Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by ficfiric on Thu Oct 20, 2016 5:02 pm

plachkica wrote:Ima razlike, ona je nastavila da se bavi pevanjem, a oni svojim kriminalnim aktivnostima.
(btw, ta ista demokratska vlast je, preko b92, Delijama 2000. dodelila plaketu za zasluge u 
petooktobarskoj revoluciji)

Jesu dobili plaketu, i nastavili su da se bave navijanjem - pevaju, navijaju, itd. Kakva bi tvoja reakcija bila da na javnom servisu gostuju vodje Delija i da se u emisiji hvale njihove velicanstvene koreografije, jer oni su u tome medju jacima u Evropi, najvece zvezde na ovim prostorima...? Ako bi ti smetalo to, da li bi imala pravo da to kazes?

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 5:04 pm

a kad se o liku koga je milosevic postavio za potpredsednika RIVa pise pohvalno u Vremenu?

Post by plachkica on Thu Oct 20, 2016 5:12 pm

ficfiric wrote:
plachkica wrote:Ima razlike, ona je nastavila da se bavi pevanjem, a oni svojim kriminalnim aktivnostima.
(btw, ta ista demokratska vlast je, preko b92, Delijama 2000. dodelila plaketu za zasluge u 
petooktobarskoj revoluciji)

Jesu dobili plaketu, i nastavili su da se bave navijanjem - pevaju, navijaju, itd. Kakva bi tvoja reakcija bila da na javnom servisu gostuju vodje Delija i da se u emisiji hvale njihove velicanstvene koreografije, jer oni su u tome medju jacima u Evropi, najvece zvezde na ovim prostorima...? Ako bi ti smetalo to, da li bi imala pravo da to kazes?

Hvale ih, ne gostuju lično, ili ih ja bar nisam videla, ali njihove koreografije se hvale, stalno stoje pozivi da se dolazi 
u što većem broju na utakmice...

Post by паће on Thu Oct 20, 2016 5:15 pm

Anđe'o wrote:Ekčli, Ceca nije napravila karijeru kao žena ratnog zločinca, bila je velika zvezda i pre toga.

А без њега бисмо је досад десет пута заборавили.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by ficfiric on Thu Oct 20, 2016 5:18 pm

Ali zamisli da u Balkanskoj gostuje Ica Bogdanov. I on je navijac kao sto je Ceca pevacica - najpoznatiji su u svom poslu, mase ih vole, itd.

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 5:20 pm

Benny Lava wrote:
zastitnik gotama wrote:pa moja pozicija je tvoja pozicija

iza ovakvih kritika Cece stoji mesavina kultur-rasizma i mizoginije.

A, ne, moja pozicija se odnosi na nominalni stav građanske Srbije za koga je Ceca simbol šunda devedesetih. Takvu kritiku smatram praznom i neutemeljenom, isto kao i ti. No, ako neko kaže da mu smeta Ceca jer njeno bogatstvo počiva na povađenim zlatnim zubima i opljačkanim stanovima civila, to je legitimna pozicija čak i ako se došlo do toga da se odnos prema Ceci formira kroz otklon tzv. "kiču i šundu". Zašto? Zato što je ova javnost toliko ogrezla u debelokoštvu da će najveći deo vatrenih kritičara Cecinog šunda bez problema stati uz druge stvari koje ona nosi, kao što je, recimo, krajnje ležeran odnos prema ratnim zločinima.
Naravno da je to legitimna pozicija i ja sam s tim saglasan.

Disproporcionalno je intenzivna reakcija prema Ceci u odnosu na njen istinski udeo u dogadjajima 90tih. Moj dojam je da tako intenzivnu reakciju zapravo izaziva njena publika, a ne ona sama. Naime ta publika je siromasna.

Post by beatakeshi on Thu Oct 20, 2016 5:21 pm

Ja bih to gledao!
edit - et fic
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 5:23 pm

ficfiric wrote:Ali zamisli da u Balkanskoj gostuje Ica Bogdanov. I on je navijac kao sto je Ceca pevacica - najpoznatiji su u svom poslu, mase ih vole, itd.

Post by ficfiric on Thu Oct 20, 2016 5:23 pm

beatakeshi wrote:Ja bih to gledao!
edit - et fic

Bogami, mislim da nismo daleko od toga. Ako ne na RTS, mozda bude u Tabloidu ili Petkazanju na RTV... ili Suceljavanjima

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Oct 20, 2016 5:32 pm

zastitnik gotama wrote:
Benny Lava wrote:

A, ne, moja pozicija se odnosi na nominalni stav građanske Srbije za koga je Ceca simbol šunda devedesetih. Takvu kritiku smatram praznom i neutemeljenom, isto kao i ti. No, ako neko kaže da mu smeta Ceca jer njeno bogatstvo počiva na povađenim zlatnim zubima i opljačkanim stanovima civila, to je legitimna pozicija čak i ako se došlo do toga da se odnos prema Ceci formira kroz otklon tzv. "kiču i šundu". Zašto? Zato što je ova javnost toliko ogrezla u debelokoštvu da će najveći deo vatrenih kritičara Cecinog šunda bez problema stati uz druge stvari koje ona nosi, kao što je, recimo, krajnje ležeran odnos prema ratnim zločinima.
Naravno da je to legitimna pozicija i ja sam s tim saglasan.

Disproporcionalno je intenzivna reakcija prema Ceci u odnosu na njen istinski udeo u dogadjajima 90tih. Moj dojam je da tako intenzivnu reakciju zapravo izaziva njena publika, a ne ona sama. Naime ta publika je siromasna.

Promenio si tezu po jubilarni dvadeseti put.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Veletin on Thu Oct 20, 2016 5:34 pm

Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 5:39 pm

Nisam zaista... To je jedna teza.

Post by Anđe'o on Thu Oct 20, 2016 5:40 pm

Ja imam problem sa tvrdnjom da je Cecina publika siromašna. Mislim da ona nije ništa siromašnija od samog naroda, u njoj imaš i bogate, u onoj meri u kojoj ih imaš i u čitavom društvu. I tako bi bilo sa svakom zvezdom tih razmera.

Post by plachkica on Thu Oct 20, 2016 5:43 pm

Ako se ne varam, Danica Drašković je jedna od Cecinih bogatijih i vatrenijih obožavateljki.

Post by William Murderface on Thu Oct 20, 2016 5:46 pm

teza 1: Gle neko (valjda Dinko) reko da je Cecina popularnost iznikla na ratnoj propagandi i kriminalu, a ona pevala antiratne pesme. (Besmislica)

teza 2: To što je muž bio ratni zločinac ne znači da ona nije nezavisna osoba i da nema prava da učestvuje u javnom životu i da treba da joj pretresaju kuću svaki dan. (Ko je uopšte tvrdio suprotno?)

teza 3: Udati se za bankara, udati se za ratnog zločinca, izađe na isto, bila takva vremena. (jadna relativizacija, ali još važnije - promašivanje teme, nije u pitanju Ceca osoba, nego Ceca simbol)

teza 4: iza ovakvih (kakvih?) kritika Cece stoji mesavina kultur-rasizma i mizoginije.

teza 5: Disproporcionalno je intenzivna reakcija prema Ceci u odnosu na njen istinski udeo u dogadjajima 90tih. Moj dojam je da tako intenzivnu reakciju zapravo izaziva njena publika, a ne ona sama. Naime ta publika je siromasna.

Last edited by William Murderface on Thu Oct 20, 2016 5:47 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Veletin on Thu Oct 20, 2016 5:46 pm

Anđe'o wrote:Ja imam problem sa tvrdnjom da je Cecina publika siromašna. Mislim da ona nije ništa siromašnija od samog naroda, u njoj imaš i bogate, u onoj meri u kojoj ih imaš i u čitavom društvu. I tako bi bilo sa svakom zvezdom tih razmera.

Можда је мислио на оне сиромашне моралом.

Post by beatakeshi on Thu Oct 20, 2016 6:08 pm

Baš sam pomislio na to, mi zbog ove fotografije raspredamo na 10 strana o Sesi, pobogu!

Post by Veletin on Thu Oct 20, 2016 6:09 pm

U organizaciji vlasti koju je tada imao DSS pevala je 2007. na dočeku pravoslavne Nove godine ispred Doma narodne skupštine dok su u publici bili tadašnji predsednik Vlade Vojislav Koštunica i ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić. Na početku tog nastupa Ceca je posebno pozdravila Koštunicu, oslovivši ga sa "naš voljeni premijer koji je ujedinio Srbiju "

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=964750

Post by plachkica on Thu Oct 20, 2016 6:13 pm

Sad sam je guglala, elem, ona se za Arkana udala 1995.
Bila sam ubeđena da je to bilo ranije.
Njen najveći hit Kukavica je izašao 1993. a čini mi se da više nijedan album
nije dostigao popularnost tog.

Meni se jebe za Cecu, pretpostavljam da bi trebalo da je u zatvoru, ili da je platila
neku višemilionsku kaznu, ali nije. Sad je pevačica, popularna širom Balkana. Fakat.

I opet, ako je Milo, toj ekipi iz NDNV, otklon od Miloševićevog krvavog pira, a Ceca pečat tog krvavog pira,
ja glasam za Cecu.
Zbog istine.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 6:21 pm

William Murderface wrote:teza 1: Gle neko (valjda Dinko) reko da je Cecina popularnost iznikla na ratnoj propagandi i kriminalu, a ona pevala antiratne pesme. (Besmislica)

teza 2: To što je muž bio ratni zločinac ne znači da ona nije nezavisna osoba i da nema prava da učestvuje u javnom životu i da treba da joj pretresaju kuću svaki dan. (Ko je uopšte tvrdio suprotno?)

teza 3: Udati se za bankara, udati se za ratnog zločinca, izađe na isto, bila takva vremena. (jadna relativizacija, ali još važnije - promašivanje teme, nije u pitanju Ceca osoba, nego Ceca simbol)

teza 4: iza ovakvih (kakvih?) kritika Cece stoji mesavina kultur-rasizma i mizoginije.

teza 5: Disproporcionalno je intenzivna reakcija prema Ceci u odnosu na njen istinski udeo u dogadjajima 90tih. Moj dojam je da tako intenzivnu reakciju zapravo izaziva njena publika, a ne ona sama. Naime ta publika je siromasna.
Mislim da je jasno da se radi zapravo o jednoj povezanoj tezi. Pokusacu da objasnim

Saglasni smo da se ne radi o Svetlani Raznatovic kao osobi, nego o Ceci kao simbolu. Raznatovic je osudjena za zloupotrebu sluzbenog polozaja (i za posedovanje oruzja bez dozvole), zbog cega je platila milion i po evra kazne i provela osam meseci u kucnom i cetiri meseca u pravom pritvoru.

Nakon sto je odsluzila tu kaznu ne postoji nijedan razlog da joj javne institucije kao sto je RTV ne budu dostupne, sta vise vrlo je pogresno da se neke javne instucije zatvaraju za nekadasnje kriminalce, to otezava rehabilitaciju.

Ceca kao simbol.

Za mene, ona nije simbol svega sto su bile 90te (nacional-sovinizam, ratovi i slicno) sto se vidi i po toj pesmi i izjavi o Kostunici, ona ocigledno nema nikakavu licnu ideologiju, no postoji na obodima desavanja koja je prevazilaze. Umesto toga, za mene je ona simbol, jednog nesrecnog vremena, nesrecnog obrasca musko zenskih odnosa i nesrecno shvacenog maskuliniteta. Meni nje zao.

Za autore saopstenja (tvrdim) takodje njie simbol 90tih ovako kako sam gore napisao, vec niske, lumpenske, kic kulture i otuda disproporcionalna reakcija na njeno (minorno) ucestvovanje u tim dogadjima. Mora biti mesta i za takvu kulturu na javnom servisu, ne moze javni servis biti nesto potpuno otudjeno od onoga u cemu ljudi zapravo uzivaju, slusaju i slicno, koja mu je svrha onda.

Mislio sam da je jasno da je ceo ovaj spil, sa nisam tri nedelje bio na forumu pa sam doso da delim lizalice i branim Kosovo, fora , al zao mi je sto je izazvalo toliki sum u komunikaciji, odmah cu sa tim prestati.

Stvarno mi jeste nedostajali.
beatakeshi wrote:Baš sam pomislio na to, mi zbog ove fotografije raspredamo na 10 strana o Sesi, pobogu!
Verovatno mi neces verovati, ali bar po mom osecanju stvari iz izvesnih feministickih pobuda imam ovakav stav.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 6:26 pm

Jednom mi rekla gag da sam previse introspektivan na forumu i to je mozda tacno, al evo bicu i sad sad

Kad god oko ovakvih pitanja svoj stav proglasim za feministicki,supruga moja se usprotivi tome, jer iako je po njoj stav pohvalan , on nije feministicki, posto bi te i takve zene vise onako ganuto branio, nego emancipovao.

To je istina u izvesnom smislu.

Post by Joó János on Thu Oct 20, 2016 6:37 pm

zastitnik gotama wrote:Za autore saopstenja (tvrdim) takodje njie simbol 90tih ovako kako sam gore napisao, vec niske, lumpenske, kic kulture i otuda disproporcionalna reakcija na njeno (minorno) ucestvovanje u tim dogadjima. Mora biti mesta i za takvu kulturu na javnom servisu, ne moze javni servis biti nesto potpuno otudjeno od onoga u cemu ljudi zapravo uzivaju, slusaju i slicno, koja mu je svrha onda.
otudjio se RTS od naroda u bespuca hoh kulturtregerstva

postali su ZDF prakticki

_____
Joó János 18 éves, Gyõri lakos. 1983 október huszonhatodikán hosszan italozott ismerõseivel majd este a Gyõri belvárost a Révfalui kerülettel összekötö Duna-hídon. Minden ok nélkül belekötött egy kerékpárját toló, idõs emberbe, majd felkapta és a folyómederbe dobta. Joó Jánost, csak az arra haladó határõrök segítségével tudták megfékezni

Post by Anđe'o on Thu Oct 20, 2016 6:39 pm

Da, baš nešto razmišljam kako od opere i baleta na rts-u ne može da se živi.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 20, 2016 6:40 pm

O rtvu je reč i ovi iz ndnv očigledno tako nešto oće

Post by William Murderface on Thu Oct 20, 2016 6:43 pm

zastitnik gotama wrote:
William Murderface wrote:teza 1: Gle neko (valjda Dinko) reko da je Cecina popularnost iznikla na ratnoj propagandi i kriminalu, a ona pevala antiratne pesme. (Besmislica)

Mislim da je jasno da se radi zapravo o jednoj povezanoj tezi. Pokusacu da objasnim

Saglasni smo da se ne radi o Svetlani Raznatovic kao osobi, nego o Ceci kao simbolu. Raznatovic je osudjena za zloupotrebu sluzbenog polozaja (i za posedovanje oruzja bez dozvole), zbog cega je platila milion i po evra kazne i provela osam meseci u kucnom i cetiri meseca u pravom pritvoru.

Nakon sto je odsluzila tu kaznu ne postoji nijedan razlog da joj javne institucije kao sto je RTV ne budu dostupne, sta vise vrlo je pogresno da se neke javne instucije zatvaraju za nekadasnje kriminalce, to otezava rehabilitaciju.

Ceca kao simbol.

Za mene, ona nije simbol svega sto su bile 90te (nacional-sovinizam, ratovi i slicno) sto se vidi i po toj pesmi i izjavi o Kostunici, ona ocigledno nema nikakavu licnu ideologiju, no postoji na obodima desavanja koja je prevazilaze. Umesto toga, za mene je ona simbol, jednog nesrecnog vremena, nesrecnog obrasca musko zenskih odnosa i nesrecno shvacenog maskuliniteta. Meni nje zao.

Za autore saopstenja (tvrdim) takodje njie simbol 90tih ovako kako sam gore napisao, vec niske, lumpenske, kic kulture i otuda disproporcionalna reakcija na njeno (minorno) ucestvovanje u tim dogadjima. Mora biti mesta i za takvu kulturu na javnom servisu, ne moze javni servis biti nesto potpuno otudjeno od onoga u cemu ljudi zapravo uzivaju, slusaju i slicno, koja mu je svrha onda.

Mislio sam da je jasno da je ceo ovaj spil, sa nisam tri nedelje bio na forumu pa sam doso da delim lizalice i branim Kosovo, fora , al zao mi je sto je izazvalo toliki sum u komunikaciji, odmah cu sa tim prestati.

Stvarno mi jeste nedostajali.
beatakeshi wrote:Baš sam pomislio na to, mi zbog ove fotografije raspredamo na 10 strana o Sesi, pobogu!
Verovatno mi neces verovati, ali bar po mom osecanju stvari iz izvesnih feministickih pobuda imam ovakav stav.

Pa da, sve je onako kako jeste, zločini nisu zločini, već "nesrećna vremena", svi smo žrtve okolnosti i ništa se ne može učiniti povodom bilo čega. Bio rat, neko klao i pljačkao, pa sagradio zamak za svoju kraljicu, šta ćeš, bilo nesrećno vreme, sad ljudi vole kraljicu, sad je takvo vreme, daj im što vole, pa valjda je javni servis dužan da ljudima da šta vole? I HRT pušta Tompsonov koncert uživo, šta sad, vole ljudi.

ALi pazi, nije njen muž bio nasilni pijanac koji ju je tukao (mada je verovatno činio i to), nego ratni zločinac u državnoj službi, koji za svoje zločine nikada nije kažnjen. Svaki put kad vidim vest o tome kako se prestolonaslednik Ražnatović smuvao sa Persom Persić ili princeza Ražnatović sa Fudbalerkom Košarkaševićem, ja se setim ko je bio kralj tog zamka i kako ga je stekao. Oni nisu zvezde uprkos njemu, nego zbog njega.

Kakve su motivacije onih koji su pisali to saopštenje koji si citirao, ne znam, u onome što si citirao toga nema. Ne branim ni Dinka niti bilo koga, zabole me, samo ja ne mogu da čitam ničije misli, pa ni tvoje. Ono što si pisao je nešto drugo.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Aug 20, 2017 3:37 pm