Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by Filipenko on Thu Aug 04, 2016 12:16 am

...kao i prezentovali istraživanje iz koga se mehanizam razobličuje i dočarava masovnost navodne upotrebe navodnog mehanizma, budući da mi je malo nejasno šta Albanci imaju od toga da Srbin X kupi imovinu od Srbina Y, ako on već ne može da raspolaže tom imovinom ukoliko su tzv. zakoni zaista tako podešeni.

Post by Veletin on Thu Aug 04, 2016 12:23 am

ne postoji nikakva zabrana za građane srbije albanske nacionalnosti sa prebivalištem na kosovu i metohiji.
jedina diskriminacija je izdavanje pasoša za koje ne važi bezvizni režim a koja je donesena na zahtev eu, ali se to odnosi i na sve ostale uključujući i mene.

Post by William Murderface on Thu Aug 04, 2016 12:53 am

Upravo.

Ma paranoja.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Aug 07, 2016 6:57 pm

neko mora da spreci onu Jelenu Stevanovic da pise o americkoj politici , ovo se otima kontroli.

Post by William Murderface on Sun Aug 07, 2016 7:17 pm

Ja to i ne čitam. Šta je sad napisala?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Sun Aug 07, 2016 7:37 pm

izgleda da novac utice na politiku

Post by William Murderface on Sun Aug 07, 2016 7:46 pm

Mora da je pročitala u nekom Istokovom izveštaju!

_____

Post by beatakeshi on Thu Aug 25, 2016 10:08 am

sputnjik wrote:
Prema dokumentu izdatom u Moskvi 19. avgusta ove godine, a do kojeg je došao Sputnjik, preduzeće sa ograničenom odgovornošću „Ist medija grup“ izbrisano je iz jedinstvenog državnog spiska poreskih lica Ruske Federacije, prema nalogu Federalne poreske službe iz Moskve 23. maja ove godine. „Ist medija grup“, koja je u srpskim medijima označavana kao vlasništvo biznismena Miroslava Bogićevića, registrovano je u Moskvi 12. januara 2012. godine, sa naznakom — izdavačka delatnost. Iste godine to preduzeće je, prema do sada poznatim informacijama, postalo kupac 50 odsto vlasništva dnevnika „Politika“ od nemačke medijske grupacije „Vac“ kao ranijeg akcionara „Politike“. Dokument Federalne poreske službe iz Moskve © Foto: print skrin Dokument Federalne poreske službe iz Moskve „Pravno lice koje u poslednjih 12 meseci, koji su prethodili trenutku donošenja odluke registrovanog organa, nije dostavilo knjigovodstvene dokumente predviđene zakonom Ruske Federacije o porezima i taksama i nije vršilo operacije na najmanje jednom bankovskom računu, smatra se da je praktično prestalo sa radom (u daljem tekstu — neaktivno pravno lice)“, piše u dokumentu Federalne poreske službe iz Moskve. Takvo pravno lice, pojašnjeno je u istom dokumentu u koji je Sputnjik imao uvid, može da bude isključeno iz jedinstvenog državnog registra pravnih lica na način propisan tim Federalnim zakonom. Ruski pravnici kažu da „Ist medija grup“ ne može da nastavi rad ako naknadno pošalje izveštaje. Međutim, oni pretpostavljaju da je firma ili prodata ili poklonjena pre nego što je ugašena. „Ako je prodata, onda je to preko of šora, i na to vlasnik nije imao pravo — jer ima zabranu prodaje“, pojašnjavaju ti pravnici za Sputnjik. U tom slučaju država može da oduzme „Politiku“ od kupca. Međutim, postoji i mogućnost stečaja preduzeća „Ist medija grup“, a to onda znači da će poverioci biti namirivani i „Politikom“. Obradović: Moguće je da država postane stoprocentni vlasnik Politike Komentarišući naša saznanja, predsednik Komisije za zaštitu konkurencije Miloje Obradović za Sputnjik ističe da sve zavisi od ruskog zakona. „Komisija trenutno proverava da li je firma ’Ist medija grup‘ još uvek aktivna. Ukoliko nije utvrdićemo šta to znači po ruskom zakonu o privrednim društvima da bi znali kakva je situacija sa vlasništvom u Srbiji. Mi ćemo proveriti da li to kao posledicu može da ima dobru stvar za državu Srbiju, odnosno da li se otvara mogućnost da Srbija postane stoprocentni vlasnik Politike. Ipak sve zavisi šta kaže ruski Zakon o privrednim društvima“, kaže Obradović.

Dalje: http://rs-lat.sputniknews.com/drustvo/20160824/1107880939/ugasen-vlasnik-politike-dobos.html

Post by паће on Thu Aug 25, 2016 11:50 am

Још ће испасти да ће држава бити опет власник Политике, ал' не држава Србија него Русија .

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by Gargantua on Thu Aug 25, 2016 6:45 pm

Sputnik wrote:Mi ćemo proveriti da li to kao posledicu može da ima dobru stvar za državu Srbiju, odnosno da li se otvara mogućnost da Srbija postane stoprocentni vlasnik Politike

Mice male

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 6:53 pm

_____

Post by Gargantua on Thu Aug 25, 2016 7:48 pm

Pazi, sad mi ono puštanje Bogićevića prošle godine i petljanje oko Rodića, kad ga je "intervjuisao" DJV, dobija nove dimenzije.

Post by Bluberi on Thu Aug 25, 2016 7:51 pm

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 7:52 pm

Gargantua wrote:Pazi, sad mi ono puštanje Bogićevića prošle godine i petljanje oko Rodića, kad ga je "intervjuisao" DJV, dobija nove dimenzije.

Kako ga sad tumačiš? Fajt između Rusa i Amera oko Politike?

_____

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 7:53 pm

Bluberi wrote:

Bolje da su ostavili samo naslov i sliku. Smisao je isti, a trošili bi manje mastila i papira.

_____

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 7:55 pm

Ali, "ološ je svako ko voli neku drugu zemlju više nego svoju". Lebe mekani.

_____

Post by Bluberi on Thu Aug 25, 2016 7:57 pm

Inače vidi se razlika od kako je otišla Ljiljana S.

Post by Gargantua on Thu Aug 25, 2016 8:00 pm

William Murderface wrote:
Gargantua wrote:Pazi, sad mi ono puštanje Bogićevića prošle godine i petljanje oko Rodića, kad ga je "intervjuisao" DJV, dobija nove dimenzije.

Ma ne, msm nema tu Rusa, srpske tajkunske pare 1/1 su tamo bile. To je bila stara DS-ova kombinacija.

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 8:00 pm

et Bluberi

Vidi se. Ono sam čitao da se iznerviram. Sad više i ne čitam.

Mada je Đurić došo za Ljiljinog vakta ako ne grešim.

_____

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 8:01 pm

Gargantua wrote:

Ma ne, msm nema tu Rusa, srpske tajkunske pare 1/1 su tamo bile. To je bila stara DS-ova kombinacija.

U čemu je onda fora? Može i na pm

_____

Post by Filipenko on Thu Aug 25, 2016 8:04 pm

Bluberi wrote:

Post by Gargantua on Thu Aug 25, 2016 8:05 pm

Kako mu nije palo na pamet da Vučić predsedava(tm) stanjem u kome se Vulin i Dačić raspištoljeno zalažu za Miloševićevu rehabilitaciju?

A šta serem i ja pa kao ozbiljno čitam? Tekst putuje utabanim stazama još jednog malog od vođine palube.

Post by Bluberi on Thu Aug 25, 2016 8:06 pm

Mada se i sada naleti na dobar članak. Sećate se kako je Vučić na Ološ konferenciji pričao o Beloj Palanci i nemoći opozicije.
Bela Palanka – crni izbori

Post by Gargantua on Thu Aug 25, 2016 8:08 pm

Gargantua wrote:

U čemu je onda fora? Može i na pm

Ma konstruišem u glavi da se ta firma (zadnji vlasnik M. Bogićević) gasi u nekom dilu kojim on otkupljuje svoj položaj i slobodu (bio dugo u pritvoru, pušten, dao onaj namešteni "intervju" Vučićeviću itd) dok braća Daltoni sa svoje strane stavljaju to pod kontrolu, ili preko države ili preko nekog trećeg kupca.

Post by William Murderface on Thu Aug 25, 2016 8:09 pm

Makes sense.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 17, 2017 1:37 am