Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Thu 21 May 2015 - 9:54

    New Pearl Harbor: Disturbing Questions about the Bush Administration and 9/11 by David Ray Griffin

    genijalno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat 30 May 2015 - 1:52

    Primetih da imam u nekom folderu Ubistvo Kenedija i Ubistvo Patona , od Bila O Rajlija šta čitate? - Page 3 1399639816 šta čitate? - Page 3 2952840586

    Čitam Bešlinovu disertaciju Evropski uticaji na srpski liberalizam u 19 veku (because i'm cool that way)

    Ovo za Osamu je šta čitate? - Page 3 3984128386
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Tue 2 Jun 2015 - 12:30

    Mo Jen, Umoran od života i smrti.
    Crnohumorno. 
    Zanimljivo je da je autor sebe ubacio u roman kao pisca o kom govori glavni junak, sprdajuću se, cinično.
    Zanimljiva je i daleka ta Kina, a opet na nivou običnog čoveka i njegovih slabosti, prilično slična nama.
    Od istog autora sam čitala Žabe. Stravična priča o načinu sprovođenja kontrole rađanja u Kini.
    Erős Pista

    Posts : 81370
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Thu 4 Jun 2015 - 16:48

    Kolinda

    šta čitate? - Page 3 CEYxvQDUgAADREj


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ferenz Sat 6 Jun 2015 - 18:34


    Dnevni list Danas@OnlineDanas Jun 2
    Povodom dana lista u utorak 9. juna uz svaki primerak Danasa nova knjiga Svetislava Basare na poklon
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bluberi Wed 10 Jun 2015 - 19:44

    Neopevano djubre. Proćitao sam deset strana basarinog lupetanja i dalje nisam mogao.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Wed 10 Jun 2015 - 20:18

    Jugonostalghia?
    Nisam ni probala. Prelistala malo, naišla na deo kad neki lik priča zašto neće da ide u Francusku 
    i zašto je ipak otišao. Zatvorila.
    Neka čeka.
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Tue 23 Jun 2015 - 15:34

    Korespondencija kao život- Pekić (možda pedesetak strana usput u busu)

    Kako je divan Pekić, duhovit, ciničan, neurotičan pomalo...

    Prezire koministe na jedan zabavan, detinjast način...
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Tue 23 Jun 2015 - 17:16

    Пречитавам не-динског Херберта, по други пут. Хелстромова кошница, Боготворци, Неботворци, гомила краћих прича. Како је тај умео да рециклира идеје, и то сопствене. Чак не бих рекао да је то рециклажа да би се избацила још која стотина страница, него "нисам ово употребио како ваља прошли пут, може то веће/боље/јаче".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Thu 9 Jul 2015 - 0:25

    (sajdnout - slušam, ne čitam. to mi prvi put da tako radim i šta znam, čudno je...trebalo mi je da se vratim nekoliko puta, jer slušam dok vozim bajs i tako)

    Kisindžer- Svetski poredak.

    Kakav zli genije. Neuporedivo opasniji od bilo kog zagovornika američke izuzetnosti- mislim on jeste to , govori idelistički o ulozi SAD u svetu, ali on razume posebnosti pojedinačnih kultura, razume koliko istorija nikad nije gotova, razume potrebu za ekvilibrijumom pogotovo u Evropi. Impresivan čovek. Isto sam se ovako nervirao kad sam čitao Diplomatiju (i ovde ima omaža Meternihu i Rišeljeu).
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Thu 16 Jul 2015 - 12:47

    Vratio sam se Pekićevoj prepisci koju sam ostavio (jer sam rekao sebi da neću to više da radim i da ću da se brijem svako jutro ,da ću ozbiljno porazmislim da nastavim studije i sve tako neke velike odluke)

    Ne sviđa mi se Mirko Kovač, a ne mogu da provalim da li je to zbog toga što znam šta će Mirko Kovač postati (mislim za mene, za nas srpske konzervativce) ili ima nešto u samim pismima što mi se ne sviđa...Piše često o ženama, to mi odbojno...Njanjav je sav...
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Thu 16 Jul 2015 - 13:17

    Noćas završila "svet najbolji od svih" Kim Monzo
    Fina zbirka priča. Na ivici fantastike. Otuđenost kao naša sudbina. Uprosečenost kao jedini garant 
    normalnog života. Zanimljivo.

    Pre toga "kao stari kralj u izgnanstvu" Arno Gajger
    Alchajmer i borba sa njim, autobiografska priča pisca, o njegovom ocu.
    Potresno, osim dva jako upečatljiva detalja.
    Autor je Austrijanac, otac mu je bio nemački vojnik u WWII.
    Od sve impresije koje otac prenosi o ratu, najupečatljivija je i više puta ponovljena,
    loš tretman nemačkih vojnika u ruskoj vojnoj bolnici (pri tom se loš tretman odnosi na zanemarivanje ne na bilo kakvo maltretiranje).
    Drugi detalj, svo pomoćno osoblje sa kojim već oboleli otac dolazi u kontakt su Slovaci (Slovakinje). Ne donosi autor nikakav vrednosni sud niti na bilo koji način to komentariše,
    samo eto, osetio je potrebu da naglasi nacionalnost osoblja.
    (Može biti i da sam ja preosetljiva i da mislim da je skroz nebitno za priču to što je negovateljica,
    unajmljena, Ana, Slovakinja.)
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Thu 16 Jul 2015 - 20:12

    Samo još jedna kratka misao o ovoj prepisci (izvinjavam se što smaram, odmor, pa sam se uneo malo u to... a možda će nekog i interesovati) :

    Krajem osamdesetih između njega i Davida se vidi već ozbiljno neslaganje oko Politiike, da je Pekić poživeo oni bi se rasturili da sve pršti (što je jako tužno jer se vidi da su bili zaista bliski prijatelji), i Kiš da je poživeo, mislim da bi slično bilo- mada ne mogu da zamislim Kiša da učestvuje u nekim dnevnim polemikama i da silazi u blato.

    Čudan je Pekić, kao britanski konzervativac i sve to, al ima tu jedan prezir prema demokratiji, ko zna gde bi to otišlo...
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by uskok i ajduk Wed 29 Jul 2015 - 9:47

    Јанис Варуфакис "Овај свет може да буде бољи."
    šta čitate? - Page 3 2304934895
    Janis Varufakis poduhvatio se teškog zadatka da ispriča priču o ekonomiji koja neće biti dosadna njegovoj ćerki tinejdžerki i njenim vršnjacima. Ekonomske probleme i pojave i njihov uticaj na čoveka objašnjava jednostavnim jezikom, a u objašnjenjima poseže i za klasicima naučne fantastike, kao što su „Frankenštajn“, „Blejd raner“, „Zvezdane staze“ ili „Matriks“. Ova knjiga biće jednako zanimljiva svima onima koje zanimaju odgovori na pitanja o tome otkud sva ta nepravda i nejednakost u današnjem svetu, kako nastaju razorne finansijske krize i u kom pravcu treba razmišljati i delati da bi se situacija promenila nabolje. Čitajući ovu knjigu, saznaćete zašto se može desiti da čovečanstvo na kraju istrebi samo sebe, poput bezumnog virusa, i u čemu se sastoji nada da svet može da bude bolji. 

    šta čitate? - Page 3 Ovaj_svet_moze_da_bude_bolji_-_moji_razgovori_s_cerkom_o_ekonomiji_v-2


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Wed 29 Jul 2015 - 10:34

    Kakvi su utisci? Preporučuješ?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by uskok i ajduk Wed 29 Jul 2015 - 11:27

    Још је рано за оцену, прешао сам тек првих 20-так страна.
    Занимљиво је у почетку.
    Варуфакис објашњава да је развој пољопривреде у Европи био нужан због бројне популације, а ограничених ресурса у природи, иначе би гладовали. Појава пољопривредног вишка изазвала је појаву новца, закона, државе, војске, идеологије и организоване религије. Неки делови из књиге су објављени у дневној  штампи (мислим, Културном додатку Политике), њих сам још раније читао, допали су ми се, па сам због тога решио да купим књигу и прочитам све у целости.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    avatar

    Posts : 12
    Join date : 2015-07-10

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Niza Sat 1 Aug 2015 - 2:53

    The Man in the High Castle, PKD.
    Izbegavala do sada jer mi distopije ne leže. U ovom slučaju me serija konačno dovela do knjige.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by uskok i ajduk Wed 5 Aug 2015 - 9:20

    .... приводим крају Варуфакисову књигу. Његова критика система: покушаји роботизације људи, уништавање екологије и критика банака које позајмљују непостојећа средства. Описује детаљно транзицију из феудализма у индустријски капитализам, која је на сличан начин отргнула људе из релативне социјалне сигурности.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    avatar

    Posts : 12
    Join date : 2015-07-10

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Niza Thu 6 Aug 2015 - 9:26

    Bogme uzeh Konstantinovo raskršće posle priče sa susednog topica. Ja to sad moram pročitati.  :ljaksofon:
    Završila The Man in the High Castle. Meni odlična knjiga, uspela da me uvuče i pored početnog otpora "ne volim distopije".
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Thu 6 Aug 2015 - 11:43

    Samo klasici, mator sam, ne mogu da gubim vreme na gluposti.
    GARGANTUA I PANTAGRUEL - ne sećam se da sam nešto smešnije i duhovitije čitao u životu.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Indy Thu 6 Aug 2015 - 12:02

    Jel' naš prevod (Vinaver)?

    Nek okači neko ako ima e-book...
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Thu 6 Aug 2015 - 12:05

    Vinaver  šta čitate? - Page 3 3137070404 
    Ona edicija Prosvetinih velikih romana (1959). Uređivački odbor: Ivo Andrić. Milan Bogdanović, Aleksandar Vučo, Raško Dimitrijević, Borivoje Nedić
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Thu 6 Aug 2015 - 12:34

    dobra odluka. nisam nasao ibuk.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sun 9 Aug 2015 - 8:51

    Šilds, obimna Selindžerova biografija, sa puno dokumenata (Skrobonja preveo).

    Potinejdžerisao sav šta čitate? - Page 3 1399639816
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Thu 13 Aug 2015 - 17:36

    Ljosa, "Riba u vodi".
    nekad davno sam sebi obećala da ću izbegavati bibliografske podatke pisaca, smetaju mi,
    opterećuju njihovu književnost, meni daju nepotrebno predznanje u tumačenju...
    Zaboravila sam na svoje obećanje i počela da čitam ovo.
    Ljosa je meni dobar pisac, sve što sam pročitala od njega dobro mi je leglo.
    I ovde je, dok se bavi svojim detinjstvom mnogo dobar, kad počne o politici kao da čujem
    Libekovce nafilovane Čedinim populizmom.
    Očekivala sam bar neku vrstu osvrta na uzroke lošeg ekonomskog stanja postkolonijalnih zemalja.
    Ograđujem se, na početku sam, možda i bude kasnije.
    Evo malog priloga:
    [img]šta čitate? - Page 3 29458nq[/img]

    šta čitate? - Page 3 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr 2024 - 16:28