Patriote srpske

Share

Re: Patriote srpske

Post by otto katz on Tue Jul 25, 2017 2:04 pm

паће wrote:
Blind Lime Pie wrote:Za razliku od Srba koji u Grčku odlaze da upiju sve nijanse lokalne kulture.

мора да има занимљивих српских туриста 
Meni to omiljena kafanska zabava. Sjedim, pijuckam, razgledam turiste.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on Tue Jul 25, 2017 2:10 pm

Ointagru Unartan wrote:
uskok i ajduk wrote: морао  сам да јој одбрусим: СЕЛФИШ ИЗ БОМБИНГ ВИТ РАДИОАКТИВ УРАНИЈУМ, ДЕТ ИЗ СЕЛФИШ. (после тога је прешла у повлачење)

Uskok pobedijo (u odbrani slobode i razbarusenosti).

Trebalo je da joj ulubiš lobanju pa da posle pričaš kako je imitirale britanske avione tipa Tornado kako bombarduju Srbiju.

A ovo je nelepo.

Jeste, priznajem. Izvini, uskoče, preterao sam.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by otto katz on Tue Jul 25, 2017 2:11 pm

Uskoče, sad mu očitaj lekciju kao ova Englezu.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Filipenko on Tue Jul 25, 2017 2:11 pm

William Murderface wrote:
Ointagru Unartan wrote:

Uskok pobedijo (u odbrani slobode i razbarusenosti).

A ovo je nelepo.

Jeste, priznajem. Izvini, uskoče, preterao sam.

Kako se može preterati u ulubljivanju lobanja pegavih incestaša? 

Post by Hubert de Montmirail on Tue Jul 25, 2017 2:26 pm

uskok i ajduk wrote:Једном кад сам био на Дурмитору у августу, а то су вам километри и километри камена и убитачног Сунца (освајао сам највиши врх) потрошио сам комплетне залихе воде из ранца и мучио се очајнички тражећи било какав извор воде. Пошто сам добио информацију где има извор, мало ми се морал поправио и кретох ногу пред ногу, стравично жедан, уморан, изгорео од Сунца, ка њему. Чим сам угледао извор сјурио сам се ка води, великом брзином напунио флашу и у цугу попио литар воде. Одједном ми се нека пегава Енглескиња унесе у лице и љутито поче да ме грди: ИТС СЕЛФИШ ИТС СЕЛФИШ ИТС СЕЛФИШ, ЈУ НОУ.... (ааа шта сам сад урадио? - запита се ускок ) Починио сам "невероватан грех", заронио сам флашу у дурмиторски извор, а самим тим заронио и длан руке, чиме сам по њеном мишљењу упропастио чистоту извора, требало је неком кутлачом да сипам воду у флашу. И ја разумем њено гледиште, била би у праву да ја нисам први пут на том месту и да постоји неко видно истакнуто упутство за коришћење извора, а овако морао  сам да јој одбрусим: СЕЛФИШ ИЗ БОМБИНГ ВИТ РАДИОАКТИВ УРАНИЈУМ, ДЕТ ИЗ СЕЛФИШ. (после тога је прешла у повлачење)

Mi imamo kucu na Durmitoru, duboko u prirodi, nedaleko od jednog jezera. Dolaze tu i stranci i domaci (Srbi i Crnogorci). Svi stranci se ponasaju vrlo pristojno i kulturno a domaci pale vatru da rostiljaju, bacaju limenke u jezero, ostavljaju za sobom smece, bacaju pikavce u suvu borovinu, lome grane i klupice i slicno. Stoka.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by Filipenko on Tue Jul 25, 2017 2:29 pm

Hubert de Montmirail wrote:

Mi imamo kucu na Durmitoru, duboko u prirodi, nedaleko od jednog jezera. Dolaze tu i stranci i domaci (Srbi i Crnogorci).

Slika kaže da je tvoja definicija domaćih (a samim tim i stranaca) pogrešna. 

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 25, 2017 2:29 pm

Huberte, kakav ti je odnos prema paljenju vatre za roštilj/kotlić? Moja ekipa to uvek radi u prirodi, ali postupamo uvek isto: vatra se izoluje, koriste se samo opale, suve grane, ne pali se ispod drveta, gasi se pri odlasku itd, i generalno nikada ne ostavimo ni papirić za sobom.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by plachkica on Tue Jul 25, 2017 2:30 pm

@Hubert de Montmirail
To je zato što su slobodni u razbarušeni.

Post by Veletin on Tue Jul 25, 2017 2:34 pm

Ја сам једаред палео ватру и ломио борове гране када сам јануара једнотрећински упао у неко поточе на Златибору. Шта ћу, морао сам.

Post by William Murderface on Tue Jul 25, 2017 2:42 pm

једнотрећински

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Hubert de Montmirail on Tue Jul 25, 2017 2:57 pm

Blind Lime Pie wrote:Huberte, kakav ti je odnos prema paljenju vatre za roštilj/kotlić? Moja ekipa to uvek radi u prirodi, ali postupamo uvek isto: vatra se izoluje, koriste se samo opale, suve grane, ne pali se ispod drveta, gasi se pri odlasku itd, i generalno nikada ne ostavimo ni papirić za sobom.

U nacelu nemam nista protiv ako se to radi kako treba (onako kako si ti to lepo i opisao), medjutim postoji par problema u nasem slucaju. Prvo, radi se o parku prirode i zakonom je zabranjeno paljenje vatre. Drugo, teren je takav, borova suma svuda, suva trava i suve iglice, a posebno u letnje vreme, da cak i naopreznije postupanje moze da bude nedovoljno. A tamo kad pozar izbije, mozete se samo dobrom Bogu moliti za kisu da ga ugasi, i to govorim iz iskustva. Trece, ljudi naravno nece biti oprezni. Mi smo, znajuci da ce ljudi paliti vatru uprkos svemu, uredili jedan cosak za tu namenu, na privatnom zemljistu, gde nema drveca ni zbunja, napravili od kamenja prsten za vatru i ostavili uvek da stoji jedno burence sa vodom za svaki slucaj. Ali ne, nece ljudi tu, posto je citavih 10 metara dalje od jezera i plazice.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 25, 2017 3:18 pm

Da, smetnuo sam sa uma da je to četinarsko područje. Džaba oprez ako zaduva vetar i odnese iskre u suve iglice.

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Zastava 120m on Tue Jul 25, 2017 3:39 pm

Hubert de Montmirail wrote:
Blind Lime Pie wrote:Huberte, kakav ti je odnos prema paljenju vatre za roštilj/kotlić? Moja ekipa to uvek radi u prirodi, ali postupamo uvek isto: vatra se izoluje, koriste se samo opale, suve grane, ne pali se ispod drveta, gasi se pri odlasku itd, i generalno nikada ne ostavimo ni papirić za sobom.

U nacelu nemam nista protiv ako se to radi kako treba (onako kako si ti to lepo i opisao), medjutim postoji par problema u nasem slucaju. Prvo, radi se o parku prirode i zakonom je zabranjeno paljenje vatre. Drugo, teren je takav, borova suma svuda, suva trava i suve iglice, a posebno u letnje vreme, da cak i naopreznije postupanje moze da bude nedovoljno. A tamo kad pozar izbije, mozete se samo dobrom Bogu moliti za kisu da ga ugasi, i to govorim iz iskustva. Trece, ljudi naravno nece biti oprezni. Mi smo, znajuci da ce ljudi paliti vatru uprkos svemu, uredili jedan cosak za tu namenu, na privatnom zemljistu, gde nema drveca ni zbunja, napravili od kamenja prsten za vatru i ostavili uvek da stoji jedno burence sa vodom za svaki slucaj. Ali ne, nece ljudi tu, posto je citavih 10 metara dalje od jezera i plazice.  

Džabe i oprez, može uvek da dođe do požara i onda "uf jbg ko bi se tome nadao", umesto da uživaju u prirodi ljudi dođu da se prežderavaju, kao da im nije dovoljno što to već rade kod kuće.

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 25, 2017 3:51 pm

Ne gledam na to kao na "prežderavanje". Vatra je korisna i prijatna stvar, lepo je sedeti pored nje, ubaciti lonče za kafu, možeš da pored nje osušiš mokre stvari, noću dim tera komarce, možeš da zagreješ veliki kamen pa da ga odneseš u šator i tako dalje. Ideja da se iz nekog pogrešno usmerenog idealizma treba suzdržavati od paljenja vatre u prirodi mi je prilično strana. Tamo gde je opasno neću je paliti (borova šuma), tamo gde je bezopasno i u skladu sa mojim sposobnostima - tamo hoću.

Jedna od nepravdi ovog sveta je da pametni stradaju zbog budala pošto se zabrane pišu zbog budala a ne zbog pametnih.

_____

Post by паће on Tue Jul 25, 2017 4:14 pm

Zastava 120m wrote:
Džabe i oprez, može uvek da dođe do požara i onda "uf jbg ko bi se tome nadao", umesto da uživaju u prirodi ljudi dođu da se prežderavaju, kao da im nije dovoljno što to već rade kod kuće.

Кад игра Марфи против ССУ*, кладим се на Марфија.

-----
* српски сигурносни уређај ("ма, неће")

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by паће on Tue Jul 25, 2017 4:32 pm

Blind Lime Pie wrote:Tamo gde je opasno neću je paliti (borova šuma), tamo gde je bezopasno i u skladu sa mojim sposobnostima - tamo hoću.

_____

Post by William Murderface on Tue Jul 25, 2017 4:34 pm

Vidjen Jeti na Burundiju!

_____

Post by fernoux-h on Tue Jul 25, 2017 4:39 pm

Blind Lime Pie wrote:Ako si izašao nekome u susret, nemaš nikakvo pravo da ga posle kriviš zbog toga.

+1

Koji debil od žene jebote...

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Xexoxical Endarchy on Tue Jul 25, 2017 5:23 pm

fernoux-h wrote:
Blind Lime Pie wrote:Ako si izašao nekome u susret, nemaš nikakvo pravo da ga posle kriviš zbog toga.

+1

Koji Jeti od žene jebote...

_____
rock'n'roll smiles, he's never felt better
jazz sat alone and typed up a letter
no jugular riff can ever explain
the sound of a song with a jazz refrain

Post by William Murderface on Tue Jul 25, 2017 5:25 pm

_____

Post by Zastava 120m on Tue Jul 25, 2017 5:35 pm

Blind Lime Pie wrote:Ne gledam na to kao na "prežderavanje". Vatra je korisna i prijatna stvar, lepo je sedeti pored nje, ubaciti lonče za kafu, možeš da pored nje osušiš mokre stvari, noću dim tera komarce, možeš da zagreješ veliki kamen pa da ga odneseš u šator i tako dalje. Ideja da se iz nekog pogrešno usmerenog idealizma treba suzdržavati od paljenja vatre u prirodi mi je prilično strana. Tamo gde je opasno neću je paliti (borova šuma), tamo gde je bezopasno i u skladu sa mojim sposobnostima - tamo hoću.

Jedna od nepravdi ovog sveta je da pametni stradaju zbog budala pošto se zabrane pišu zbog budala a ne zbog pametnih.

Doduše čini mi se da su ti što pale vatru da bi se ogrejali i osušili manjina, odnosno da je daleko više onih što pale vatru da bi okrenuli pola praseta ili nešto slično prigodno.

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by No Country on Tue Jul 25, 2017 5:37 pm

uskok i ajduk wrote:Једном кад сам био на Дурмитору у августу, а то су вам километри и километри камена и убитачног Сунца (освајао сам највиши врх) потрошио сам комплетне залихе воде из ранца и мучио се очајнички тражећи било какав извор воде. Пошто сам добио информацију где има извор, мало ми се морал поправио и кретох ногу пред ногу, стравично жедан, уморан, изгорео од Сунца, ка њему. Чим сам угледао извор сјурио сам се ка води, великом брзином напунио флашу и у цугу попио литар воде. Одједном ми се нека пегава Енглескиња унесе у лице и љутито поче да ме грди: ИТС СЕЛФИШ ИТС СЕЛФИШ ИТС СЕЛФИШ, ЈУ НОУ.... (ааа шта сам сад урадио? - запита се ускок ) Починио сам "невероватан грех", заронио сам флашу у дурмиторски извор, а самим тим заронио и длан руке, чиме сам по њеном мишљењу упропастио чистоту извора, требало је неком кутлачом да сипам воду у флашу. И ја разумем њено гледиште, била би у праву да ја нисам први пут на том месту и да постоји неко видно истакнуто упутство за коришћење извора, а овако морао  сам да јој одбрусим: СЕЛФИШ ИЗ БОМБИНГ ВИТ РАДИОАКТИВ УРАНИЈУМ, ДЕТ ИЗ СЕЛФИШ. (после тога је прешла у повлачење)
Него, не рече нам кључну ствар - је ли дотична кутлача била ту негде поред извора, онако на извол'те?

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 25, 2017 5:58 pm

i ja bih se povukao da neko usred rasprave o korišćenju izvora počne da random viče o bombardovanju.

_____

Post by паће on Tue Jul 25, 2017 6:01 pm

No Country wrote:
Него, не рече нам кључну ствар - је ли дотична кутлача била ту негде поред извора, онако на извол'те?

А ова је дошла на извор да слуша жубор и гледа да ли су трајекторије капи тачно параболичне, па није понела своју кутлачу, те стога није ни имала шта конструктивно да понуди? Ех, лиричари.

_____

Post by No Country on Tue Jul 25, 2017 7:04 pm

Blind Lime Pie wrote:i ja bih se povukao da neko usred rasprave o korišćenju izvora počne da random viče o bombardovanju.
Класичан "а шта ви радите црнцима" моменат.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Oct 21, 2017 3:06 am