Hrvatska

Share

Re: Hrvatska

Post by ostap bender on Sat Aug 06, 2016 11:29 pm

ne mislim da je to kupovanje kredibiliteta vec dezulovic to zaista i misli. ja mislim da imam malo drugaciji stav o ovome. ovo kao tekst koji se obraca nekoj tzv. srpskoj javnosti ima svoju upotrebnu vrednost.

meni je na ppp-u uzasno smetala cetnicka histerija pred svaku obljetnicu oluje koja se zavrsavala poslovicnim wild huntom za rodjerom a pracena krajskim reminesencijama. 

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ostap bender on Sat Aug 06, 2016 11:32 pm

mislim kako bih kazao za mene je oluja zlocin koji za posledicu ima rezultate genocida. nema tu okolisenja ali je jasno da je RSK sprovodila politiku potpunog etnickog ciscenja. zajebi sada drumsku bahatost (koga boli briga za to) ali jasno je da je RSK, kao i RS, imala jasan cilj potpune etnicke homogenizacije teritorije kroz teror.

_____

Post by Kondo on Sat Aug 06, 2016 11:35 pm

hoces da kazes da dezulovic misli da je ideja hrvatske ociscene od srba politicki ekces bez presedana u istoriji i da su srbi sami sebe proterali iz hrvatske time sto su pocinili zlocine 1991?

pa meni su manji problem prave ustase od takvog stava. problem je sto vulin i slicni monopolisu misljenje da je istorija pokazala da je samostalna hrvatska nemoguca sa srbima u njoj, ali sve drugo je (nazalost) SBBKBB, iz dva pokusaja.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Xexoxical Endarchy on Sat Aug 06, 2016 11:38 pm

ostap bender wrote:meni je na ppp-u uzasno smetala cetnicka histerija pred svaku obljetnicu oluje koja se zavrsavala poslovicnim wild huntom za rodjerom a pracena krajskim reminesencijama. 

Post by William Murderface on Sat Aug 06, 2016 11:39 pm

ostap bender wrote:mislim kako bih kazao za mene je oluja zlocin koji za posledicu ima rezultate genocida. nema tu okolisenja ali je jasno da je RSK sprovodila politiku potpunog etnickog ciscenja. zajebi sada drumsku bahatost (koga boli briga za to) ali jasno je da je RSK, kao i RS, imala jasan cilj potpune etnicke homogenizacije teritorije kroz teror.
S tim što znamo da je hrvatski vrh imao identične (samo suprotne, naravno) etničkočistačke planove i to od samog početka. Druga je stvar što verovatno ne bi bio u pirilici da ih ostvari da nije došlo do rata i formiranja RSK, ali ne zbog nedostatka volje nego zbog nedostatka šanse.

Last edited by William Murderface on Sat Aug 06, 2016 11:42 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Sat Aug 06, 2016 11:40 pm

ne mislim da dezulovic dobacuje tako daleko (kao ni ppp na primer). on jednostavno i dalje pizdi od toga sto se desavalo '91. ali da naravno - problem ovog teksta je sto se on tako cita.

_____

Post by Veletin on Sat Aug 06, 2016 11:40 pm

dežulović = stepinac

Post by ostap bender on Sat Aug 06, 2016 11:41 pm

William Murderface wrote:
ostap bender wrote:mislim kako bih kazao za mene je oluja zlocin koji za posledicu ima rezultate genocida. nema tu okolisenja ali je jasno da je RSK sprovodila politiku potpunog etnickog ciscenja. zajebi sada drumsku bahatost (koga boli briga za to) ali jasno je da je RSK, kao i RS, imala jasan cilj potpune etnicke homogenizacije teritorije kroz teror.
S tim što znamo da je hrvatski vrh imao identične (samo suprotne, narovne) etničkočistačke planove i to od samog početka. Druga je stvar što verovatno ne bi bio u pirilici da ih ostvari da nije došlo do rata i formiranja RSK.

sigurno.

_____

Post by Veletin on Sat Aug 06, 2016 11:51 pm

Post by Kondo on Sat Aug 06, 2016 11:52 pm

ostap bender wrote:ne mislim da dezulovic dobacuje tako daleko (kao ni ppp na primer). on jednostavno i dalje pizdi od toga sto se desavalo '91. ali da naravno - problem ovog teksta je sto se on tako cita.

kako god okrenes, to nije problem teksta nego dezulovica. nema ugla u kome vidim mogucu odbranu za teze koje idu niz dlaku braniteljima i svima koji slave oluju. ako misli da su srbi iz 91. primarni krivci sto mu je zemlja ovakva kakva je u 2016. to je tek promasaj na kvadrat. imali su 21. godinu bez srba da je dovedu u nekakav red a ne da iza svakog coska viri ustaski dernek.

_____

Post by ostap bender on Sat Aug 06, 2016 11:56 pm

ne mislim da to misli vec se bojim da ne misli.

_____

Post by Voland on Sat Aug 06, 2016 11:59 pm

Ovaj tekst je prošlogodišnji.

Post by Kondo on Sun Aug 07, 2016 12:00 am

pa da mu se izvinimo onda?

_____

Post by Voland on Sun Aug 07, 2016 2:58 am

Nije stvar u tekstu ni u Dežuloviću nego u tebi, jer na isti tekst reaguješ dijametralno suprotno prošle i ove godine.

Post by Kondo on Sun Aug 07, 2016 11:39 am

idi! ovde neko zaista prati moje radove? to o cemu sam pisao prosle godine nije bio dezulovic nego srpski deo krivice za ishod rata i o tome se moze i mora pisati ali i paziti na kontekst. nije isto pisati to u grotlu PPP olujnog ludila i u jedinoj sustinski mirovnoj medijskoj platformi na balkanu.

_____

Post by Veletin on Sun Aug 07, 2016 11:40 am

Guest

Post by Guest on Sun Aug 07, 2016 11:57 am

Lepo, lepo, porodične vrednosti.

Post by Veletin on Sun Aug 07, 2016 12:09 pm

pa kako bi drugojačije.

Familie mit 12 Kindern
Zentralbild, 13.8.1943, II. Weltkrieg 1939-45 Unser Bild zeigt den politischen NS-Leiter Reichel (aus Erdmannsdorf in Sachsen) mit seiner Frau und seinen zwölf Kindern. Die Mutter trägt das "Mutterkreuz". Fünf Söhne sind bei der deutschen Wehrmacht; der sechste ist beim Reichs-Arbeitsdienst. Die kleineren Kinder sind alle Mitglieder in NS-Jugendorganisationen. [Scherl Bilderdienst]
Additional information 2012: The youngest girls have en:Wolfsangels on their dresses; symbols of the de:Deutsche Kinderschar (run by local en:NS-Frauenschaft groups for children 6-10). The older sister wears the uniform of the en:Bund Deutscher Mädel (BDM)
Date August 1943

Post by diktotar on Sun Aug 07, 2016 5:50 pm

srbija i hrvatska su imale iste ili slicne ideje, prva o velikoj etnicki cistoj srbiji, druga o nezavisnoj etnicki cistoj hrvatskoj. sprovodile su te svoje ideje na identican nacin, te ne znam sta je bljutavije, potenciranje nekakve velicanstvene pobede, ili potenciranje uloge zrtve i nicim izazvanog stradanja. povraca mi se u od jednih i od drugih

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Sun Aug 07, 2016 6:15 pm

Post by ficfiric on Mon Aug 08, 2016 11:05 am

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/U-Dragama-doradili-spomenik-ubojici-Miro-Baresic-osvanuo-krvavih-ruku

U Dragama "doradili" spomenik ubojici: Miro Barešić osvanuo "krvavih ruku"

Nepoznat netko, naime, u noći sa subote na nedjelju Barešićev dlan i nogavicu poprskao je crvenim sprejom. Fotografija "dorađenog" spomenika objavljena je na facebook stranicama Antifa Šibenik, odnosno Antifašistički Vjesnik, uz napomenu: "Nedostajao je završni detalj na spomeniku ubojici.

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Mon Aug 08, 2016 11:08 am

Lipo, lipo, bravo Dalmatinci Orjunaši! Oduvik sam volia primorsku kriativu.

Post by otto katz on Mon Aug 08, 2016 11:32 am

Filipenko wrote:Lipo, lipo, bravo Dalmatinci Orjunaši! Oduvik sam volia primorsku kriativu.
Ovo nisu bili orjunaši, no komuništi. Orjunaše ćemo s tobom skupa uza zid.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Filipenko on Mon Aug 08, 2016 12:25 pm

Nisu to nikakvi komunisti, nego "anti-nešto". Ne priznajem za komuniste one koji ne smeju ni da jasno i glasno to kažu, a kamoli da nešto urade po tom pitanju.

Ti možda jesi Anti-Janićije, ali to još uvek ne znači da si Otto.

Post by otto katz on Mon Aug 08, 2016 12:39 pm

Jesam Otto i čitam filozofiju!

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 1:40 am