Crvena zvezda 2015/2016

Share

Re: Crvena zvezda 2015/2016

Post by Блок_64 on Tue 20 Sep 2016 - 22:56

Čović: Partizan je dobio više para od Zvezde!
Autor: Mladen Šolakmondo.rs
Prvi čovek Crvene zvezde mts Nebojša Čović na konferenciji za novinare posvetio vreme i najvećem konkurentu - Partizanu. Sumnja u iskrenost crno-belih u vezi sa Evrokupom. "Pritiskaju vladu i premijera za novac".

U susret predstojećoj sezoni, prvi čovek Crvene zvezde mts Nebojša Čović održao je konferenciju za novinare na kojoj je pričao i o Partizanu.

Na pitanje jednog predstavnika medija "kako je Partizan angažovao ovoliko igrača u prelaznom roku", predsednik crveno-belih Nebojša Čović odgovorio je da ne želi da posvećuje pažnju "večitom" rivalu, ali je potom ipak poslao nekoliko poruka o klubu iz Humske.
Između ostalog, rekao je da "crno-beli godinama vrše propaganda da je Zvezda državni projekat" i uz to izneo niz teških ocena:
"Progapanda je jedna dimenzija, a druga dimenzija je stalni pritisak na Nemanjinu (sedište Vlade Srbije) i direktno na Aleksandra Vučića. On je jasno rekao da je zvezdaš i ja sam 'n' puta rekao da nam je 'n' puta pomogao, ali više je pomogao Partizanu. Tim pritiskom uvek imaju stalnu dimenziju pritiska na vladu".

Uz konstataciju da mu je neverovatno da niko ne traži od "druge strane" da takođe iznese u javnost finansijske detalje svog poslovanja, Čović je podvukao da je Zvezda prošle sezone dobila manje novca od Partizana.
"Kada su igrali Evroligu, oni su dobijali od 500 do 700 hiljada evra. Zvezda je dobila od 170 do 200 hiljada evra. Tad nije bilo pravilnika, sad postoje. Da se razumemo, nemam ništa protiv pravilnika i neka sada postoje. Znam da ima crno-belih botova koliko hoćeš i tim glavama ne mogu da pomognem i da sam medicinski stručnjak, a nisam. Cela ta haranga napada prema Crvenoj zvezdi... Nikad se neću zalagati da naš najveći sportski konkurent nestane, jer sam potpuno svestan da onda nemam sportskog konkurenta, a onda nema ni nas".
Govoreći i o nagoveštenom učešću FMP-a u Evrokupu, uz ogradu da ne može da govori u time tog kluba jer je predsednik Zvezde, Čović je rekao da je na dan objave informacije o ulasku "pantera" u to takmičenje imao "direktan prenos" reakcije crno-belih.
"Počev od ostavki, padanja u nesvest, tumačenja sposobnosti, nespososbnosti... a prava istina je da je u pitanju samo njihova nesposobnost da se odluče gde će da igraju", počeo je Čović.
"Oni su u januaru dali obećanje da će igrati FIBA takmičenje, pritiskali su Đilasa sa svih strana da igraju FIBA takmičenje i niko se nije bunio oko toga. Bertomeu je bio u Beogradu sredinom marta u poseti Zvezdi i tad smo imali razgovore oko mogućnosti da Zvezda dobije 'A' licencu. Tad je bilo i razgovora sa Partizanom i tadašnji potredsednik Partizana Mića Berić se borio da Partizan igra Evrokup. Dali su reč da će igrati Evrokup".
O vezi Zvezde i FMP-a
"FMP i Zvezda sarađuju, a ta saradnja se ne krije. Zvezda nema svoje klubove, nema mrežu za gepekovanje sudija i nadamo se da se to neće nikad ponoviti. Nema ni rodbinske, kumovske veze sa sudijama i nema napredovanja tako što te prebijem, pa napredujem u Evroligi", kaže Čović.

Čović je potom rekao da je FMP potvrdno odgovorio na poziv saveza da igra FIBA Ligu šampiona, ali da je taj apel FIBA ignorisala, "čuvajući mesto za jedan drugi klub".
"U Savezu niko nije imao ništa protiv učešća FMP-a u Evrokupu, ali se potom dogodio propis o suspenziji, da bi se pokrilo to što se dogodilo u januaru 2016. i da bi Partizan ispao žrtva. Zbog čitave situacije, FMP ne može da spadne u kategoriju svih klubova koji su se prijavili za Evrokup, a naš savez je jedini doneo takvu odluku. Niko u regionu nije... Postoje zapisnici sa sastanaka, gde sam rekao da će Zvezda odustati od takmičenja ako Partizan bude suspendovan zbog Evrokupa".
Čović je rekao da je FMP bio prva rezerva za učešće u Evrokupu i dodao:
"Nije moje da se mešam kada je FMP u pitanju, ali kao predsednik Zvezde sugerisaću im da igraju Evrokup po cenu bilo koje suspenzije i bilo koje kazne. Nije ništa o glavu, ali kakve veze ima FMP sa tim što Partizan ne igra Evrokup? Znam kakva je radost bila na treningu kad su saznali da će FMP odustati od Evrokupa od svog ideologa, ali to nije bila dobra, već utešna informacija... Pojavljivale su se i informacije o našim finansiranjima, te jedno, te drugo, te pokrali smo pare, a ogromne pare sa Kosova su otišle u Partizan. Možda ne u košarkaški klub, ali u neke druge klubove. Ima vremena pa ćemo pričati i o tome".

Rekao je i da je prošlosezonski budžet "zatvoren sa 6,2 miliona evra, a da je 20 procenata dala država".

"Ove sezone ćemo imati isti budžet", kaže Čović.

Konferencija za novinare, inače, bila je organizovana povodom potpisivanja novog generalnog sponzorstva KK Crvena zvezda mts sa međunarodnom kompanijom "Lucky Bet".

Post by ostap bender on Tue 20 Sep 2016 - 22:58

djubre. inace najvise sere kada objasnjava kako je spasavao ksj dok je njegov tadasnji sef sahranjivao celu zemlju.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by beatakeshi on Tue 20 Sep 2016 - 23:07

Nije moje da se mešam kada je FMP u pitanju, ali kao predsednik Zvezde sugerisaću im da igraju Evrokup 

Post by Filipenko on Wed 21 Sep 2016 - 0:14

Zanimljivo mi je da je samo Mozzart preneo celu Čovinu izjavu, uključujući i deo o budžetu. Dok ostali mediji samo prenesu "imamo isti budžet kao prošle sezone", dotle Mozzart prenosi Čovićeve reči da je budžet 6.2 miliona, od čega je "samo 20% dala država" 

Post by beatakeshi on Wed 21 Sep 2016 - 0:26

Čović: Partizan je dobio više para od Zvezde!
...
"Kada su igrali Evroligu, oni su dobijali od 500 do 700 hiljada evra. Zvezda je dobila od 170 do 200 hiljada evra.

...

Rekao je i da je prošlosezonski budžet "zatvoren sa 6,2 miliona evra, a da je 20 procenata dala država".

"Ove sezone ćemo imati isti budžet", kaže Čović.

Post by Блок_64 on Wed 21 Sep 2016 - 1:00

Filipenko wrote:Zanimljivo mi je da je samo Mozzart preneo celu Čovinu izjavu, uključujući i deo o budžetu. Dok ostali mediji samo prenesu "imamo isti budžet kao prošle sezone", dotle Mozzart prenosi Čovićeve reči da je budžet 6.2 miliona, od čega je "samo 20% dala država" 

Имаш део изјаве да су паре са косова завршиле у партизану.

Овај вас јебе па не вади.

Post by ostap bender on Wed 21 Sep 2016 - 1:24

pa to jedino ako nam je on dao

ovaj covek ne bi trebalo da je na slobodi. jedna od mera nase propasti.

_____

Post by Блок_64 on Wed 21 Sep 2016 - 1:40

ostap bender wrote:pa to jedino ako nam je on dao

ovaj covek ne bi trebalo da je na slobodi. jedna od mera nase propasti.

Зашто мислиш да не би требало да је на слободи.

Post by ostap bender on Wed 21 Sep 2016 - 1:46

od tajkunske privatizacije preko prebijanja strajkaca pa do 'saradnje' FMP sa VJ. jednostavno odvratna pojava.

ako ti je lakse isto mislim i za vucelu i frizuricu i uopste takav sljam.

_____

Post by Kondo on Wed 21 Sep 2016 - 10:26

pa dobro vazno je da si viktimizacija cigana nastavlja, mi smo jevreji danasnje srbije. samo da vucic padne sa vlasti pa da pocne i holokaust.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by ostap bender on Wed 21 Sep 2016 - 10:43

niste vi cigani vec delije. nismo mi grobari vec 'alkatraz'. bezveze se mrzi GTR kada oni cuvaju grobarstvo. bolje da izmislite neki fanzin tipa 'zumbul' pa da se mrzimo ko ljudi.

_____

Post by Блок_64 on Thu 22 Sep 2016 - 1:09

ostap bender wrote:od tajkunske privatizacije preko prebijanja strajkaca pa do 'saradnje' FMP sa VJ. jednostavno odvratna pojava.

Какве везе он има са приватизацијом.Шта је он приватизовао фмп.Ако му је то једини терет онда је он чист као суза.И ти и ја вероватно можемо да набројимо још колико хоћеш тајкунских приватизација па никоме ништа.

Не кажем да је он неки добар и поштен лик.Имао сам прилике да га упознам још доста раније када велика вечина форумских стручњака није ни знала да он постоји.Можда ћеш се смејати али он је крајем осамдесетих и почетком деветестих желео да реализује причу о кк фмп,школи,халама...
Ко јебе и Звезду и Партизан.Од тада до данас вероватно су милајрде евра прошле кроз оба клуба и нико се није сетио ни једну јебену халу за тренинг да сагради јер су оба клуба мислила да све припада њима.
Зато нам кошарком у Србији и владају такви као он и гори од њега.

Post by Filipenko on Thu 22 Sep 2016 - 2:27

Dakle, ako je dripac sa vizijom, to je onda OK.

Mislim, definicija Čovića i jeste lupež koji radi sistematski i upoznat je sa gomilom rupa u propisima, plus koristi nasilje, pritisak, navijače...I šta sad, to je OK jer je sagradio neku halu, koju je uzgred budi rečeno sagradio sebi, a ne drugima, i što ima školu gde decu postepeno dovodi u robovski status da roditelji one dece koja ne prođu selekciju moraju da plaćaju slobodu time što će njemu vratiti uloženo.

Ali nema veze jer je pametan a i ima gorih, tako je svuda u svetu.

Post by beatakeshi on Thu 22 Sep 2016 - 10:12

Блок_64 wrote:
ostap bender wrote:od tajkunske privatizacije preko prebijanja strajkaca pa do 'saradnje' FMP sa VJ. jednostavno odvratna pojava.

Какве везе он има са приватизацијом.Шта је он приватизовао фмп.Ако му је то једини терет онда је он чист као суза.И ти и ја вероватно можемо да набројимо још колико хоћеш тајкунских приватизација па никоме ништа.

Не кажем да је он неки добар и поштен лик.

Post by ostap bender on Thu 22 Sep 2016 - 10:23

blok, mimo kosarke ja vrlo dobro znam ko je nebojsa covic jos od ranih 90tih.

vrlo je verovatno da bi se i ti i ja i pokojni profesor nikolic i duda ivkovic i sta ti ja znam sve ko setili da se ulaze u mlade i da se grade hale. covic je covek kome je to omoguceno prvenstveno kroz njegov politicki angazman. kao sto mu je dato da se bogati. 

zapravo, kao sto ti to dobro znas u staroj jugoslaviji je postojao jako dobar sistem rada sa mladima i na to sistemu su opstajali i 'veliki' klubovi. covic je covek koji je jednom rukom (politickom i tajkunskom) razgradjivao taj sistem a drugom (ktitorskom) sebi pravio igracku od krhotina tog istog sistema.

_____

Post by Anđe'o on Thu 22 Sep 2016 - 11:14

Sad sam došao na košarkaške topike ovde i nikad više. Sve ko na ppp pre jedno tri godine, ostap melje istu priču.

Post by Filipenko on Thu 22 Sep 2016 - 11:32

Pa i budžet zvezde je isti, 6+ miliona, rekao dr Čović 

Post by Filipenko on Thu 22 Sep 2016 - 16:00

ODGOVOR DULETU! Čović o treneru sa prebivalištem u Limožu i "zaboravljenom" članu uprave!

Blok64 će se oduševiti:

- U mom obraćanju srpskoj javnosti, dana 19.09.2016. godine sve što sam naveo o tokovima novca i anomalijama finasiranja u srpskom sportu, posebno pojedinih klubova jugoslovenskog sportskog društva, ima svoju potporu u činjenicama i dokumentaciji, koje mogu da potkrepim na za to, merodavnom mestu - navodi se na početku saopštenja.

Dakle, istina je 

Post by beatakeshi on Thu 22 Sep 2016 - 20:16

Čo zaslužuje svoj topik (i ćeliju) a ovo da ostavimo košarci.

Post by ostap bender on Thu 22 Sep 2016 - 20:21

Anđe'o wrote:Sad sam došao na košarkaške topike ovde i nikad više. Sve ko na ppp pre jedno tri godine, ostap melje istu priču.

pa super. pozovi harpera i da se ovde izivljava na nama.

_____

Post by Блок_64 on Thu 22 Sep 2016 - 23:18

ostap bender wrote:blok, mimo kosarke ja vrlo dobro znam ko je nebojsa covic jos od ranih 90tih.

vrlo je verovatno da bi se i ti i ja i pokojni profesor nikolic i duda ivkovic i sta ti ja znam sve ko setili da se ulaze u mlade i da se grade hale. covic je covek kome je to omoguceno prvenstveno kroz njegov politicki angazman. kao sto mu je dato da se bogati. 

zapravo, kao sto ti to dobro znas u staroj jugoslaviji je postojao jako dobar sistem rada sa mladima i na to sistemu su opstajali i 'veliki' klubovi. covic je covek koji je jednom rukom (politickom i tajkunskom) razgradjivao taj sistem a drugom (ktitorskom) sebi pravio igracku od krhotina tog istog sistema.

Слажем се наравно.Нисам ја желео ниједном реченицом њега да браним,а и зашто бих.Него ето хтео сам да повучем неку паралелу између ккцз и ккп који су могли много пре њега да поставе систем на здраве ноге али нису хтели,а онда су дошли он и њему слични па ведре и облаче кошарком.

Да постојала је софка и сви су добијали скоро па исто.У таквом систему сам и ја одрастао да не кажем играо кошарку.Срби су и то успели да сјебу.Све што је добро смо сјебали

Post by Блок_64 on Thu 22 Sep 2016 - 23:20

Filipenko wrote:ODGOVOR DULETU! Čović o treneru sa prebivalištem u Limožu i "zaboravljenom" članu uprave!

Blok64 će se oduševiti:

- U mom obraćanju srpskoj javnosti, dana 19.09.2016. godine sve što sam naveo o tokovima novca i anomalijama finasiranja u srpskom sportu, posebno pojedinih klubova jugoslovenskog sportskog društva, ima svoju potporu u činjenicama i dokumentaciji, koje mogu da potkrepim na za to, merodavnom mestu - navodi se na početku saopštenja.

Dakle, istina je 

Искрено боли ме курац.
Проблем је што је питање ко је узео више из државне касице прасице.А мртва је трка ко је у ком периоду завукао руку у њу и колико извадио из исте.

Post by Filipenko on Fri 23 Sep 2016 - 1:54

Naravno da nije mrtva trka. I naravno da nije pitanje ko je uzeo više. I naravno #3 da ne valja da se zavlači ruka. Međutim, nikada nije bilo ovo što zvezda radi, ona ne zavlači samo ruku, već radi strahovladu i među privrednicima i upošljava sve državne organe i sudove, plus što dileri, ovaj navijači, na tribinama rade šta rade. Po ovom poslednjem ni mi nismo bolji, ali jebiga, ovakvo nasilje u svakom pogledu nikad nije bilo. Evo ti najbolji primer - dok se Partizanu osporava stadion, zvezdi se upisuju i stadion i livade i pomoćni tereni. Jebiga.

Post by Kondo on Fri 23 Sep 2016 - 10:58

meni je covic bio asistent na fakultetu 

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by ostap bender on Fri 23 Sep 2016 - 11:03

magistar doktor nebojsa covic

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu 23 Nov 2017 - 19:27