Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Mar 19, 2016 2:28 pm

    šta čitate? - Page 9 9k=

    šta čitate? - Page 9 51t0w8nUVOL._SX258_BO1,204,203,200_

    šta čitate? - Page 9 41enHNSjEpL._SX329_BO1,204,203,200_
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Thu Mar 31, 2016 11:17 am

    umro je Imre Kertes...
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Thu Mar 31, 2016 12:53 pm

    Kertes wrote:
    And if I look it over, tenderly, lovingly, but in any case with a cool expert eye, the way that, when all is said and done, I prefer to look at everything, even the long stone-cold cadaver of my marriage, then I must guard against forging any cheap, grubby little victories for myself out of my wife’s above-quoted words, which as a spouse I undoubtedly listened to, how shall I put it, with irritation; however, on this allilluminating night, when I see my marriage at such a remove from myself, and I comprehend so little that my incomprehension finally turns out to be quite simple and perfectly comprehensible, on this all-illuminating night, then, I am obliged to recognize that it was my wife’s instinct for life that drove
    her to utter those words, and her instinct for life needed my success to make her forget the mighty slice of bad luck that her birth had dealt her, the hated, incomprehensible, unacceptable, absurd bad luck that I myself noticed about her, instantly and, so to say, involuntarily—true, not as bad luck, on the contrary, virtually as a sort of halo, no, that’s an exaggeration, let’s just say as the nacreous,
    delicate scallop shell of an incarnation—the moment we first met in an apartment somewhere at a socalled gathering, when all at once she separated from the chattering group as from some hideous, formless, yet nevertheless, because it breathed like living flesh, perhaps kindred matrix, which rippled, expanded and spasmodically contracted as if in the throes of labor; so when she, as it were,
    broke away from there and traversed a greenish-blue carpet as if she were making her way on the sea, leaving behind her the dolphin’s slit open body, and stepped triumphantly yet timidly ever closer towards me, I, let me tell you, instantly and so to say involuntarily thought: “What a lovely Jewish girl!”
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Mon Apr 04, 2016 9:42 pm

    Jo Nesbe.
    Za ljubitelje krim literature, izuzetno štivo, serijal o Hari Holeu, čitam nasumično već 4 knjigu. Naravno, pravim višemesečne pauze između.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by disident Sat Apr 09, 2016 5:44 pm

    Lee Child The visitor


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Filipenko Sat Apr 09, 2016 6:34 pm

    Meni poslat Legend of the Galactic Heroes Volume 1: Dawn koji je KONAČNO preveden na engleski; stiže mi sledeće nedelje. Ne čitam ga još jer fizički nije tu, ali kao da čitam. Amogu™ dočekati.

    Za tri meseca izlazi Volume 2 i onda redom dalje...nadam se, svih 20-ak, mada sam negde pročitao da su potpisali ugovor samo za prva 4. Nadam se da neće ostati na tome. Zašto Japanci skrivaju najveće SF delo u istoriji i budućnosti univerzuma od ostalih, nije mi jasno.  šta čitate? - Page 9 Icon_drool


    šta čitate? - Page 9 81o0VcR%2BxzL
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Tue May 03, 2016 11:58 am

    Poslednjih dana sam pricao ljudima nesto o Vilijamu Bakliju (kako i inace uobicavam ciniti šta čitate? - Page 9 1399639816 ) pa sam pominjao njegovu prvu knjigu God and man at Yale, onako kako popularna mudrost nalaze, da je to knjiga sa zasterelom tezom, pomalo i smesna, al da je njen znacaj u tome sto ono Bakli est arrive.


    Pa sam je uzeo , seo na trem u Petrovcu i procitao je opet , izdanje za pedesetu godisnjicu sa brojnim predgovorima. Nisam citao predgovore, samo Baklija, za jedno dva sata, tako. I ocu da kazem pogresio sam - Bakli je u pravu u samoj tezi. Alumni stvarno imaju pravo da uticu na kurikulum na fakultetima. I jos ovo je dosta relevantno za nas danas u Srbiji.

    Eto, to sam samo hteo reci...
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Tue May 17, 2016 11:00 am

    Citam :

    juliette society
    Let Them Call Me Rebel: Saul Alinsky: His Life and Legacy

    Cu kupim:

    U ime oca
    Pisac i samoubistvo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Filipenko Tue May 17, 2016 11:11 am

    Opa, voliš da skrnaviš sopstvenu istoriju izmišljanim Nemanjićima?
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Tue May 17, 2016 11:32 am

    a volim sta cu šta čitate? - Page 9 1949538119
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Filipenko Tue May 17, 2016 12:29 pm

    Jebem li ga, ja ne znam koja je poenta čitati izmišljenu priču smeštenu u drago doba. Andrić protiv Pedera, Nemanjići krstom protiv droge, Konstantin protiv demona.

    Jedino Bulgakova kada stavi kako Satanu juri NKVD po Moskvi mogu da čitam, a i to zato što navijam za NKVD i uživam kako Satana podvija rep čim ugleda pripadnike Narodnog Komesarijata Vnutarnjih Dela...
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Tue May 17, 2016 12:36 pm

    Filipenko wrote:... čim ugleda pripadnike Narodnog Komesarijata Vnutarnjih Dela...

    Ах, чувени СовНарКом, где нико није уочио оно "нарком".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Tue May 17, 2016 12:37 pm

    ocu bre ducestvujem u kulturnom dijalogu šta čitate? - Page 9 2304934895
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Filipenko Tue May 17, 2016 12:41 pm

    паће wrote:
    Filipenko wrote:... čim ugleda pripadnike Narodnog Komesarijata Vnutarnjih Dela...

    Ах, чувени СовНарКом, где нико није уочио оно "нарком".


    šta čitate? - Page 9 286371741
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Agdw Hmlkh Tue May 17, 2016 8:02 pm

    паће wrote:
    Filipenko wrote:... čim ugleda pripadnike Narodnog Komesarijata Vnutarnjih Dela...

    Ах, чувени СовНарКом, где нико није уочио оно "нарком".
    šta čitate? - Page 9 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Tue May 17, 2016 9:16 pm

    Procitao de kueveda zivotopis lupeza i sada naporedo citam zlatno tele i divlje detektive. nekako cu poceti da belezim sta ljudi citaju po subway. za sada supergods - grant morrison (neki hipster q train izasao na avenue m), biografija hilari klinton -klibton neki steve carell tip na f trainu uptown, antogana na francuskom - neka tetovirana riba (tatoo je nestto na quenyi) f train 34th and herald, neki radulovicevac cita future industries ili tako nesto na papiru nisam ispratio gde se zaputio.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Tue May 17, 2016 9:20 pm

    Maestro
    šta čitate? - Page 9 Vladan-desnica-zimsko-ljetovanje-slika-56855368

    Čitam baš ovo izdanje.
    A ovo mi je sledeće, dugo nisam čuo za bolji naslov
    šta čitate? - Page 9 Vladan-desnica-fratar-zelenom-bradom-omot-edo-murtic-slika-51081701
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Somlói Galuska Tue May 24, 2016 9:11 pm

    šta čitate? - Page 9 3204619380

    šta čitate? - Page 9 315il55
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by disident Wed May 25, 2016 12:13 pm

    šta čitate? - Page 9 Katastrofa_evropa_ide_u_rat_1914_-_i_knjiga-maks_hejstings_s


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by beatakeshi Fri Jun 10, 2016 6:39 pm

    Pomenuo Ostap pre neki dan pa sam ponovo (posle dugo vremena) uzeo u ruke
    šta čitate? - Page 9 2020-13-1_557aa6cd4503d
    Ukratko: šta čitate? - Page 9 3137070404 šta čitate? - Page 9 3137070404 šta čitate? - Page 9 3137070404
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ferenc Puskás Sat Jul 16, 2016 1:21 pm

    Ne čitam, ali ne znam gdje ovo staviti. U Češkoj objavljeno prvo izdanje Kunderinog Život je drugdje. Izašla recenzija u novinama sa sve prepričavanjem sadržaja.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ointagru Unartan Sat Jul 16, 2016 2:56 pm

    beatakeshi wrote:Pomenuo Ostap pre neki dan pa sam ponovo (posle dugo vremena) uzeo u ruke
    šta čitate? - Page 9 2020-13-1_557aa6cd4503d
    Ukratko: šta čitate? - Page 9 3137070404 šta čitate? - Page 9 3137070404 šta čitate? - Page 9 3137070404

    Da nema neko slucajno ovo u pdf-u?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by uskok i ajduk Fri Aug 19, 2016 12:06 pm

    Ово би могло и на теми о феминизму, али нека овде.
    Јуче купио књигу, не испуштам је из руку. 
    šta čitate? - Page 9 3826186726 
    šta čitate? - Page 9 Rat_nema_zensko_lice_v-2
    Opis

    Ova knjiga je ispovest, dokument i dnevnik ljudskog sećanja.

    U njoj govori više od dve stotine žena, koje nam opisuju kako su, kao devojke koje su sanjale o tome da postanu neveste, postale vojnici 1941. godine. Oko milion sovjetskih žena učestvovalo je u Drugom svetskom ratu, najstrašnijem ratu dvadesetog veka. Žene nisu samo spasavale i previjale ranjenike, već su i pucale iz snajperskih pušaka, dizale mostove u vazduh, odlazile u izviđanje i ubijale… Ubijale su neprijatelja koji je, s dotad neviđenom okrutnošću, napadao njihovu zemlju, njihove domove i njihovu decu.

    Svetlana Aleksijevič, sovjetska spisateljica iz Belorusije, provela je četiri godine radeći na ovoj knjizi i posetila preko sto velikih i malih gradova, varoši i sela, beležeći priče i sećanja ratnih veteranki. Sovjetska štampa je knjigu opisala kao „upečatljiv izveštaj o davno prošlim vremenima koja su uticala na sudbinu celog naroda“, ali epizode s prve linije fronta nisu najvažnije – od njih su važnija uznemirujuća iskustva žena u ratu. U njihovim svedočanstvima, prošlost se strasno obraća sadašnjosti, dižući glas protiv jučerašnjeg i današnjeg fašizma…

    Rat nema žensko lice, po mišljenju mnogih kritičara, jeste remek-delo savremene književnosti, kojim je Svetlana Aleksijevič zasnovala sebi svojstvenu književnu vrstu, „roman glasova“, literarni pristup kojim, na osnovu više stotina svedočanstava očevidaca, iz prve ruke stvara grandioznu sliku jednog vremena, vešto uklapajući pojedinačne ispovesti u celinu.

    Pored nepodeljene naklonosti kritike, delo Rat nema žensko lice naišlo je i na izuzetan prijem čitalaca i ubedljivo je najpopularniji roman beloruske autorke. Samo u zemljama bivšeg Sovjetskog Saveza, ovaj roman je prodat u više od dva miliona primeraka, a preveden je ili se prevodi na skoro četrdeset jezika širom sveta. 


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Filipenko Fri Aug 19, 2016 3:07 pm

    Otužno. Otkrivaju Ameriku nova saznanja da su, gle čuda, u bespoštednom ratu u istočnoj Evropi, žene išle da se bore.

    Pretpostavljam da će sledeća velika stvar biti deca koja su radila u sovjetskim fabrikama i pravila municiju sa kojom su im očevi ubijali Nemce i ostale vojnike fašističke Evrope koja ih je napala. Samo što će to pride da se iskoristi za antirusku propagandu, i dokaz da će pre da žene i decu izlože neljudskim naporima umesto da se lepo predaju pa da sačekaju kraj rata kao Francuzi  šta čitate? - Page 9 2952840586

    Naravno, Svetlani Aleksijevič ni pljuvanje po Rusiji ni proneoukrajinstvo ne sme biti zaboravljeno, a opravdanje nije ni to što je iz Lavova.
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Fri Aug 19, 2016 3:25 pm

    Grešiš, u ovoj knjizi (neću reći romanu, jer ovo je svjevrsna zbirka ispovesti) nema 
    ni trunke antiruskog sentimenta, čak i kad autorka pokušava od žena, učesnica rata,
    izvući neki antistaljinistički detalj, odgovor je: pustite Staljina, nama je fašista ušao u kuću
    i ubijao najmilije).

    šta čitate? - Page 9 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:34 pm