sta citate?

Share

Re: sta citate?

Post by Blind Lime Pie on Wed Dec 07, 2016 5:13 pm

ostap bender wrote:pa da. ja volim i carrion comfort a sramim se priznati da mi je devojka ruganjem ogadila hiperion i pratece romane.

I treba da se sramiš. Prve dve knjige su SF remek-dela. 
Endimion i Uspon Endimiona su guilty pleasure 

Dakle šta da se čita od Simonsa. Redom.

1. Hiperion
2. Pad Hiperiona
3. Carrion Comfort
4. Lovedeath (sa naglaskom na "U zagrljaju zubatih žena")
4. The Hollow Man
5. The Terror.

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by Filipenko on Wed Dec 07, 2016 6:56 pm

William Murderface wrote:ne mogu ja te spejs opere.

Post by паће on Thu Dec 08, 2016 3:54 am

William Murderface wrote:E, to nisam čito. Hiperione isto nisam mogao da čitam, ne mogu ja te spejs opere.

Прочитао ја прошле године ваљда, по одлуци препоруци МЗ Бурундија, и мада може да се чита и као опера (има тог догађања на више светова, има пуча, има чак и борбе за ослобођење и којечега), ипак ми се чини да ту претеже порњава ужаса, која већ у трећем кораку не ради, више није чак ни гадно, него је онако декор и потпуно сувишна. Те постаје неубедљива, прилично произвољна и слабо утемељена... То након ваљда прве две или три књиге, више се баш ни не сећам. Одох сад у 1 Издимион.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Blind Lime Pie on Thu Dec 22, 2016 12:27 pm

Nemam komentar nego pitanje: da li se iko sreo sa delom srpskog pisca Vladana Dobrivojevića?

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by Indy on Sun Dec 25, 2016 6:15 pm

Interesantno koliko ovo (51 godinu staro) izgleda aktuelno.

Thus did a handful of rapacious citizens come to control all that was worth controlling in America. Thus was the savage and stupid and entirely inappropriate and unnecessary and humorless American class system created. Honest, industrious, peaceful citizens were classed as bloodsuckers, if they asked to be paid a living wage. And they saw that praise was reserved henceforth for those who devised means of getting paid enormously for committing crimes against which no laws had been passed. Thus the American dream turned belly up, turned green, bobbed to the scummy surface of cupidity unlimited, filled with gas, went bang in the noonday sun.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by Indy on Thu Dec 29, 2016 6:46 pm

Nešto lepo (i kratko) za forumaše/ice, Woody Allenova erocka priča o intelektuakama na iznajmljivanje.

THE WHORE OF MENSA

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by Indy on Fri Dec 30, 2016 1:13 am

*intelektualkama

_____

Post by beatakeshi on Fri Dec 30, 2016 12:50 pm

inteletutkama

Post by beatakeshi on Wed Jan 25, 2017 2:04 pm

Topla preporuka
Guest

Post by Guest on Fri Feb 24, 2017 9:59 am

Narodna biblioteka Srbije (NBS) ukinula je višedecenijsku nagradu za najčitaniju knjigu godine, koja je ove godine trebalo da pripadne Draganu Velikiću za roman "Islednik".
Narodna biblioteka Srbije je u utorak medijima poslala listu najčitanijih knjiga u svojim bibliotekama u 2016. godini, a na prvom mestu našao se Velikićev roman u izdanju "Lagune". NBS u svom saopštenju nije spomenula ukidanje nagrade, a razloge nije želeo da objasni ni predsednik Upravnog odbora NBS Mihajlo Pantić.
Novosti pišu da je Pantić, inače univerzitetski profesor i pisac, insistirao da se objavi samo rečenica: "Upravni odbor Narodne biblioteke Srbije doneo je odluku o ukidanju nagrade".
Dragan Velikić, najčitaniji pisac, koji je po drugi put ostao bez nagrade, kaže da je ponovo oštećen i kolateralna šteta.
"Dva puta sam imao najčitaniju knjigu, prvi put 2008. godine, to je bio roman 'Ruski prozor', a sada je to 'Islednik', i oba puta sam oštećen. Prvi put zbog sumanutog pravila tadašnjeg upravnika NBS Sretena Ugričića da Nagradu za najčitaniju knjigu određuje žiri, a ne glasovi čitalaca, a drugi put sam oštećen kada je to glupo pravilo ukinuto, međutim, ukinuta je i nagrada", rekao je Velikić na Novosti.
Ideju da nagradu NBS određuje žiri, a ne čitaoci, Velikić naziva besmislenom i pokušajem da se diskvalifikuju pisci čije knjige ne pripadaju takozvanoj ozbiljnoj literaturi.
"Čemu onda falsifikovanje da smo umniji nego što jesmo? Ja sam dva puta ispao koletaralna šteta, uskraćena mi je Nagrada NBS za najčitaniju knjigu, međutim, time nije umanjena čitanost mojih knjiga", istakao je Velikić.
Međutim, članica Upravnog odbora NBS Ivana Dimić saopštila je da nagrada nije ukinuta, ali je neće dodeljivati Narodna biblioteka Srbije, već Zajednica matičnih biblioteka Srbije.
"Po svom značaju, Narodna biblioteka ne bi trebalo da se bavi time koja je knjiga najpopularnija, već da vrednuje dela po njihovim naučnim i umetničkim dostignućima", dodala je Dimićeva.
Ipak, Novosti pišu da se iz programa proslave 185. rođendana ove institucije na kojem se inače nagrada dodeljivala, jasno vidi da je iz centralne manifestacije u Amfiteatru izostavljena tradicionalna dodela nagrade. Umesto toga, predviđen je "Razgovor: bibliotekari i pisci" na temu "Najčitanija knjiga u 2016. godini". Gost će biti Dragan Velikić.
Predsednik UKS Radomir Andrić istakao je pre svega da nagrada za najčitaniju knjigu od početka nije imala najjasnije definisana pravila, te da elitistički pristup koji je dovodio do toga da "najčitanijom" bude proglašena knjiga koja to ustinu nije, već zadovoljava neke druge literarne kriterijume, nije doprineo održanju nagrade.
"Jasno je da najvrednije knjige ne moraju bit najčitanije, baš kao što ima onih koje čitaoci vole. Podizanjem tih estetičkih kriterijuma na viši nivo i elitističkim pristupom, omalovažene su neke istinske među čitaocima popularne knjige, koje u stvari unapređuju čitalaštvo", ocenio je Andrić.
On je izričit da nagradu ne treba gasiti, već ustanoviti jasan kriterijum koji bi cenio i književnosti i popularnost, i na neki način ih mirio.

Post by otto katz on Fri Feb 24, 2017 10:32 am

Prvi put zbog sumanutog pravila tadašnjeg upravnika NBS Sretena Ugričića da Nagradu za najčitaniju knjigu određuje žiri, a ne glasovi čitalaca, a drugi put sam oštećen kada je to glupo pravilo ukinuto, međutim, ukinuta je i nagrada", rekao je Velikić na Novosti.

Ometen u čitanju posta pomislio sam da je Ugričić uveo glasanje umjesto prostog prebrojavanja čitalaca, tj. prodatih knjiga. Ali onda bi to bila najprodavanija, ne nužno i najčitanija knjiga. Gore je što i kod glasanja vjerojatno niko ne provjerava radi li se zbilja o čitaocima ili i o građanima koji se za ove samo izdaju. Po mome skromnom mišljenju najexaktnija bi bila nagrada za najprodavaniju knjigu. Ali elektronske knjige kolaju svojim putevima i ne znam može li se i to upratiti. Tako da nisam pametan.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Guest

Post by Guest on Fri Feb 24, 2017 10:48 am

Ne znam koliko si to pratio, pokusacu da prenesem sto objektivnije.

Ugricic je stvarno uradio upravo to, formirao ziri od upravnika i direktora nekoliko vecih biblioteka, koji bi dodeliio nagradu najboljoj od 25 najcitanijh knjiga. Njegov stav je bio da sund autori dobijaju nagradu svake godine, pa je hteo da potencira kvalitet u odnosu na citanost.

Postojao je trac da se odlucio za to jer je 2005e najtrazinija knjiga u bibliotekama bio Gvozdeni rov, Ulemeka, ali to nije istina bila je Svih zalosnih radost, Habjanovic Djurovic, a ziri se odlucio za Kisa i hartija Vladimira Tasica.

Post by паће on Fri Feb 24, 2017 10:49 am

Вкв Лујо, мислим да би ово требало да је библиотечка награда, дакле да се броји по броју вађења. Под претпоставком да ко је извадио ваљда и чита.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.
Guest

Post by Guest on Fri Feb 24, 2017 10:52 am

da, da to je to.

Post by otto katz on Fri Feb 24, 2017 10:57 am

Onda je 100%. Manj da neki ne šalje klince da uzimaju knjigu zbog nabijanja rezultata. Ali to bi morala biti masovna akcija.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by otto katz on Fri Feb 24, 2017 11:00 am

zastitnik gotama wrote: a ziri se odlucio za Kisa i hartija Vladimira Tasica.
I hartija Vladimira Tasica se odlučila za Kisa? U ime Paćeta odobravam ovo na licu mjesta.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Guest

Post by Guest on Fri Feb 24, 2017 11:02 am

Post by bela maca on Sat Feb 25, 2017 11:30 am

čitam svoje dnevnike od pre 10ak godina. ala me je blam!

Post by Rahel on Mon Mar 06, 2017 7:32 am

Ja mrzim internet - Džaret Kobek

U Nemačkoj kažu da je Zeitgeist njegovo (Kobekovo) drugo ime. Ja ne bih išla toliko daleko, ali da mi se dopalo, jeste, moram da priznam. Takođe ga porede i sa Uelbekom i piscem Kruga (da me ubiješ ne mogu sad da se setim kako se zove). Možda tu ima nešto, ali opet ... meni je malo teže palo da ga shvatim ozbiljno, za razliku od Uelbeka. 

Tema romana je šta internet radi s nama, kroz priču o grupi prijatelja u San Francisku koji se, svaki pojedinačno, opasno sudaraju sa digitalnom sadašnjicom. Na primer, posle nesmotrene izjave na tviteru o Bijonse i Rijani, Adelajn, inače polupoznata crtačica stripova u dobrano sredjim godinama dobija pretnje smrću od fanova ove dve mlade dame, a neka ljubomorna cura postavi na internet snimak golišave Elen kako radi neke, hm, stvari i tako joj upropasti život, bar na neko vreme. 

Borbena zona se dakle pomerila, a mi sami isporučujemo municiju. Zašto dajemo svoje podatke? Zašto sami od Gugla i Epla pravimo najmoćnije igrače na svetu? I s tim u vezi sledi neulickana tirada o politici i kulturi, moći i nasilju, rasizmu, ženama koje žive u ženomrzačkom svetu, Dizniju, nacistima, novcu, bogatima i siromašnima, slavi, Tomasu Džefersonu, Ajn Rand, Bilu Gejtsu, američkoj istoriji, indijancima, naučnoj fantastici, stripovima, Ratovima zvezda, Instagramu, Fejsbuku i Tviteru kojeg prikazuje kao "platformu na kojoj tinejdžeri teraju druge tinejdžere u smrt i gde su skoro svi opčinjeni poznatim jednodnevnim muvama." Nabrojla sam samo ono čega sam trenutno mogla da se setim i sigurno sam dosta preskočila. 

Ne znam koliko je ovo roman, meni više liči na vodič kroz Silikonsku dolinu i tehnološki kosmos i skoro 300 strana besnog protivljenja manipulaciji ljudima od strane velikih američkih koncerna i američke politike.

Zabavna knjiga, napisana s puno humora, ali uz dozu čemera koji proviruje ispod svih tih zabavnih opisa i tirada, za one koji žele da ga vide.

Post by beatakeshi on Mon May 29, 2017 11:54 am

(Ponovo) čitam i gledam.

Ovo bih kao obaveznu literaturu u 4. srednje.

Post by bela maca on Wed Aug 09, 2017 12:43 pm

baš lepo
ne nešto preterano duboko, ali skroz lepo.
vidim ima i film, mada deluje previše zaslađeno. knjiga je zaslađena taman kolko treba

Post by bela maca on Tue Sep 05, 2017 1:49 pm

Indi je išao i brisao postove redom?! Ovde je bio njegov odgovor...
Enivej.
Pročitala sam, po drugi put, knjigu Razor's edge od Somerseta Moma. Prvi put sam je čitala na nekoj drugoj trećoj godini faksa, u prevodu, i tad me je potpuno oduvala. Već sam se nešto ranije bila zaljubila u Moma, ali ovu knjigu sam doživela prilično lično, jer je na divan način, kroz lik lerija, uspela da opiše sve ono što sam ja želela od života.
Ovog puta sam je čitala u originalu, i neuporedivo je bolje iskustvo. Mom piše na tako neposredan način, da pomisliš da je tu pored tebe i da tračate uz kafu.
Divan pisac, i divna knjiga.

Post by uskok i ajduk on Tue Sep 05, 2017 1:54 pm

bela maca wrote:I ali ovu knjigu sam doživela prilično lično, jer je na divan način, kroz lik lerija, uspela da opiše sve ono što sam ja želela od života.

И, шта Лери жели од живота?

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Sep 23, 2017 1:28 am