Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 2:43 pm

William Murderface wrote:Meni je hvaljenje Djilasa vrlo simptomaticno, posto verujem da Djilas samo sns trojansc za bgd izbore. U tom slucaju Kurirov novi zaokret nije cak ni cenkanje, nego sns operacija lansiranja lazne opozicije.

+1

Što objašnjava / razotkriva i Anđusiranje.

William Murderface wrote:On sigurno ima i solo aspiracije, nije on bas patuljak kao sta znam , Ceda, ali ce ih ostvarivati, bar u prvo vreme, kroz savez sa SNS. Ocekujem da ide samostalno na bgd izbore, uzme glasove opoziciji, a ako predje cenzus, koalicija sa SNS. Mozda mu cak daju i mesto gradoncelnika.

+1

Čuj, "bar u prvo vreme". Govorimo o čoveku koji je do pre koji mesec bio Čovićeva bitch.

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 2:50 pm

Hoću da kažem da je, za razliku od Čede&Čanka, Đilas ipak ozbiljan političar i verovatno ima dugoročne planove koji prevazilaze SNS trojanstvo, odnosno da se verovatno nada će on iskoristiti njih (onako kako su oni iskoristili DS da dođu na vlast). Ali u praksi, to je nebitno, u prvo vreme će biti trojanac i to je to.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 3:20 pm

William Murderface wrote:Hoću da kažem da je, za razliku od Čede&Čanka, Đilas ipak ozbiljan političar i verovatno ima dugoročne planove koji prevazilaze SNS trojanstvo

Daj, ne brukaj se, taman si lepo počeo  Kakvi crni dugoročni planovi, pre par meseci je molio da ga imenuju za konzula u Čikagu da bi o trošku ove države on kao milioner bio bliži svojoj devojci Dabović koja je igrala za Los Anđeles. Đilas je obično pirgavo đubre i tako ga treba i tretirati.

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 3:28 pm

Nisam rekao da nije, samo kažem da je ipak malo opasniji igrač od ove dvojice. Treba ga tretirati kao trojanca, što i jeste.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Sun Jun 11, 2017 4:00 pm

William Murderface wrote:Treba ga tretirati kao trojanca

Nabiti ga na kurac?

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 4:10 pm

_____

Post by ficfiric on Sun Jun 11, 2017 6:04 pm

William Murderface wrote:Nisam rekao da nije, samo kažem da je ipak malo opasniji igrač od ove dvojice. Treba ga tretirati kao trojanca, što i jeste.

Nisi pratio njegove aktivnosti u KSS-u. Bio je obicna Coviceva slina. Kao svaki verni dzukac, stancovao je saopstenja kad god zatreba Cokiju.

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Sun Jun 11, 2017 6:13 pm

na osnovu ono nešto saznanja o Đilasu koje sam stekao u prošlom životu, on mi deluje kao vešt biznismen koji je vešt samo dok je nakačen na koruptivno-državnu slavinu i to na stipostotni life support. onda je drčan, iskusan i zajeban. onog trenutka kada njegove usluge više nisu potrebne, uvene i otpadne kao listić u novembru, nepotreban, sam i upadljivo glup.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 6:17 pm

Photino Bird wrote:na osnovu ono nešto saznanja o Đilasu koje sam stekao u prošlom životu, on mi deluje kao vešt biznismen koji je vešt samo dok je nakačen na koruptivno-državnu slavinu i to na stipostotni life support. onda je drčan, iskusan i zajeban. onog trenutka kada njegove usluge više nisu potrebne, uvene i otpadne kao listić u novembru, nepotreban, sam i upadljivo glup.

Upravo to. Moćni propovednik tržišta koji svoju biznis imperiju gradi iz fotelje gradonačelnika i potpredsednika vladajuće partije, ucenjujući domaće i strane firme. Pajac običan.

Post by No Country on Sun Jun 11, 2017 6:22 pm

Не знам богзна шта о дотичном, но његова политичка трајекторија је занимљива по томе што је сасвим супротна уобичајеној (т.ј. у Србији). Углавном имамо тај случај да без обзира колико си лош вођа и колико си упропастио сопствену партију (Вук, Чеда, Чанак) ти остајеш чврсто ушрафљен у звезданој мапи српске политике, етаблиран и веома ухлебљен. Ђилас је направио паре углавном ван политике - а колико ми је познато и ван земље. Пробао је, преузео ДС, сахранио Тадића - а онда видео да не иде и одустао. За све то има плус, а нарочито за ово последње.

Бављење кошарком му не узимам за зло, макар је међу Бурунђанима кошарка једна дубока и тешко објашњива страст.

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 6:22 pm

ficfiric wrote:
William Murderface wrote:Nisam rekao da nije, samo kažem da je ipak malo opasniji igrač od ove dvojice. Treba ga tretirati kao trojanca, što i jeste.

Nisi pratio njegove aktivnosti u KSS-u. Bio je obicna Coviceva slina. Kao svaki verni dzukac, stancovao je saopstenja kad god zatreba Cokiju.

Nisam pratio. Moguće da si u pravu.

_____

Post by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:23 pm

nema sanse da su andjus i kurir ovo rade uz vucicev amin. ako nesto znamo o vucicevoj opoziciji je da vuciceva opozicija ne napada vucica. on je pishopata kojem dijagnoza ne dozvoljava da se lose prica o njemu. uostalom andjus je vise puta provukao da mu vucic ugrozava biznis i to je to.

ne znam kakav je dil izmedju kurira i djilasa.

Last edited by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:24 pm; edited 1 time in total

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 6:24 pm

No Country wrote:Не знам богзна шта о дотичном, но његова политичка трајекторија је занимљива по томе што је сасвим супротна уобичајеној (т.ј. у Србији). Углавном имамо тај случај да без обзира колико си лош вођа и колико си упропастио сопствену партију (Вук, Чеда, Чанак) ти остајеш чврсто ушрафљен у звезданој мапи српске политике, етаблиран и веома ухлебљен. Ђилас је направио паре углавном ван политике - а колико ми је познато и ван земље. Пробао је, преузео ДС, сахранио Тадића - а онда видео да не иде и одустао. За све то има плус, а нарочито за ово последње.

Бављење кошарком му не узимам за зло, макар је међу Бурунђанима кошарка једна дубока и тешко објашњива страст.

Haha, ne. Tj, možda van politike, ali ne i nezavisno od nje.

_____

Post by ficfiric on Sun Jun 11, 2017 6:26 pm

No Country wrote:Бављење кошарком му не узимам за зло, макар је међу Бурунђанима кошарка једна дубока и тешко објашњива страст.

Ja nisam iz CokiVsSvinja price. Zamerio bih mu i da je bio Dulov pion. Nisam imao velika ocekivanja od njega u kosarci, savez je ionako razvlascen, ali nisam ocekivao da bude Nebojsa Stefanovic. Eto, pokazao je da i to ume

_____

Uprava napolje!

Post by ficfiric on Sun Jun 11, 2017 6:29 pm

zvezda je zivot wrote:nema sanse da su andjus i kurir ovo rade uz vucicev amin.

Za Andjusa ne znam ali tabloidi su noseci stub Vuciceve vlasti. Nema sanse da se on slaze sa tim da jedan od tabloida kaci optuzbe za kriminal na naslovnu stranu

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Sun Jun 11, 2017 6:30 pm

zvezda je zivot wrote:nema sanse da su andjus i kurir ovo rade uz vucicev amin. ako nesto znamo o vucicevoj opoziciji je da vuciceva opozicija ne napada vucica. on je pishopata kojem dijagnoza ne dozvoljava da se lose prica o njemu. uostalom andjus je vise puta provukao da mu vucic ugrozava biznis i to je to.

To je bila Vučićeva opozicija 1.0, sada mi se čini da prisustvujemo formiranju Vućićeve opozicije 2.0, koja se razlikuje od prethodnog modela po tome što izgovara teške (a neretko i tačne) optužbe protiv Vučića, ali je sastavljena od mutnih likova i klovnova popun Anđusa i Rodića, koje je lako ismejati, a sa njima i optužbe koje izgovaraju. Kao kad Vučić uzme da penali opozicione medije na gomilu, pa onda prvo malo proziva Vreme, Danas, N1, a onda ubaci i Tabloid i kaže - oni (by association, svi oni) pišu da imam seksualne odnose sa svojim sinom!

_____

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 6:32 pm

Au, jbt...

No Country wrote:Не знам богзна шта о дотичном, но његова политичка трајекторија је занимљива по томе што је сасвим супротна уобичајеној (т.ј. у Србији). Углавном имамо тај случај да без обзира колико си лош вођа и колико си упропастио сопствену партију (Вук, Чеда, Чанак) ти остајеш чврсто ушрафљен у звезданој мапи српске политике, етаблиран и веома ухлебљен. Ђилас је направио паре углавном ван политике - а колико ми је познато и ван земље. Пробао је, преузео ДС, сахранио Тадића - а онда видео да не иде и одустао. За све то има плус, а нарочито за ово последње.

Hahahahah, čuj, napravio pare van politike. How yes no. On je, čim je izgubio političku moć, brže-bolje prodao kompaniju Bugarima, toliko o moćnom vizionaru koji prkosi olujama slobodnog tržišta. Pare je naravno napravio uz politički blagoslov i talove sa ovdašnjim bitangama jer kad si ekskluzivni prodavac reklamnih minuta na najvećim televizijama zato što je iz stranke neko dojavio RTS-u, Pinku i ostalima da sve mora da ide preko tebe, treba da budeš budala prve klase pa da ne napraviš pare. Kako je inače radio, neka ilustruje podatak da je, recimo, Telenor kada je došao u Srbiju morao da otvara ćerka-firmu Telenor Direct sa Direct Media (pri čemu je Đilas bio "samo" gradonačelnik) koja je onda naplaćivala račune za Telenor, koji je valjda nesposoban da to sam radi, a u Telenoru su otkaze dobijali svi koji bi istupili protiv takvog aranžmana. Dakle jedan telekomoperater je morao da plaća danak, a kamoli ostali.

Đilas je oličenje svega što nije valjalo u Srbiji od dvehiljaditih naovamo.

No Country wrote:Бављење кошарком му не узимам за зло, макар је међу Бурунђанима кошарка једна дубока и тешко објашњива страст.

Nije poenta u bavljenju košarkom, već kako se bavi košarkom. Jedan Nebojša Čović je gazda saveza već godinama, dok je Đilas tu samo fikus, koji se fokusirao na žensku košarkašku reprezentaciju jer mu je tu igrala devojka. I tu se otprilike završavalo svako njegovo interesovanje. Košarka u zemlji dotle propada, klubovi se gase, jedno KK Kumanovo (KKK ) iz Makedonije je platežno moćnije od svih ovdašnjih klubova, sem možda Partizana i zvezde.

Post by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:34 pm

pa ako kurir ovo radi za vucica, to je nov momenat u vucicevoj vladavini. imajuci u vidu njegov psihicki profil, radikalno nov momenat. blic je napadao ministre, korupciju i tomu ali je vucic bio no-no. svetac okruzen lopovima i nesposobnjakovicima. isto opozicija, seselj, ceda i canak. toma, dragica, dacic, rusi, zorana, vulin i stefanovic su pozeljne mete ali se vucic ne dira.

evo i William se ubacio sa slicnim postom. ne znam, moguce je. samo ja mislim da vucic nije sposoban za takav apgrejd.

Last edited by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:34 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 6:34 pm

William Murderface wrote:
zvezda je zivot wrote:nema sanse da su andjus i kurir ovo rade uz vucicev amin. ako nesto znamo o vucicevoj opoziciji je da vuciceva opozicija ne napada vucica. on je pishopata kojem dijagnoza ne dozvoljava da se lose prica o njemu. uostalom andjus je vise puta provukao da mu vucic ugrozava biznis i to je to.

To je bila Vučićeva opozicija 1.0, sada mi se čini da prisustvujemo formiranju Vućićeve opozicije 2.0, koja se razlikuje od prethodnog modela po tome što izgovara teške (a neretko i tačne) optužbe protiv Vučića, ali je sastavljena od mutnih likova i klovnova popun Anđusa i Rodića, koje je lako ismejati, a sa njima i optužbe koje izgovaraju. Kao kad Vučić uzme da penali opozicione medije na gomilu, pa onda prvo malo proziva Vreme, Danas, N1, a onda ubaci i Tabloid i kaže - oni (by association, svi oni) pišu da imam seksualne odnose sa svojim sinom!

+1

Meni je to sasvim logično, spremaju se izbori na kojima ne može baš tako jeftino da maskira i vara, u Beogradu, i potrebno je napraviti konstruktivnu opoziciju i sleva i zdesna. Operacija Anđus-Rodić-Đilas je u toku, s tim što još uvek čekamo na konekciju između Anđusa i Rodića sa jedne i Đilasa sa druge strane. No, mislim da na nju nećemo dugo čekati. Anđus stalno ističe kako je dobar sa Đilasom, kako simpatiše opoziciju, trt mrt.

Post by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:38 pm

ako su vucica beogradski izbori naterali da krene na sebe, (sto je imho veliko ako) veliki respekt. sta god mislili o njemu, covek je spreman da uci i da se menja.

_____

Post by Filipenko on Sun Jun 11, 2017 6:40 pm

zvezda je zivot wrote:ako su vucica beogradski izbori naterali da krene na sebe, (sto je imho veliko ako) veliki respekt. sta god mislili o njemu, covek je spreman da uci i da se menja.

Šta si ti, Anđus ovog foruma? Šta je za respekt? Što je manipulaciju i trik podigao na viši nivo? Jesi li normalan? On ovo radi upravo da se ne bi menjao.

Post by No Country on Sun Jun 11, 2017 6:44 pm

Требало је да прецизирам: Ђиласов тзв. први милион је направљен ван српске политике. Можда је у питању обична техникалија - али то га, ето, јасно дистанцира од осталих српских политичара. Такође је уз Карића једини тајкун који је покушао да се директно бави политиком. Свакако не мислим ништа добро о њему, само ми је, ето, занимљив случај, не следи уобичајени пут, и умео је да изађе из целе ствари када је требало.

Post by ficfiric on Sun Jun 11, 2017 6:46 pm

Nije izasao. Porazen je od 1 Pajtica na stranackim izborima

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Sun Jun 11, 2017 6:48 pm

Tuga mi obuzima dušu kada vidim da se i dalje perpetuira mit o Vučiću kao sujetnom liku koji nikada ne bi dozvolio/odobrio/inicirao da mu razvlače porodicu po novinama, da pričaju o tome kako su on i brat kriminalci itd.

Kada vidim da to neko piše, znam da je ta osoba imala sreće da ne radi sa ljudima kao što je Vučić. Ja sam radio sa Draganom J. Vučićevićem, koji ima isti temperament kao Vučić i iste etičke i moralne norme.

To je osoba koju je nemoguće uvrediti, kojoj je obraz debljine ne đona već platforme na šimikama.

Gledao sam kada je lik vikao na njega: "Ti si stavio inicijal jer te je sramota što ne znaš ni ko ti je otac, što ti je pola Ivanjice prešlo preko majke". Nije ni trepnuo. Posle je bio sa tim likom najbolji drugar jer su ih vezivali zajednički interesi. Ne znam da li razumete da je za te ljude jezik samo sredstvo za ostvarenje neposrednog materijalnog interesa, neopterećeni su verbalnim tabuima, ne zanima ih slika koju će poslati u svet, nemoguće ih je uvrediti, dopreti do njihovih emocija jer je ceo njihov javni nastup prevara i fol i ne ulažu tu ni delić svojih emocija. Oni verovatno vole svoju porodicu ali ih to ne sprečava da je koriste. Poznajem novinara iz te fele koji je lagao, u više navrata, da mu je ćerka teško bolesna kako bi izboksovao za sebe neku sitnicu. A obožava svoju ćerku.

Tim ljudima ništa nije sveto i nemaju sujetu u onom smislu u kome je imamo mi koji nismo laganje i varanje pretvorili u posao sa punim radnim vremenom, pa nam je stalo do toga šta ljudi govore o nama.

I još nešto: histerija, dramljenje, ja-pa-ja diskurs, to su sve taktike za ućutkavanje, za sprečavanje rasprave. Gledao sam kako urednici održavaju kolegijume na potpuno isti način na koji Vučić održava konferencije za štampu. "Evo, da pričamo o tome šta sve nas muči, svako će moći da kaže kad dođe na red...Aj ti prvi. Slušam. Da. E pa zna da ti kasni plata. I meni kasni. Ko mene pita da li treba da platim ratu za lizing, alimentaciju ženi, ko mene pita da li mi je teško kada me svaki dan pitaju kada će plata...Da li vi znate da sam ja gutao sondu, da vide da li je rak ili čir.. Ja..ja..ja..ja". Tako sat vremena, uz histerični krešendo, i svi shvate hint: on nije osoba koju pitaš za platu. I svi znamo da nije lud, iako se ponaša ludački. Tako isto znam za Vučića da nije lud i da je spreman da iskoristi apsolutno sve iz svog života kako bi denfovao kritike. A pogotovo mu ne bi bio problem da dozvoli kontrolisan plasman činjenica o svom kriminalnom delovanju, pošto te stvari ionako odavno nisu tajna.

Od ekstremne važnosti za ovu zemlju je da se ne upadne u tu zamku "Vučić je lud" i da se po ceo dan govori samo o njemu, jer on to jebeno želi. Oh wait, ali to se već dogodilo.

_____

Post by zvezda je zivot on Sun Jun 11, 2017 6:50 pm

Filipenko wrote:
zvezda je zivot wrote:ako su vucica beogradski izbori naterali da krene na sebe, (sto je imho veliko ako) veliki respekt. sta god mislili o njemu, covek je spreman da uci i da se menja.

Šta si ti, Anđus ovog foruma? Šta je za respekt? Što je manipulaciju i trik podigao na viši nivo? Jesi li normalan? On ovo radi upravo da se ne bi menjao.

ovde sam u manjini. ja smatram da je vucic prvo psihopata egomanijak i sve pa tek onda manipulator. evo Photino ima pricu o djv-u  a meni su pricali ljudi u koje imam potpuno poverenje kako je pre 20 godina vucic dozivljavao nervne slomove ako mu seselj kaze ruznu rec. i to nije bila (samo) predstava. mislim da je za njega veliki korak ako svesno pusta napade na sebe u citanim i uticajnim medijima. cak mi izgleda neverovatno.

misim, da mu je svejedno, to bi radio dosad. nije bas da je u pitanju samo 1 alatka u njegovom manipulatorskom arsenalu

misim da previse gledate haus ov kards

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 17, 2017 4:05 am