Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 4:04 pm

Još jedan dokaz protiv teorije evolucije!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Sat May 20, 2017 4:17 pm

William Murderface wrote:U arhivistici. Arhivirana je. :pace:

Realno, ovde evolucije nema 

Post by uskok i ajduk on Sat May 20, 2017 4:34 pm

Духовнољотићевство нам је донело и тај тренд, из, погађате, Берлина Вашингтона.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by uskok i ajduk on Sat May 20, 2017 4:47 pm

..... хтедох рећи, имамо квислиншки конзервативизам и квислиншки либерализам, а они се представе ради, кобајаги, интелектуално сукобљавају. А кад се јави домаћа мисао о некој суштински битној ствари - угуше је медијским спиновањем оваквим увезеним тричаријама. 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Kinder Lad on Sat May 20, 2017 5:36 pm

William Murderface wrote:

Eto ti, raspad Jugoslavije oborio teoriju evolucije u društveno-humanističkim naukama.
Ovo je ludilo 

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Sat May 20, 2017 6:10 pm

Ugh
A.P. se baš cimala s ministarstvom oko projekata, pravilnika i sličnih administartivnih sranja, tj bila je baš baš korisna naučnoj zajednici, sad me smorilo ovo.

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 6:18 pm

Ja sam bacio pogled na taj rad o kukavnom patrijarhatu ugasenom, i to je trucanje. Za ostalo, ne znam.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Sat May 20, 2017 6:22 pm

Pa ne znam ni ja ostalo, ovo je pogresno na elementarnom nivou.
Guest

Post by Guest on Sat May 20, 2017 6:33 pm

uskok i ajduk wrote:..... хтедох рећи, имамо квислиншки конзервативизам и квислиншки либерализам, а они се представе ради, кобајаги, интелектуално сукобљавају. А кад се јави домаћа мисао о некој суштински битној ствари - угуше је медијским спиновањем оваквим увезеним тричаријама. 

daj neki primer, ali da nije sranje

Post by uskok i ajduk on Sat May 20, 2017 7:56 pm

Па ето то, кобајаги креационизам вс еволуционизам. У Србији постоји континуитет секуларистичних традиција и тотално је неприродно преписивати полемику која се у другим друштвима (америчком рецимо) водила из оправданих разлога.

_____
Guest

Post by Guest on Sat May 20, 2017 8:23 pm

sećam se da me je john doe optuživao da sam dogmata po pitanju evolucije zato što sam pisao da čak iako zanemarimo gluposti tipa da je lažna dilema stvaranje vs razvoj, ostaje činjenica da je teorija evolucije izuzetno koristan alat  koji se brusi kako nauka ide napred

ja na ovom stepenu evolucije (sic!) čoveka ne verujem u sekularno

Post by паће on Sat May 20, 2017 8:25 pm

Lev Abalkin wrote:
ja na ovom stepenu evolucije (sic!) čoveka ne verujem u sekularno

Није битно. Оно постоји и ради и кад не верујеш у њега.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".
Guest

Post by Guest on Sat May 20, 2017 8:31 pm

duhovito

Post by beatakeshi on Sat May 20, 2017 8:39 pm

Politika se pretvorila u oazu gluposti, ludila, mržnje i odgovarajuće propagande. Ali mislim da dosta verno odražava društvo u ovom trenutku.

Post by Filipenko on Sat May 20, 2017 8:39 pm

uskok i ajduk wrote:Па ето то, кобајаги креационизам вс еволуционизам. У Србији постоји континуитет секуларистичних традиција и тотално је неприродно преписивати полемику која се у другим друштвима (америчком рецимо) водила из оправданих разлога.

U kom je to društvu opravdano voditi tu vrstu debate? To je ispiranje mozga.

Inače, slažem se, ovi što izigravaju kreacioniste kod nas su listom katolici i američki špijuni, treba ih pootpuštati i pohapsiti, a sve vidove organizovanja i propagande im zatrti.

Post by паће on Sat May 20, 2017 8:42 pm

Што је у ствари кључно и код религије - да је све то баш тако како кажу не би се веровање ни захтевало.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".
Guest

Post by Guest on Sat May 20, 2017 8:43 pm

nije to ključno kod religije nego kod ljudi, veruje se previše, nezavisno od religije

Post by No Country on Sat May 20, 2017 10:47 pm

uskok i ajduk wrote:У Србији постоји континуитет секуларистичних традиција и тотално је неприродно преписивати полемику која се у другим друштвима (америчком рецимо) водила из оправданих разлога.
У Србији, као и у сваком друштву, постоји мноштво континуитета, од којих су неки међусобно оштро сукобљени. Нпр. такође имаш и континуитет (и то знатно дужи) егалитаризма, што ни најмање не смета увек успешним циклусима тајкунизације, т.ј. наглог и нимало поштеног издвајања елита. Имаш и континуитет бунтовништва и континуитет покорности, један поред другог, и не ретко присутне у истом човеку, а понекад и у истом тренутку. Дакле, опрезно са континуитетима.

Полемика о креационизму је још кретенскија од оне о глобалном загревању, но то јесте одлика нашег доба: кретенске полемике. Ваљда да се не би бавили оним што је заиста битно. Нема ту баш никаквог оправдања.

Post by uskok i ajduk on Sun May 21, 2017 8:02 am

No Country wrote:
uskok i ajduk wrote:У Србији постоји континуитет секуларистичних традиција и тотално је неприродно преписивати полемику која се у другим друштвима (америчком рецимо) водила из оправданих разлога.
У Србији, као и у сваком друштву, постоји мноштво континуитета, од којих су неки међусобно оштро сукобљени. Нпр. такође имаш и континуитет (и то знатно дужи) егалитаризма, што ни најмање не смета увек успешним циклусима тајкунизације, т.ј. наглог и нимало поштеног издвајања елита. 

То се слажем. Нпр. у САД-у, не би било сврхе расправљати о традицијама егалитаризма јер их нема, али зато огроман проценат популације верује у натприродна бића па је сасвим спонтана ствар што се воде полемике о креационизму. Код нас је главни мотив верника народњаштво и традиционализам, психолошка сигурност у верској заједници, итд, а не толико вера у Божије стварање свега и свачега, па не постоји озбиљна друштвена снага који би могла угрозити теорију еволуције. У Србији би ваљало покретати дискусије о балансу између егалитаризма и утилитаризма, колективизма и индивидуализма, народњаштва и космополитизма, национализма и грађанског друштва, на тим темама се најчешће "искаче из зглоба" и одлази (интелектуално) или у класичну љотићевштину* или у духовну љотићевштину**.

*тоталитарни, теократски концепт (прим. ускок)

**духовно квислинштво (прим. ускок)

_____

Post by No Country on Sun May 21, 2017 8:27 am

Изненадио би се ти у каква се све многа и необична натприродна бића веровало, у Србији. Гле, а могао сам да се закунем да Чајкановића држиш под јастуком.

Post by uskok i ajduk on Sun May 21, 2017 8:44 am

У питању су самоникла (дивља, неорганизована) веровања која не садрже доктрину (догму) о стварању света, а пре свега та веровања немају претензије да се мешају у науку. Ја верујем у виле и вештице, змајеве, итд.... али и у теорију еволуције. 

_____

Post by Gargantua on Sun May 21, 2017 8:54 am

Post by William Murderface on Sun May 21, 2017 12:31 pm

Nema kraja.

_____

Post by Kinder Lad on Sun May 21, 2017 12:58 pm

SuperShqip*

*znam da nije ispravno, ali ovako je lepse

_____
alt-lib

Post by No Country on Sun May 21, 2017 5:31 pm

uskok i ajduk wrote:Ја верујем у виле и вештице, змајеве, итд.... али и у теорију еволуције. 
Па да, тзв. духовно воли да се настани у парадоксима ове врсте. Тамо где логика не помаже... неопходна је доза мистификације.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Dec 18, 2017 12:29 am