Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Milos Francuz i Novi DSS

    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 5:05 pm

    .
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 6:06 pm

    Kazi suvare, podeli sa nama impresije o novoj sjajnoj ideji nemanjica tih i obilica nase polticke scene, nemoj se ustrucavati sad kad smo samo taj mali korak od dss sna da budemo svicarska/norveska al van evrope i sveta
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 6:56 pm

    jel istina da je cestiti srpski domacin stamatovic usao u koaliciju sa ilicem i dss? svi cestiti domacini napustaju jankaru Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 1949538119
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ficfiric Mon Jun 26, 2017 6:58 pm

    Niko od njih nije ni bio sa Jankarom


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 7:16 pm

    kako nije, grlio se po zlatiboru sa ovim i hvalio ga
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ficfiric Mon Jun 26, 2017 7:21 pm

    Jednom su se rukovali dok je kao ombudsman obilazio taj kraj. Nije jedini. Sretao se i sa drugim funkcionerima po Srbiji.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Filipenko Mon Jun 26, 2017 9:06 pm

    Kod Kovića je najstrašnije što ozbiljno tripuje da je Srbija bila teokratija i da je tada bila najuspešnija. Nikako da prihvati da nisu sveštenici određivali sudbinu Nemanji, Dušanu, Karađorđu, Milošu, već da su ih ovi čupali za brade, jahali, a po potrebi postavljali podobne osobe ili se sprdali postavljajući članove svojih familija. Uostalom, nije Tito tako lepo primljen u narodu tek nakon što je popove stavio na svoje mesto.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Mon Jun 26, 2017 9:09 pm

    Filipenko wrote:
    Uostalom, nije Tito tako lepo primljen u narodu tek nakon što je popove stavio na svoje mesto.

    Из твоје тастатуре у уши следећег вође.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Jun 26, 2017 9:12 pm

    Popovi su uglavnom uvek bili na istom mestu, uz povremena gicanja kao za vreme Konkordatske krize. Nema neke velike razlike između njihove pozicije danas i u neka ranija vremena.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Jun 26, 2017 9:13 pm

    Da, sad se setih da je SPC bila i protiv potpisivanja Trojnog pakta.
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 9:14 pm

    Kod nas crkva ima vrlo mali uticaj na javni život. Ja bih voleo da je još manji, ali realno mi smo poprilično sekularno društvo.
    Erős Pista

    Posts : 81364
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Mon Jun 26, 2017 9:20 pm

    Ne govorimo o crkvi, nego o politickoj religiji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Jun 26, 2017 9:23 pm

    Najveći se uticaj zapravo svodio na to, makar kroz ranu modrenu istoriju, što je seoski pop bio a priori moćan čovek i što je mogao mnogo da utiče na stavove i gledišta svojih parohijana. A tu je bitnije kakav je pop bio čovek. Srećom, uglavnom bezopasni izjelica. Često i prosvetitelj. Ponekad bundžija i borac za pravdu. Ima stvarno različitih primera, ali je jako redak slučaj da je pop na terenu sprovodio nekakve crkvene politike a da te politike već nisu bile ukorenjene u narodu.
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 9:24 pm

    ako neko ima pametan na forumu da se razume u te stvari, povesnicar recimo, bilo bi lepo kad bi sazeo u pasus dva, jer me zanima, a ne razumem.


    jeri to tacno sto kaze Filipenko? Ocu reci jel se srednjevekovni vladar stvarno bavio samo realpolitikom, a crkva bila samo jedna drustvena konvencija (ko danas kad englez kad kaze "my right honourable friend" a jebo bi mu oca ocinjeg). Ili su dizali tolke manastire i zazidavali se u zidine s razlogom?

    pod(ili pot ne znam sad umoran sam) pitanje : kad Sava kaze oganj, jel to nije za njega metafora, no bas ono plamen?


    bog vas blagoslovio.
    Erős Pista

    Posts : 81364
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Mon Jun 26, 2017 9:27 pm

    Ma ovo Kovicevo je politicka religija, pobogu. Kakva crkva, zapuca mu za crkvu kao crkvu, crkva mu treba samo zbog nacije


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Mon Jun 26, 2017 9:27 pm

    Photino Bird wrote:Kod nas crkva ima vrlo mali uticaj na javni život. Ja bih voleo da je još manji, ali realno mi smo poprilično sekularno društvo.

    То под "још мањи" би било да изгуби статус свете краве. Тј да

    - не буде никад доплатне маркице за изградњу верског објекта
    - на суду аргумент из религије нема никакву снагу
    - приликом јавне расправе о било чему реч попа има снагу зависну искључиво од сопственог аргумента а не од његовог чина у хијерархији
    - да постане нормално да се вербално испренапушава поп који почне да попује у медијима о било ком моралном, друштвеном и ином питању (опет статус свете краве, тј да њима не сме ништа да се спочита)
    - да веронаука важи само за другове чланове
    - да могу да обављају јавне функције само у цивилу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Jun 26, 2017 9:29 pm

    William Murderface wrote:Ma ovo Kovicevo je politicka religija, pobogu. Kakva crkva, zapuca mu za crkvu kao crkvu, crkva mu treba samo zbog nacije

    Ti si naravno svestan da je to pseudointelektualna onanija za jedan vrlo ograničen kružok ljudi?
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 9:30 pm

    паће wrote:
    Photino Bird wrote:Kod nas crkva ima vrlo mali uticaj na javni život. Ja bih voleo da je još manji, ali realno mi smo poprilično sekularno društvo.

    То под "још мањи" би било да изгуби статус свете краве. Тј да

    - не буде никад доплатне маркице за изградњу верског објекта
    - на суду аргумент из религије нема никакву снагу
    - приликом јавне расправе о било чему реч попа има снагу зависну искључиво од сопственог аргумента а не од његовог чина у хијерархији
    - да постане нормално да се вербално испренапушава поп који почне да попује у медијима о било ком моралном, друштвеном и ином питању (опет статус свете краве, тј да њима не сме ништа да се спочита)
    - да веронаука важи само за другове чланове
    - да могу да обављају јавне функције само у цивилу.

    Za ovo će ti trebati vremeplov.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Mon Jun 26, 2017 9:32 pm

    Photino Bird wrote:
    паће wrote:Тј да

    - не буде никад доплатне маркице за изградњу верског објекта
    - на суду аргумент из религије нема никакву снагу
    - приликом јавне расправе о било чему реч попа има снагу зависну искључиво од сопственог аргумента а не од његовог чина у хијерархији
    - да постане нормално да се вербално испренапушава поп који почне да попује у медијима о било ком моралном, друштвеном и ином питању (опет статус свете краве, тј да њима не сме ништа да се спочита)
    - да веронаука важи само за другове чланове
    - да могу да обављају јавне функције само у цивилу.

    Za ovo će ti trebati vremeplov.

    У ком смеру?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81364
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Mon Jun 26, 2017 9:34 pm

    Hubert de Montmirail wrote:
    William Murderface wrote:Ma ovo Kovicevo je politicka religija, pobogu. Kakva crkva, zapuca mu za crkvu kao crkvu, crkva mu treba samo zbog nacije

    Ti si naravno svestan da je to pseudointelektualna onanija za jedan vrlo ograničen kružok ljudi?


    Kovic kao Kovic - da, ali sama prica - ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Jun 26, 2017 9:35 pm

    zastitnik gotama wrote:ako neko ima pametan na forumu da se razume u te stvari, povesnicar recimo, bilo bi lepo kad bi sazeo u pasus dva, jer me zanima, a ne razumem.


    jeri to tacno sto kaze Filipenko? Ocu reci jel se srednjevekovni vladar stvarno bavio samo realpolitikom, a crkva bila samo jedna drustvena konvencija (ko danas kad englez kad kaze "my right honourable friend" a jebo bi mu oca ocinjeg). Ili su dizali tolke manastire i zazidavali se u zidine s razlogom?

    pod(ili pot ne znam sad umoran sam) pitanje : kad Sava kaze oganj, jel to nije za njega metafora, no bas ono plamen?


    bog vas blagoslovio.

    mnogo tražiš. ali recimo ovako, srednjovekovno poimanje sveta je potpuno drugačije od modernog i u tom ključu treba i posmatrati događaje.

    za čoveka srednjeg veka Bog je stvaran kao hastal za kojim sedi, raj i pakao su stvarni kao kuga i vlastelinski buzdovan.

    crkva je bitna jer ona tumači ovozemaljski i onozemaljski svet, ona je ta koja utvrđuje hijerarhiju svetovne i duhovne vlasti.

    kod Pravoslavaca je to malo drugačije jer su pravoslavne crkve postale nacionalne, zbog konstantnog raspadanja Istočnog rimskog carstva.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Mon Jun 26, 2017 9:39 pm

    Све јасно осим оног х у хастал.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 9:48 pm

    Hubert de Montmirail wrote:
    zastitnik gotama wrote:ako neko ima pametan na forumu da se razume u te stvari, povesnicar recimo, bilo bi lepo kad bi sazeo u pasus dva, jer me zanima, a ne razumem.


    jeri to tacno sto kaze Filipenko? Ocu reci jel se srednjevekovni vladar stvarno bavio samo realpolitikom, a crkva bila samo jedna drustvena konvencija (ko danas kad englez kad kaze "my right honourable friend" a jebo bi mu oca ocinjeg). Ili su dizali tolke manastire i zazidavali se u zidine s razlogom?

    pod(ili pot ne znam sad umoran sam) pitanje : kad Sava kaze oganj, jel to nije za njega metafora, no bas ono plamen?


    bog vas blagoslovio.

    mnogo tražiš. ali recimo ovako, srednjovekovno poimanje sveta je potpuno drugačije od modernog i u tom ključu treba i posmatrati događaje.

    za čoveka srednjeg veka Bog je stvaran kao hastal za kojim sedi, raj i pakao su stvarni kao kuga i vlastelinski buzdovan.

    crkva je bitna jer ona tumači ovozemaljski i onozemaljski svet, ona je ta koja utvrđuje hijerarhiju svetovne i duhovne vlasti.

    kod Pravoslavaca je to malo drugačije jer su pravoslavne crkve postale nacionalne, zbog konstantnog raspadanja Istočnog rimskog carstva.

    Huberte imaš li neku preporuku za literaturu o pogledima na svet običnih ljudi u srednjem veku? odnos prema Bogu, vlasteli, porodičnim prilikama itd? Meni je ta tema izvanredno zanimljiva. Kada me pitaju (niko me ne pita, naravno) koliko su ljudi srednjeg veka bili zapravo drugačiji od nas u smislu pogleda na svet i same strukture svesti ja kažem evo ovako. Zamisli sebe urbanog i sofisticiranog. Pa sad zamisli čiku sa Peštera koji seče pršut kalemarskim nožem, čita Politiku jednom mesečno i kupuje zapise od hodže kako bi lečio reumu, i proceni kolika je kulturna distanca vas dvojice. Moći ćete da vodite razgovor samo o najopštijim temama jer ti ne znaš koja je razlika između dviske i šilježeta, a on nije siguran šta je funkcija računara. E sad zamisli dedu tog čiče. Taj deda nikada u životu nije izašao iz sjeničkog kraja, video je, jednom, sliku voza u novinama i tvrdio je da lažu da to ima na svetu. E pa koliko si ti daleko od ovog dede, toliko je taj deda udaljen od čoveka srednjeg veka. Mislim da nijedno umetničko delo nije uspelo da dočara taj jaz.



    Last edited by Photino Bird on Mon Jun 26, 2017 9:51 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Jun 26, 2017 9:48 pm

    William Murderface wrote:Nije dobio reizbor u zvanje zbog Samardzica i njegove ekipice.
    dobio je, tj ne reizbor nego unapređenje. do pre neki dan je bio docent, sad je vanr. prof.
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ♏ Mon Jun 26, 2017 9:51 pm

    Photino Bird wrote:Mislim da nijedno umetničko delo nije uspelo da dočara taj jaz.

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Les_visiteurs

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 15 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 3:42 pm