Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by ficfiric on 11.06.17 19:00

Photino Bird wrote:Tuga mi obuzima dušu kada vidim da se i dalje perpetuira mit o Vučiću kao sujetnom liku koji nikada ne bi dozvolio/odobrio/inicirao da mu razvlače porodicu po novinama, da pričaju o tome kako su on i brat kriminalci itd.

Budimo realni, ne vidim kako bi mu islo u prilog da mu popularan tabloid izvlaci afere. Da mu to nije bitno, ne bi se trudio da ih sve kontrolise.

Inace, ne mislim da je Kurir neka opozicija - ni prava, ni lazna. Rodic je obican reketas. Radio je ovo x puta i verujem da ce se i sad zavrsiti na isti nacin kao i u ranijim slucajevima.

Djilas je kandidat za trojanca, Rodic reketas a Andjus naprednjak koji se trti za svoj deo kolaca. Ne vidim da se radi o nekom ozbiljnijem udruzivanju

_____

Uprava napolje!

Post by zvezda je zivot on 11.06.17 19:05

Photino Bird wrote:
Od ekstremne važnosti za ovu zemlju je da se ne upadne u tu zamku "Vučić je lud" i da se po ceo dan govori samo o njemu, jer on to jebeno želi. Oh wait, ali to se već dogodilo.

ja misim da je jednako opasno da mislimo da je neki frenk andervud il tako neki majstor teorije igara i tehnologije vladanja. njegovo ludilo, naravno, nije neko privatno ludilo. neko ce reci da je ludilo vezano za ideologiju, politicki trenutak il staznam, moguce, uvek je tako. to ludilo jeste teatralno i instrumentalizovano ali je ipak ludilo. i to ludilo ga ogranicava.

inace misim da vucic jebeno zeli da mislimo da je pametan i vredan.

ko sto rekoh, da mu je svejedno,  njegova licnost ne bi bila tabu za njegovu opoziciju i tabloide.

u sustini, slazem se s ficfiricem.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by Blind Lime Pie on 11.06.17 19:11

@ficfiric

Ma OK, verovatnije je da je ovde posredi baš taj slučaj o kome govoriš. Ono sam napisao isprovociran tvrdnjom da je Vučić psiho, i vođen željom da podelim iskustva o ljudima iz tog miljea i o njihovim obrascima ponašanja u koja se Vučićeva "ludovanja" savršeno uklapaju. Poenta je da ako mu bude od koristi da se piše kako mu se žena jebe sa mužjakom kamile, on ne samo da to neće sprečiti već će i dosoliti detaljima, kako su posle u postelju supruge došli i tapir, gnu i Konan Varvarin.

Pošto anegdotske argumente ne mogu baš dugo da branim, samo ću pitati jednu stvar: da li neko zaista ozbiljno misli da ova vlast, da je htela, nije mogla da utiče na Tabloid da prestane da objavljuje sve te bljuvotine o Vučićevoj porodici?

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by ficfiric on 11.06.17 19:14

Brkic kaze da je te bljuvotine Vucic uvecavao izmisljajuci price o tome kako on opsti sa rodjenim sinom. Brkic kaze da tu bolestinu Tabloid nikad nije objavio

Evo, ovde oko 42. minuta pa narednih nekoliko

Last edited by ficfiric on 11.06.17 19:22; edited 1 time in total

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on 11.06.17 19:21

ficfiric wrote:
Photino Bird wrote:Tuga mi obuzima dušu kada vidim da se i dalje perpetuira mit o Vučiću kao sujetnom liku koji nikada ne bi dozvolio/odobrio/inicirao da mu razvlače porodicu po novinama, da pričaju o tome kako su on i brat kriminalci itd.

Budimo realni, ne vidim kako bi mu islo u prilog da mu popularan tabloid izvlaci afere. Da mu to nije bitno, ne bi se trudio da ih sve kontrolise.

Te optužbe su, ovako ili onako, već prodrle u javnost. Ovako ih obezvređuje, stavljajući ih u usta poznati klovnovima i barabama.

A da odgovorim i zvezdi, nije to nikakav house of cards, nego spinovanje 101. Ne mora da bude genije zločina da bi se toga setio, ima spin doktore koji rade za njega 24/7 i koji vrte nekoliko taktika, pa je evo sad došlo vreme i za ovu.

Vučićev psihopatluktm i politička racionalnost se nužno ne isključuju. On jeste egomanijak, ali je do sada bio u stanju da svoje egomanijaštvo kanališe u relativno racionalne političke postupke.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by zvezda je zivot on 11.06.17 19:28

ta taktika s kurirom se nikako ne uklapa u dosadasnju vucicevu vladavinu.

mozete vi da kazete, sto je bilo dosad vise ne vazi, sad je vucic 2.0 ali nema nikakakvih dokaza da je tako. vi biste voleli da je tako ali nista ne ukazuje da jeste.

_____

Post by No Country on 11.06.17 19:29

Одличан Васа, каже "нису они уопште луди" па онда описује класично психопатско понашање... Вучић није клинички луд, то што он има се назива "поремећај личности", и тешко би се нашао ико међу нама ко нема баш ниједан симптом. Наравно, што се више пењеш на лествици моћи то си мање мотивисан да сопствене демоне држиш под контролом, а уме да буде и корисно.

Наравно да је сасвим out of character да Вучић организује некакву smear кампању против самог себе, преигравате.

Post by ficfiric on 11.06.17 19:34

William Murderface wrote:Te optužbe su, ovako ili onako, već prodrle u javnost. Ovako ih obezvređuje, stavljajući ih u usta poznati klovnovima i barabama.

Ali njegovu stranu upravo zastupaju takvi klovnovi. Onaj ko veruje Informeru veruje i Kuriru.
Da se stvarno radi o takvoj taktici, kritika bi dolazila od nekog drugog, npr. Jelene Milic, Sonje Biserko, ili cak Nebojse Krstica, dakle, od nekog koga Vucicevi glasaci ne podnose

Last edited by ficfiric on 11.06.17 19:41; edited 1 time in total

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on 11.06.17 19:40

zvezda je zivot wrote:ta taktika s kurirom se nikako ne uklapa u dosadasnju vucicevu vladavinu.

mozete vi da kazete, sto je bilo dosad vise ne vazi, sad je vucic 2.0 ali nema nikakakvih dokaza da je tako. vi biste voleli da je tako ali nista ne ukazuje da jeste.

Pa nema dokaza, spekulišem, pobogu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on 11.06.17 19:44

Prevideli ste činjenicu da nije Kurir prvi pogurao Djilasa. Pre će biti da se naslonio na već plasiranu priču.

Post by Blind Lime Pie on 11.06.17 20:02

No Country wrote:Одличан Васа, каже "нису они уопште луди" па онда описује класично психопатско понашање... 

Funkcionalni sociopata, a ne psihopata. Psihopatološki poremećaji i napredak u karijeri se baš ne slažu najbolje.

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by zvezda je zivot on 11.06.17 21:13

kolko sam gledao u filmovima ta je sociopatija jako korisna za prvu fazu vertikalnog napredovanja u drustvu. da se probijes, ostvaris americki san, talentovani gospodin ripli i to. ali ne pravi razliku na ovom najvisem nivou na kojem je vucic. stavise gubi svoju protejsku moc i vecina postane prilicno rigidna ko i svi drugi politicari i ponasaju se ko idioti. misim, valjda pratite izbore po belom svetu...

mada ja ne mislim da je vucic sociopata. misim da je lud. cak i da je ludilo maska, iza maske nema nicega. on je sad potpuna prsotina - mozda i dementan, ko zna - i nema sanse da pod stare dane moze da menja tehnologiju vladanja kako vi ocekujete.

_____

Post by zvezda je zivot on 11.06.17 21:37

inace ova rasprava pokazuje tuzno stanje kulturne industrije, tj kolko su vam amerikanci posisali mozak. sve vam je haus ov karc i gejm ov trouns. a sekspir, sta on zna, ko ga jebe.

_____

Post by Kondo on 11.06.17 21:42

ja sam pricu za djilasa kao vucicevog nestranackog naslednika sinise malog cuo jos zimus kada nikome gradski izbori nisu padali napamet i taj izvor je jak ko crna zemlja. nijedan leak do sada nisu omasili, sve prevremene izbore, kandidature i slicno. ja u tu pricu verujem, pogotovo sto nije neka tajna da je on sacuvao sve svoje kapitalne biznise nakon pada DS sa vlasti, raznim kombinama, prodajama "bugarima" i slicno. to se ne moze u ovakvoj srbiji bez ne samo blagoslova nego konkretnog dila. za gomilu dementnih starobeogradjana koji glasaju naizmenicno DS i DSS, glasanje za djilasa ce biti ocigledan izbor. pored toga, da se ne lazemo, tehnokratska antipolitika na nivou beograda predstavlja sasvim jasan nastavak ranijeg djilasovog gradonacelnikovanja, ako izuzmemo fantomke. u krajnjoj liniji, sama operativa gradske skupstine je dan danas djilasova - "cvoriste", "beocom" i neizbezni darko glavas.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by No Country on 11.06.17 21:55

Photino Bird wrote:
No Country wrote:Одличан Васа, каже "нису они уопште луди" па онда описује класично психопатско понашање... 

Funkcionalni sociopata, a ne psihopata. Psihopatološki poremećaji i napredak u karijeri se baš ne slažu najbolje.
Ево једног информативног чланка на ту тему. А ево и наградног питања:

• Lack of guilt/remorse

• Lack of empathy

• Lack of deep emotional attachments

• Narcissism

• Superficial charm

• Dishonesty

• Manipulativeness

• Reckless risk-taking

Шта мислите, да ли уоквирено описује социопату или психопату... или Вучића? Без гуглања, плиз.

Post by darling on 11.06.17 22:03

vucic je histrionic personality disorder. odnosno, njegova patologija je kompleksna, ali preovladjuje histrionik.

Post by zvezda je zivot on 11.06.17 22:11

ma covek je lud ko puska. ovde se zamislja da je on neki natcovek kroz cije telo bez organa ludilo luduje 24/7 i to tako pici bez posledica . mi znamo kolko su mu sjeban kardiovaskularni sistem al pitaj boga kolko mu je prso nervni sistem. lik je razvaljen ko ambar, kakva racionalnost, kakve taktike, ne zna covek gde bije.

_____

Post by Blind Lime Pie on 11.06.17 22:26

a odakle znate da mu je sjeban kardiovaskularni sistem, pročitali ste u nečijem statusu na fejsbuku ili vam je rekao isti onaj koji je tvrdio da Tadić ima lupus?

jedino što ukazuje na Vučićevo ludilo je to što histeriše na konferencijama za štampu. sve ostalo ukazuje na jednog običnog dripca koji se okružio nesojem. a ta histerija je modus operandi svih medijskih majstora koji su mu pomogli da dođe na vlast i da se na njoj održi.

kapiram da vam je lakše da verujete da je Vučić lud, tako je lakše napraviti distancu od njega. meni to ne drži vodu i to ne zato što sam gledao američke serije već zato što imam direktna lična iskustva sa tim vidom upravljanja, kome pribegavaju ljudi iz Vučićevog najbližeg okruženja, njegovi medijski savetnici i spineri.

mrzi me da se dalje raspravljam o ovome. pokušavao sam to i uživo da objasnim ljudima i pisao sam desetak puta o tome ali apsolutno niko nije razumeo o čemu je reč osim onih koji su i sami bili izloženi toj formi uličarskog menadžmenta i ne znam zašto se i dalje mučim.

tako da - lud je, izvinite zbog rušenja sneška. hajde da pričamo o tome kako je on ljuštura, kako samo što nije potonuo u delirijum kao Denetor sin Ehtelionom, kako ima patološki odnos sa ženama, kako ga truju arsenikom u tapetama.

_____
Robert E. Heinlein

Post by No Country on 11.06.17 22:31

Васо, разумем ја тебе перфектно. Све си у праву, једино ти не ваља где повлачиш црту нормалности. Ако уопште постоји архипример болесног друштва то су српски медији.

Post by Blind Lime Pie on 11.06.17 22:33

Pa nisam pobegao od njih jer sam gadljiv na pare nego zato što je to došlo dotle da ti unište poslednji trag ljudskosti.

_____
Robert E. Heinlein

Post by ficfiric on 11.06.17 22:45

Da li je lud ili ne, ne znam. Ne interesuje me njegovo zdravstveno stanje.

Ono sto vidim je da je olos najgore vrste. Dao si primer DJV-a. Onaj primer se potpuno uklapa u sliku kakvu imam o njemu i Vucicu. Sto se tice klipa sa Brkicem, verujem mu da on nije objavio onu bolestinu i da je to Vucic izmislio, videli bismo nekakvu fotku da postoji takav tekst. Da li je lud ili dripac onaj ko moze takve stvari da izmislja o sebi, ne interesuje me. U svakom slucaju mu je mesto iza brave.

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on 11.06.17 22:53

Naravno da nije lud. Uostalom, ne trebamo mi biti ludi pa da mu pomažemo da se jednog dana vadi na neuračunljivost, ako ikada uspemo da dripca izvedemo pred sud.

Post by Filipenko on 11.06.17 22:58

Photino Bird wrote:
I još nešto: histerija, dramljenje, ja-pa-ja diskurs, to su sve taktike za ućutkavanje, za sprečavanje rasprave. Gledao sam kako urednici održavaju kolegijume na potpuno isti način na koji Vučić održava konferencije za štampu. "Evo, da pričamo o tome šta sve nas muči, svako će moći da kaže kad dođe na red...Aj ti prvi. Slušam. Da. E pa zna da ti kasni plata. I meni kasni. Ko mene pita da li treba da platim ratu za lizing, alimentaciju ženi, ko mene pita da li mi je teško kada me svaki dan pitaju kada će plata...Da li vi znate da sam ja gutao sondu, da vide da li je rak ili čir.. Ja..ja..ja..ja". Tako sat vremena, uz histerični krešendo, i svi shvate hint: on nije osoba koju pitaš za platu. I svi znamo da nije lud, iako se ponaša ludački.

+1, s tim što moram dodati nešto...

Obično takvi likovi ne žive od plate, već im je obezbeđeno XY uslugica i tezgica sa strane. Takođe, njihova plata nije neka sića sa kojom jedva guraš iz meseca u mesec, već je dosta veća, i oni nemaju problem da sačekaju ovog meseca 7, sledećeg 12, pa onog tamo 5 dana da pristigne plata; nemaju problem ni da propuste 1 ili 2 plate, jer em je plata veća, em imaju agenciju preko koje ide deo reklama za list pa skidaju procenat, ili pak kao što rekoh namiču honorare sa drugih mesta i pozicija. I onda im je em lako da glume ludilo, em je bezobrazluk vrste nestvarno prema drugim kolegama. I što je najcrnje, te njihove "muke" vremenom dospevaju u prvi plan, tako da nakon što prođe dovoljno takvih sastanaka oni počinju prvi da se žale, kako im ne stiže plata, kako njihov novi Pežo 508 ipak troši dosta iako je dizel, kako je sinu frka u privatnoj školi, kako su želeli da kupe original dres od 100 evra ali nisu imali za sve pa su uzeli samo 2 komada, kako žena pridikuje jer ne želi da ide na more u Grčku već na Siciliju i tako dalje.

Post by darling on 11.06.17 23:02

poremecaj licnosti nije lud. poremecaj licnosti nije bolest, ne leci se, nema neuracunljivosti, nije olaksavajuca okolnost. to je psiho sklop. to je da znas s cim mozes da racunas u kontaktu s takvim covekom, da budes u prednosti. poremecene licnosti su kao roboti, pritisni ih u isto dugme i uvek ces dobiti istu reakciju. 

ono vasino o dj vucicevicu i obrazu debelom kao djon. dj vucicevic nema obraz uopste, on je psihopata, a glavna odlika psihopate je da nema moral i nema savest. nema, nije bilo iskrica u tom delu mozga, nisu se napravile neuronske veze. i aj sad ti shvati sta je covek bez morala i savesti i kakve su posledice, odnosno posledice su to sto gledamo i sto nam se userava u zivote. ovo sto si pominjao histeriju, dramljenje, ja pa ja, to su ti narcisticke strategije, narcisticki izlivi besa.

ko sto sam rekla, nema leka. al dobro je da znas s cim imas posla da bi mogao da se zastitis. da pobedis, tu sam vec dosta skepticna.

sticajem okolnosti, zivot me je izvestio za nekoliko poremecaja. senzibilisana sam za njih, umem da prepoznam i s televizije. ko oce dijagnozu, saljite mi imena na pm, ne obavezuje me psihijatrijska etika 

Post by ostap bender on 11.06.17 23:17

nisam siguran da je ovo sa kurirom saamo spin. mislim zavrte se stvari ali i odvrte. nije to bas inzinjerski posao.

takodje, ja poznajem djilasa. on je uzasno osvetoljubiv covek. sto se cokija tice on mu je zavrsio reprofram dugova pre no sto je to 'morao'. jednostavno covek je zvezdas. da crkne.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Sponsored content

Current date/time is 18.08.17 12:31