Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by Veletin on Thu Oct 20, 2016 10:57 pm

Post by plachkica on Thu Oct 20, 2016 10:58 pm

Dok se ne splituje ovo, malo on topik:

Između ostalog, Mijač konstatuje da je mislio da od Miloševića gore biti ne može.

- Glavna stvar kod mene je bila što sam potekao iz antikomunističke familije, kada je tome došao kraj svuda u svetu, meni je bilo strašno krivo da jedan komunista i aparatčik bivše Jugoslavije laže i maže po Srbiji. Hteo sam da ga zamenimo. U ono vreme nisam znao mnogo o tim stvarima, zaverama... Sećam se da sam na Žabljaku, posle tog 5. oktobra, sreo pokojnog Ivicu Stambolića, uzima me pod ruku i pita: "Vidim i ti si se nešto razgalamio, koliko to naplaćuješ"? Ja ga gledam iznenađeno, on mi kaže: "Pa, ti si naivac" - govori Mijač.
http://www.blic.rs/vesti/politika/nin-intervju-dejan-mijac-kod-olje-beckovic-vucic-ce-trajati-dok-bude-trebao-zapadu/nbkd2zt

(je l ovo deo predstave, hiperbolisanje zbog jaček poentiranja ili?)

Post by beatakeshi on Thu Oct 20, 2016 11:16 pm

Možda mu se pobrkalo, 83. mu je.

Post by Anđe'o on Thu Oct 20, 2016 11:25 pm

No Country wrote:Океј, ово ће можда (млађима) звучати сасвим невероватно, али у мојој касарни су пуштали Азру, Идоле и Оргазам. Па џеџим као пожарни у аутопарку, а одоздо допире "ноћ је, сам сам... јер крокодили долазе". У јебеном Врању!

Наравно да су имали шта/ кога да победе, мука је што је било онако лако.

I u mojoj, takođe u Vranju. I često s mojih kaseta. Gornja ili donja kasarna?

Post by No Country on Thu Oct 20, 2016 11:28 pm

Горња.

Post by Anđe'o on Thu Oct 20, 2016 11:32 pm

Ja donja. Lepo beše, ne ponovilo se.

Post by No Country on Fri Oct 21, 2016 12:30 am

Земо! 

Post by Filipenko on Fri Oct 21, 2016 1:27 am

паће wrote:па ћемо да им крнемо 1 Оскара Данона да је упристоји и да тако имамо званичне верзије те народне музике у извођењу оперских певача.

Ruku na srce, to što je Oskar pravio je za Oskara. Naročito partizanske pesme u operskim varijantama, to je da se smrzneš i - staviš ruku na srce, kao što sam i rekao na početku.

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 1:29 am

^^^^meni je jasno. kod mene su oficiri bili zaveli drugosrbijanski teror na razglasu. morali su jadni ponekad da trpe i Iron Maiden. Nekad su imali srece pa je isao neki tehno. ili koracnice kad vezbaju stroj ovi iz podoficirske.

Post by Filipenko on Fri Oct 21, 2016 1:39 am

Post by beatakeshi on Fri Oct 21, 2016 9:21 am

Samo da zaključim: JNA/VJ kao nosilac ideje i prakse muzičkog kutuRasizma i kulturFašizma. Podržavam.
Studija: "Militaristički koreni drugosrbizma".

Post by паће on Fri Oct 21, 2016 9:29 am

Filipenko wrote:
паће wrote:па ћемо да им крнемо 1 Оскара Данона да је упристоји и да тако имамо званичне верзије те народне музике у извођењу оперских певача.

Ruku na srce, to što je Oskar pravio je za Oskara. Naročito partizanske pesme u operskim varijantama, to je da se smrzneš i - staviš ruku na srce, kao što sam i rekao na početku.

Ни у бунилу. То је била стерилизација живе и јебачке музике.

Нарочито методом елиминације апсолутно свих осталих извођења те исте музике из етра, на више година. Да није било тог монопола, чуј монопола - затирања осталог - па да се уверим да је то остало толико горе, онда бих можда и променио мишљење. Али кад одрасташ слушајући радио па до негде ваљда десете године не чујеш ништа осим увек истих верзија ограниченог броја песама... не можеш имати добро мишљење о томе.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 11:16 am

beatakeshi wrote:Samo da zaključim: JNA/VJ kao nosilac ideje i prakse muzičkog kutuRasizma i kulturFašizma. Podržavam.
Studija: "Militaristički koreni drugosrbizma".

u moje doba to je bio izuzetak od kasarne da budemo jasni, ali meni licno je bilo super posto sam se vec psihicki bio pripremio na cece, dragane i mire. kad ono, cekam da me upisu kad sam stigao prvi dan, a sa razglasa ide RHCP. Nadrealna scena, realno.

Post by beatakeshi on Fri Oct 21, 2016 11:38 am

Kod mene u spavaoni, stariji vojnici (takva neka ekipa bila) nisu dozvoljavali narodnjake. Jedino se sa kasetofona svako veče čuo Smak "Zajdi, zajdi". (početak 80ih, Vranje, donja kasarna )
80-e su  i bum roka - Azra je prvi album prodala u 300 000, a drugi (dupli) u 200 000. To se slušalo i prodavalo.

Post by Blind Lime Pie on Fri Oct 21, 2016 12:09 pm

Želim da istaknem da su današnji poklonici starog dobrog rokenrola u svakom pogledu najkonzervativniji sloj u Srbiji.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by паће on Fri Oct 21, 2016 12:39 pm

Benny Lava wrote:Želim da istaknem da su današnji poklonici starog dobrog rokenrola u svakom pogledu najkonzervativniji sloj u Srbiji.

Кад погледам шта се продаје под етикетом тзв. напретка, тј на коју страну им је то напред, видим и зашто.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 12:48 pm

Benny Lava wrote:Želim da istaknem da su današnji poklonici starog dobrog rokenrola u svakom pogledu najkonzervativniji sloj u Srbiji.

Ono, boli me qrac za "rokenrol". Nisam izbirljiv po tome šta mi "prija" (može bukvalno svašta), nego šta mi ne prija i toga objektivno nema tako puno.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 21, 2016 5:35 pm

William Murderface wrote:
zastitnik gotama wrote:Deca su poznata zbog njene muzike,  što se vidi po tome da ne znaš ko je Giškina žena a kamoli deca.. 

Tompson peva o ustaštvu a ona o raskidima. 

To saopštenje postoji u kontekstu -  građanska Vojvodina lepila plakate Novi Sad nije Žitorađa.

Inače, pet sekundi guglanja

http://www.svet.rs/nas-svet/estrada/veljko-raznatovic-kopija-svoga-oca

http://www.blic.rs/zabava/vesti/veljko-raznatovic-gde-je-sada-moj-tata-zasto-nije-sada-sa-mnom/bcmepbk

http://bulevar.b92.net/srpska-posla.php?yyyy=2016&mm=09&dd=28&nav_id=1181761
http://www.kurir.rs/stars/foto-veljko-tera-modu-i-na-pomen-ocu-arkanu-dosao-u-fluoroscentnim-patikama-clanak-2096381
Ovi linkovi ne dokazuju da se njihova popularnost zasniva na Arkanu (ovaj drugi doduse dokazuje da su novinari retardi ) 

Mislim jasno je da je on pomogao njenu karijeru, da je u tom bolesnu svetu imao tu auru oko sebe kao da je selebriti, ali ne mogu njihovi zivoti da budu obelezeni sad njegovim, mislim to je okrutno. 

Sad razmisljam kad je na ovom primeru toliko tesko povuci liniju ko je zrtva a ko saucesnik, na sta bi licila ta lustracija, kad bi se primenjivala na celo drustvo. To bi unistilo sve sto je nalik zajednici.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 5:52 pm

Jasno, jebiga, Arkan i Ceca su "zajednica", a lekari štrajkuju u belim mantilima.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 5:56 pm

Inače, to je suštiska laž nacionalizma - to skrivanje iza "zajednice". Za zajednicu ti brineš, pa eto sad ako to znači zatrpati koji leš i ekskulpirati kojeg državnog ratnog zločina, onda, šta ćeš, sve je to 1 legalizam. Ko te na to podseti, taj "mrzi narod".

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by No Country on Fri Oct 21, 2016 5:57 pm

Оно јесте, некада је постојао тај користан израз, too old for rock and roll.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 5:58 pm

Too young to die!

_____

Post by beatakeshi on Fri Oct 21, 2016 6:08 pm

No Country wrote:Оно јесте, некада је постојао тај користан израз, too old for rock and roll.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 6:11 pm

zastitnik gotama wrote:
Ovi linkovi ne dokazuju da se njihova popularnost zasniva na Arkanu (ovaj drugi doduse dokazuje da su novinari retardi ) 

Mislim jasno je da je on pomogao njenu karijeru, da je u tom bolesnu svetu imao tu auru oko sebe kao da je selebriti, ali ne mogu njihovi zivoti da budu obelezeni sad njegovim, mislim to je okrutno. 

Sad razmisljam kad je na ovom primeru toliko tesko povuci liniju ko je zrtva a ko saucesnik, na sta bi licila ta lustracija, kad bi se primenjivala na celo drustvo. To bi unistilo sve sto je nalik zajednici.

Ovo je naročito dirljivo, gde nema Marije Antoanete, poslužiće i Ceca. Ne dirajte (war)lordove i njihove priviliegije, uništićete zajednicu! E, sad, jbg, što je u Srbiji lord bio Arkan, neće te omesti. Nije bitno ko je klao za državu, bitno je ne dirati u tim klanjem stečene privilegije, jerbo bi to bilo, pazi sad - okrutno.

Okitiće mramorom sale
i spustiti zavese žute,
da lešine zidove ne provale
i da ćute!

Obesiće odore šarene
i noge i ruke vojnika,
a ruševine i obeščašćene žene,
gledaće samo sa slika.

Last edited by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 6:13 pm; edited 1 time in total

_____

Post by No Country on Fri Oct 21, 2016 6:13 pm

beatakeshi wrote:
No Country wrote:Оно јесте, некада је постојао тај користан израз, too old for rock and roll.

Али ако ћемо већ да цепидлачимо - то не значи исто.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Dec 18, 2017 12:29 am