feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by plachkica on Thu Nov 16, 2017 11:20 pm

ja sam sve ovo prespavala ™, meni je ovo novi svet, zastrašujuć, sa velikim
potencijalom da napravi sranja u ovako sjebanom društvu,
samo ako krene neka jača tabloidna eksploatacija.
ruski (neimenovani) naučnici plus ruski duhovnici, garantovan put u sranje.

Post by bela maca on Fri Nov 17, 2017 12:13 am

Brate aj malo kafe popij, i idi lezi, biće ti bolje ujutru

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by bemty on Fri Nov 17, 2017 11:04 am

I see things differently: James Damore on his autism and the Google memo

odlican, odlican clanak o citavoj frtutmi. izmedju ostalog damore prica o tome ko su mu izvori inspiracije, a onda je novinar otisao i pitao izvore sta oni misle. 

damore ima devojku. koja uglavnom koluta ocima u clanku, ili se bar stice takav osecaj.

ne cudi me da ima neku dozu autizma, memo je bio neverovatno socijalno nekompetentan potez.

_____
Warning: may contain irony.

Post by Blind Lime Pie on Fri Nov 17, 2017 11:43 am

Izvanredno novinarstvo. 
Damore je primer da čovek u današnje vreme može da preskoči sve stepenice koje vode do realne društvene moći: možeš da budeš socially awkward marginalac, nema veze, i dalje imaš svoju šansu da promeniš svet. Videćemo na šta će to izaći.

Na stranu- naravno, to što je Damore, u ime zdravog razuma, samo zajahao konzervativni trend. I što Damore, i njemu slični, zahvaljujući svojim kognitivnim limitima ne mogu da razumeju složenu mrežu tabua koju u ime zdravog razuma žele da poruše. On je od onih likova koji u nekom trenutku mogu da kažu " studije su pokazale da je to racionalno" i da tako stanu na stranu neke monstruoznosti kao što je eutanazija bez pristanka subjekta.

Pri ovome ne govorim o ASD. Ili govorim, ne znam ni sam. Ili sada postoji model vaspitanja koji rezultira opštom slikom ličnosti koja liči na blagi ASD. U retrospektivi mi se čini da sam upoznao podosta aspergerovaca. Ljubav prema logički ustrojenim sistemima, apsolutno nerazumevanje da neko drugi može imati drugačiju perspektivu od njegove, nedostatak empatije.

Last edited by Blind Lime Pie on Fri Nov 17, 2017 11:48 am; edited 1 time in total

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by bemty on Fri Nov 17, 2017 11:46 am

ima jedan deo gde novinar ulazi u srz: kako damore vidi socijalne interakcije kao svodive na jednostavne obrasce, tacno onako kako inzinjeri pokusavaju da naprave artificial intelligence. i kako nema svest o tome koliko suptilne kompleksnosti se u tom procesu gubi - i koliko je ta kompleksnost vazna ljudima.

_____

Post by Blind Lime Pie on Fri Nov 17, 2017 11:49 am

Da da. Baš sam pisao edit na tu temu

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Fri Nov 17, 2017 11:55 am

Meni je zanimljivo da on, i kad uzima u obzir svoj autizam, smatra da je problem samo u tome sto nije dobro kalibrirao nastup i sto nije dobro predvideo moguce reakcije. Ali mu uopste ne pada na pamet da ga njegov sopstveni bias navodi na pogresno ili simplifikovano razumevanje samog problema. Sve sto razume je da je mozda trebalo da nastupi malo takticnije.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Blind Lime Pie on Fri Nov 17, 2017 12:01 pm

Pa to i jeste ASD simptom koji on ne može nikada da osvesti, zbog same prirode simptoma.

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Fri Nov 17, 2017 12:10 pm

Da, da, jasno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Ointagru Unartan on Fri Nov 17, 2017 12:25 pm

William Murderface wrote:Meni je zanimljivo da on, i kad uzima u obzir svoj autizam, smatra da je problem samo u tome sto nije dobro kalibrirao nastup i sto nije dobro predvideo moguce reakcije. Ali mu uopste ne pada na pamet da ga njegov sopstveni bias navodi na pogresno ili simplifikovano razumevanje samog problema. Sve sto razume je da je mozda trebalo da nastupi malo takticnije.

Pitanje je da li je problem u nerazumevanju ili u interesu. On je sada slavan medju alt rajhovcima, ima 60 000 pratilaca na Tviteru, novinari mu traze intevjue. Za nekog ko je citavog zivota bio socially awkward marginalac, postati faca i clan zajednice je mozda bitnije od plate. U suprotnom verovatno ne bi nastavio da flertuje sa ekstremnom desnicom i pise tvitove na ivici provokacije, o KKK i slicno.

Da ne kazem da imamo i blizi primer osobe sa ASD simptomom koja ima izbor izmedju ulaganja velikog truda u interakcije, gde je najbolji ocekivani rezultat da bude ignorisana, i iskrenosti/provociranja, koja navodi druge da je osude, ali i obrate paznju na nju.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by bemty on Fri Nov 17, 2017 12:30 pm

Blind Lime Pie wrote:U retrospektivi mi se čini da sam upoznao podosta aspergerovaca. Ljubav prema logički ustrojenim sistemima, apsolutno nerazumevanje da neko drugi može imati drugačiju perspektivu od njegove, nedostatak empatije.

mislim da ima i necega u tome sto zivimo u digitalnom dobu, i sto mozemo naveliko da svodimo kompleksne sisteme na jednostavne obrasce i igramo se sa tim obrascima. ja sam daleko od aspergera pa opet vidim ogromnu draz u tom pronalazenju obrazaca i toj formalizaciji elementalnih procesa. zato i jesam u nauci, je li. ali jedan solidan komad mog inicijalnog obrazovanja se svodio na razmisljanje o tome sta gubimo u procesu svodjenja ljudi na brojke - iako ih definitivno svodimo i iz tog procesa izvlacimo razne izuzetno vazne zakljucke. elem u neuronauci, gde ima ljudi koji nisu studirali psihologiju nego su usli iz drugih oblasti, vidim da cesto nedostaje taj deo obrazovanja. postoji jedno naivno radovanje - nasli smo formulu koja opisuje ponasanje ovih neurona, dakle objasnili smo kako funkcionise um! u inzinjerstvu je situacija jos gora, jos manje ima znanja o kognitivnim procesima koje ai treba da kao kopira. ali ide uz uverenje da razumes kako stvari funkcionisu, zato sto razumes algoritme, a sve su ti to bato algoritmi. e jebiga. mozda i jesu, ali su daleko kompleksniji nego sto jedan mali um to moze da pojmi tek tako, bez dubokog razmisljanja.

_____

Post by William Murderface on Fri Nov 17, 2017 12:35 pm

Et Ointagru 

Moguce je i to. Malo neubedljivo deluju ovi izgovori za saradnju sa altrajh medijima, tipa - nisam znao.

Takodje mi je zanimljiv bio onaj deo, a i uklapa se s tvojom tezom, gde mu devojka trazi da pregleda te njegove postove pre nego sto ih objavi, ali on nece da joj da, jer "ne voli da mu se govori sta da radi" (opet poznat motiv i iz nase okoline). Umesto toga, kaze, ja imam fidbek od svojih 90000 pratilaca! Biased much?

_____

Post by uskok i ajduk on Sun Nov 26, 2017 2:09 pm

Добра је.  (добра - у трозначном смислу)

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Blind Lime Pie on Sat Dec 02, 2017 11:20 am

Turski jezik je rodno neutralan. Ovako Google Translate prevodi rodno neutralne iskaze.

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by No Country on Sat Dec 02, 2017 6:43 pm

Мора да га је испрограмирао какав Кинез или Рус...   У “службеном” енглеском женски род је обично дифолтни, кад год се врши тај прелазак са родно-неутралног на родно-експлицитни субјекат. Нпр.: User may get confused and frustrated with such an interface. She may assume that...

Post by Gargantua on Sat Dec 02, 2017 6:46 pm

naravno da ako ide da je neko "confused", mora potom da se precizira da je "she"

qed

Post by No Country on Sat Dec 02, 2017 6:52 pm

То је само зато што је пример писао Србин. 

Post by bela maca on Sat Dec 02, 2017 6:52 pm

znam da kasnim maksimalno, al tek mi sad ovo zapalo za oko

A sam Saša je umislio da je gotovo 600.000 glasova, koliko je dobio na predsedničkim izborima u aprilu, osvojio isključivo i samo on. Ignoriše činjenicu da su mu kandidaturu podržali potpisnici Apela 100, kao i Lokalni front, NS i DS - podseća Škoro i nastavlja: Nažalost, čovek koji dopušta sopstvenoj ženi da se tako ponaša ne može da vlada Srbijom. Još manje da je menja. Mi smo se u PSG okupili da izgradimo pristojnu i normalnu Srbiju, a ono što radi Slavica, a njen suprug bez pogovora izvršava, nije ni normalno, ni pristojno. 
jbt, dopušta ovo umesto da je lepo odalami po labrnji, užas.

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by disident on Wed Dec 13, 2017 2:03 am

http://www.politika.rs/scc/clanak/368008/Nasilnicki-zakon

naslov sve reko 
Насилнички закон
Нацрт закона о заштити од насиља у породици је изузетно опасан за Србију

_____
Let the Frankfurt School corrupt these Whites
make a happy merchant's paradise
push the six gorillion guilt on Whites
it's a happy merchant's paradise
our feminism breaks their family ties
make a happy merchant's paradise
have our media promote race-mixing Whites
it's a happy merchant's paradise

Post by William Murderface on Wed Dec 13, 2017 2:05 am

Na neviđeno - Miša Đurković?

_____

Post by Arkady Ivanovich on Wed Dec 13, 2017 2:09 am

ko je to djubre?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Arkady Ivanovich on Wed Dec 13, 2017 2:22 am

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by AnaDilajt on Wed Dec 13, 2017 7:27 am

disident wrote:http://www.politika.rs/scc/clanak/368008/Nasilnicki-zakon

naslov sve reko 
[size=33]Насилнички закон[/size]
Нацрт закона о заштити од насиља у породици је изузетно опасан за Србију
Stari text. Ponovo se negde deli?

_____
As Thomas Jefferson once said, “Never trust quotes you find on the internet.”

Post by William Murderface on Sun Jan 07, 2018 6:59 am

_____

Post by Daï Djakman Faré on Sun Jan 07, 2018 12:22 pm

kakvo sabijanje

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jan 21, 2018 6:01 am