Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by beatakeshi on Sun Sep 10, 2017 11:16 pm

HRT ima znatno veće pare od RTS-a i to preko pristojbe. Pa je opet krš.

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 11:21 pm

Pretplata nije jedini uslov ali bez nje tesko da mozemo ocekivati da rts dodje i do nivoa hrt-a

_____

Uprava napolje!

Post by Veletin on Sun Sep 10, 2017 11:25 pm

ficfiric wrote:Pretplata nije jedini uslov ali bez nje tesko da mozemo ocekivati da rts dodje i do nivoa hrt-a

Радио телевизија Србије је у 2016. година остварила нето добитак од преко 12 милиона евра.
Паре и финансирање очигледно више нису проблем.

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 11:32 pm

A da li bi pare bile problem kada bi radili svoj posao kako treba i kada bi npr. Danica Vucenic imala svaki dan emisiju pred dnevnik? Zaista mislis da bi im se redovno prebacivao novac?

Ne postoje uslovi za nezavisan rts. Prosto ne postoje. Hajde sto stranke nisu zelele da stvore takve uslove ali se ne secam da je ni na ppp-u ili fb92 to neko zeleo.

_____

Uprava napolje!

Post by Veletin on Sun Sep 10, 2017 11:37 pm

ficfiric wrote:A da li bi pare bile problem kada bi radili svoj posao kako treba i kada bi npr. Danica Vucenic imala svaki dan emisiju pred dnevnik? Zaista mislis da bi im se redovno prebacivao novac?

Ne postoje uslovi za nezavisan rts. Prosto ne postoje. Hajde sto stranke nisu zelele da stvore takve uslove ali se ne secam da je ni na ppp-u ili fb92 to neko zeleo.

РЕМ не зависи од извршне власти, има сопствене изворе финансирања. Они су још гори од РТС-а.

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 11:43 pm

Jesu gori. Ima i suprotnih primera. Kao sto rekoh nije finansiranje jedini uslov ali bez njega tesko da mozemo ocekivati dobre rezultate.

Ako semenku stavis u zemlju, biljka ce mozda nici a mozda i nece. Ako je stavis u mesalicu sa betonom, sigurno nece nici.

_____

Uprava napolje!

Post by beatakeshi on Sun Sep 10, 2017 11:45 pm

REM je debeovska jazbina.

Post by ficfiric on Mon Sep 11, 2017 8:04 pm

Slaviša Lekić‏ @micin_taja
"Lečite se kod nas i umrećete zdravi." (Petar Lazić)
Zbogom, legendo.

?

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 11, 2017 11:32 pm

Umro čovek, živeo živeo pa umro.

Sjajni su bili indeksovci, kad se setim kako su smešno imitirali šiptare hehehe, sve onako sa onim njihovim glasovima i onim vilicama razjapljenim znaš onako šiptarskim.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Hubert de Montmirail on Mon Sep 11, 2017 11:33 pm

Treba praviti razliku između predstava u Domu sindikata i emisija na radiju. Ovih potonjih je bilo dobrih.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by zastitnik gotama on Mon Sep 11, 2017 11:40 pm

Blind Lime Pie wrote:Umro čovek, živeo živeo pa umro.

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 11, 2017 11:48 pm

edit: ovde je bio dugačak post o mom doživljaju indeksovaca, pisalo svašta u njemu ali nisu te priče za forume.

Last edited by Blind Lime Pie on Tue Sep 12, 2017 12:16 am; edited 1 time in total

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 12:11 am

Сироти Албанци.

Post by William Murderface on Tue Sep 12, 2017 12:14 am

Glupog li komentara.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 12:18 am

William Murderface wrote:Glupog li komentara.

No, ucelo uzev, obavili su veliki posao za onovremenu Srbiju - lakše je silovati i zaklati nekoga koga si već sveo na karikaturu.

А ово је врхунац генијалности.
Јербо Харадинај и друштво нису никога силовали и клали због што нису имали своју верзију Индексоваца

Post by Blind Lime Pie on Tue Sep 12, 2017 12:19 am

Odgovaraš na nepostojeći post. Ja na ovakav način ne diskutujem, a ti nastavi ako želiš.

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 12:21 am

Blind Lime Pie wrote:Odgovaraš na nepostojeći post. Ja na ovakav način ne diskutujem, a ti nastavi ako želiš.

Извини, понекад претерано серендам.

Post by Blind Lime Pie on Tue Sep 12, 2017 12:23 am

Pa ne, samo je trebalo da odgovoriš sa više od jedne rečenice, pa ma šta da si napisao, sa svime se može polemisati. Ako me nešto izbaci iz takta to je kad napišem 1.500 slovnih znakova a neko mi odgovori sa 10, tačno bih bacio laptop kroz prozor 

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Tue Sep 12, 2017 12:28 am

Veletin wrote:
Blind Lime Pie wrote:Odgovaraš na nepostojeći post. Ja na ovakav način ne diskutujem, a ti nastavi ako želiš.

Извини, понекад претерано серендам.

Izvini i ti, ja sam danas nešto na kraj srca iz rl razloga.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Tue Sep 12, 2017 12:29 am

izvinjavam se i ja što sam brisao post.

aj se sad jebemo svi

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Tue Sep 12, 2017 12:33 am

Stvarno glupo što si obrisao, odličan post. Žao mi što te nisam kvotovao.

_____

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 12:34 am

Blind Lime Pie wrote:Pa ne, samo je trebalo da odgovoriš sa više od jedne rečenice, pa ma šta da si napisao, sa svime se može polemisati. Ako me nešto izbaci iz takta to je kad napišem 1.500 slovnih znakova a neko mi odgovori sa 10, tačno bih bacio laptop kroz prozor 

Својим коментаром сам хтео да истакнем како не верујем да су Индексовци имали баш толики утицај на распиривање мржње. Васпитани људи се ипак информишу и формирају свој став из другачијих извора, ако већ нису у могућности да у непосредном контакту остваре интеракцију са грађанима других националности, вере...

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 12:42 am

Blind Lime Pie wrote:izvinjavam se i ja što sam brisao post.

aj se sad jebemo svi

Не вреди.
Сад ме заболе и глава.

Post by William Murderface on Tue Sep 12, 2017 12:48 am

Veletin wrote:
Blind Lime Pie wrote:Pa ne, samo je trebalo da odgovoriš sa više od jedne rečenice, pa ma šta da si napisao, sa svime se može polemisati. Ako me nešto izbaci iz takta to je kad napišem 1.500 slovnih znakova a neko mi odgovori sa 10, tačno bih bacio laptop kroz prozor 

Својим коментаром сам хтео да истакнем како не верујем да су Индексовци имали баш толики утицај на распиривање мржње. Васпитани људи се ипак информишу и формирају свој став из другачијих извора, ако већ нису у могућности да у непосредном контакту  остваре интеракцију са грађанима других националности, вере...

Mislim da je precenjuješ snagu vaspitanja, a potcenuješ snagu popularne zabave na formiranje javnog mnjenja. U konačnom, čak i ako niko pojedinačno nije bio inspirisan na zlodelo nijednom emisijom Indeksovaca, ili ako je, što je najverovatnije slučaj, taj doprinos bio infinitezimalno mali u odnosu na druge faktore, u nekim stvarima se jednostavno ne učestvuje, čak i ako tvoje učestovanje ne utiče mnogo na posledice.

_____

Post by Veletin on Tue Sep 12, 2017 1:00 am

William Murderface wrote:
Veletin wrote:

Својим коментаром сам хтео да истакнем како не верујем да су Индексовци имали баш толики утицај на распиривање мржње. Васпитани људи се ипак информишу и формирају свој став из другачијих извора, ако већ нису у могућности да у непосредном контакту  остваре интеракцију са грађанима других националности, вере...

Mislim da je precenjuješ snagu vaspitanja, a potcenuješ snagu popularne zabave na formiranje javnog mnjenja. U konačnom, čak i ako niko pojedinačno nije bio inspirisan na zlodelo nijednom emisijom Indeksovaca, ili ako je, što je najverovatnije slučaj, taj doprinos bio infinitezimalno mali u odnosu na druge faktore, u nekim stvarima se jednostavno ne učestvuje, čak i ako tvoje učestovanje ne utiče mnogo na posledice.

Да ли можемо да "карикирање"Албанаца упоредимо на пример са са тим како су у периоду након Другог светског рата у средствима јавног информисања, у научној и књижевној литератури приказивани династија Карађорђевић, предратни индустријалци, велики земљопоседници, припадници ЈВуО.... Да ли је тако шта довело до тога да страдају многи који нису били ни криви ни дужни?

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Nov 22, 2017 10:15 am