Kada kažem novine...

Share
Guest

Kada kažem novine...

Post by Guest on Sat Jul 16, 2016 9:53 pm

a veliko d da je seljacina.

Re: Kada kažem novine...

Post by Gargantua on Sat Jul 16, 2016 10:02 pm

Pa i to je Word, prvo slovo u rečenici.

Post by паће on Sat Jul 16, 2016 10:20 pm

Још само да га видим да му Њорд меће велико соло И и на ћирилици .

Иначе, откуд дечко да зна да Њорд не зна да у другим језицима постоје скраћенице које се завршавају тачком и да та тачка не мора да значи крај реченице.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Radagast on Sat Jul 16, 2016 10:25 pm

Moj srpski je zardjao: da li je pravilno reci "vec si u kasnjenju" (umesto "vec kasnis")?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Sat Jul 16, 2016 10:25 pm

Ne

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by 1088 on Sat Jul 16, 2016 10:41 pm

zastitnik gotama wrote:ne radi ta stranica, ali gugl nasao ovo

Last edited by 1088 on Sat Jul 16, 2016 10:47 pm; edited 1 time in total

Post by William Murderface on Sat Jul 16, 2016 10:46 pm

NEEEEEEEEEE! This is a gift that just keeps on giving...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Kinder Lad on Sat Jul 16, 2016 10:49 pm

Radagast wrote: Moj srpski je zardjao: da li je pravilno reci "vec si u kasnjenju" (umesto "vec kasnis")?

"u kašnjenju" je, koliko ja znam, pravni termin, kao "u docnji". Ne može umesto "već kasniš" u smislu nalaziš se sa nekim pa si već u kašnjenju

_____
alt-lib

Post by Radagast on Sat Jul 16, 2016 11:01 pm

Kinder Lad wrote:
Radagast wrote: Moj srpski je zardjao: da li je pravilno reci "vec si u kasnjenju" (umesto "vec kasnis")?

"u kašnjenju" je, koliko ja znam, pravni termin, kao "u docnji". Ne može umesto "već kasniš" u smislu nalaziš se sa nekim pa si već u kašnjenju

Hvala.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on Sun Jul 17, 2016 12:05 am

Mada, opet razmišljam, ovo za nalaženje i kašenjenje u smislu stizanja negde definitivno ne može, ali čuo sam ljude da kažu (mada ja nikad ne bih) u poslu, tipa "već sam u kašnjenju sa ovim projektom"(npr.)...na ivici. Jbg, jezik.

_____
alt-lib

Post by Bluberi on Sun Jul 17, 2016 12:14 am

To bi moglo kao oznaka za etapu, kao nešto radno, tok.

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 10:48 am

http://www.politika.rs/scc/clanak/359402/Pristalice-inicijative-Ne-davimo-Beograd-nasrnule-na-Sinusu-Malog

_____

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 11:08 am

„Ово није права слика Београда, нити права слика тих младих људи. Ако ме неко нападне када улазим у скупштину града, када покушава да ме удари и повреди, да ли то значи да ће следећи пут да пиовреди моју децу, зато што има другачије мишљење”, упитао је Мали.

Он је додао да је припаднике иницијативе позвао на разговор, јер, како је казао, улица није место за то и истакао да „поштује другачије мишљење и њихову жељу да мирним демократским протестом изразе своје мишљење”.

„Ови људи се боре против Београда на води. Њима се тај пројекат не допада и ми прихватамо то, али тај пројекат мења Београд и Србију и ми се боримо за свако радно место”, нагласио је Мали и додао да ће тако бити док он буде водио град.

Како је рекао, највише чуди да „господа има времена да протестује у радно време у сред понедељка”.

_____

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 11:41 am

Predstavnik Inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" Dobrica Veselinović negirao je da su predstavnici te inicijative napali gradonačelnika Beograda Sinišu Malog.

"Ne. To se nije dogodilo. Mi smo mu uručili otkaze", rekao je Veselinović i dodao da nisu videli povredjenog policajca o kome je Mali govorio.

On je dodao da ih Mali nije pozvao na sastanak.

"On nas nije pozvao na sastanak. Šef obezbedjenja Skupštine je rekao 'Hajde, hajde. Udjite'. Pokušao je da nas uvuče na silu. Naš stav da mi nemamo šta da razgovaramo. Naši zahtevi su jasni ostavke i krivična odgovornost", rekao je Veselinović novinarima na protestu.

Upitan da prokomentariše izjavu gradonačelnika da brine za svoju i bezbednost svoje dece Veselinović je rekao da je "neverovatno da uz svo prisustvo policije i privatnog obezbedjenja koje ga čuva".

"Imam kontra pitanje za gradonačelnika. On je prvih dana posle rušenja u Savamali rekao da se oseća bezbedno kako je moguće da se neko oseća bezbedno kada 30 maskiranih ljudi upadne u pola noći i razruši deo grada, a u po bela dana sa ljudima bez maski koji su njegovi gradjani se oseća ugroženo", rekao je Veselinović.

On je kazao da će kada pregledaju snimke sa skupa utvrditi šta se zaista desilo i da li će pokretati proces jer su i članovi Inicijative napadnuti.

Oko 200 okupljenih, prema policijskim procenama, na skupu, na kome su predstavnici Inicijative pokušali da uruče "otkaz" Malom i predsedniku Skupštine Beograda Nikoli Nikodijeviću, vikalo je "Lopovi", "Koga štitite", "Djubre najveće", "Ostavke".

Predstavnici Inicijative su preko policije koja je obezbedjivala Skupštinu grada ubacivali toalet papir i listove papira sa "otkazima", nakon čega su vrata Skupštine blokirana.

Predstavnik Inicijative Radomir Lazović pozvao je gradjane da ne gadjaju papirima policiju.

"Ne gadjajte ove ljude, oni su naša policija. Pogledajte im sramotu na licu što ovo rade", na šta su se čuli povici "Koga štitite" "Štitite lopove".

_____

Post by Veletin on Mon Jul 18, 2016 11:51 am

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 12:10 pm

Na FB NDB ima dva duza snimka

https://m.facebook.com/nedavimobeograd/

_____

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 12:12 pm

Pokusaj privodjenja

https://m.facebook.com/miladin.miletic.7/posts/10154386329939721?notif_t=like¬if_id=1468834161312551

_____

Post by Photino Bird on Mon Jul 18, 2016 12:42 pm

e tako se kali čelik. onjušili su najzad malo baruta.

_____
Öxar við ána, árdags í ljóma,
upp rísi þjóðlið og skipist í sveit.
Skjótum upp fána, skært lúðrar hljóma,
skundum á Þingvöll og treystum vor heit.
Fram, fram, aldrei að víkja.
Fram, fram, bæði menn og fljóð.
Tengjumst tryggðarböndum,
tökum saman höndum,
stríðum, vinnum vorri þjóð.

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 12:56 pm

+1
Dobro je ovo.

_____

Post by Filipenko on Mon Jul 18, 2016 2:23 pm

STEFANOVIĆ O NAPADU NA MALOG: Gađali su ih i polivali, a policajca udarili motkom i razbili mu naočare!

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je da će biti predate prekršajne i krivične prijave protiv ljudi koji su napali gradonačelnika, odbornike i policajce ispred Skupštine grada tokom protesta inicijative "Ne davimo Beograd"

Post by beatakeshi on Mon Jul 18, 2016 2:29 pm

Da su napadači nosili fantomke nikad ih ne bi ni našli.
Guest

Post by Guest on Wed Jul 20, 2016 7:52 pm

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/ljiljana-smajlovic-ja-sam-podnela-ostavku-vucic-mi-je-dao-otkaz/

Moram da odam priznanje Aleksandru Vučiću za nešto važno. On na mene nikada nije vršio pritisak. Javno je govorio da nije zadovoljan uređivačkom politikom, ali to smatram fer odnosom. Ja sam pristalica kritike novina. Pristalica sam toga da mediji jedni druge kritikuju. To je 21. vek u novinarstvu... Vučić nije nikada pokušao da izdejstvuje da se o nečemu piše ili ne piše, ili na koji način da se piše. Nije se mešao u uređivanje Politike i nije pokušao da iskoristi svoju ogromnu političku moć za pritisak na mene. Ja sam samo morala da se zapitam u nekom trenutku da li to šikaniranje od direktorki zapravo dolazi od vlasti", rekla je Smajlović i ukazala da je pokušala da s tim suoči Vučića, ali da ju je on svaki put uveravao da to nije tačno i da smatra da ona treba da bude glavni urednik Politike i da ne treba da ide sa tog mesta.

Post by Filipenko on Wed Jul 20, 2016 8:53 pm

Što je najjače, tačno zamišljam kako joj Vučić psuje sve po spisku i naziva je ustašom, balijom i štasvene kada vide Petričevićevu karikaturu, što je njemu sasvim dovoljno da zaključi da je Ljiki deo zavere protiv njega, a Politika opozicioni medij.

Post by Kinder Lad on Wed Jul 20, 2016 10:44 pm

zastitnik gotama wrote:http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/ljiljana-smajlovic-ja-sam-podnela-ostavku-vucic-mi-je-dao-otkaz/

Moram da odam priznanje Aleksandru Vučiću za nešto važno. On na mene nikada nije vršio pritisak. Javno je govorio da nije zadovoljan uređivačkom politikom, ali to smatram fer odnosom. Ja sam pristalica kritike novina. Pristalica sam toga da mediji jedni druge kritikuju. To je 21. vek u novinarstvu... Vučić nije nikada pokušao da izdejstvuje da se o nečemu piše ili ne piše, ili na koji način da se piše. Nije se mešao u uređivanje Politike i nije pokušao da iskoristi svoju ogromnu političku moć za pritisak na mene. Ja sam samo morala da se zapitam u nekom trenutku da li to šikaniranje od direktorki zapravo dolazi od vlasti", rekla je Smajlović i ukazala da je pokušala da s tim suoči Vučića, ali da ju je on svaki put uveravao da to nije tačno i da smatra da ona treba da bude glavni urednik Politike i da ne treba da ide sa tog mesta.

Post by William Murderface on Wed Jul 20, 2016 10:44 pm

Aha

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 5:41 am