Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by Utvara on Fri Jul 07, 2017 6:51 pm

Koliko bi koštao  jedan opozicioni tabloid? Koliko košta jedan tabloid uopšte, na mesečnom ili godišnjem nivou?
Milion evra godišnje?
100-200 zaposlenih?

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 6:54 pm

Za sadasnju opoziciju kosta nepriustivo mnogo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Fri Jul 07, 2017 7:09 pm

Photino Bird wrote:To verovatno samo u jednoj inkarnaciji Kurira. Sam Bog zna koliko su dugova nakarikali u prethodnoj deceniji na ime plata i, pre svega, doprinosa koje uopšte nisu plaćali dok je Dinkić držao pečat. Žao mi ljudi ali jbg to ti je rizik rada za kriminalce. Teško će se izvući iz ovoga, pogotovo ako se joś i menice aktiviraju.

U ovoj situaciji imam potrebu da podsetim vaskoliko mnoštvo da je Adria Media Grupa američki projekat, da je Rodić kao šef zločinačkog udruženja osoba koja ima američki pasoš, kao i da ukažem na prostu činjenicu da su gamad poput Rodića ljudi koje ta ogavna prekoatlantska pojava protežira ovde.

Zuper wrote:Nevezano za Kurirovo poslovanje, ovo samo pokazuje koliko se Vucic plasi tabloida koji bi ga penalio kao sto on radi drugima. On zna i zasto, radi se o jednom od najvecih kriminalaca.

Sto se tice poreza neka se onda zatvori i pink, pa da pricamo.

Naravno, to je najefikasniji metod za bušenje. A da nije bušio, Kurir je mogao da prođe još milion inkarnacija i milijarde dugova. Pravo pitanje je zašto je toj ogavnoj familiji Rodić bilo dozvoljeno da posluje u vreme demokr...oh wait!

Post by  on Fri Jul 07, 2017 8:34 pm

Koji kurac više s ovim Lalićem na N1? Nindža ratnici su high quality television za ova moderna inkluzivna talk show sranja.

Post by diktotar on Fri Jul 07, 2017 8:44 pm

mos misliti, pa napravice drugu ili stodrugu (posto je toliko raznih firmi vec vrv otvarao pa grobario i gasio) verziju kurira, ko nebojsa covic crvene zvezde, i ajmo dalje

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 8:45 pm

Jesteda. Kako se taj čovek nametnuo za nekakvog opinionmejkera, stvarno mi je misterija. Aj razumem što ga zove RTS, ali N1...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 8:56 pm

Utvara wrote:Koliko bi koštao  jedan opozicioni tabloid? Koliko košta jedan tabloid uopšte, na mesečnom ili godišnjem nivou?
Milion evra godišnje?
100-200 zaposlenih?

Za pocetak 30 novinara, 5 urednika, 4 prelamaca i tehnicki urednik, 4 fotoreportera, dve sekretarice, troje u marketingu, sedam-osam ljudi u vebu ako hoces da to lici na nesto, direktor firme, pravnik koji ti je stalno na stendbaju, prostorije minimum 250 kvadrata, sta sam zaboravio...veza da ti ne zadrzavaju roto papir na granici, stamparija koja ce ti dati dobro vreme stampe a ne u pet popodne, adekvatna distribucija...

Neke od ovih stvari se resavaju novcem, a neke ne. Distribucija, pristup oglasivacima i stampa (osim ako ne kupujes svoju stampariju, red velicine 2-3 miliona evra plus prostor plus posebna firma samo za to) resavaju se iskljucivo vezama unutar sistema.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa
kuj će kuću da mi prepokriva

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 8:57 pm

William Murderface wrote:Jesteda. Kako se taj čovek nametnuo za nekakvog opinionmejkera, stvarno mi je misterija. Aj razumem što ga zove RTS, ali N1...

Spreman je da prica. Uvek. Na bilo koju temu. Ne dolazi pijan u studio, ne ispaljuje. To je dovoljno.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 8:58 pm

diktotar wrote:mos misliti, pa napravice drugu ili stodrugu (posto je toliko raznih firmi vec vrv otvarao pa grobario i gasio) verziju kurira, ko nebojsa covic crvene zvezde, i ajmo dalje

da ali o tome ne odlucuje Rodic.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by plachkica on Fri Jul 07, 2017 9:01 pm

https://www.krik.rs/novinarki-krik-obijen-ispreturan-stan/

[size=35]Novinarki KRIK-a obijen i ispreturan stan[/size]

Novinarki KRIK-a Dragani Pećo danas je obijen stan. Ona je van Beograda, a stan sa obijenom bravom zatekao je njen verenik kada se vratio sa posla. Slučaj je odmah prijavljen policiji koja je obavila uviđaj, uzela izjavu od njenog verenika i otiske prstiju iz stana. Biće podneta krivična prijava protiv NN lica.
„Mi ćemo insistirati da se ozbiljno radi na ovome, da se na primer pogledaju sve kamere okolo, jer jedino što zasigurno znamo je da se provala desila danas“, kaže urednik KRIK-a Stevan Dojčinović.
Dojčinović kaže i da u stanu ništa ne nedostaje.
„Nismo primetili da išta fali od vrednosti, laptop, mobilni telefoni i takve stvari. Stan je ispreturan naglavačke, sve što postoji u stanu i po ormarima je izvučeno i bačeno, cilindar brave je polomljen, ali krađe nije bilo i to malo zbunjuje.“
Urednik KRIK-a kaže i da u ovom trenutku ne može da se zna da li provala ima veze sa poslom kojim se Pećo bavi.
„Slučajevi koji se tiču novinara moraju maksimalno ozbiljno da se tretiraju upravo zato što mogu biti u vezi sa poslom. Radimo priče koje su vezane za kriminal i korupciju, činjenica je da je Pećo istraživačka novinarka i radi na ozbiljnim stvarima. Zato slučaj treba maksimalno ozbiljno da bude ispitan, šta god da je u pitanju“, kaže urednik KRIK-a.
Pećo kaže da je uplašena i da, budući da se bavi istraživačkim novinarstvom, očekuje od nadležnih da se ozbiljno posvete ovom slučaju i što pre otkriju počinioce.

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 9:12 pm

_____

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 9:47 pm

Peščanik - Ako vam je dobro onda ništa
5 hrs ·
Protiv Peščanika i Vesne Pešić podneta još jedna tužba - posle ministra policije tužio nas je Nikola Petrović, bivši direktor Elektromreža Srbije i kum Aleksandra Vučića.

_____

Post by ostap bender on Fri Jul 07, 2017 9:49 pm

ipak ih je zent.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 9:55 pm

Ma jok, nego što da ne. Opale im dve tri tužbe, čisto da se zna ko je glavni. Na kraju ne moraju ni da dobiju, medij poput Peščanika može da se nosi sa jednim takvim procesom, ali sa dva, tri, četiri, ne. Prosto finansijski ne može da podnese.

_____

Post by ostap bender on Fri Jul 07, 2017 10:07 pm

petrovic se dosta krije od javnosti.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 10:10 pm

Da, to jeste tačno.

_____

Post by plachkica on Fri Jul 07, 2017 10:11 pm

Ček, danas:

-blokada Kurirovih račun
-obijen stan novinarke Krika
-tužba protiv Peščanika i Vesne Pešić

Ne bih da mračim, ali deluje mi da je sve ovo jedna velika akcija.

Post by паће on Fri Jul 07, 2017 10:12 pm

Служба затвара круг?

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
bare conductors run through the bus

Post by Utvara on Fri Jul 07, 2017 10:15 pm

Photino Bird wrote:
Utvara wrote:Koliko bi koštao  jedan opozicioni tabloid? Koliko košta jedan tabloid uopšte, na mesečnom ili godišnjem nivou?
Milion evra godišnje?
100-200 zaposlenih?

Za pocetak 30 novinara, 5 urednika, 4 prelamaca i tehnicki urednik, 4 fotoreportera, dve sekretarice, troje u marketingu, sedam-osam ljudi u vebu ako hoces da to lici na nesto, direktor firme, pravnik koji ti je stalno na stendbaju, prostorije minimum 250 kvadrata, sta sam zaboravio...veza da ti ne zadrzavaju roto papir na granici, stamparija koja ce ti dati dobro vreme stampe a ne u pet popodne, adekvatna distribucija...

Neke od ovih stvari se resavaju novcem, a neke ne. Distribucija, pristup oglasivacima i stampa (osim ako ne kupujes svoju stampariju, red velicine 2-3 miliona evra plus prostor plus posebna firma samo za to) resavaju se iskljucivo vezama unutar sistema.

Meni to izgleda da je to preveliki zalogaj za bilo koga, pa i za opoziciju. Ali ni vlast nema više od jednog tabloida - Informera i televizija Pink i Studio B?

Svi ostali su urednički legli na rudu, ali nisu bukvalno u vlasništvu vlasti? 

A kako opstaju stvari poput pamfleta poput Velike Srbije i nedeljnika poput Pečata? Deluje da bi nedeljnik bio jeftiniji? Velika Srbija je štampana na najgorem papiru, ali bila je čuveno propagandno glasilo.

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 10:22 pm

Velika Srbija se sada, kao i ceo SRS, izdržava od Vučićevih dotacija, isto važi za Pečat ofkors (mada oni dobijaju malo i od Rusa).

U apsolutnom vlasništvu režima su Informer i Dnevni telegraf. Alo nije, ali kao da jeste. Blic tera neku svoju (čitaj, Angelinu) priču, ali Vučića (uglavnom) ne dira, a neretko se i sasvim otvoreno uvlači. Kurir je malo bockao, ali realno do pre mesec dana i oni su bili na liniji.

Kako stvoji stvar sa televizijama? Pink i Happy apsolutno na liniji, and then some, Prva na liniji gde god zatreba, mada pusti malo comic relief u vidu Ivanovića. B92 isto, samo sa Keićem. RTS ima neke male niše koje nisu sasvim ubijene, ali čim makar malo dignu glavu, budu pregaženi pretnjama i ucenama ("Žuta Olja, kolka ti je plata!?!).

A realno, od svega ovoga bitan je samo jedan medij - PINK. Najgledniji, najverniji, najodvratniji.

_____

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 10:30 pm

plachkica wrote:Ček, danas:

-blokada Kurirovih račun
-obijen stan novinarke Krika
-tužba protiv Peščanika i Vesne Pešić

Ne bih da mračim, ali deluje mi da je sve ovo jedna velika akcija.

Da, idu u totalni obračun. Spremaju se otpuštanja, i niko ne sme ni da pisne, pa čak ni mučeni Peščanik. Ako ostaviš jednu rupu na koju će bes da se prolije, mogu da pišu propalo. Osiguraće se na vreme.

_____

Post by Kinder Lad on Fri Jul 07, 2017 10:35 pm

Pa rupa ce biti drustvene mreze

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 10:37 pm

Ma nije to dovoljno. Mislim, i Peščanik je daleko od dovoljnog, ali igraju na sigurno i to je to.

_____

Post by Kinder Lad on Fri Jul 07, 2017 10:45 pm

Naravno da nije dovoljno.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 10:51 pm

Srećom, ima ko da brani slobodu medija.

Nebojša Krstić‏ @Krle22

Nebojša Krstić ретвитује Dnevni list Danas
Političar koji oduzme frekvenciju Pinku danas, sutra će da oduzme frekvenciju N1 ili b92 i da zatvori @OnlineDanas. Mislite o tome.
Nebojša Krstić је додат/а,

Dnevni list DanasПотврђен налог @OnlineDanas
Sutrašnja naslovna strana

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Jul 28, 2017 1:02 pm