Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    KOndo vrati se

    Kamikaze

    Posts : 20
    Join date : 2012-06-11

    KOndo vrati se Empty KOndo vrati se

    Post by Kamikaze Sun 30 Oct - 1:43:28



    _____
    Obey I Bay
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    KOndo vrati se Empty Re: KOndo vrati se

    Post by kondo Sun 30 Oct - 9:08:52

    Gde da se vrati Kondo? KOndo vrati se 3579118792




    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    KOndo vrati se Empty Re: KOndo vrati se

    Post by kondo Wed 14 Jul - 23:10:07

    Kondo voli radio, to je opšte  poznata stvar. I evo eksperimentiše u vikendaji, gde je zimus žena u osami kupila kineski radio od 1000 dinala, koji hvata sve što živi u vazduhu Severnog Egeja ali se tu izbor brzo sveo na kolosalni ERT 2 Radio Deftera (drugi program državnog radija) koji pušta sve u rasponu od rebetika do mediteranskih grčkih kancona a preko Teodorakisa i Hadžidakisa, sem popodne od 3 do 4 kada talase zauzme neki debil i pušta malo Skorpions malo Geri Mura, što tolerišemo. Radio je postavljen u prozor jednog dela kuće tako da se čuje u kujni dok se kuva a delom i napolju kod kanapea gde se odmara posle ručka.

    Od danas u dvorištu svira Squeezebox Radio - to je ona luda firma koja je pre 15-tak godina napravila par futurističkih uređaja za reprodukciju programa sa interneta (Touch, Radio, Boom). Imam sve 3 sprave pošto do sada nije napravljeno ništa bolje a da nije sam kompjuter što je jako nezgrapno ako ti treba uređaj formata radija (u jednoj kutiji sve - uključujući i pojačalo i zvučnike). Logitech je stajao iza svega, i s obzirom da je prodaja audiofilskih uređaja bila dramatično ispod đojstika, tastatura i sličnog, brzo se odrekao svega toga i ugasio Squeezebox. Ostala je armija ucveljenih koja pritom nije očajavala nego je podigla alternativni server i apdejtovala softver, tako da se danas uz malo hakovanja nivoa dostupnog poslednjem idiotu poput mene može bez problema slušati na primer i jedan Spotify. Mene ta operacija tek očekuje a dotle variram između 4 severno egejske radio stanice, Radio Paradisea i BBC 6. Toliko sam stigao da isprogramiram danas a u korist mi ide debeli optički link do bandere Cosmotea i najbolji internet za 32e koji se može zamisliti, dao bi svoju nevinost da to imam u Bgd. Danas su dominirali Talk Talk, Cat Stevens i Elbow.

    Za renoviranu štalu čuvam Squeezebox Boom, isto to samo malo veće, stereo, format manjeg getoblastera koji pritom ima bateriju da može da se ponese na plažu, što me naravno ne zanima jer gubim prednost pomenute optike i dolazim u domen pre paid modema koji radije ne bi trošio ako ne moram. 

    Javljaću dalje kako budem otkrivao zanimljive sadržaje za slušanje. Trenutno mi nedostaje net radio koji vrti Felu Kutija 24 sata non stop, vari mi se neka opaka gandža, pijem crnjak u rasponu od Župe preko Makedonije do Bugarske i imam par dobrih boca sa Peloponeza (Nemea). Lokalci cepaju pečurke iz lične proizvodnje a to mi je za sada prejako, ne bi da pod stare dane eksperimentišem sa količinama. Ganja je too risky. Sreća da sam iskuliran pa me 2 čaše vina konzumne klase (4 evra boca) urade kao babun Vesaru i onda spavam poput novorođenčeta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    KOndo vrati se Empty Re: KOndo vrati se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr - 9:12:30