Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sun May 14, 2017 1:12 pm

beatakeshi wrote:A i ovaj Nadal, nek' pobedi ako ga nije sramota.

šta nam rade, i Nadal dočekao da jednom pobedi Noloa.

Post by No Country on Sun May 14, 2017 5:25 pm

Kondo wrote:jebo karikaturu, nego sta je skrivila ceri bler?
Па ено пише у тексту: адвокатска канцеларија за коју ради је наводно била ангажована на случају Харадинај. Нема те завере коју Политика неће повезати.

Post by ficfiric on Sun May 14, 2017 5:50 pm

otto katz wrote:Pa te nema.

Dan je, mozda ce se ponovo pojaviti kad padne noc

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Sun May 14, 2017 9:05 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Sun May 14, 2017 9:07 pm

Ovo je nešto drugo, i može da se toleriše.
Samo mi se čini da autor baš i ne zna čemu služi ta rukavica.

Post by William Murderface on Sun May 14, 2017 9:09 pm

Pa jeste manje problematična od prethodnih koje smo kačili, ali jbt, koliko će još da muzu tu temu?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by plachkica on Sun May 14, 2017 9:11 pm

Dok ne prođu izbori na Kosovu i u Albaniji?

Post by No Country on Sun May 14, 2017 9:21 pm

Дотичну тему музу 30 и кусур година, дакле отприлике онолико колико траје политичко памћење ваше генерације. И што је најгоре - и даље се ту има измусти отрова, ево чак појачавају капацитете.

Post by William Murderface on Sun May 14, 2017 9:27 pm

Mnogo im je dobro leglo ovo Makedoniji, plus Voker i puštanje Haradinaja, ima da teraju do sledećih izbora.

_____

Post by Kinder Lad on Sun May 14, 2017 10:24 pm

Meni je najbolje plasenje ljudi Kosovom i Albanijom. Kad bi stvarno napali Srbiju, rat bi trajao otprilike dan i po. Ali, naravno, treba ljude držati u iracionalnom strahu.

_____
alt-lib

Post by ficfiric on Wed May 17, 2017 10:31 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:^&^^
mora da im se prizna i da se drže svi zajedno, znaš kad bi kod njih mogle da postoje Sonja Biserko i Borka Pavićević. e kad bi mi bili malo više kao oni...

(edit. u semenke pišaju, to svi znaju)

Sta bi? Ne drze se vise zajedno?

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Wed May 17, 2017 10:48 pm

Sad znamo ko je onaj lik sa Politikine karikature što pošmrka čitavu granicu.

Šta ti je umetnička istina.

_____

Post by William Murderface on Fri May 19, 2017 2:06 pm

William Murderface wrote:http://www.politika.rs/scc/clanak/380389/Pogledi/Georgina-sa-Filozofskog

Vladimir Ilicпре 5 сати

U danasnjoj Politici, Martic sugerira da je Curuviju ubio Djindjic. (Nema ceo tekst na netu, ali sam procitao u stampanoj verziji).

http://www.politika.rs/scc/clanak/380927/Pogledi/Curuvija-Racak-i-Gordic

_____

Post by William Murderface on Fri May 19, 2017 10:12 pm

Nebojša Krstić‏ @Krle22

Zeznut je odgovor Đorđa Martića branitelju Jove Bakiča, Gordiću @PolitikaJavlja. Izazvaće reakcije. Mislim da bi trebalo, al ko će ga znati.

_____

Post by Kinder Lad on Fri May 19, 2017 10:41 pm

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri May 19, 2017 11:01 pm

– Ако сам вас разумела, сматрате да је понашање Ћурувије угрожавало „земунски клан” – питала је сведока адвокат Зора Добричанин Никодиновић, бранилац оптужених Ратка Ромића и Милана Радоњића, али судија Снежана Јовановић није дозволила да сведок изнесе своје мишљење.
Адвокат Слободан Ружић приговорио је због начина на који је саслушан сведок Мартић, оцењујући да је суд сведока „пустио да митингује” и говори о Ђинђићу и петом октобру, што нема никакве везе са убиством Ћурувије.
– И те како има везе, посебно због чињенице да нам је пола сведока овде из „земунског клана” – рекла је Зора Добричанин Никодиновић.

Hehe.

_____

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 1:41 pm

U danasnjem kultutnom dodatku, bizaran tekst one etnoloskinje Aleksandre Pavicevic (pominjali smo je svojevremeno na Zocinom topiku, tvrdi da je socijalizam unistio srpsku patrijarhalnu porodicu, a koja je osnovna celija drustva) o evoluciji.

Izmedju ostalog, pise:

"Zanesenost mogucnoscu nezaustavljivog progresa (jer teorija evolucije se zasnivala na principu pravolinijskog napretka) svakako je bila dovoljo jaka da se previdi da su dokazi evolucije bili gotovo podjednako pretpostavka kao i dokazi kreacije."

Sedi, jedan.

Misconceptions about natural selection

Because natural selection can produce amazing adaptations, it's tempting to think of it as an all-powerful force, urging organisms on, constantly pushing them in the direction of progress — but this is not what natural selection is like at all.

First, natural selection is not all-powerful; it does not produce perfection. If your genes are "good enough," you'll get some offspring into the next generation — you don't have to be perfect. This should be pretty clear just by looking at the populations around us: people may have genes for genetic diseases, plants may not have the genes to survive a drought, a predator may not be quite fast enough to catch her prey every time she is hungry. No population or organism is perfectly adapted.

Second, it's more accurate to think of natural selection as a process rather than as a guiding hand. Natural selection is the simple result of variation, differential reproduction, and heredity — it is mindless and mechanistic. It has no goals; it's not striving to produce "progress" or a balanced ecosystem

_____

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 1:51 pm

"Evolucionisticka teorija je u drustvenim i humastickim naukama odavno prevazidjena, ali u prirodnim nije."

Kec u dnevnik, vidimo se u avgustu.

_____

Post by Kinder Lad on Sat May 20, 2017 1:54 pm

Pitam se da li je teorija relativiteta prevaziđena u arheologiji recimo...?

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 1:56 pm

U arhivistici. Arhivirana je. :pace:

_____

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 2:03 pm

"Istrajnost evolucionistickih pogleda moze se objasniti cinjenicom da je vreme velikih, revolucionarnih, naucbih teorija iza nas, to jest da od uoblicavanja teorije o poreklu vrsta nijedna druga naucna teorija nije ponudila zadovoljavajuca resenja (ovo naravno ako zazmurimo pred cinjenicom da je i teologija nauka)"

Koju je teoriju o poreklu vrsta ponudila ova "nauka"?

_____

Guest

Post by Guest on Sat May 20, 2017 2:14 pm

mogli bi da ispadnu pametni samo ako ćute

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sat May 20, 2017 3:29 pm

William Murderface wrote:"Evolucionisticka teorija je u drustvenim i humastickim naukama odavno prevazidjena, ali u prirodnim nije."
šta ovo uopšte treba da znači? numem nikakav smislen sadržaj da dovedem u vezu sa ovim rečima, ovako raspoređenim. jel piše okolo u tekstu kako su to dr & hum nauke prevazišle evolucionu teoriju a prirodne nisu?

Post by William Murderface on Sat May 20, 2017 3:48 pm

Nema jasnog objašnjenja, ali iz konteksta mi se čini najsmislenijim tumačenje da ona, utrdivši da je teorija evolucije=princip pravolinijskog napretka, hoće da kaže da je u društvenim i humanističkim naukama zapravo odbačen ovaj princip.

Biseru prethodi ovaj pasus:

Dogmatski evolucionizam posebno je došao do izražaja u proučavanjima i interpretacijama religije. Evolucionisti su smatrali da je religija zamenila magijski način mišljenja koji je odlikovao primitivna društva, a nju je u razvijenom svetu trebalo da zameni nauka. Koliko je ovakva postavka bila pogrešna, pokazali su ne samo mnogi antropolozi i sociolozi koji su stvarali tokom dvadesetog veka, već i istorijsko iskustvo. Uprkos mišljenju sociologa religije da je sekularizacija sveta nepovratni proces koji podrazumeva smanjivanja značaja religije u životu ljudi i, konačno, njen potpuni nestanak, krajem prethodnog milenijuma došlo je do njene globalne reaktuelizacije. U socijalističkim zemljama, sekularizaciona paradigma bila je čak i ideološki temelj. Cepanje SFRJ po šavovima konfesionalno-etničkog pripadanja pokazalo je svu površnost ovakvog pristupa.

Eto ti, raspad Jugoslavije oborio teoriju evolucije u društveno-humanističkim naukama.

Za nju je "teorija evolucije" zapravo kontovski pozitivizam + bilo kakva teorija istorije kao napretka, pa dakle i marksizam.

_____

Post by beatakeshi on Sat May 20, 2017 4:02 pm

Pri tom ona ima opsežnu akademsku karijeru.

http://www.etno-institut.co.rs/cir/team/aleksandra_p.php

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:27 am