Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by Bluberi on Fri Jun 30, 2017 7:36 pm

I na sve to reaguje autorka "Raspakivanja".

Post by ficfiric on Sat Jul 01, 2017 2:29 pm

Odlicna ideja za osnivanje novog udruzenja

Zašto Vučićeviću treba novo novinarsko udruženje

Vlasnik i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević najavio je osnivanje novog novinarskog udruženja čiji bi cilj, između ostalog, bio zaštita predsednika Srbije Aleksandra Vučića od napada tabloida. Vučićević je u intervjuu za TV Pink u petak rekao da to što skoro mesec dana izlazi u „reketaškom Kuriru“ nema veze sa novinarstvom i odao priznanje predsedniku Vučiću „što je izdržao kampanju koju do sada niko nije izdržao".

„Došli smo u fazu lažovčina, majmunčina, kretenčina. Izvinite na izrazima, ali to piše na naslovnim stranama Kurira. Neće biti da je samo (vlasnik Kurira Aleksandar) Rodić poludeo, iza njega stoje moćni ljudi iz zemlje i inostranstva“, rekao je Vučićević i dodao da se sve to dešava kada Srbija beleži „nikad bolje ekonomske rezultate, što ne odgovara zapadnim centrima moći koji, poput Stejt departmenta, finansiraju Rodića" u trenucima kada povede kampanje protiv Vučića.

Vučićević je rekao da iako se Kurir plaća sa računa Stejt departmenta, veruje da iza napada na predsednika ne stoji američka država već neki centri moći.
Na pitanje voditelja zašto o svemu tome ćute UNS i NUNS, Vučićević je odgovorio da se radi o posebnoj priči.
„UNS i NUNS ćute zato što se očigledno bave politikom. Zato što im je profesija deveta rupa na svirali. Njih ne zanimaju profesionalne norme i standardi, što je po definiciji njihov posao. I UNS i NUNS morali bi da se bave profesijom, novinarstvom, da ukazuju na ovakve anomalije i profesionalne bolesti u jednom društvu. Ovo njihovo ćutanje pokazuje da su oni parapolitičke organizacije i krajnje je vreme da se u Srbiji osnuje novo novinarsko udruženje. Apelujem na kolege, nije na meni da to radim, a u većini su poštene kolege koje žele da se bave svojim poslom, da osnujemo... da osnuju, a ja ću pomoći šta mogu i ako mogu, i ako budu hteli, da osnuju novo profesionalno udruženje, između ostalog i zbog ovakvih situacija."
Vučićević je kazao da ne treba imati iluzija da iza nekih ljudi iz novinarskih udruženja ne stoje isti oni koji stoje „iza prljave i nezapamćene kampanje koja se gotovo mesec dana vodi u Kuriru".

http://uns.org.rs/sr/desk/UNS-news/47792/zasto-vucicevicu-treba-novo-novinarsko-udruzenje.html

_____

Uprava napolje!

Post by mstislaw on Sun Jul 02, 2017 12:58 am

Post by plachkica on Sun Jul 02, 2017 1:20 am

Muharem Bazdulj
i tu se umuvao

Post by Hubert de Montmirail on Sun Jul 02, 2017 1:40 am

Kakav im je ovo prelom? O tempora o mores!

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by William Murderface on Sun Jul 02, 2017 3:22 am

Klasicna bokanovstina.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sun Jul 02, 2017 4:53 am

Је ли Бокица умешан у ово?

Post by паће on Sun Jul 02, 2017 10:54 am

Hubert de Montmirail wrote:Kakav im je ovo prelom? O tempora o mores!

Слог испод слике је под гравитационим утицајем сиса са цртежа... све вуче улево и удесно, ништа ка средини.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by William Murderface on Sun Jul 02, 2017 12:17 pm

No Country wrote:Је ли Бокица умешан у ово?

Izgleda da nije, ali o o je skroz ta estetika. Plus Crnjanski, Prat, Mario Kopic...

Evo Bokanovog ceda Vodic za zivot:

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Sun Jul 02, 2017 10:37 pm

Umro gazda Kirjaku

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by ostap bender on Sun Jul 02, 2017 10:39 pm

William Murderface wrote:
No Country wrote:Је ли Бокица умешан у ово?

Izgleda da nije, ali o o je skroz ta estetika. Plus Crnjanski, Prat, Mario Kopic...

Evo Bokanovog ceda Vodic za zivot:

muceni pratt. sve avanturisti koji igraju na siguricu.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ficfiric on Wed Jul 05, 2017 8:03 pm

Poslednji MDK. Fajront

_____

Uprava napolje!

Post by ostap bender on Fri Jul 07, 2017 11:15 am

umrla tatjana tagirova

_____

Post by mstislaw on Fri Jul 07, 2017 11:29 am

A, jebote... Mlada žena. Sad vidim - poslednji tekst išao 22. juna...

Post by ostap bender on Fri Jul 07, 2017 12:49 pm

da. ne znam sta je uzrok. osta misa sam.

_____

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 1:16 pm

Auh, tuga. Baš tuga.

_____

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 1:19 pm

Kraća i teška bolest je eufemizam za srce.
Kad se setim njenog nekrologa Momi Kaporu. Neodmeren i nemilosrdan, i tačno onakav kakav mu se morao napisati.

_____

Post by Gargantua on Fri Jul 07, 2017 5:36 pm

Jel ovo ćao Kurir?

DIKTATOR VUČIĆ GASI KURIR DA SE VIŠE NIKAD NE ŠTAMPA! Zloupotrebom moći i kriminalnim nalozima NEZAKONITO blokirao sve račune Adrija medija grupe! 800 zaposlenih izbacuje na ulicu!

DRUŠTVO 07.07.2017. 15:41h

Režim Aleksandra Vučića danas je, nakon 25 dana neprekidnih napada i pritisaka preko poreske inspekcije, brutalnim napadom i zloupotrebom ovlašćenja izvršne vlasti bez ikakvog pravnog osnova blokirao sve račune „Adrija medija grupe“.

Poreska uprava nije utvrdila nikakvu poresku obavezu AMG, niti je u rešenju o privremenoj meri navela da bilo kakav budući porez može biti utvrđen. Takođe, Poreska uprava nije navela nijednu okolnost iz koje proizilazi da eventualno utvrđeni porez neće biti plaćen.

Računi nisu blokirani ni za koji konkretan iznos, što praktično znači da, bez obzira na to koliko bi sredstava bilo na računima, AMG ne može da vrši plaćanje dobavljačima, zarade zaposlenima i drugo, što je neophodno za redovno poslovanje.

Kriminalnom zloupotrebom Poreske uprave Republike Srbije, vlast Aleksandra Vučića preti da će najvećoj medijskoj kući na zapadnom Balkanu konfiskovati kompletnu imovinu i na taj način preuzeti rukovođenje kompanijom.

Pravni i finansijski timovi AMG ostali su zatečeni sa kakvom je brutalnošću, bez ijednog pravno valjanog razloga, povučen ovakav potez.

Naime, Vučićeva vlast prekršila je sve postojeće zakone Republike Srbije. Prvi put Poreska uprava donosi rešenje o blokiranju računa bez ikakvog obrazloženja, bez navedenog iznosa duga za koji se računi blokiraju, kao i bez vremenskog ograničenja.

Kompanija je jednostavno onemogućena da raspolaže svojim novcem i izmiruje svoje obaveze prema dobavljačima, štampariji i radnicima, što dodatno utiče na ugled kompanije naraušavajući njen kredibilitet, koji je do sada bio besprekoran, upravo i prema zaposlenima, dobavljačima, štamparijama i ostalim saradnicima.

Iza kriminalnog poreskog napada na „Adrija medija grupu“, na šta smo već nedeljama upozoravali, krije se, pre svega, namera vlasti da se na svaki način uguši štampano izdanje Kurira, koje ni nakon svih pretnji ne odustaje od kritičkih tekstova o Aleksandru Vučiću i njegovim saradnicima.

Ovim kriminalnim odlukama Poreske uprave prethodile su lične pretnje vlasniku AMG Aleksandru Rodiću, uredništvu i zaposlenima u kompaniji.
Očigledno je da je Aleksandar Vučić rešio da uguši najveći štampani slobodni dnevnik u Srbiji i time dovede u pitanje egzistenciju više od 800 zaposlenih koji rade u okviru AMG, od čijih plata živi i 3.500 članova njihovih porodica.

Sada je sasvim sigurno da Vučić i njegovi saradnici postupaju po nekom samo njima znanom leks specijalisu, namenjenom samo AMG i dnevnom listu Kurir, jer je u odluci koja je prethodila ovoj nezakonitoj i neustavnoj blokadi Poreska uprava pre dve nedelje blokirala i korišćenje 16 miliona dinara na računima kompanije, s obrazloženjem da AMG „možda neće biti solventan“ u slučaju da će morati da izmiri bilo kakve obaveze prema državi.

Takva kriminalna rešenja, koja se sprovode samo prema jednoj kompaniji u Srbiji, a to je AMG, na najbolji mogući način pokazuju svim medijima u Srbiji na koji način će se vlast Aleksandra Vučića razračunati s njima u slučaju da odluče da njihovo izveštavanje bude slobodno i u interesu građana, a ne predsednika Srbije i njegovih partijskih saradnika.

Važno nam je da istaknemo da je AMG u poslednjih pet godina isplatio više od 1,6 milijardi dinara Republici Srbiji na ime poreskih obaveza, o čemu smo već 7. 6. 2017. javnost obavestili dostavljajući dokaze o svim plaćenim porezima.

Post by Veletin on Fri Jul 07, 2017 5:52 pm

Ciao !!!

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 5:57 pm

Moźe neko vreme da se radi "na ler". A mogu i da otvore novu firmu kao što su radili sto puta do sada...oh wait.
Uvek je postojala i opcija da plaćaju porez ali Rodići jednostavno ne razumeju taj koncept.

_____

Post by Veletin on Fri Jul 07, 2017 6:04 pm

Лопужа је на крају 2015. дуговала 310.000 евра запосленима за неисплаћене зараде.

Post by Blind Lime Pie on Fri Jul 07, 2017 6:08 pm

To verovatno samo u jednoj inkarnaciji Kurira. Sam Bog zna koliko su dugova nakarikali u prethodnoj deceniji na ime plata i, pre svega, doprinosa koje uopšte nisu plaćali dok je Dinkić držao pečat. Žao mi ljudi ali jbg to ti je rizik rada za kriminalce. Teško će se izvući iz ovoga, pogotovo ako se joś i menice aktiviraju.

_____

Post by Veletin on Fri Jul 07, 2017 6:16 pm

У последњих годину дана има менице у висини од 3 милиона евра само код АИК банке.

Post by William Murderface on Fri Jul 07, 2017 6:19 pm

Daleko od toga da mi je zao Rodica, ali oni su u ovih mesec dana naneli vecu stetu Vuciu nego opozicija za poslednjih pet godina. Zbog toga mi jeste zao.

_____

Post by Zuper on Fri Jul 07, 2017 6:29 pm

Nevezano za Kurirovo poslovanje, ovo samo pokazuje koliko se Vucic plasi tabloida koji bi ga penalio kao sto on radi drugima. On zna i zasto, radi se o jednom od najvecih kriminalaca.

Sto se tice poreza neka se onda zatvori i pink, pa da pricamo.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 22, 2017 10:09 am