29 pm

I meni deluje vrlo sumnjivo - registrovanog oružja sigurno nema ni blizu tome,  neregistrovanog - ko zna?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 25, 2016 6:29 pm

Bazirana na je na zvanicnom podatku o preko milion komada registrovanog oruzja, te na proceni da je stvarna brojka nekoliko puta veca.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/svaki-drugi-gradanin-srbije-posjeduje-oruzje

edit: takodje je zanimljivo da se na linkovanoj stranici pominje studija koja nema veze sa onom sa vikipedije, cija se procena razlikuje, ali da se u oba slucaja radi o ogromnim ciframa.

Last edited by Radagast on Sun Sep 25, 2016 6:33 pm; edited 1 time in total

_____

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 6:30 pm

jeste bili nekad na rođendanu ili sličnom slavlju kad išćeraju haubicu da opale

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 6:32 pm

Radagast wrote:Bazirana na je na zvanicnom podatku o preko milion komada registrovanog oruzja, te na proceni da je stvarna brojka nekoliko puta veca.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/svaki-drugi-gradanin-srbije-posjeduje-oruzje

Uh, jbt. Onda je super što se ne ubijamo i mnogo češće.

_____

Post by kapetanm on Sun Sep 25, 2016 8:31 pm

Procena nema pojma mpr za Crnu Goru i Albaniju

Post by Gargantua on Sun Sep 25, 2016 9:07 pm

Podaci Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije za 2011. godinu ukazuju da je više od pola miliona građana registriralo čak 1.189.522 komada oružja. Od toga je 1.144.863 u privatnom vlasništvu, a 44.659 pištolja i pušaka vodi se na 3.304 firme i agencije za osiguranje.

Građana ima 7095383, jel problem izračunati %?

Registrovanog oružja ima 5,964 puta manje od stanovnika, tj 16,76 na 100 stanovnika.

Brojka ilegalnog naoružanja, kako se pretpostavlja, veća je najmanje tri do četiri puta.

BS

Nikada na ovim prostorima nisu proizvođene nikakve milionske serije ličnog naoružanja - ni u jednoj ex komunističkoj državi nisu, tj decenijama je prodaja naoružanja bila veoma veoma restriktivna. Niti se iz ratova moglo odneti kalašnjikova na milione ili stotine hiljada po kućama. JNA nije nikada imala "milione kalašnjikova" jer nikada nije planirala da može da mobiliše toliko ljudi, a pare se nisu baš tako razbacivale, niti je uvoz ličnog oružja niti domaća proizvodnja ikada mogla da dobaci dotle da samo u Srbiji (a gde su ostale zemlje Ju) postoji recimo 4 miliona komada ličnog oružja po kućama, dakle mimo vojske i policije. Plus što su ratovi - ako išta, rashodovali verovatno desetine ako ne i stotine hiljaada automatskih pušaka, pištolja i pre svega raznog trofejnog naoružanja.

Takva proliferacija o kojoj se mašta prosto nije imala odakle da dođe.

A "kultura oružja" u celoj Evropi, pa i na Balkanu je 0 naspram kulture oružja u SAD, i ideja da se ijedna zemlja odavde (siromašna pritom) pribižila 2-vekovnoj nesputanoj akumulaciji oružja u SAD je besmislena.

Čisto odokativno lupetanje, ali klikovi trpe sve.

Također, od 20 najviše naoružanih nacija u svijetu, njih 10, su evropske, što znači da je Evropa najnaoružaniji kontinent, posmatrano po glavi stanovnika u svijetu.

Ni ovo tumačenje veze s mozgom nema, naravno da je kombinacija 340 miliona Amera sa ~80 oružja po g/s (ne znam kako je rađen kod njih prosek ali ne sumnjak da spajkuje) i 30 miliona Kanađana daleko naoružanija po glavi stanovnika nego Evropa sa Kipranima sa 30+, Švajcarcima i Grcima i sličnom boranijom.

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 25, 2016 10:00 pm

JNA: 200 000 aktivni sastav + 3 200 000 rezervni
TO: 860 000 aktivni sastav + 3 000 000 rezervni.

Ukupno, pod pretpostavkom da nije bilo preklapanja izmedju rezrvnih sastava JNA i TO, to bi bilo preko 7 miliona ljudi "pod oruzjem".

_____

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 10:03 pm

i mogo si da spavas na klupi niko te nije dirao

za Vilijama iGargantua da procitaju Federalist 46

za tebe Radagaste, ti si u pravu to moze samo u celom kontekstu "americke izuzetnosti " kurac palac

za nou kantrija nema leka

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 10:05 pm

Jak odgovor.

_____

Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 10:08 pm

hvala.

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 10:14 pm

Stvarno ne vidiš nikakav problem u onome što si pisao? Policajci moraju da reaguju preemptivno zbog bezbednosti, a građani moraju da nose oružje jer je najveća pretnja za njihovu slobodu država koja im ugrožava prava pod izgovorom zaštite bezbednosti?

_____

Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 10:16 pm

pod drzava sam mislio centralna uprava, federalna.

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 10:21 pm

Abitno, nema smisla nastavljati raspravu.

_____

Post by No Country on Sun Sep 25, 2016 10:52 pm

zastitnik gotama wrote:
za nou kantrija nema leka
Сиграмо се доктора?

Post by Gargantua on Sun Sep 25, 2016 10:59 pm

Radagast wrote:JNA: 200 000 aktivni sastav  + 3 200 000 rezervni
TO: 860 000 aktivni sastav + 3 000 000 rezervni.

Ukupno, pod pretpostavkom da nije bilo preklapanja izmedju rezrvnih sastava JNA i TO, to bi bilo preko 7 miliona ljudi "pod oruzjem".

Ih, Crvena armija bi se hvalila tim brojkama 

Ne može se tako računati, broj eventualnih regruta u ratu nema veze sa ratnim sastavom koji se može isporučiti na teren, ta je brojka uvek nekoliko puta manja.

Inače:

Privolom politièkih struktura Armija je krenula u novi preustroj orupod nazivom “Jedinstvo”. Znaèajan dio priprema predviðen je, u planovima razvoja
JNA, za period od 1985. do 1990. godine. Veæ tada je najavljena moguænost
ustrojavanja vojišta i korpusa preteorganizacije oruPlanirano je smanjenje mirnodopske i ratne armije uz njeno istovremeno jaèanje i
modernizaciju. Ratnu armiju trebalo je smanjiti za oko 100.000 ljudi, a mirnodopsku
za oko 30.000 ljudi i to zbog prelaska na dvanaesto mjeseèni vojni rok. Do 1990.
godine, brojno stanje ratne JNA trebalo je svesti na oko milijun ljudi ukidanjem
prièuvnih postrojbi sa 58.000 ljudi i smanjenjem broja ljudi u nastavnim centrima za
40.000.

file:///C:/Users/Milan/Downloads/11_48_Marijan.pdf

oko 1,06 miliona u ratnom sastavu, naravno nisu svi imali kalašnjikove. U ranijim decenijama je bilo i nešto više, ali to na širem planu ne menja sliku stvari.

Izvesno je bilo preko 1 milion komada ličnog oružja (M-70 u raznim verzijama, ali i papovke, PM-ovi, pištolji i škorpioni, itd itd) za razne delove oružanih snaga (JNA+TO), pritom je jasno da je samo manji deo našao put do privatnih korisnika kod koji je ostao do dan danas i da se takav deo može računati u nelegalno držano naoružanje.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 9:49 pm