Mediji u Srbiji

Share

Re: Mediji u Srbiji

Post by Veletin on Fri Oct 21, 2016 8:00 pm

Заборавих, правда за Александра Недића !!!
Да му се врати неправедно одузета дедовина, и мало више ноћног живота и насловних страна.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 8:02 pm

Kinder Lad wrote:Ne napadaju oni narod zbog Cece, nego Cecu zbog naroda

Toeto.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 8:09 pm

2000. je trebalo da sva Arkanova imovina biti oduzeta.
Nije.
Kriv je DOS (nastavili su da se uzajamno ispomažu dok god im je to odgovaralo).
2016. Ceca nije kriva, ili samo pričati o njenoj odgovornosti a ne pomenuti odgovornost
onih koji su 2000. imali moć je besmisleno.

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 8:10 pm

Veletin wrote:Заборавих, правда за Александра Недића !!!
Да му се врати неправедно одузета дедовина, и мало више ноћног живота и насловних страна.

Biće i to, danas je isplivala žena iz Nove koja bi da ukaže na istinu o straljenju u Kragujevu.
Deda joj je pričao.
A Nedić je molio i tako.

Post by No Country on Fri Oct 21, 2016 8:19 pm

Мени је заправо потпуно надреално како неко може да Цецу сматра невином у читавој причи, т.ј. на који је то тачно начин могуће одвојити њену причу од Арканове? Не разумем, и помало ми квари веру у саму могућност комуникације.

Post by Filipenko on Fri Oct 21, 2016 8:26 pm

No Country wrote:Мени је заправо потпуно надреално како неко може да Цецу сматра невином у читавој причи, т.ј. на који је то тачно начин могуће одвојити њену причу од Арканове? Не разумем, и помало ми квари веру у саму могућност комуникације.

+ milion

Ispada da je ona samo obična domaćica koja se ništa nije pitala...Lepo je dokumentovano da je bila jatak mafiji, muljala sa parama, prebacivala sa računa na račun, otimala tuđu imovinu, da se družila sa najgrđim mafijašima sigurno ne sporta radi. Duca Spasojević, Mile Luković, Legija, braća Simović...to je sve krem d la krem mafije.

I bilo bi lepo da se zaista ostvari ono nad čime Zastitnik Gotama lije krokodilske suze. Mada obzirom da je on krokodil, nije mi jasno zašto koristim taj epitet da mu opisujem suze. Elem, da joj se oduzme sve, pa da vidimo da li bi zaista bila toliko popularna i da li bi zaradila sve ponovo, odnosno da li bi bila prihvaćena. Da se to jednom desi, pa da vidimo te sposobne i snažne grdosije kako isplivavaju poput titana iz mora sopstvenih problema, umesto što se nikada ne desi. Naravno, usput isto ponoviti sa Mitrovićem i Grkom koji služi Vučića, pa da je vidimo kako bi joj išlo bez ful podrške Pinka i Prve, a i kako bi išlo Pinku i Prvoj.

Naravno, pre toga da odrobija ono što su joj politički uticajni prijatelji omogućili da predahne godinu dana u kućnom pritvoru sa nanogicom, a te prijatelje pobacati u septičke jame.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 8:34 pm

plachkica wrote:2000. je trebalo da sva Arkanova imovina biti oduzeta.
Nije.
2016. Ceca nije kriva, ili samo pričati o njenoj odgovornosti a ne pomenuti odgovornost

Kao što nas je ZG s pravom podsetio, DOS nije bio homgena celina, bilo je u njemu i esktremista koji su se zalagali za lustraciju. Srećom, esktremisti su pobeđeni (neki su popili i metak, sasvim moguće iz puške čuvane baš u Cecinoj kući), a pobedili oni koji su sačuvali zajednicu od tako okrutnih mera.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Fri Oct 21, 2016 8:35 pm

+1 na sve Filipovo. Oduzeti imovinu i vratiti porodicama pobijenih

_____

Uprava napolje!

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 8:35 pm

Ubr, ne vidim da kad negde nastupa, lupam, Dragana Mirković, neko negde napiše "Nije ovo Kasidol".

Pri tom, ok, Žitorađa kao takva je nevina, jasno je na šta mislim.

_____
alt-lib

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 8:38 pm

Valja uvek podsetiti na prvog prijateljskog gosta Pinka u pospetooktobarskom periodu.
Nenad Čanak.
Čini mi se da je on jedan od glasnijih cecomrzitelja.

Elem, što se mene tiče, oni za koje sam ja glasala su zajebali, mnogo, previše. 
I oni su krivi, sa sve vilicama punim zuba bez karijesa.
ceca je mogla da trune u zatvoru. bolelo bi me dupe, ali nije, jer je trebala njima.
I to ne zbog njene popularnosti*, već da bi nastavili započete biznise.

*činjenica da je tri meseca provela u zatvoru, 2003. i da se nije digla nikakva frka govori da 
je 6.10.2000. mogla biti osuđena na doživotnu robiju bez ikakve posledice po one koji bi je osudili.
Do neke nove rehabilitacije.

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 8:39 pm

William Murderface wrote:
Nije.

Kao što nas je ZG s pravom podsetio, DOS nije bio homgena celina, bilo je u njemu i esktremista koji su se zalagali za lustraciju. Srećom, esktremisti su pobeđeni (neki su popili i metak, sasvim moguće iz puške čuvane baš u Cecinoj kući), a pobedili oni koji su sačuvali zajednicu od tako okrutnih mera.

Ovo je, ako se ne varam, već 2006. ili 2007?

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 8:46 pm

Mislim da moralizam ovde malo vredi (""ja sam za njih glasala), to je bila situacija u kojoj izabrana vlast u velikoj meri uopšte nije imala kontrolu nad aparatima sile. Kad je probala da je zavede, premijer je ubijen. Posle je došao legalizam. Ishod znamo.

_____

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 8:49 pm

plachkica wrote:

Ovo je, ako se ne varam, već 2006. ili 2007?

Jedva par godinica nakon Đinđićevog ubistva i otrkivanja tesne povezanosti srpske majke sa zemunskim klanom.

_____

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 8:57 pm

Kinder Lad wrote:Ubr, ne vidim da kad negde nastupa, lupam, Dragana Mirković, neko negde napiše "Nije ovo Kasidol".

Tačno, mada je svejedno glup slogan, jer nije ništa kriva Žitorađa, nego tzv beogradski asfalt.

_____

Post by ficfiric on Fri Oct 21, 2016 8:59 pm

Kinder Lad wrote:Ubr, ne vidim da kad negde nastupa, lupam, Dragana Mirković, neko negde napiše "Nije ovo Kasidol".

Tačno, mada je svejedno glup slogan, jer nije ništa kriva Žitorađa, nego tzv beogradski asfalt.

+1

Osim Dragane, ne vidim da iko protestuje protiv Ere Ojdanica ili Bore Drljace

_____

Uprava napolje!

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 9:10 pm

Slažem se, samo sam hteoda navedem da uopšte ne postoje takvi grafiti za više-manje nijednu "vedetu" te vrste muzike
Guest

Post by Guest on Fri Oct 21, 2016 11:02 pm

Ma koga ovde boli kurac šta "oni" misle? Idi pa se svađaj s Dinkom, ako hoćeš, ja da branim svakako neću. To što oni misle ovako i onako i što mrze krezubi narod i šta već, ne znači da Arkan nije ratni zločinac koji je radio za državu, koji je za svoje zločine nagrađen imovinom i oreolom heroja, da u toj imovini uživaju i taj oreol perpetuiraju i njegova udovica i porodica. Ali naravno, "to je legitimno".

Ko neće lutraciju, imaće resrautraciju, i kao i svaki dobri reakcionar treba da budeš srećan što je ona uspešno sprovedena.
Mene boli kurac, a ja sam ovde forumas isto koliko i ti , pa dok me ne banujes, mogu da kacim i komentarisem koje god linkove hocu. Primeti prica se na topiku o medijima, a ne o estradi ili jugoslaviji od nemila do nedraga, jer je tema to sto NDNV misli da Cecu ne treba pustati na RTV.
Kinder Lad wrote:Ne napadaju oni narod zbog Cece, nego Cecu zbog naroda
Jedna od prvih stvari koje sam pisao, kad bijah sasvim malo dite i novinar je bila o alkoholizmu i lecenju od istog kod ljudi koji su bili na ratistu. Posto su se vrlo brzo propili svi koji su sekli deci usi, jer jebiga tesko spavas s tim. Dryava nij pruzala nikakvu potporu oko tog lecenja,jer rata (a ni crva) nije ni bilo, pa je sve spalo na izdajnike i strane placenike ! (ovo je sarkazam, Vilijame).

Pricao je jedan arkanovac, da su jednom prilikom uzeli nekom liku kucu, te je koristili privremeno kao stab ili tome slicno, a vlasnika su vezali u kucicu za psa i terali ga da laje kad oni prolaze.

Ako moram da objasnjavam da nalazim da je to relativno moralno dubiozan postupak (opet sarkazam, opet Vilijame) onda da ga jebem rodjaci.

That said

Ovde se radi o spletu razloga i ja verujem ,da poznajuci ljudi koji su pisali saopstenje u njihovom protivljenju emisiji o Ceci, preovladjuje to sto ona peva seljacku muziku, a oni oce da se pustaju Frajle na RTVu. Inace Frajle su nesto gori muzicki izbor od guranja sestara u usi. Objasnicu kasnije i zasto mislim da ovaj razlog preovladjuje.
Veletin wrote:Заборавих, правда за Александра Недића !!!
+1
Nije.
Saglasan sam. Jeste trebalo.

Da li mogu (hvala) da ukazem na izvesnu skepsu koju imam prema toj ideji? Mogao bi se stvoriti presedan , da svaka buduca vlast hapsi pripadnike prosle, te da dozivljava vlast kao nacin za izvrsavanje jednog sirokog drustvenog inzenjeringa.

Ono s cim nisam saglasan je da joj treba zabraniti da se pojavi u emisiji o pop kulturi na RTVu, jer je ona deo, odnosno stvaralac pop kulture.
No Country wrote:Мени је заправо потпуно надреално како неко може да Цецу сматра невином у читавој причи, т.ј. на који је то тачно начин могуће одвојити њену причу од Арканове? Не разумем, и помало ми квари веру у саму могућност комуникације.
Evo probacu ja.

Ceca je zrtva. Nije postala zrtva kad ju je Arkan tukao, nije postala ni kad ju je sisao na celavo, ni kad se plasila da li ce posla muza da joj ubiju i decu ili nju samu. Nesto ranije je postala zrtva.

Odveo je tako Oliver Mandic (kucu da uzmemo i njemu?) u Erdut , ona peva , s druge strane stola sedi Arkan - nesto izmedju DBovca, vodje navijaca, ubice, obicnog kriminalca i politicara. Kad bi ti i ja ili ako oces nase supruge, upoznale takvog coveka, onne bi se zgrozile i pobegle zauvek. Ceca kad ga videla pomislila : a) mogla bi da spava s takvim covekom, zeli da ga upozna, moze da ga voli, da mu rodi decu.

Pre nego sto je dakle bila njegova zrtva bila je zrtva jednog vremena, jednog pogleda na maskulinitet, jednog tipa musko - zenskih odnosa.

Meni nje zao.

hahaahah ovo ti je jako Beboliko

Evo kako Vucicev i Djindjicev saradnik (nekako su uvek isti) spinuje (odnsno jako brzo lupeta, pa deluje kao da zna o cemu prica) o pusci

. I taj čovek je bio na spisku svedoka i on je bio vrlo važan zato što je Legija sve vreme pokušavao da dokaže da to nije ta puška, da JSO ima više puški, pa su onda Vrzić i Ikonić ne samo jednu, nego više naslovnih strana NIN-a objavili, postoji i druga puška, pa tekst na 5 strana sa tehničkim pod detaljima kako oni zaključuju zašto je ova bila zagrebana, već šta oni rade i način na koji rade novinari Službe, što ta dvojica svakako jesu. Oni su u to vreme, mislim na Ikonića i Vrzića, direktno radili, pisali po nalogu Radeta Bulatovića. I dakle, vraćam se na ovoga svedoka, on je trebalo da dođe na suđenje, bilo je vrlo važno da on objasni i kaže kao osoba koja je bila zadužena za držanje te puške, do kad je tu pušku imao, kada je ta puška nestala, kad je izneta, zato što su pokušajem tih manipulacija i laganjem, koje je naravno Ikonić, Vrzić i advokati medijski saopštavali, sluđivani građani Srbije, tipa, jeste Zoran ubijen iz te puške, ali ova puška koju ste iskopali, ona nije bila, ona je iz jedinice otišla tada, a nije tada i sad vi, ništa vam više posle nije jasno. Na sledeće suđenje dolaze ti neki pripadnici, njega nema, stiže dopis, čita tamo sudija dopis, pozvali su ga, on više nije u toj Jedinici, on je bio, naravno, pripadnik MUP-a.

Pusku je uzeo Ulemek iz prostorija JSO, nakon cega je bila u njegovom stanu (potvrdio svedok saradnik Nenad Sare). Posle je Legija dao Lazaru Nicicu, a ovaj Jovanovic.

Imam i ja sliku

http://www.ndnv.org/kampanja-protiv-muzickog-sunda/

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 11:08 pm

Za potrebe kampanje štampane su i majice sa znakom „stop“, na kojima je prikazan krug sa prekriženom harmonikom, kao simbolom „turbo-folka“.

Post by Veletin on Fri Oct 21, 2016 11:16 pm

Ми смо у основној школи били брутално сурови према пар њих који су ишли на часове 'армонике.

Post by plachkica on Fri Oct 21, 2016 11:18 pm

I mi smo, a onda smo dobili profesorku muzičkog, koja je, iz njoj znanog razloga,
(priča se da je zbog ljubavi), odustala od karijere pijanistkinje, pa nas ponešto i naučila.

Post by William Murderface on Fri Oct 21, 2016 11:21 pm

AKo je je poenta po hiljaditi put reći da je Dinko kulturrasista, onda reci, ali nismo počeli od toga, nego od činjenice da si ti to ilustrovao Cecinom antiratnom pesmom. Koja je trebalo da znači tačno šta? Onda si menjao teze dok nisi došao do one koju si zapravo već pretpostavio - DInko je kulturrasista. Okej, ali nije oko toga počela rasprava.

Da li je Ceca lično žrtva ili saučesnik ili oba (a najverovatnije je ovo poslednje) posebno je pitanje, ali niko ovde nije ni zagovarao nekakvo iživljavanje na Ceci kao osobi, šišanje i ostale gluposti koje pominješ, nego se govorilo o tome šta znači emisija posvećena njoj na javnom servisu. E sad ti, eto misliš da je sve to pop kultura, da je to "legitimno", itd. To su budalaštine. To je sramno. Neka je motiv autora onog pasusa bio hiljadu puta kulturrasistički, pasus koji si citirao sasvim ispravno navodi razloge zašto je sramno - zato što je ona simbol ratnog zločina i kriminala i lupetanje o tome kako to "narod voli" to ne može da poništi. To nema veze sa kvalitetom njene muzike (nemoj ništa objašnjavati o Frajlama, molim te, jasno je da to nije predmet rasprave), nego sa tim šta ona predstavlja - a predstavlja zločin koji ne samo da nije kažnjen, nego je nagrađen i slavljen.

Lupetati o "legitimnosti", "pop kulturi" itsl je prosto sramno. Što reče zvezda, nije svaki sud krivični sud. To što ona nije osuđena, ili jeveć odležala za to malo što jeste,, ne znači da joj je mesto na javnom servisu, posebno ako se zapravo nikad nije ni pokajala, nego slavi i veliča svog supruga kao heroja i uživa u onome što je heroj svojim herojstvom osvojio.

_____

Post by Kinder Lad on Fri Oct 21, 2016 11:23 pm

to nije nikakav grafit, to je politički pamflet i to nacionalni i to druge nacije

_____
alt-lib

Post by Veletin on Fri Oct 21, 2016 11:25 pm

Јебем ти матер Србијо.

Post by No Country on Fri Oct 21, 2016 11:32 pm

zastitnik gotama wrote:
Evo probacu ja.

Ceca je zrtva. Nije postala zrtva kad ju je Arkan tukao, nije postala ni kad ju je sisao na celavo, ni kad se plasila da li ce posla muza da joj ubiju i decu ili nju samu. Nesto ranije je postala zrtva.

Odveo je tako Oliver Mandic (kucu da uzmemo i njemu?) u Erdut , ona peva , s druge strane stola sedi Arkan - nesto izmedju DBovca, vodje navijaca, ubice, obicnog kriminalca i politicara. Kad bi ti i ja ili ako oces nase supruge, upoznale takvog coveka, onne bi se zgrozile i pobegle zauvek. Ceca kad ga videla pomislila : a) mogla bi da spava s takvim covekom, zeli da ga upozna, moze da ga voli, da mu rodi decu.

Pre nego sto je dakle bila njegova zrtva bila je zrtva jednog vremena, jednog pogleda na maskulinitet, jednog tipa musko - zenskih odnosa.

Meni nje zao.
Колико је мени познато ишла је у Ердут да моли да јој пусте из заробљеништва момка, муслимана. Па је Аркан ошишао а она се заљубила. Мало ти мирише на Стокхолм? И мени.

Кажеш "жртва једног времена"? Да, али и симбол, а богами и активни учесник у дефинисању тог и таквог времена. Такође и доказ да (време) траје и даље. Цеца је победила, и то је основни разлог зашто је Срби (и не само они) толико и воле. Не разумем због чега је жалиш?
Guest

Post by Guest on Fri Oct 21, 2016 11:52 pm

zastitnik gotama wrote:

Evo probacu ja.

Meni nje zao.

Koliko ja znam, Ceca i Arkan su se upoznali u Becu (ili tako nesto, inostranstvo je). Ceca je tamo pobegla od porodice sa nekim muslimanom. I onda je Cecin otac platio Arkana da je nadje i dovede kuci. Arkan je nasao, vratio, osisao do glave, i zaljubio se u nju.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 21, 2017 10:14 am