feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by disident on Wed Jan 31, 2018 9:44 am

Vladislavljeve teze su toliko busne i tanke, i ako ne mozes da napises nista vise od izoblicenih pogleda prljavih propalica, onda brate baci olovku iz ruke

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by William Murderface on Wed Jan 31, 2018 9:45 am

+1

Blentavi Remarker.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by disident on Wed Jan 31, 2018 9:50 am

ostap bender wrote:
Па да,помисли човек да су у најмању руку такви :Д
а ево како је изгледала та прљава изобличена хорда заправо,са све ауторком

_____

Post by William Murderface on Wed Jan 31, 2018 9:52 am

Generic posetioci tribine, bar na prvi pogled.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Sotir on Wed Jan 31, 2018 9:55 am

disident wrote:Nisam, radim ko crnac non stop. Al znam da je carstvenik prosecan kafic, cak i vise od toga mozda jer je relativno nov, i jer ta istinska spc ima neverovatnu kolicnu kesa na raspolaganju jer peru pare za neke grcke zilotske grupe. Sredili su ga fino. Al poenta je da su ovo potpuno promasena i pogresna  kritika

То сам баш хтео да те питам, прилично добро сређен простор, а имају прилично малу публику.
Чак ни на ФБ немају нешто лајкова. А чуди ме да добијају медијски простор за своје сумануте акције.

Што се тиче ове две несретнице које су писале текст, види се да нису дорасле задатку. Кад се погледа слика са скупа изгледају боље од просечног садржаја једног аутобуса и то у центру града.
Овакви ликови као што је Ђорђевић прилично вешто граде своју обману, потребно је доста знања и времена да се то рашчивија.

Post by disident on Wed Jan 31, 2018 10:00 am

Sotir wrote:
disident wrote:Nisam, radim ko crnac non stop. Al znam da je carstvenik prosecan kafic, cak i vise od toga mozda jer je relativno nov, i jer ta istinska spc ima neverovatnu kolicnu kesa na raspolaganju jer peru pare za neke grcke zilotske grupe. Sredili su ga fino. Al poenta je da su ovo potpuno promasena i pogresna  kritika

То сам баш хтео да те питам, прилично добро сређен простор, а имају прилично малу публику.
Чак ни на ФБ немају нешто лајкова. А чуди ме да добијају медијски простор за своје сумануте акције.

Што се тиче ове две несретнице које су писале текст, види се да нису дорасле задатку. Кад се погледа слика са скупа изгледају боље од просечног садржаја једног аутобуса и то у центру града.
Овакви ликови као што је Ђорђевић прилично вешто граде своју обману, потребно је доста знања и времена да се то рашчивија.
Ма треба да им видиш онај манастир у сред ничега ,тј неке планинчуге, то су џипови, велико имање, опремљеност на нивоу да сваки препер сврши. Плус стално путују по свету, леп живот. Крава од ауторке је записала ил запамтила једну ђорђевићеву реченицу, и убацила је као цитат, уз два општа осврта, и онда попунила две трећине текста измишљеним описом царствоника и публике. Ако је већ заборавила да забележи нешто на лицу места могла је да погледа снимак трибине на јутјубу.

_____

Post by disident on Wed Jan 31, 2018 10:03 am

И то је оно што ми диже притисак годинама, и што ме је као магнет одбијало и идаље ме одбија од домаће нво,леве или какве већ другосрбијанске сцене, та охолост, глупост и уопште то колико су смеће људи ту(част изузецима) ,када се склоне у страну ок ставови које начелно заступају не остаје ништа.

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Jan 31, 2018 10:04 am

jbt šta li pišu u dnevnik posle vožnje autobusom. ili odlaska na pijacu.

Post by Sotir on Wed Jan 31, 2018 10:12 am

disident wrote:И то је оно што ми диже притисак годинама, и што ме је као магнет одбијало и идаље ме одбија од домаће нво,леве или какве већ другосрбијанске сцене, та охолост, глупост и уопште то колико су смеће људи ту(част изузецима) ,када се склоне у страну ок ставови које начелно заступају не остаје ништа.

Могу ти рећи ситуацију за историју Другог светског рата код нас, да се ту ситуација тек од скоро нешто мало побољшала и да има аутора који су у стању да такве шарлатане аргументима победе.
Али ту има других проблема: већина шарлатана иде низ длаку публици, сервира им оно што желе да чују, тако да ту верну публику не можеш аргументима да убеђујеш. А историчари од струке углавном избегавају такве дискусије, јер није лако да се припреме томе. Нису за џаба на западу ликови који су потпуно посвећени раскринкавању таквих шарлатана.
Видео си пре неки дан у емисији са оним исцелитељем како је и школованим лекарима тешко да дискутују са таквима.

Post by William Murderface on Wed Jan 31, 2018 10:13 am

Nejasno je uopšte za koga je tekst pisan. Za istomišljenike je suvišan, za neistomišljenike je neubedljiv. Mada to dobro opisuje i ceo Remarkerov sajt.

_____

Post by disident on Wed Jan 31, 2018 10:19 am

Istorija dsr kod nas se jeste poboljsala, ali ona je i losa zbog upliva sa vrha drzave u korist revizije. Upoznat sam konkretno sa radovima milana radanovica koji se uglavnom bavi tom tematikom, i nemam sta da zamerim, kao laiku mi se cini da su mu radovi odlicni. Mislim da se nista ne moze zameriti ni drugima koji su se uhvatili u kostac sa tom temom. Sa druge strane, u mnogim drugim oblastima civilnog drustva je situacija obrnuta. Evo npr vladislav djordjevic koga bi vecina sa burundija bez pripreme razbucala u nekoj diskusiji, samo napreduje jer je prvo godinama ignorisan, a potom mu se pristupa na pogresan nacin jos glupljim tekostovima(tekst u blicu je takodje katastrofalan)

_____

Post by bruno sulak on Wed Jan 31, 2018 10:28 am

Sotir wrote:
disident wrote:И то је оно што ми диже притисак годинама, и што ме је као магнет одбијало и идаље ме одбија од домаће нво,леве или какве већ другосрбијанске сцене, та охолост, глупост и уопште то колико су смеће људи ту(част изузецима) ,када се склоне у страну ок ставови које начелно заступају не остаје ништа.

Могу ти рећи ситуацију за историју Другог светског рата код нас, да се ту ситуација тек од скоро нешто мало побољшала и да има аутора који су у стању да такве шарлатане аргументима победе.
Али ту има других проблема: већина шарлатана иде низ длаку публици, сервира им оно што желе да чују, тако да ту верну публику не можеш аргументима да убеђујеш. А историчари од струке углавном избегавају такве дискусије, јер није лако да се припреме томе. Нису за џаба на западу ликови који су потпуно посвећени раскринкавању таквих шарлатана.
Видео си пре неки дан у емисији са оним исцелитељем како је и школованим лекарима тешко да дискутују са таквима.

da. ali od toga nisu postedjeni ni mnogo ozbiljniji ljudi. na primer kada citas tirketov crni talas nailazis samo na gomilu opstih mesta bez argumenata ali ti stavovi potpuno korespondiraju sa nekim kolektivnim licnim secanjem pa se onda cine sami sebi dovoljni i onda me NC muci ovde na forumu.

ili kao kada srpskom nacionalisti pokazes spomenik na gazimestanu pa ga pitas kada je podignut i ko ga je podigao pa krenu sumanute licitacije. ali neeeeee, svi znaju kako se nije smelo pevati, pisati cirilicom i slaviti tzv. srpska nova.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Filipenko on Wed Jan 31, 2018 11:19 am

ostap bender wrote:
ili kao kada srpskom nacionalisti pokazes spomenik na gazimestanu pa ga pitas kada je podignut i ko ga je podigao pa krenu sumanute licitacije. ali neeeeee, svi znaju kako se nije smelo pevati, pisati cirilicom i slaviti tzv. srpska nova.

+trilion
Guest

Post by Guest on Sun Feb 04, 2018 10:27 am

Čini se da se karijera Vudija Alena bliži kraju. Sad se setili grehova iz devedesetih, pa trče da se distanciraju da ne bi i sami morali da trpe "struggle sessions" na tviteru.

Ovo savremeno lice feminizma je nakazno, destruktivno u svakom pogledu, štetno za oba pola.

Post by William Murderface on Sun Feb 04, 2018 11:43 am

Meni se čini da se ovde uopšte ne radi o feminizmu, nego o moralnoj panici.

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 04, 2018 11:45 am

Inače, dobar tekst:

I get why people feel icky about Allen. Some of us were rolling our eyes at Manhattan, his film about a man’s relationship with a schoolgirl, before the leading lights of #MeToo were born. But this is not a case that should be tried by public opinion, and I find it extraordinary that people point to Allen’s relationship with Soon-Yi and his films as evidence for the prosecution, as if his fondness for pairing much younger women and older men is proof of paedophilia. Young women are not little girls.
MeToo emerged because so many women have lost faith in the justice system. Too many victims have been silenced – but that is not the situation in Dylan Farrow’s case. Justice is not “Believe all women”, as I’ve seen many people claim; it is “Listen to all women”. And now that women are being listened to, we need to decide what to do with this long-awaited power. How do we handle ambiguity, and the right to a presumption of innocence? Condemnation needs to have real substance, or this much-needed movement risks becoming meaningless.
https://www.theguardian.com/global/2018/feb/03/actors-condemn-woody-allen-hadley-freeman

_____

Guest

Post by Guest on Sun Feb 04, 2018 11:46 am

Naravno, ali je pakuju kao feminizam i menjaju kod javnosti percepciju o feminizmu. Korak unazad.

Post by William Murderface on Sun Feb 04, 2018 11:47 am

Jeste.

_____

Post by bruno sulak on Sun Feb 04, 2018 12:27 pm

o nevinosti/krivici vudi alena misljenje je dao tzv. centar za socijalni rad i psiholozi. mozes farou tvrdi da je njegova sestra instruirana sta da kaze od strane keve. 

mislim ja ne znam sta je istina ali ovo je daleko od nekog jasnog slucaja. ocigledno je da je alen kriv zato sto je pohotni jarac koji se smuvao sa koreankom od 19. leta ali to smo znali i iz njegovih filmova. samo to nije krivicno delo a on nije niti optuzen niti osudjen stavise ceo taj proces je dao njemu za pravo.

ovo je sada histerija.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Mr. Moonlight on Sun Feb 04, 2018 12:33 pm

vudi alen je odavno rekao šta je imao

_____
    .i.

Post by William Murderface on Sun Feb 04, 2018 12:34 pm

ostap bender wrote:o nevinosti/krivici vudi alena misljenje je dao tzv. centar za socijalni rad i psiholozi. mozes farou tvrdi da je njegova sestra instruirana sta da kaze od strane keve. 

mislim ja ne znam sta je istina ali ovo je daleko od nekog jasnog slucaja. ocigledno je da je alen kriv zato sto je pohotni jarac koji se smuvao sa koreankom od 19. leta ali to smo znali i iz njegovih filmova. samo to nije krivicno delo a on nije niti optuzen niti osudjen stavise ceo taj proces je dao njemu za pravo.

ovo je sada histerija.

+1

Iščitao sam svašta na tu temu i optužbe izgledaju izuzetno neuverljivo.

_____

Post by bruno sulak on Sun Feb 04, 2018 12:39 pm

pa prilicno. meni to lici na onu satanisticku histeriju po vrticima u us of a 80tih.

_____

Post by William Murderface on Sun Feb 04, 2018 12:41 pm

Pa da, upravo tako, htedoh i ja to napisem.

_____

Post by bruno sulak on Sun Feb 04, 2018 12:43 pm

inace ima ovde dosta naknadnih potresa od hrc kampanje koja je vocena skrivajuci se iza price o polozaju zena u drustvu.

_____

Post by Kondo on Sun Feb 04, 2018 1:59 pm

dosta je hrabro kritikovati savremeni feminizam, kudos to blind lime.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun May 20, 2018 12:16 pm