Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpska pravoslavna crkva

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Zuper Tue Sep 04, 2018 5:34 pm

    Kako mozemo da se divimo turcima u tehnologiji kada je IMP pravio bolje racunare od japanaca dok su oni jos sve kopirali.
    Ne ide.
    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 5:37 pm

    Našao sam je danas a bio sam u tom Tsurumai parku bar 10 puta, odmah je uz njega.  Nagoya Ortodox Church, Ruska Pravoslavna crkva.

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church01

    Na nekom sajtu sam video da postoji, nisam ni pokušavao da tražim svih ovih godina.

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church02

    Mala je ali je ipak ima.

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church03

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church04

    Sveće, pribor, crkvene knjižice, ikone

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church05

    Čudilo me da nikoga nema. Onda čujem muziku (violine) iz sale koja je sastavni deo crkve. Božićni koncert

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2017church06

    Posetiću je na godišnjice za svoje koji su na drugom svetu. I verovatno videti kako da povedem ćerku na Božićni koncert sledeće godine.
    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 5:42 pm

    Zuper wrote:Kako mozemo da se divimo turcima u tehnologiji kada je IMP pravio bolje racunare od japanaca dok su oni jos sve kopirali.
    Ne ide.

    Možemo sebi da leezemo mooda i njušimo svoje pupke, mi smo u poslu pravljenja i korišćenja računara obična goveda. Da , mi Srbi.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by disident Tue Sep 04, 2018 5:42 pm

    Kako japanci stoje po pitanju religioznosti? msm na one u tvom okruzenju naravno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 5:56 pm

    Evo kako stoje:

    80 % Japanaca su Budisti
    80% Japanaca su Shintoisti
    80% Japanaca nemaju nikakvu religiju

    To ide kao šala ali je tako.

    Za Novu godinu, odu u Budistički hram pre ponoći. Posle ponoći u Šinto hram. Ili obrnuto.

    Religija je nebitna.
    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 7:27 pm

    Creepy Uncle wrote:Umro Jerotic, blaga, pastirska dusa, vecito zabrinut sa homoseksualce i druge bolesnike koje je putem psihoanalize zeleo da vrati na saborni put svetih otaca.


    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 8:01 pm

    Nikada čuo za njega.
    Dole, na parketu, kada je nas streefilo, nismo znali da Akademici postoje. Kada je bilo život ili smrt, leukemija, rak koštane srži, najgora moguća leukemija, PhAll, , mladi japanski doktori sredili moju ženu bez ikakvih akademika. Besplatno, takvo je nacionalno osiguranje.
    Eno je, živa i zdrava, Chef u dobrom Thai restoranu.

    Slava pokojnom doktoru, tu profesiju poštujemo.
    паће

    Posts : 39823
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by паће Tue Sep 04, 2018 8:03 pm

    Ма какав лекар, сајко неки.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by kapetanm Tue Sep 04, 2018 8:07 pm

    Voleo sam da ga slusam
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by ficfiric Tue Sep 04, 2018 8:10 pm

    yoyogi wrote:Slava pokojnom doktoru, tu profesiju poštujemo.

    Niko nije znao kosti namestiti kao pokojni Jerotije. RIP


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 8:11 pm

    bolji bio čiča radiša iz jevremovca, rip Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2304934895
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by ficfiric Tue Sep 04, 2018 8:13 pm

    Gargantua wrote:bolji bio čiča radiša iz jevremovca, rip Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2304934895

    Ne sporim


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by plachkica Tue Sep 04, 2018 8:15 pm

    nije valjda umro čiča radiša?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by ficfiric Tue Sep 04, 2018 8:17 pm

    Odavno, koliko znam


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 8:18 pm

    jeste, koliko znam
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Erős Pista Tue Sep 04, 2018 8:18 pm

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 2h76m6


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 10962
    Join date : 2014-10-28

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by bela maca Tue Sep 04, 2018 8:24 pm

    yoyogi wrote:Nikada čuo za njega.
    pa dobro, za mnoge stvari ti nisi čuo, na primer za ded kenedize Srpska pravoslavna crkva - Page 11 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Guest Tue Sep 04, 2018 8:26 pm

    nisam često imao strpljenja za jerotića, išao mi je na nerve što ga gotivi jedna rođaka psikijatar koja me nervira generalno i u pojedinostima, pa šta je njoj dobro, nema šanse da bude

    u nekoliko navrata sam ga slušao o odnosu prema deci i tu sam bio sasvim na liniji onoga što je pripovedao, tako da sam sklon da poverujem da nije bio 100% loš
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 09, 2018 12:18 am



    Carigrad ne odustaje od autokefalnosti za Ukrajinsku crkvu

    Mitropolit Francuske Emanuil je posle razgovora patrijarha Vartolomeja i Kirila poručio da se „neće ići unazad” po pitanju odluke da ukrajinsko sveštenstvo dobije nezavisnost od Ruske crkve




    stanbul je pre devet godina bio prva stanica tek izabranom moskovskom patrijarhu Kirilu u obilasku pomesnih pravoslavnih crkava. Carigradski patrijarh Vartolomej je tada svom novom kolegi u Hristu iz Moskve poručio da su „oblaci” koji se s vremena na vreme pojavljuju u odnosima dve bratske crkve privremenog karaktera i da brzo prolaze. Poslednji susret dva crkvena poglavara u gradu na Bosforu  je pokazao da  se „oblaci” između Carigradske i Moskovske patrijaršije još nisu razišli, bar ne kada je u pitanju položaj Ukrajinske crkve.


    Posle razgovara dva crkvena poglavara u petak 31. avgusta, ukrajinski ministar spoljnih poslova Pavel Klimkin proglasio je pobedu, napisavši na svojoj stranici na „Fejsbuku” da je Vartolomej obavestio Kirila da će Ukrajinska crkva dobiti autokefalnost od Vaseljenske patrijaršije.
    Grčka crkvena agencija Romfea, pozivajući se na nezvanične izvore, piše da su razgovori dva patrijarha trajali dva sata i da je Vartolomej obavestio Kirila da je odluka o autokefalnosti Vaseljenske patrijaršije doneta i da sada može samo da se ide dalje.


    Ovaj internet portal koji prati crkvena dešavanja navodi da je patrijarh moskovski predložio vaseljenskom patrijarhu da se započne dijalog i organizuje naučni skup na kojem bi se predstavili radovi koji se odnose na pitanje položaja pravoslavne crkve u Ukrajini. Carigradski patrijarh je s velikom pažnjom saslušao zahteve patrijarha Kirila, ali je, uprkos tome, ocenio da se ovo pitanje razvlači već podosta vremena.
    Iz zvaničnih izjava predstavnika dve crkve može se zaključiti da Kiril nije uspeo da ubedi Vartolomeja da odustane od namere da izda ukaz o autokefalnosti Ukrajinskoj crkvi. Možda je poglavar RPC uspeo samo da „kupi  vreme” i uspori čitav ovaj proces koji može dovesti  do novih podela u pravoslavnom svetu.


    U prvoj reakciji poglavar RPC je poručio da je njegov sastanak sa Vartolomejem prošao dobro.
    „Pričali  o svim temama koje se tiču naš dve crkve. To je bio bratski razgovor i, bez saglasnosti  Njegove svetosti patrijarha Vartolomeja, ne bih želeo da iznosim detalje sastanka”, diplomatski je poručio Kiril novinarima pre povratka iz Istanbula u Moskvu, prenosi agencija Interfaks.
    Vaseljenski patrijarh se nije oglašavao posle ovog važnog sastanka, ali jeste njegova „desna ruka”. Mitropolit Francuske Emanuil, koji je prisustvovao razgovorima dva poglavara, za agenciju AP je izjavio da se ipak „neće ići unazad”  po pitanju odluke da ukrajinsko sveštenstvo dobije nezavisnost od Ruske pravoslavne crkve.


    „Mi sledimo takvu odluku i ona će biti sprovedena. Ali, još nismo stigli do kraja procedure. Izdavanje tomosa Ukrajinskoj crkvi biće poslednja faza tog procesa. Ali, imamo još posla oko toga”, poručio je mitropolit Emanuil.


    Ukrajinsko državno rukovodstvo na čelu sa predsednikom Petrom Porošenkom je u proleće pokrenulo kampanju da ubedi patrijarha Vartolomeja, prvog među jednakim crkvenim poglavarima, da Kijevskom patrijarhatu, koji se pre dve i po decenije nekanonski odvojio od Ruske crkve, obezbedi autokefalnost. Tomos koji toliko željno iščekuju u Kijevu bio bi, po njima, ključni korak u konačnom odvajanju od Moskve i konsolidaciji ukrajinskog nacionalnog identiteta.


    Ukoliko se Vaseljenska patrijaršija odluči na takav korak i bez saglasnosti Moskve dodeli samostalnost ukrajinskoj crkvi, to će otvoriti put i nepriznatoj Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, koja je od 1967. godine u raskolu sa Srpskom patrijaršijom, da na isti način dobije samostalnost. A slična situacija bi mogla da se dogodi i u Crnoj Gori.


    Verska agencija Romefa je objavila ekskluzovno i delove pisma srpskog patrijarha Irineja patrijarhu Vartolomeju u kojem se izražava briga SPC za jedinstvo pravoslavne crkve nakon intervencije Carigradske patrijaršije u Ukrajini. Nacije u Ukrajini, „Severnoj Makedoniji” i Crnoj Gori, kako piše srpski patrijarh, kreacije su komunista. Poglavar SPC je u ovom dopisu izjednačio lidere raskola u Crnoj Gori i Ukrajini i Makedoniji.


    Mitropolit Ilarion, šef odeljenja RPC za spoljne odnose, koji je prisustvovao razgovorima u Istanbulu, kaže da mediji u Kijevu preteruju kada pišu kako je stvar oko dobijanja tomosa od Carigradske patrijaršije već završena. On je skrenuo pažnju na važnu izjavu grčkim medijima mitropolita Emanuila kako Carigradska patrijaršija neće postojeći raskol rešavati na način koji bi stvorio novi raskol.
    „Mislim da je ovo trezven stav”, rekao je mitropolit Ilarion za agenciju Interfaks.
    http://www.politika.rs/sr/clanak/410408/Carigrad-ne-odustaje-od-autokefalnosti-za-Ukrajinsku-crkvu
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Erős Pista Sun Sep 09, 2018 12:49 am

    Lud.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Zuper Sun Sep 09, 2018 1:14 am

    Za nacije nisam siguran ali tzv. Makedonska pravoslavna crkva jeste kreacija komunista. Tu je bilo ozbiljnih razgovorna na drzavnom nivou tokom SFRJ.

    Vidim "novosti" divljaju, nije jos Vartolomej dodelio autokefalnost ukrajinskoj crkvi, ali jeste krenuo u taj proces. Ruska crkva je danas izasla sa jakim upozorenjem da ako se prizna autokefalnost prekidaju se svi odnosi, ponistavaju se odluke itd. skoro sizmatski raskol u pravoslavlju, posto ruska crkva jeste skoro pola pravoslavlja po broju vernika. Razlog za to je sto Vartolomej poslao dvojicu egzarha iz Sev. Amerike u Kijev u sklopu price oko autokefalnosti ali nije jos ona dodeljena.

    Ali mislim da vaseljenski patrijarh nema izbora sa obzirom pod cijom je zastitom. I da ga oni koriste za svoje igre koji su sire od ovoga pitanja.

    SPC nikako ne odgovara cela prica jer stvara presedan.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Filipenko Sun Sep 09, 2018 1:29 am

    Ma celu tu tzv. pravoslavnu* bulumentu treba vratiti natrag u pustinju iz koje su i došli.


    * - zapravo ortodoksnu, termin pravoslavlje je slovenski termin koji opisuje mitološka kazivanja
    паће

    Posts : 39823
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by паће Sun Sep 09, 2018 1:36 am

    Filipenko wrote:Ma celu tu tzv. pravoslavnu* bulumentu treba vratiti natrag u pustinju iz koje su i došli.


    * - zapravo ortodoksnu, termin pravoslavlje je slovenski termin koji opisuje mitološka kazivanja

    Можда би било тачније правоверну или макар правословну (у смислу неког придржавања слова у нешто буквалнијем смислу него код ових са другим угловима). Ал' ја више волим да је реч православан тек словенски превод речи ортодоксан, па да тај превод примењујем свуда. Ортодоксни Јевреји, ортодоксне усташе... налази се тога, и ваља да се преводи.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 09, 2018 7:27 am

    Zuper wrote:Za nacije nisam siguran ali tzv. Makedonska pravoslavna crkva jeste kreacija komunista. Tu je bilo ozbiljnih razgovorna na drzavnom nivou tokom SFRJ.

    Vidim "novosti" divljaju, nije jos Vartolomej dodelio autokefalnost ukrajinskoj crkvi, ali jeste krenuo u taj proces. Ruska crkva je danas izasla sa jakim upozorenjem da ako se prizna autokefalnost prekidaju se svi odnosi, ponistavaju se odluke itd. skoro sizmatski raskol u pravoslavlju, posto ruska crkva jeste skoro pola pravoslavlja po broju vernika. Razlog za to je sto Vartolomej poslao dvojicu egzarha iz Sev. Amerike u Kijev u sklopu price oko autokefalnosti ali nije jos ona dodeljena.

    Ali mislim da vaseljenski patrijarh nema izbora sa obzirom pod cijom je zastitom. I da ga oni koriste za svoje igre koji su sire od ovoga pitanja.

    SPC nikako ne odgovara cela prica jer stvara presedan.

    Da je to rekao to bi bilo nesto sasvim drugo. Tj da je to rekao i za ukrajinsku crkvu/crkve i to bi bilo nesto drugo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Filipenko Sun Sep 09, 2018 8:53 am

    Ja mislim da su rusku pravoslavnu crkvu napravili komunisti. Zanimljivo da patrijarh to nije primetio.

    Srpska pravoslavna crkva - Page 11 Empty Re: Srpska pravoslavna crkva

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 8:39 am