USA - США - SAD

Share
Guest

USA - США - SAD

Post by Guest on Sat Sep 24, 2016 9:12 pm

ja imam pse od tamo negde trece godine i jos mi nijedan nije pretio policajcu pistoljem

Re: USA - США - SAD

Post by disident on Sat Sep 24, 2016 10:17 pm

Kad se rascistiti malo guzva na poslu, pozabavicemo se malo americkom pristupu policiji, statistici zlocina koje pocine, i uporednom statistikom i analizom sa policijama sveta. Malo vise podataka i linkova, manje doskocica
Moze i obrnuto naravno 

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
i zato ja te ne dam svakom
ti se meni predaj

Jer ti si dečko za kojim uzdišem ja
neko od koga boji se ceo grad
kada nas vide zavide nam svi
lukave kuje laju kao psi
Guest

Post by Guest on Sat Sep 24, 2016 10:18 pm

ne mogu prosli put sam procitao samo abstrakt istrazivanja nekog, jer nisam hteo da placam celo zbog rasprave na forumu pa mi plackica posluzila rodjene mi testise na pladnju.

otad sve iz glave.

Post by disident on Sat Sep 24, 2016 11:12 pm

Aj sad sto si se usrao od naucne rasprave sa kasirom u nocnoj smeni jbg brt, nisam ja naucni nvo radnik il sta. Nego , iz glave, sta ti je toliko kul u ss pristupu pucam ako ne izvrsavas moja naredjenja? Ili pucam ako samo pomislim da mi je zivot ugrozen? I zasto je ostatak sveta toliko zaostao pa ameri odskacu duplo po tim brojkama?

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
ti se meni predaj

lukave kuje laju kao psi
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 1:15 am

kao sto rekoh nisam se usro tebe nego linije.

Ne radi se o tome sta je meni kul naravno (nikakvo nasilje mi nije kul). Imali smo u dva dana, primer opravdanog i neopravdanog ubistva. Oba pokazuju da policajci nisu SSovci i da ne pucaju kad god ih neko ne slusa.

U Oklahomi je policajka pogresno procenila rizicnu situaciju i desila se tragedija (njena reakcija na licu mesta pokazuje da je ona to dozivela kao tragediju) Ona je optuzena za ubistvo iz nehata, sto je i ispravno.

U drugom slucaju se nista lose nije desilo. Moras da slusaas lawfull order kad ga dobijes. U izvesnoj meri je diskutabilno sta je lawfull order, ali nacelno sve sto " is given in furtherance of the officer's official duties." je naredjenje koje moras poslusati. Razumno je da je imalo zac cilj samo da mu omoguci dalje vrsenje duznosti sto je trazio da izbaci pistolj kroz prozor pa tek onda izadje iz kola. To je razuman zahtev zbog bezbednosti.

Ova dva slucaja ovako blizu jedan drugog ogoljavaju u potpunosti liberalni narativ.

1. Da je to rasno pitanje. Evidentno nije, policajcac je takodje crn.
2. Da policajci ne bivaju procesuirani - kad su krivi - budu. Razlog zasto niko nije recimo u slucaju Majkla Braun je zato sto se nista nezakonito nije desilo.

Sokantno imas problem sa policijom kad krsis zakon, nemas kad ne krsis. Zato su placeni ljudi (nesto vise od konobara i sad jos moraju da trpe da im lopine kao Hilari Klinton govore da su rasisti)

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:21 am

Sokantno imas problem sa policijom kad krsis zakon, nemas kad ne krsis.

Jbt.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by disident on Sun Sep 25, 2016 1:26 am

Zasto ignorises da postoji ogroman problem sa delovanjem americke policije, toliko ogroman da je ne samo statisticki vidljiv, vec toliki da amerika odskace od ostatka sveta?

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
ti se meni predaj

lukave kuje laju kao psi

Post by disident on Sun Sep 25, 2016 1:33 am

William Murderface wrote:
Sokantno imas problem sa policijom kad krsis zakon, nemas kad ne krsis.

Jbt.

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
ti se meni predaj

lukave kuje laju kao psi
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 1:33 am

to je mnogo velika zemlja sa mnogo ljudi. Da li je Nju Orleans manje bezbedan od evorpskih gradova - jeste? Tulsa, Oklahoma nije - nisu imali proceduru za slucaj da policajac ubije osumnjicenog kao sto se sad desilo.

Dodus i u Nju Orleansu je sad bolje nego 90tih.

Jasno mi je sta me pitas i nema problema da ti kazem- zato sto je u SAD lakse kupiti pistolj nego bilo gde drugde u razvijenom svetu , ima vise i ekstremnijeg nasilja. Dve stvari bih samo naglasio : benefiti od naoruzanog gradjanstva su veci nego rizici i treba tretirti uzroke kriminalnih aktivnosti , a ne metode.

Uzroci su kako linija kaze u velikoj meri proivod rasizma.

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:37 am

Koji su benefiti naoružanog građanstva? (Da ostavimo po strani da to nije nikakvo "naoružano građanstvo, nego naoružana privatna lica, naoružano građanstvo kao republikanski ideal je nešto sasvim drugo).

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 1:41 am

necessary to the security of a free State

edit : spava mi se izvini, napisacu sutra pametnije, imam neku svadbu, uvece,

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:44 am

To nije nikakav benefit, a svakako ne merljiv, to je ono što serviraš svaki put kad te se pita za posledice - fraziranje i citiranje teksta starog dvesta godina kao svetog pisma.

Last edited by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:47 am; edited 1 time in total

_____

Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 1:47 am

zato sto je Medison bio pametniji od mene

benefit je pre svega u licnoj bezbednosti koju policija ne moze da obezbedi u svakom trenutku, ali namera jeste bila znatno vise od toga - naoruzano gradjanstvo je zastita od drzave koja prekoracuje svoja ovlascenja.

To je uvek realna pretnja, najozbiljnija pretnja slobodi trenutno je drzava koja prekoracuje ovlascenja  pod izgovorom obezbedjivanja sigurnosti gradjana.

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 1:54 am

Necessary to the security of a free state je, i ti to dobro znaš - well regulated militia. To je onaj republikanski ideal o kojem sam govorio. Naravno da ovde nema ni govora o tome, ovde imamo naoružavanje privatnih građana za njihove privatne svrhe, ne well regulated, neko nikako regulated, oružje koje se upotrebljava na osnovu sasvim nerepublikanskog načela arbitrarne volje i perecepcije privatnih građana. Rezultate znamo, to je, za razliku od ovih "benefita" o kojima snatriš, sasvim merljivo.

I očekivano si se vezao u čvor. Ovo što zastuaš je tačno ono što sam parodirao. Ishod ove logike - građani moraju da se brane od države, because government threat to liberty!, s jedne strane, i - država mora da se brani od naoražnih građana - because safety! je ovaj povratak u prirodno stanje koje gledamo u Šarlotu, i na mnogim drugim mestima. Svako ima pravo, i svako ima pravo da podozreva od drugog, i svako ima pravo da se brani oružjem - prirodno stanje.

Last edited by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 2:19 am; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 2:12 am

Ili da baš nacrtam - pošto je država najveća pretnja po slobodu, građanstvo mora biti naoružano, a pošto je građanstvo naoružano, policija mora da preduzima ekstremne mere i ima široka ovlašćenja, a pošto je prekoračenje ovlašćenja od strane države najveća pretnja po slobodu, građanstvo mora biti spremno da se bori protiv te pretnje, ergo, da se ne samo naoruža, nego da bude uvek na oprezu i spremno da se oružano brani od predstavnika vlasti, a pošto je građanstvo spremno da puca, u skladu sa sopstvenom procenom ugroženosti, i policija mora da bude spremna da puca, a pošto ovde nemamo posla s Robokapom, nego sa ljudima od krvi i mesa kojima upravljaju strahovi i emocije različite vrste, prekoračenja ovlašćenja ima stalno, a nije ni potrebno da ih ima stalno, dovoljno je da se kao takva percipiraju, jer su u sivoj zoni običnog života, a ne u visokim sferama apstraktnih principa, a ako se takvim percipiraju, građanstvo ima razloga da sumnja da ona to i jesu, jer realno, nemoguće je dokazati da nisu. I šta onda imamo - everyone is a judge in his own case. Dakle, kao što rekoh, prirodno stanje.

_____

Post by William Murderface on Sun Sep 25, 2016 2:34 am

zastitnik gotama wrote:

Sokantno imas problem sa policijom kad krsis zakon, nemas kad ne krsis. Zato su placeni ljudi

zastitnik gotama wrote:

Jasno mi je sta me pitas i nema problema da ti kazem- zato sto je u SAD lakse kupiti pistolj nego bilo gde drugde u razvijenom svetu , ima vise i ekstremnijeg nasilja. Dve stvari bih samo naglasio : benefiti od naoruzanog gradjanstva su veci nego rizici

zastitnik gotama wrote:

naoruzano gradjanstvo je zastita od drzave koja prekoracuje svoja ovlascenja.

To je uvek realna pretnja, najozbiljnija pretnja slobodi trenutno je drzava koja prekoracuje ovlascenja  pod izgovorom obezbedjivanja sigurnosti gradjana.

Kako ti ne eksplodira glava od ovoliko kontradiktornih misli, meni je stvarno misterija.

_____

Post by No Country on Sun Sep 25, 2016 8:21 am

William Murderface wrote:Ili da baš nacrtam - pošto je država najveća pretnja po slobodu, građanstvo mora biti naoružano, a pošto je građanstvo naoružano, policija mora da preduzima ekstremne mere i ima široka ovlašćenja, a pošto je prekoračenje ovlašćenja od strane države najveća pretnja po slobodu, građanstvo mora biti spremno da se bori protiv te pretnje, ergo, da se ne samo naoruža, nego da bude uvek na oprezu i spremno da se oružano brani od predstavnika vlasti, a pošto je građanstvo spremno da puca, u skladu sa sopstvenom procenom ugroženosti, i policija mora da bude spremna da puca, a pošto ovde nemamo posla s Robokapom, nego sa ljudima od krvi i mesa kojima upravljaju strahovi i emocije različite vrste, prekoračenja ovlašćenja ima stalno, a nije ni potrebno da ih ima stalno, dovoljno je da se kao takva percipiraju, jer su u sivoj zoni običnog života, a ne u visokim sferama apstraktnih principa, a ako se takvim percipiraju, građanstvo ima razloga da sumnja da ona to i jesu, jer realno, nemoguće je dokazati da nisu. I šta onda imamo - everyone is a judge in his own case. Dakle, kao što rekoh, prirodno stanje.
То је све доста добро, но губиш из вида најважније. Не плаши се држава наоружаних грађана, они се плаше црних наоружаних грађана.
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 8:48 am

i drze zene u fasciklma

Post by No Country on Sun Sep 25, 2016 9:07 am

...да фак?

Post by beatakeshi on Sun Sep 25, 2016 9:27 am

Za Goo profesor bio Milo Lompar, imajte razumevanja.
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 9:48 am

ne razumem ?

Post by beatakeshi on Sun Sep 25, 2016 10:12 am

Branim te od WM-a i NC-a.
(trebalo da bude šala, Lomparov student nema sposobnost analitičkog mišljenja itd, zaboravi)

Post by Gargantua on Sun Sep 25, 2016 10:22 am

zastitnik gotama wrote:zato sto je Medison bio pametniji od mene

benefit je pre svega u licnoj bezbednosti koju policija ne moze da obezbedi u svakom trenutku, ali namera jeste bila znatno vise od toga - naoruzano gradjanstvo je zastita od drzave koja prekoracuje svoja ovlascenja.

Dakle crnci (za početak, pa i ostali) treba da razgrabe oružje i upotrebe ga kad ih policija zaustavi jer imaju potpuno opravdan strah da će ih trigger happy ili stresirani pandur upucati onako uskurac.

To je to, hvala Medisonu. Ne postoji nikakav legitiman razlog da građani strepe od policije ili da se kockaju sa svojim životom jer ih je neki pandur zaustavio na putu, nego treba preduprediti stvari, u skladu sa Medisonom, i opaliti prvi po policiji koja očigledno (gled'o na Youtubu) "prekoračuje ovlašćenja pod izgovorom obezbeđivanja sigurnosti građana".

edit: ne pročitah šta je WM napisao pre nego što sam napisao post, to je to.

Post by Filipenko on Sun Sep 25, 2016 10:34 am

Benefiti od naoružanog građanstva 

Razumem ja da u nekoj pustari u Oklahomi ili na nekim poljima Ajove moraš da imaš oružje da se odbraniš zlu ne trebalo, ali to je jedna stvar, a potpuno druga kada u gradovima imaš stotine hiljada komada lakog pešadijskog naoružanja u svačijim rukama. To je perverzija slobode naoružavanja, baš kao što je priča o građanima koji su naoružani pa će stražariti nad svojom slobodom perverzija inicijalne ideje da u slučaju nužde građanima bude dozvoljeno da se organizuju u milicije sa sopstvenim naoružanjem.
Guest

Post by Guest on Sun Sep 25, 2016 10:37 am

beatakeshi wrote:Branim te od WM-a i NC-a.
(trebalo da bude šala, Lomparov student nema sposobnost analitičkog mišljenja itd, zaboravi)
razumeo sam, ali ja nisam nikad bio Lomparov student

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 24, 2017 5:56 pm