Kada kažem novine...

Share
Guest

Re: Kada kažem novine...

Post by Guest on Thu Jul 21, 2016 8:58 am

Post by William Murderface on Thu Jul 21, 2016 3:19 pm

Kinder Lad wrote:
zastitnik gotama wrote:http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/ljiljana-smajlovic-ja-sam-podnela-ostavku-vucic-mi-je-dao-otkaz/

Moram da odam priznanje Aleksandru Vučiću za nešto važno. On na mene nikada nije vršio pritisak. Javno je govorio da nije zadovoljan uređivačkom politikom, ali to smatram fer odnosom. Ja sam pristalica kritike novina. Pristalica sam toga da mediji jedni druge kritikuju. To je 21. vek u novinarstvu... Vučić nije nikada pokušao da izdejstvuje da se o nečemu piše ili ne piše, ili na koji način da se piše. Nije se mešao u uređivanje Politike i nije pokušao da iskoristi svoju ogromnu političku moć za pritisak na mene. Ja sam samo morala da se zapitam u nekom trenutku da li to šikaniranje od direktorki zapravo dolazi od vlasti", rekla je Smajlović i ukazala da je pokušala da s tim suoči Vučića, ali da ju je on svaki put uveravao da to nije tačno i da smatra da ona treba da bude glavni urednik Politike i da ne treba da ide sa tog mesta.

Remember, remeber, 24. Of December... (Od 7:35)

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Jul 21, 2016 3:28 pm

Jel Olja Beckovic pijana na ovom snimku?

Post by ficfiric on Thu Jul 21, 2016 3:32 pm

Mislin da da

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Jul 21, 2016 3:35 pm

Ladno Harvi napravio frojdovsku omaskui prvo napisao Biljana Srbljanovic. 

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Filipenko on Thu Jul 21, 2016 3:58 pm

William Murderface wrote:
Kinder Lad wrote:

O jebem ti, kud otvorih video. Pijana Bećkovićka, tema sloboda medija, naravno o tome pričaju prostačina Kesić i ova banda od Lalića, Smajlovićke, Krstića...i naravno retardirana publika koja aplaudira čim Olja prozbori. Fuj.

Post by Kinder Lad on Thu Jul 21, 2016 4:29 pm

William Murderface wrote:
Kinder Lad wrote:

eh, a koliko se trudila... Tu igru koju ona hoće da igra sa Vučićem možda može sa nekim drugim. ovo je drugi tip...vladara.

Post by Veletin on Fri Jul 22, 2016 10:30 am

Objašnjavajući svoju izjavu da nije kao Olja Bećković i da neće krenuti u krstaški rat protiv Vučića, bivša glavna urednica “Politike” je rekla da joj se čini da je autorka “Utiska nedelje” sukob sa Vučićem shvatila lično. “Nisam taj tip. Neke stvari podržavam kod Vučića, neke ne podržavam. Protivnik sam gledanja na politiku kao na borbu dobra i zla. U našem novinarstvu ima sklonosti da se posmatraju političke ličnosti kao sukob dobra i zla, pa je Vučić zlo, a Radulović i opozicija dobro”, navela je Smajlović.

Bivša glavna urednica “Politike” rekla je i da je otkaz nije iznenadio, ali da je iznenadio “siledžijski i prostački način” na koji joj je uručen. Kaže da su joj poslali jednu službenicu “Politike” na vrata da joj uruči otkaz, kao i da sada ne žele da joj daju ugovor o radu kako ne bi mogla da tuži kompaniju zbog nezakonitog otkaza.
http://rs.n1info.com/a178926/Vesti/Vesti/Ljiljana-Smajlovic-Drzava-mi-dala-otkaz.html

Post by William Murderface on Fri Jul 22, 2016 10:32 am

Semper fi!

_____

Post by Veletin on Fri Jul 22, 2016 10:41 am

bakareci raznih fela nemaju đe od sultana kako si juče lepo napisao.

Post by William Murderface on Fri Jul 22, 2016 10:47 am

Pa da, i kad si i nemilosti neces da se bunis nego cekas da opet budes u milosti.

_____

Post by Filipenko on Fri Jul 22, 2016 11:12 am

Ček, stani, o kakvom "nezakonitom otkazu" ona priča?   Može biti da joj još uvek nisu objasnili kako funkcioniše zakon o radu, neka ga detaljno prouči pa neka onda izlazi u javnost sa tako - za nju - neuobičajenim decidnim stavovima. Na šta to liči, da daje takve kvalifikacije, i zašto baš sada 

Post by bela maca on Fri Jul 22, 2016 12:07 pm

- gde ste to videli da mi preferiramo opoziciju
- pa eto, zvali ste nuns u program kad je bio dan slobode štampe...

Post by plachkica on Fri Jul 22, 2016 1:00 pm

Drma li se mesto Bujoševiću? Čini mi se da bi se Ljilja fino uklopila u rts-u.

Post by Kinder Lad on Fri Jul 22, 2016 3:11 pm

Jezik pregrizla

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Fri Jul 22, 2016 3:58 pm

Mislim da je "žuti Bujke" formalno zaštićen od neke brzinske smene, ali Nenad Lj. S. nije.

Post by beatakeshi on Fri Jul 22, 2016 9:05 pm

Nenad Lj. Smajlović? Sve to ekipica iz Vremena.

Post by William Murderface on Sat Jul 23, 2016 11:48 pm

Ljiljana Smajlović: Kusturica je jedan od ljudi koji su skupo platili komfor da govore sve što misle
"Silno sam ponosna i na njega i na sve njegovo što sam u Politici objavila. A posebno na ovo što je sada rekao o meni. Mislim da on stvarno voli Politiku, njemu je stalo do ustanova kulture, do načela. To što on podržava politiku Aleksandra Vučića, pa čekajte, i ja podržavam politiku Aleksandra Vučića", rekla je doskorašnja glavna urednica "Politike" za Nedeljnik osvrćući se na podršku koju je dobila prethodnih dana

_____

Post by plachkica on Sun Jul 24, 2016 12:04 am

Ovo si propustio:

"Ne mogu da odgovorim kako mi izgledaju novine, ali mogu da odgovorim kako mi izgleda činjenica da je vršilac dužnosti glavnog urednika prvi dan rekao da neće biti otkaza, ali pod uslovom da niko nigde ne komentariše ono što se dešava u redakciji, što smatram nekom vrstom pretnje", navela je Smajlović, koja će od sledećeg broja Nedeljnika pisati kolumne za naš magazin.

Mica mala, udomila se.

Post by William Murderface on Sun Jul 24, 2016 12:08 am

_____

Post by Filipenko on Sun Jul 24, 2016 2:18 am

William Murderface wrote:Ljiljana Smajlović: "Silno sam ponosna i na njega i na sve njegovo što sam u Politici objavila. A posebno na ovo što je sada rekao o meni. Mislim da on stvarno voli Politiku, njemu je stalo do ustanova kulture, do načela. To što on podržava politiku Aleksandra Vučića, pa čekajte, i ja podržavam politiku Aleksandra Vučića", rekla je doskorašnja glavna urednica "Politike" za Nedeljnik osvrćući se na podršku koju je dobila prethodnih dana

Onda nema problema.

Post by William Murderface on Sun Jul 24, 2016 2:55 am

_____

Post by Veletin on Wed Aug 03, 2016 11:56 pm

"Pojim kravu na Moravu, bivoljicu na Topljicu".  

Албанци (и)легално купују станове у Нишу

Сценарио по коме посредници Срби, склапајући уговоре о новчаној позајмици са косовским Албанцима, купују за њих некретнине, које постају залог за враћање новца у року, реализује се „на поверење”. – Албанци постају власници кад Срби „не успеју” да врате зајам на време
Аутор: Тома Тодоровићсреда, 03.08.2016. у 22:00

Ниш – Током претходне две деценије, највише пре 1999. и у годинама одмах након завршетка агресије НАТО-а на Србију и СР Југославију, велики број Албанаца са Косова и Метохије и са југа наше земље масовно је куповао некретнине – станове, куће, локале и пољопривредно земљиште на подручју Врања, Лесковца, Ниша.

У последње време све чешће се говори да се нешто слично опет догађа.

Сазнања до којих је „Политика” дошла ових дана у разговорима са више нишких адвоката, нотара, али и у појединим државним органима, то потврђују.

Велики број косовских Албанаца купује станове у Нишу по веома једноставном систему којим се заобилазе сви важећи закони и забране.

Од власника станова, кућа или локала, некретнине званично купују Срби, који наступају као регуларни купци, а у ствари су само посредници и раде „на проценат”.

Новац за куповину некретнина српски држављани добијају од косовских Албанца.

Post by William Murderface on Thu Aug 04, 2016 12:02 am

Politika u svom najboljem izdanju.

_____

Post by Veletin on Thu Aug 04, 2016 12:09 am

заобилазе сви важећи закони и забране.

bilo bi super kada bi u tekstu naveli te zabrane.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 7:19 pm